לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים גב' ורדראובן מ- רמת גן --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
המאפיה המשפטית של מפלגת העבודה נחשפת בעיני הכל בזכות פר' רמון,כך שולט מיעוט על המדינה  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקיםעדכונים של נקים:

הכתבה באייס שצונזרה,תחת הכותרת: "ישראל ידעה על הסיכונים של חיסוני קורונה והשתיקה זאת"
שבת 15.10.22 16:27

כעת המחוסנים חשופים פי חמש להדבקה מקורונה עם מערכת חיסונית הרוסה עד כ-80% חשד לאיידס
שישי 22.04.22 10:41

Vaccinated are 5 times more affected by Covid,immune system reduced by 80%&AIDS in sight
שני 07.02.22 14:35

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 995


הודעהפורסם: שני 07.07.08 8:19    נושא ההודעה: המאפיה המשפטית של מפלגת העבודה נחשפת בעיני הכל בזכות פר' רמון,כך שולט מיעוט על המדינה

המאפיה המשפטית של מפלגת העבודה נחשפת בעיני הכל בזכות פרשת רמון,כך שולט מיעוט על המדינה באופן אנטי דמוקראטי תוך התחסדות על חשיבות שלטון החוק.

כולם היו עדים למאמצים העילאים של אהוד ברק וכנופיתו לטרפד את ועדת החקירה בפרשת רמון. מאז נכנס השר פרידמן לתפקיד ניתן לראות את השיטתיות בה פועל אהוד ברק ואנשיו לטרפד את היוזמות שלו להכניס מנהל תקין במערכת המשפט.

בן האויבים הנוספים של פרידמן ניתן לספור את אליעד שרגא מהתנועה לאיכות השלטון ואת אריה אבנרי מתנועת אומ"ץ. שניהם מתבררים כשכירי חרב של האוליגרכיה המשפטית המשתמשים בתנועות שלהם לצוד פוליטיקאים המפריעים לחונטה המשפטית להנציח את שלטונה.

בכתבה המובאת מטה המתפרסמת היום ב YNET ניתן לקרא על עליזות בכירי מפלגת העבודה אחרי מפלתו של פרידמן וכיצד הם מתכוננים לפריימריז של קדימה כדי לדרוש את הדחתו של פרידמן ואת תיק שר המשפטים לעצמם.

פרשת רמון ומינויו של פרדימן תרמו רבות לפכח את עיני הציבור על מנגנון השחיתות והשלטון המופעל על ידי מפלגת העבודה כשריד איתן של שלטון מפא"י הידוע לשמצה. התפכחות הציבור הינה צד הכרחי לשינוי המצב ועתה יש לקוות כי פרפורי הגסיסה של הנוכלות של מפלגת העבודה לא תגרור את כל המדינה יחד עימה לאבדון.


כאן הכתבה


בכיר בעבודה: נדרוש את תיק המשפטים לנו


מקורב ליו"ר העבודה אומר כי במו"מ הקואליציוני שייפתח לאחר בחירת יו"ר חדש לקדימה - תדרוש מפלגתו את תיקי האוצר או המשפטים: "כללי המשחק ישתנו וגם התנאים שלנו". שעות לאחר ההצבעה על "תיק רמון" מתברר כי להצעת הפשרה קדמו מגעים רציפים בין ש"ס לעבודה. "קודם פרידמן התייחס לפשרה בבוז, ועכשיו הציג אותה בממשלה", חגגו בעבודה

אטילה שומפלבי פורסם: 07.07.08, 00:18

העבודה תדרוש את תיק האוצר או את תיק המשפטים במסגרת המשא ומתן הקואליציוני שייפתח לאחר בחירת יו"ר חדש לקדימה בחודש ספטמבר". כך אמר אמש (יום א') ל-ynet גורם בכיר במפלגת העבודה, המקורב מאוד ליושב הראש, אהוד ברק. הגורם ציין כי "לא מדובר בבלון ניסוי, אלא בדרישה שאנחנו נציג במסגרת המשא ומתן הקואליציוני שייפתח".


הגורם ציין כי בכל מקרה, העבודה תדרוש באופן חד משמעי את החלפתו של שר המשפטים, כתנאי להצטרפותה לממשלה חלופית. השאיפה "להזיז הצידה" את השר פרידמן, מוצגת שעות אחדות לאחר שהממשלה קיבלה הצעת פשרה בדרישה שהציג להקמת ועדת בדיקה ממשלתית שתחקור את מחדלי המשטרה והפרקליטות ב"תיק הנשיקה" של חיים רמון.

בדיקת "תיק רמון" - כל הדיווחים:

השר פרידמן: מזוז עושה כל מה שהוא רוצה
היועצת של הכנסת בעד חקירת פרשת רמון
רמון בדיון: ה'גרון העמוק' שלי רועד מפחד
מזוז ולדור מסכמים: "המהלך היה מיותר ומזיק"
נאמן: "פרידמן ומזוז לא יכולים לעבוד יחד"

הגורם הבכיר, שצפוי להיות חלק מצוות המשא ומתן הקואליציוני של העבודה עם קדימה, אומר כי "אם תהיה ממשלה חלופית, אנחנו נדרוש אחד משני התיקים האלה, כאשר העדיפות היא לקבל את תיק המשפטים. בתמורה, נהיה מוכנים לוותר על אחד התיקים שנמצאים כיום בידינו".

