לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים טולטול מ- --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
דוד בן גוריון מפליל את עצמו בסרט ואומר שאין לרדוף את הנאצים,בטענה כי רק הראשיים היו חשובים  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> התנהלות הסוכנות היהודית ומפא'י בשואהעדכונים של נקים:

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

היום יתקיים ערר במשפט דרייפוס ללוחם גיבור במשטרת ישראל
רביעי 27.12.23 20:28

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 1010


הודעהפורסם: שני 19.05.08 7:46    נושא ההודעה: דוד בן גוריון מפליל את עצמו בסרט ואומר שאין לרדוף את הנאצים,בטענה כי רק הראשיים היו חשובים

בפורום זה מובאים עדויות ומידע היסטורי על השיתוף פעולה של גורמים בסוכנות היהודית (בראשה עמד דוד בן גוריון) בתקופת השואה ולאחריה עם הנאצים.
ראו המצגת שהכננו כאן:
http://www.nakim.org/atzuma/index.php#shoah-4

המידע בנדון התפרסם בן היתר במשפט מלכיאל גרינוולד מ-1953-1957 הידוע כ"משפט קסטנר" שהוכיח כי שליח הסוכנות היהודית בארופה בתקופת השואה רודולף קסטנר שיקר בשבועה בבית משפט ישראלי ולפניו בבית הדין בנורמברג כדי לחלץ את ראש המחלקה הכלכלית של ה אס.אס הנאצי קורט בכר מעונש. זאת בנוסף להכרעת הדין בערכה ראשונה שמצא אותו אשם בשיתוף פעולה עם הנאצים להשמדתם של מיליוני יהודים.(סעיף בו זוכה מחמת הספק בעליון ברוב של שלושה שופטים נגד שניים)

קסטנר נרצח על ידי איש שב"כ למנוע את הפללתם של הבכירים בסוכנות ובראשם בן גוריון אשר היו שותפים עמו בדיל עם השטן הנאצי.

לצערינו קיים ערפול חינוכי טוטאלי על פרשה זו במערכת החינוך השמאלנית של מדינת ישראל על אף שפרשה זו הביאה את המדינה כולה על סף הפיכה אזרחית.

בסרט הבא תיעוד משנת 1970 של דוד בו גוריון המפליל את עצמו ומודה שלטעמו לא היה מקום לרדוף את הנאצים, בטענה כי רק הראשיים היו חשובים, תוך סתירה מוגמרת לחוק עליו הוא בעצמו חתם בשנת 1950 חוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם, התש"י-1950 וסתירה מוגמרת לדבריו בראיון בו הוא טוען שישראל רצתה להוכיח שדם יהודי אינו הפקר.

ראה מטה את הסרט לקראת סופו בדקה הרביעית,
המראיין: "אומרים שהיתה אפשרות לחטוף באותה צורה לפחות עוד אחד ואולי שניים מהפושעים הגדולים"
בן גוריון: "לא ידוע לי דבר כזה, לא, לא ידוע לי דבר כזה, אני לא חושב שמישהו מנע.
אבל לא הייתי חושב שצריך לתפוס עוד ועוד ועוד כי הדבר לא היה לשפוט את האנשים שעשו זאת."

ואז הוא מתקן את עצמו
"האנשים שעשו זאת הם אלה שייסדו את תנועת הנאציזם,אבל הוא היה אחד הגדולים בתוכם, הוא לא היה האיש העיקרי במפעל זה. וגם בהרבה דברים במשפט הוא התנהג לפעמים באופן הגון מאוד, אבל הוא היה אחד האנשים שעשו זאת על ידו הושמדו מאות אלפי יהודים והגיע לו עונש זה."

עתה ברור שלא היה מעולם לבן גוריון ולמדינת ישראל כוונה לרדוף את הנאצים,
סימון וויזנטל לבדו הביא למעלה מאלף נאצים לדין, וכמה הביאה מדינת ישראל המפוארת? רק אחד, ומדוע? כי ככל הנראה אייכמן דיבר יותר מדי ואיים להפליל את בן-גוריון ואנשיו אשר היו שותפים עם הנאצים בהשמדת היהודים.

ראה כאן את הדברים שאמר אדולף אייכמן בראיון לעיתון האמריקאי לייף על הדיל שסגר עם שליח הסוכנות היהודית קסטנר כדי להשמיד מיליוני יהודים.