"בלעדינו לא יכולה לקום ממשלה חדשה", הדגיש הגורם. "אחרי שייבחר יו"ר חדש לקדימה, כללי המשחק ישתנו וגם התנאים שלנו". יצוין כי ברק הבטיח במהלך קמפיין הבחירות שלו לראשות העבודה כי אם ייבחר, ידרוש את תיק המשפטים עבור ח"כ אופיר פינס, שהתמודד נגדו.

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' אמרה כי "ההנחה היא שכל מי שלא ייבחר בקדימה יחליף את פרידמן. אך אם לא - יום אחרי הבחירות בקדימה, אנחנו נדרוש את הדחתו של פרידמן מכהונת שר המשפטים". לדבריה, פרידמן לא הגיע לאף אחד מההישגים שביקש להגיע אליהם, אך נגרם אי שקט חמור ומסוכן במערכת המשפט.

אופיר פינס, מועמדו של ברק לתפקיד שר המשפטים, אמר במהלך סיור שערך בדרום כי הוא מטיל ספק באפשרות להקים ממשלה חדשה אחרי הבחירות בקדימה. "אנחנו נעשה הכל כדי להרכיב ממשלה חדשה, אבל זה יהיה קשה מאוד. ברגע שאולמרט יוחלף, כל קווי היסוד של הממשלה ייפתחו, ויהיה צורך להגיע להבנות חדשות", אמר. פינס הזהיר כי אם אולמרט יחליט להתמודד בפריימריז - ההסכם שנחתם לפני שבועיים בין העבודה לקדימה "יהיה בטל ומבוטל".

הציר הסודי, הפתק של ברק

גורמים בעבודה המקורבים לברק האשימו את ראש הממשלה כי למרות שלכאורה לא השתתף בדיון, "הוא היה מעורב עד הצוואר ותמך ברמון. לו היה רוצה, אולמרט יכול היה למנוע את הדיון בנושא בממשלה".

בתוך כך, שעות ספורות לאחר ההצבעה בממשלה, מתברר כי בימים האחרונים עשו ברק וכמה מבכירי העבודה המקורבים אליו, מאמצים גדולים כדי לטרפד את הצעתו של השר פרידמן - בקרב כל סיעות הקואליציה. בסוף השבוע נפגש ברק עם השר רפי איתן כדי לשכנעו להצביע נגד ההצעה של פרידמן. במקביל, טוענים בכירים בעבודה, בציר חשאי, פעל אחד מבכירי העבודה מול אחד מבכירי ש"ס, כדי להבטיח כי ש"ס לא תאפשר לפרידמן לנצח בישיבת הממשלה.

גם שר החקלאות, שלום שמחון, השוהה בפרו מאז יום רביעי, ניהל מגעים טלפוניים רציפים עם גורמים שונים בממשלה, והיה מעורב בסוד העניינים במהלך סוף השבוע. בעבודה אומרים כי שמחון "היה הרוח החיה מאחורי ההישג של העבודה בממשלה".

במוצאי שבת בש"ס שמרו על טון מאופק. לברק ולאנשיו היה כבר ברור כי הסיכויים לכך שהצעת פרידמן תעבור - נמוכים מאוד. זאת, למרות שבש"ס לא התחייבו חד משמעית להצביע נגד. "היה להם ברור שיש רוב נגד, או תיקו", אמר בכיר בעבודה. במקביל, בכירים בעבודה שוחחו בימים האחרונים גם עם שרים בקדימה, והציר לבני-דיכטר-שטרית הבטיח כי הסיכויים של ההצעה לעבור נמוכים. ברק שיבח לאחר ההצבעה בשיחות סגורות את דיכטר ואמר כי "הוא איש ישר".

לשר המשפטים התברר במהלך ישיבת הממשלה כי למרות ה"התלבטויות", ש"ס למעשה כבר לא איתו. הדבר בלט בעיקר לאחר שברק שלח לפרידמן את הפתק שעליו שירבט בכתב ידו את ההצעה שבסופו של דבר התקבלה בממשלה. לקריאת הפתק - לחצו כאן.

או אז החלו שרי ש"ס לדבר בשבח ההצעה של ברק. בעבודה חגגו.


"זו אותה הצעה שהגשנו לפרידמן לפני כשבוע בישיבת שרי מפלגת העבודה בה השתתף", אמר בכיר בעבודה בלעג. "אז הוא דחה אותה בבוז. היום הוא הציג אותה בממשלה".