ונצטט דבריו של נשיא בית המשפט המחוזי בנימין הלוי בפסק דינו במשפטו של מלכיאל גרינוולד על רודולף ישראל קסטנר השליח של בן גוריון אשר היה בשואה ראש הסוכנות היהודית : "מכר את נשמתו לשטן".
ראה מתחת לסרט המניע לכאורה של הסוכנות היהודית לשיתוף פעולה זה עם הנאצים.

ראה כאן כיצד נתפס קסטנר משקר בחקירה נגדית ע"י עו"ד שמואל תמיר ז"ל לימים שר המשפטים של ישראל.

אם כן השאלה שנותרה לברר אם אכן הדברים נכונים, מה היתה הסיבה לשיתוף פעולה זה עם הנאצים להשמדת מיליוני יהודים?
המניע העיקרי היה ונותר ככל הנראה האידאל הסוציאליסטי שמאלני של בן גוריון וחבריו אשר חתרו להקמת מדינת עם זן חדש של יהודי לוחם חילוני וסוציאליסט. לצורך כך הם אימצו גישה של דרוויניזם חברתי(בדומה לנאצים) אשר קבעה שיש לטהר את העם היהודי מכל "הפסולת" שלו (דתיים רוויזיוניסטים וכו').
לצורך כך הם לא היססו לסנן את עלייתם לארץ של היהודים הרצויים מבחינתם, החברים בתנועות הנוער של מפא"י והיהודים העמידים אשר יכלו לשלם ולסייע בהקמת ה-"מפעל הציוני" המפואר.
לגבי השאר לא היתה להם בעיה מצפונית לשתף פעולה עם היטלר בהרדמתם למנוע את התקוממותם. לשיתוף פעולה זה יש להוסיף את שיתוף הפעולה של הסוכנות היהודית עם הבריטים, שיתוף פעולה שניתן להגדירו כסימביוזה של ממש היות והסוכנות היהודית הוקמה על ידי הבריטים למטרותם הפוליטיות והופעלה על ידם (ראה הגילוי של ארכיב הביון הבריטי משנת 2006 על היות טדי קולק סוכן בריטי בתקופת המנדט ואחריה ובקשתה של ישראל שלא לחשוף זאת כל עוד הוא בחיים).

מכאן שיש להניח שמדיניות הספר הלבן של הבריטים והגבלת העלייה תואם עם הסוכנות היהודית לאפשר עלייה כביכול בלתי חוקית של האנשים שהיו רצויים לאנשי מאפ"י ומנגד סגרו את שערי הבריחה מהתופת הנאצית למיליוני יהודים אחרים.

גישה זו של דרוויניזם חברתי התבטא אחרי הקמת המדינה בפרשיות מהסוג של היעלמות ילדי תימן, פרשת הגזזת והכפיה החילונית ממנה סבלו הקהילות המסורתיות אשר עלו ארצה.

פרטים נוספים כאן בפורום על השואה והשת"פ עם האויב הנאצי

_________________
הצטרפו לערוץ של נקים בטלגרם להתעדכן:
https://t.me/Nakim_org_Ch


הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" באמצעות טלגרם @HaimYativ או דוא"ל haim@nakim.org


השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso


נערך לאחרונה על-ידי חיים יטיב בתאריך שלישי 28.08.12 12:49, סך-הכל נערך 9 פעמים
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

הצטרף וצרף חבריך לרשימת התפוצה של "נקים" וקבל עידכונים שוטפים על החשיפות של "נקים"

נ,
אורח
הודעהפורסם: חמישי 02.10.08 21:02    נושא ההודעה: עלהממסד,מאז,ועדהיום

לצערינו,אנו רואים את קיום הנבואה, מהריסיך ומחריביך ממך יצאו
חזרה למעלה

מאמר חשוב מאוד לקריאה
אורח
הודעהפורסם: שישי 10.10.08 1:44    נושא ההודעה: "קסטנר העניק לי את השקט", אמר אייכמן

"קסטנר העניק לי את השקט", אמר אייכמןבעז העצני - מקור ראשון ח' באלול תשס"ב 16.8.02
תגובה לכתבתו של מיכאל ברונשטיין "הציל נפשות מהשטן", דיוקן 259


---------------------------------------------------------------------- ----------

תקציר: מאמר זה נכתב בתגובה למאמר המסנגר על קסטנר והתנהגותו בתקופת המלחמה. המאמר מסתמך על דברי תמיר ומראה כיצד פעילותו של קסטנר בתקופת המלחמה סייעה לגרמנים בהשמדת יהודי הונגריה.