באשר לציר המתפתח והפורה עם ש"ס, אמרו גורמים בעבודה כי "הציר השקט עם ש"ס הוא כזה שיש לו עתיד וחשיבות רבה מבחינת העבודה ויאפשר לנו לעבוד ולהגיע לסיכומים שקטים גם בעתיד". עם זאת, הציר הזה עשוי לעמוד בפני מבחן כבר בעתיד הקרוב, שכן העבודה מתנגדת להגדלת קצבאות הילדיםhttp://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3564757,00.html

_________________
הצטרפו לערוץ של נקים בטלגרם להתעדכן:
https://t.me/Nakim_org_Ch


הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" באמצעות טלגרם @HaimYativ או דוא"ל haim@nakim.org


השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

חשיפה בלעדית של "נקים": ההונאה במיליארדים של הקיבוצים בשיתוף רשם האגודות

מעירב
אורח
הודעהפורסם: חמישי 24.07.08 19:05    נושא ההודעה: אופיר פינס: יוזמת פרידמן הרסנית לדמוקרטיה

פינס: יוזמת פרידמן הרסנית לדמוקרטיה
החוק שיוזם שר המשפטים לפיו יקוצצו סמכויות היועמ"ש עורר בעיקר התנגדויות בקרב הח"כים. שלי יחימוביץ': "הוא מנסה לחסל את שלטון החוק"
אריק בנדר | 24/7/2008 18:50 הצעת החוק שיזם והציג היום (ה') שר המשפטים, דניאל פרידמן, במסגרתה תישללנה מהיועץ המשפטי לממשלה כל הסמכויות בעניינים פליליים, עוררה בעיקר התנגדויות מצד חברי הכנסת. ח"כ פינס (עבודה): השר פרידמן ממשיך בתוכניותיו להחלשת מערכת המשפט ובג"ץ.

ח"כ פינס הביע התנגדות נחרצת ליוזמתו של שר המשפטים והדגיש: "אם תפקיד היועץ המשפטי לממשלה לא היה במתכונת הנוכחית, אלא במתכונת מפוצלת, אז ישראל הייתה היום הרבה יותרשר המשפטים דניאל פרידמן והיוץ המשפטי לממשלה מני מזוז. צילום: פלאש 90מושחתת". לדבריו, "ההפרדה בין שני התפקידים עלולה להיות הרסנית לדמוקרטיה ולשלטון החוק".

הוא ציין כי מפלגתו תסכל את הצעת החוק בדיוק כמו שהיא סיכלה את כל ניסיונותיו הקודמים. פינס אף האשים את פרידמן בכך שהוא מנסה להחליש את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה ואמר כי "הניסיון להחליש את מוסד היועץ המשפטי לממשלה על ידי פיצול סמכויותיו הוא המשך ישיר לתוכניותיו של פרידמן להחלשת מערכת המשפט ובג"ץ".

חברתו לסיעה, שלי יחימוביץ', אמרה כי "שר המשפטים פרידמן לא הפנים כנראה שמי שמינה אותו כדי לחסל את שלטון החוק במדינת ישראל עומד לסיים את תפקידו, והוא ממשיך בניסיונותיו האלימים".

ח"כ אלדד: מברך על פעולתו המהירה
לדברי יחימוביץ', "מפלגת העבודה לא תאפשר לפרידמן לפגוע במעמדו של היועץ המשפטי כפי שטרפדה עד היום בהצלחה את כל יוזמותיו לפגוע בבית המשפט העליון".

גם ח"כ זהבה גלאון (מרצ) תקפה את הצעת החוק של פרידמן כשאמרה: "גם אם הרעיון לפצל את תפקידי היועץ המשפטי לממשלה נכון, הרי שבעיתוי הנוכחי כל מטרתו היא להלך אימים על מזוז כדי שימנע מהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה".

ח"כ דב חנין (חד"ש) הזהיר כי "ביצוע המהלך הזה עכשיו משמעותו החלשה משמעותית של יכולת המערכת

המשפטית להבטיח את שלטון החוק. בוודאי שמהלך שכזה איננו יכול להתבצע על ידי הממשלה שראשה עצמו נתון בחקירה פלילית".

לעומתם, ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי – מפד"ל), שתומך בהצעת החוק של פרידמן, בירך אותו על פעולתו המהירה בעקבות הגשת הצעת חוק פרטית שהגיש בעניין היועץ המשפטי לממשלה ותמיכתו בה. ח"כ אלדד ציין כי שתי ההצעות יאוחדו להצעת אחת ואמר: "הצעה זו תמנע ניגוד עניינים בתפקידיו של היועץ המשפטי לממשל כתובע כללי מצד אחד וכעורך דין של הממשלה מנגד".


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/764/639.html
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: שישי 25.07.08 11:43    נושא ההודעה: שר הביטחון, אהוד ברק: יש לשמור על עצמאות המשטרה ומערכת המשפט

ברק: יש לשמור על עצמאות המשטרה ומערכת המשפט


פורסם: 25.07.08, 12:22שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי "אנחנו עדים בימים האחרונים שוב למתקפה על רשויות אכיפת החוק"."אני רוצה להזהיר את כולנו, שהפרקליטות, המשטרה ובתי המשפט הם מערכות חיוניות לכל דמוקרטיה ואחריותנו העליונה היא לשמור על עצמאותם ועל חופש פעולתם. אני חושב שכולנו צריכים להיזהר בעניין הזה מאוד", אמר ברק בבית מפלגת העבודה בתל אביב.(אטילה שומפלבי


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3573094,00.html
חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של נקים: ההונאה הגדולה של בכירי מערכת המשפט מסביב לגירושים של יהודים?!

מישרת שר המשפטים = התאמות
אורח
הודעהפורסם: שישי 25.07.08 21:49    נושא ההודעה: שר המשפטים חולש על מערכת המשפט השכירה שמבצעת "התאמות"...!

אהוד ברק נתקף בחרדה לפני כשבועיים, כשאהוד אולמרט כתגובה לדרישות ברק נגדו, דאג לפרסם במדיה כי "הוחלט לפתוח מחדש החקירות על עמותות ברק..."

המצב הנוכחי מוכיח כי מי ששולט במערכת המשפט באמצעות שר המשפטים, יכול
לבצע "התאמות" (מירמה, שקר ועוד עבירות...) עם כל עובדי מערכת המשפט השכירים (כולל שופטים, שוטרים ועוד...), כדי להתחמק ממשפט אמת או עונש כחוק - בניגוד מוחלט לעובדות הפליליות נגדו ושותפיו לפשעים...!

אולמרט (כמו קודמיו לתפקיד, שרים, ח'כ ועובדי ציבור נוספים...) מעביר הוראותיו דרך ניבחרו לתפקיד שר המשפטים - פרידמן, אל כל עובדי מערכת המשפט השכירים שממלאים הוראות..., כדי שיבצעו "התאמות" שיובילו להתחמקותו ממשפט ועונש כחוק...!
חזרה למעלה

מהארץ
אורח
הודעהפורסם: ראשון 27.07.08 7:56    נושא ההודעה: אהוד ברק: נדרוש החלפת פרידמן בממשלה הבאה

עדכון אחרון - 04:00 27/07/08
ברק: נדרוש החלפת פרידמן בממשלה הבאה

מאת מזל מועלם

כך אמר בשיחות סגורות באחרונה. דיכטר: דוחה בשאט נפש מתקפת רה"מ נגד מערכת אכיפת החוקבכירים במפלגת העבודה המקורבים ליו"ר המפלגה, שר הביטחון אהוד ברק, אמרו בסוף השבוע שבמסגרת המשא ומתן הקואליציוני להקמת ממשלה חלופית, תדרוש העבודה את החלפת שר המשפטים דניאל פרידמן ומינוי שר מטעמה במקומו.

נציגי העבודה הגבירו את הצהרות התמיכה במערכת המשפט בעקבות הצעת פרידמן לפיצול סמכויות היועץ המשפטי לממשלה ובעקבות דברים קשים שאמר ראש הממשלה אהוד אולמרט על הפרקליטות ועל המשטרה ושצוטטו בעיתוני סוף השבוע. לדברי אחד ממקורבי ברק, "הבעיה היא שפרידמן כבר לא יכול להביא שום הצעה מטעמו, כי כולן נראות כמכוונות לפגיעה במערכת המשפט".

שלשום תקף ברק במרומז את אולמרט, כשאמר שיש "מתקפה על רשויות אכיפת החוק. אחריותנו העליונה היא לשמור על חופש פעולתם. בתי המשפט, הפרקליטות והמשטרה מוכרחים להיות מוגנים על ידי גיבוי של האזרחים מפני ניסיון לפגוע בסמכותם ובחופש פעולתם". ברק אמר זאת בכנס בבית מפלגת העבודה בתל אביב.

ח"כ אופיר פינס (עבודה), שמקורות במפלגה מעריכים שהוא מועמדו של ברק לתיק המשפטים, אמר בסוף השבוע ש"הדה לגיטימציה של אולמרט ופרידמן נגד מערכת המשפט הגיעה לשיא מסוכן". פינס הוסיף כי "העבודה מצליחה פעם אחר פעם לסכל את תוכניות השניים האלה, אבל הנזק כבר נגרם. יהיה קשה לשקם את הנזקים שנגרמו למערכת אכיפת החוק וייקח שנים להחזיר את אמון הציבור במערכות אלה".

השר לביטחון פנים וחבר מפלגתו של אולמרט, אבי דיכטר, תקף ישירות את ראש הממשלה. דיכטר, המתמודד על ראשות קדימה, הודיע שהוא "דוחה בשאט נפש את המתקפה האגרסיווית של ראש הממשלה נגד מערכת אכיפת החוק, המשטרה והפרקליטות".

פרידמן אמר בתגובה, שלא ראוי ששר יתקוף פומבית את ראש הממשלה שבה הוא מכהן, וכן שאינו מתערב בשום צורה בחקירת אולמרט.

המשטרה מנסה להקדים את מועד חקירתו הבאה של אולמרט, שנקבעה ליום שישי הקרוב. מקורות במשטרה ציינו, שביקשו מאולמרט להקצות כמה שעות לכל אחת מחקירותיו הבאות. אולמרט הודיע לחוקרים, כי פינה לצורך החקירה שעתיים ביום שישי.


http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=1005800
חזרה למעלה

ישראל פטריאוטי
אורח
הודעהפורסם: שלישי 01.03.11 11:15    נושא ההודעה: פרופ' סטיבן פלאוט: שי ניצן הוא נציג האינקוויזיציה השמאלנית

פרופ' פלאוט: שי ניצן הוא נציג האינקוויזיציה השמאלנית
שיחה עם פרופ' סטיבן פלאוט מאוני' חיפה, שטוען שמערכת המשפט משתמשת במשרה המשפטית כדי לקדם אג'נדה פוליטית שמאלנית. המערכת רודפת רבנים שהביעו דעות, תופעה שאין לה אח ורע בשום מדינה דמוקרטית אחרת
20:14 (27/02/11) שאול כהן


שיחה עם פרופ' סטיבן פלאוט

www.isracampus.org.il


בארץ דמוקרטית מותר להגיד גם דעות גזעניות, ככה זה בכל מדינה דמוקרטית. אך המערכת רודפת ומתנכלת לרבנים, מתנחלים ואנשי ימין, בעוד שלא ניתן למצוא מקרים של האשמת ערבים או שמאלנים קיצוניים. השייח' ראאד סאלח קרא לערבים להתאבד ולרצוח יהודים ולא נעשה עמו דבר. הוא גם קרא במזרח ירושלים לרצח מתנחלים וכלום לא קרה.

שי ניצן משמש בתפקיד של אינקוויזטור, זה התפקיד שלקח לעצמו. זה תפקיד פוליטי לחלוטין נגד צד אחד שלך המפה הפוליטית, תוך התעלמות מוחלטת מהצד השני.

כמו כן, יש חופש אקדמי רק לצד אחד של המפה! כמו במקרה ד"ר דוד בוקעי, שנרדף קשות ע"י שי ניצן בגלל התבטאות בכיתה שלו בזמן הרצאה. הוא קיבל זימון למשרדו של שי ניצן וחוייב לחתום על מסמכים שלא יתבטא יותר בנושאים מסויימים...


http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=135053
חזרה למעלה

למחות נגד תפירת התיק לשר רמון בתמורה לטיוח פרשיות השחיתות של אולמרט ומחדלי המלחמה

מחלקה ראשונה
אורח
הודעהפורסם: שישי 02.09.11 10:23    נושא ההודעה: החסינות של אהוד ברק תמורת כיסוי רקבון מערכת המשפט

החסינות של אהוד ברק

שר הביטחון הצליח להשיג לעצמו חסינות במערכת המשפטית בזכות ההגנה שהעניק לבכירי המשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה, לפרקליט המדינה וגם לבית המשפט העליון ניסיון העבר מוכיח כיצד טיפל ברק בפרקליטה עדנה ארבל וכיצד זו נמנעה ממיצוי הדין עימו
▪ ▪ ▪
תגיות: אהוד ברק אהוד אולמרט אביגדור (איווט) ליברמן אורי ארבל אליקים רובינשטיין יצחק הרצוג חיים רמון מיכאל איתן עדנה ארבל מעריב גידי וייץ דורית ביניש ידיעות אחרונות בע"מ משה מזרחי מבקר המדינה אריה דרעי עמרי שרון ניגוד עניינים
שר הביטחון אהוד ברק העניק ראיון לעיתונאי גידי וייץ (הארץ, 06.05.11). ראיון מרתק. גם השאלות וגם התשובות. דבריו נדפסו על-פני שישה עמודי טקסט צפופים. מומלץ לקרוא.

ברק מדבר בראיון הנרחב על אישים בכירים בפוליטיקה ובמערכת הציבורית, וגם על תמיכתו הגדולה, לדבריו, בעליונות שלטון החוק. ברק מסביר, בין היתר, כי הוא מותקף מכל עבר הן בשל זאת שממנו מצפים ליותר, והן מחמת זאת שעשה יותר מאחרים למיצוי הדין עם חשודים ו/או נאשמים בפלילים, ובכך הקים לעצמו יריבים רבים. בהקשרים אלה מאזכר ברק שורה של אישי ציבור שהסתבכו, בהם: אריאל ועמרי שרון, אריה דרעי, אביגדור ליברמן, אהוד אולמרט וחיים רמון.

ברק מאזכר שוב ושוב, גם בראיונות קודמים שנתן, כי הוא האיש שהוביל לסילוקו של אולמרט מהשלטון בעקבות הפרשות הפליליות, בעוד שהאמת שונה: הוא - ברק, דווקא הביא להתארכות כהונתו של אולמרט ולהתחזקותו, כאשר הוא, ברק, הצטרף לממשלתו של אולמרט, בתקופה שפרשות אולמרט למיניהן כבר היו על-סדר היום הציבורי ונמצאו בשלב של בדיקה ו/או חקירה, ולאחר כשלונו הנורא של אולמרט במלחמת לבנון השנייה. ברק שינה כיוון והצטרף לדורשים בתקשורת את הסתלקותו של אולמרט רק לאחר שנוכח כי זמנו של אולמרט הולך-ואוזל בגלל השחיתות הנוראה שבה לקה, ולאחר שנוכח כי היועמ"ש והפרקליטות גמרו-אומר להגיש כתב אישום נגד אולמרט.


חסינות בעורמה ובתחבולה


אלא שגם לאחר קריאת הראיון, נותר אצלי טעם רע. במיוחד מכיוון שאני זוכר כיצד הצליח ברק, בעורמה ובתחבולה, להשיג לעצמו חסינות במערכת המשפטית בכלל, ואצל עדנה ארבל בפרט (המכהנת כיום כשופטת בית המשפט העליון):

עם היבחרו לראשות הממשלה (1999) הוצע לעדנה ארבל, שכיהנה אז כפרקליטת המדינה, להתמנות לתפקיד שר המשפטים. ההצעה לא הייתה ריאלית. מיותר כמעט לציין שברק, איש נבון ומתוחכם, יכול היה להעריך בעצמו, ומראש, את סירובה;


זמן קצר לאחר כניסתו של ברק לתפקיד ראש הממשלה, החלו כמה גורמים לפעול מאחורי הקלעים כדי לסדר ג'ובים לאורי ארבל, בעלה של פרקליטת המדינה. נעשה מאמץ במיוחד בחברות ציבוריות - למנותו כדירקטור ו/או כיועץ. כשחשפתי זאת בזמנו, לאחר שכבר הוצג המינוי בחברה ספציפית, הוסר המינוי מסדר-היום;


הפעולות הנ"ל נעשו כאשר בפני הפרקליטה ארבל היו תלויות ועומדות תלונות נגד אהוד ברק ואנשיו בפרשת העמותות, מה שמדיף חשד לפיו מלכתחילה נעשו הפעולות הנ"ל בניסיון להשפיע עליה להימנע מקבלת החלטות רעות לברק;


עשרות מיליוני ש"ח קיבלו ברק ואנשיו, שלא כדין, במהלך קמפיין הבחירות. הכספים שימשו לקמפיין אגרסיבי שהצליח מעבר למשוער. חשפתי זאת לראשונה עוד לפני הבחירות, במרוצת הקמפיין, על-פני כמה עמודים במדורי דאז בעיתון מעריב;


ארבל, כפרקליטת המדינה, אמורה הייתה לפסול עצמה, או לקבל החלטות שעיקרן: פתיחת חקירה משטרתית נגד ברק. אלא שארבל, שקיבלה גם תלונה רשמית מצד ח"כ מיכאל איתן, מיסמסה את תהליכי קבלת ההחלטות. כידוע, פתיחת חקירה נגד ראש ממשלה נתונה אומנם בידיו של היועץ המשפטי לממשלה בלבד, אך סוד גלוי הוא כי פרקליט המדינה משמש איש מרכזי בתהליכי קבלת ההחלטות, וביחסים שהיו אז בין ארבל לבין אליקים רובינשטיין (היועמ"ש) נחשבה ארבל כפרקליטה חזקה מאוד שבכוחה היה להוציא אל הפועל כמעט כל החלטה שבה חפצה. כך עשתה למשל בפרשת שרון. אלא שארבל שתקה, במקרה של ברק, ולא טרחה להוציא מידיה את התיק הנפיץ, על-אף שהייתה נגועה בניגוד עניינים ברור. בכך עשתה שירות גדול לברק;


בסופו של דבר, ובעקבות חשיפות חוזרות ונשנות ב-News1, נפתחה כידוע חקירה פלילית בהוראת היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין - אך זאת רק לאחר שמבקר המדינה אמר את דברו, ולאחר שברק כבר סיים כהונתו כראש ממשלה.החקירה המאוחרת נכשלה


החקירה שהחלה באיחור, נכשלה. מקורביו של ברק, ובראשם יצחק הרצוג, שמרו על זכות השתיקה. החוקרים לא הצליחו להגיע לחקר האמת. מחמת זאת התקבלה ההחלטה לגנוז את תיק החקירה ככל שמדובר בברק ובמקורביו הבכירים. גם ההחלטה להעמיד לדין את טל זילברשטיין, התמסמסה בסופו של דבר.

העובדות הנ"ל היו ידועות לרבים וטובים: עדנה ארבל מגוננת על ברק מפני צעדים פליליים, והוא - לפני או אחרי, פועל לקידומה, ואנשיו פועלים לסידור ג'וב לבעלה הנפלא.

אף-על-פי-כן, נמנעה התקשורת לעסוק בכך. שכן: ארבל הייתה אז יקירתם של כמה כלי תקשורת, ובראשם העיתונים ידיעות אחרונות והארץ.

ברק עצמו זכה למנות גדושות של אהדה בתחומים אלה, במיוחד מצד המערכת המשפטית, מכיוון שהוא יצא להגנתם (להגנתו) גם כאשר עמד הדבר בסתירה לטובת הציבור: ברק הקפיד לצאת נגד יוזמות חקיקה שנגדו את האינטרסים הצרים של נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש; הוא נאבק למינויו של ניצב משה מזרחי (יקירה של ארבל ושותפה למבצעים בעייתיים) לתפקיד ראש אגף החקירות במשטרה, למרות העבירות הפליליות החמורות שביצע מזרחי בפרשת האזנות הסתר; הוא טירפד ניסיונות אמיצים שנעשו להביא לפיצול תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה (המשמש גם כתובע ראשי וגם כיועץ משפטי לממשלה, תפקיד שמובנה בו ניגוד עניינים); הוא הקפיד לגנות את מבקריה של המערכת המשפטית, גם כאשר אלו העלו ביקורת עניינית ומוצדקת נגד שופטים בכירים ו/או פרקליט המדינה ו/או היועץ המשפטי לממשלה ו/או נגד המשטרה; והוא גייס את מפלגתו - אפילו במסגרת ההסכם הקואליציוני, כדי לכפות עליונות מערכת המשפט על-יתר הרשויות. ברק התעלם מהחובה לדבוק בעיקריו הבסיסי של הפרדת הרשויות ומעיקרון-העל לפיו הריבון הוא העם, באמצעות נציגיו בכנסת.


ברק השיג את מבוקשו: חסינות


ברק פעל בעורמה ובתחבולה כדי להשיג לעצמו חסינות. ניסיון העבר מלמד כי ברק השיג את מבוקשו: בפרשת העמותות הוא לא הועמד לדין, למרות שידע על עשרות מיליוני ש"ח שהתקבלו שלא כחוק ושימשו לקמפיין הבחירות שלו; בפרשת העובדת הזרה שהועסקה בביתו ושירתה גם אותו הוא אפילו לא נחקר, לאחר שהותיר את רעייתו לבדה עם רישום פלילי; בפרשת כספי הנאמנות הוא מטופל על-ידי מבקר המדינה בלבד, למרות המידע והמסמכים המלמדים כי מדובר במעשים הטעונים חקירה משטרתית.

אופן שרידותו של ברק במערכת הפוליטית יכול ללמד כי ניתן לשחד מערכות שלמות ולזכות בתמורה לחסינות. די בכך שתצא להגנתם של בכירים במערכת המשפטית, ודי בכך שתציע להם תפקיד בכיר, ודי שאנשיך יטפלו במקורביהם, כדי שאלה ייטו לך חסד ויימנעו ממיצוי הדין נגדך. זו מסקנה עצובה, אך לזכות ברק יאמר כי הוא היטיב להבינה ולנצלה לתועלתו.http://www.news1.co.il/Archive/003-D-59360-00.html
חזרה למעלה

מחלקה ראשונה
אורח
הודעהפורסם: שלישי 24.07.12 21:17    נושא ההודעה: שר המשפטים לשעבר חיים רמון: אני לא שר כי ניסיתי להקים גוף מפקח על הפרקליטות

איתמר לוין News1.co.il |
רמון: אני לא שר כי ניסיתי להקים גוף מפקח

הבלוף ששמו "גוף מפקח על הפרקליטות" - שיפעל בתוך משרד המשפטים ויהיה כפוף לראש התביעה - מגיע למימדים אבסורדיים. תראו מי ימליץ על ראש היחידה: היועץ המשפטי לממשלה, מנכ"ל משרד המשפטים, נציב שירות המדינה (שהוא במקרה היועץ המשפטי לשעבר של משרד המשפטים) ושני "נציגי ציבור" שייבחרו בידי שלושת האחרים. לא רק שמשרד המשפטים יפקח על עצמו - הוא גם יבחר מי יעשה את זה עבורו. זו אחיזת עיניים מהסוג הגרוע ביותר.

שר המשפטים לשעבר תוקף בחריפות את הצעתו של וינשטיין להקים גוף מפקח על הפרקליטות פרידמן: אפשר לחקור שר אבל אי-אפשר לחקור את היועץ המשפטי
מצגת: ביקורת חיצונית לפרקליטות המדינה
> אחיזת עיניים


▪ ▪ ▪
שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, טוען (יום ג', 24.7.12) כי מיד עם כניסתו לתפקיד ניסה לקדם הקמת גוף מפקח על הפרקליטות ו"כנראה בגלל זה מהר מאוד הפסקתי להיות שר המשפטים", כאשר הועמד לדין והורשע בפרשת הנשיקה. לטענת רמון, בפרקליטות מתנהלים תיקים נגד בכירים במגזר הפוליטי, שמנעו או היו עלולים למנוע מהם לכהן כשרים: אביגדור ליברמן, רפאל איתן, ראובן ריבלין, יעקב נאמן והוא עצמו.

רמון דיבר בדיון בוועדת הכנסת לביקורת המדינה, שהמשיכה לדון בשאלת הגוף המפקח על הפרקליטות. יו"ר הוועדה, ח"כ אורי אריאל, הודיע כי במקביל לדיונים עם בכירי משרד המשפטים על סמכויות יחידת הביקורת, הוא יקדם חקיקה בעניין. הוא טען, כי בכירי משרד המשפטים - היועץ המשפטי יהודה וינשטיין, פרקליט המדינה משה לדור והמנכ"ל גיא רוטקופף - בחרו לא להגיע לישיבה.

אריאל הוסיף: "כבר לפני חודשיים וחצי הובטח שיוקם גוף כזה, ווינשטיין עצמו אמר שהוא יוקם תוך זמן קצר. אתמול בשיחתי איתו הוא אמר היועץ המשפטי שהוא בוחן, בודק וכל מיני מילים כאלה, אך אין לו עדיין תאריך מחייב", שר המשפטים, יעקב נאמן, הבהיר שהוא מתנגד לחקיקה, כי "לא כדאי לפרק את כל המוקשים בבת אחת".

"הפרקליטות מטרפדת את הכרעת העם"

לדברי רמון, יחידת ביקורת פנימית במשרד המשפטים לא תפתור את הבעיה. "בעבר גם המשטרה התנגדה להקמת המחלקה לחקירת שוטרים, ומפכ"לים וניצבים הזהירו שהמשטרה לא תוכל לתפקד. גם בהקמת נציבות תלונות השופטים הזהירו שייפגע 'שלטון החוק'", הוסיף רמון. "דווקא בפרקליטות, הגוף הכי רגיש באכיפת החוק, יש את ההתנגדות הכי תקיפה לפיקוח. כוח משחית, וכוח בלתי מוגבל משחית באופן בלתי מוגבל.

"מני מזוז הודה בציבור, כי 'מצאתי בפרקליטות מדיניות של קביעת מטרות וגיוס עמדות', ואף אחד לא בדק את אמירתו הנוראה הזאת. מזוז הודה בפנַי שתיק ריבלין היה פתוח שלוש שנים והוא סגר אותו בתוך שבוע, אך ריבלין לא יכול להתלונן בפני אף אחד. גם במקרה רפול, פתחו נגדו תיק כדי למנוע מינויו כשר לביטחון פנים, והשופט סגר את התיק וסירב לשמוע את התביעה.

"הכרעת העם קובעת מי הם נבחרי הציבור, אך הפרקליטות מונעת מהכרעת העם להתממש, ואיש לא נותן את הדין על כך. בתיק שלי שלושה שופטים מחוזיים קבעו שהתובעת [רות דוד] נהגה ברשלנות חמורה, בזדון, ואפילו אין נזיפה בתיקה האישי והיא עוד קודמה לפרקליטת המחוז. הגיעה העת ללמוד ממדינות מפגרות כמו ארה"ב וקנדה, בהן יש חוק ביקורת על פרקליטות".

"חפים מפשע יושבים בכלא"

שר המשפטים הקודם, דניאל פרידמן, הוסיף כי בקלות רבה ניתן לחקור שר משפטים אך לא ניתן לחקור פרקליט מדינה או יועץ משפטי. פרידמן קרא לתת לראש יחידת הביקורת סמכות להעמיד לדין משמעתי את כל עובדי הפרקליטות, כולל היועץ המשפטי לממשלה.

המשנה למנכ"ל משרד המשפטים, רונן גורביץ, מסר כי מבנה יחידת הביקורת הושלם לפני שלושה שבועות, אושר על-ידי נציבות שירות המדינה. בימים הקרובים צפוי אישור ועדת השירות, ומיד לאחר שהיחידה תאושר על-ידי הממשלה, תתחיל לעבוד ועדת האיתור למציאת ראש היחידה.

המשנה ליועץ המשפטי, עו"ד אורית קורן, הוסיפה כי ועדת האיתור תכלול את וינשטיין, רוטקופף, נציב שירות המדינה משה דיין (לשעבר היועץ המשפטי של משרד המשפטים), נציג האקדמיה בתחום המשפט שימנה וינשטיין בהתייעצות עם דיין ורוטקופף, וכן "נציג ציבור בעל ידע והיכרות בתחום הביקורת" שימנה וינשטיין בהתייעצות עם דיין ורוטקופף.

ח"כ דב חנין הציע, כי נציג האקדמיה ייבחר על-ידי דקאני הפקולטות למשפטים. נשיא לשכת המבקרים הפנימיים, מוטי שנבל, קרא למבקר הפרקליטות להיות מתואם עם המבקר הפנימי של משרד המשפטים.

ח"כ מרינה סולודקין טענה: "בכלא יושבים חפים מפשע בגלל פעילות הפרקליטות, ואנו כחברי כנסת חייבים להשמיע את קולם". ואילו יצחק שפריר, ממפוני גוש קטיף, טען: "בחוק פינוי-פיצוי הפרקליטות מעכבת אותנו כבר שמונה שנים, ויש תחושה ששלטון החוק עובד רק כלפי האזרח ולא כלפי הפקידות, כי הפרקליטות לא מקיימת פסקי דין של בתי משפט ואין לנו למי לפנות".http://www.news1.co.il/Archive/001-D-305197-00.html
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקים כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group