מילות מפתח: שואה, קסטנר, הונגריה


לפי גרסתו של שמואל תמיר, השמדת יהודי הונגריה בימי הדמדומים של המשטר הנאצי לא היתה מתאפשרת בלי שיתוף הפעולה של ישראל קסטנר עם האס-אס.

ספרו החדש של יהודה באואר 'יהודים למכירה', שעל צאתו לאור בישר בצהלה מיכאל ברונשטיין מעל דפי עתון זה, הינו ניסיון נוסף לחפות, לטשטש ולהטעות את דעת הקהל בקשר לפרשת קסטנר.
קדמו לכך סדרות הטלוויזיה 'עמוד האש' ו'תקומה', שגם בהן כיכב באואר, והצגת תיאטרון בשם 'קסטנר' אשר כתב מוטי לרנר, שהתפנה לרגע מכתיבת עוד תסריט נגד הכיבוש.

באואר הוא היסטוריון של השואה, בדיוק כמו שמאיר פעיל הוא היסטוריון צבאי. שניהם מציגים את ההיסטוריה באור הרצוי למחנה הפוליטי שלהם. המחנה הזה נקרא היום "אליטות". בעבר הוא היה הרבה יותר מוגדר. קראו לו מפא"י. לא מזמן יצא ספר אחר, האוטוביוגרפיה של שמואל תמיר, שהיה בעבר שר המשפטים, חבר כנסת ועורך דין מפורסם. ספר זה (בהוצאת זמורה ביתן) שופך אור אחר לחלוטין על פרשת קסטנר, וראוי שגם את נקודת המבט הזאת יראה הקורא.

הגרסה המובאת כאן מבוססת ברובה על העובדות והדעות שמוסר ומביע תמיר בספרו.


מהי "פרשת קסטנר"
בשנת 1953 כתב יהודי פשוט בשם מלכיאל גרינוולד מאמר בסגנון שלוח רסן בעיתון נידח
שאותו הוציא לאור והפיץ בכמה מאות עותקים, שבו האשים פקיד בכיר במשרד המסחר והתעשיה, ישראל קסנטר, כי בהיותו ראש 'ועד ההצלה' בהונגריה בזמן מלחמת העולם
השנייה, שיתף פעולה עם הנאצים, הציל פושעי מלחמה בכירים מחבל התלייה לאחר
המלחמה, ואף השתתף עם הנאצים בשוד הרכוש היהודי.

בתגובה, תבעה מדינת ישראל את גרינוולד למשפט דיבה. הסנגור היה עו"ד שמואל תמיר, ועד מהרה הפך המשפט ממשפט גרינוולד למשפט קסטנר.

במהלך המשפט הסתבך קסטנר בשקרים אינסופיים שנחשפו. בסופו פסק השופט בנימין הלוי שקסטנר שיתף פעולה עם הנאצים, ובכך "מכר את נשמתו לשטן", ואף נתן הצהרה בשבועה לטובת קורט בכר - קצין בכיר, ראש המחלקה הכלכלית של האס-אס, שקודם לכך השתתף בהשמדת יהודים בפולין וברוסיה. הצהרת קסטנר, שניתנה אחרי המלחמה, הצילה את חייו
של בכר והוא שוחרר.

הממשלה ערערה על פסק הדין לבית המשפט העליון. בקרב הממשלה והמפלגה היה מתח רב וחשש מכישלון גם בערעור. והנה, זמן קצר לפני מתן פסק הדין, נורה קסטנר על ידי מתנקשים ונפצע. לאחר שאושפז החל מצבו להשתפר, אך לאחר 12 יום, באורח בלתי מוסבר, נפטר.

פסק הדין בערעור אמנם זיכה את קסטנר, אך היה זה על חודו של קול - 3 שופטים מול 2, לא דבר של מה בכך, וזאת במיוחד בהתחשב בעובדה שפסק הדין ניתן בהשפעת הזעזוע שלאחר הרצח. גם בערעור הורשע קסטנר בכל הנוגע למתן העדות המדהימה שזיכתה את קורט בכר.


הונגריה 1944
המצב בהונגריה בשנת 1944 היה שונה בתכלית מהמצב בפולין, 1939.

הקהילה היהודית בהונגריה, שהיתה השנייה בגודלה באירופה, שרדה את המלחמה כשהיא שלמה בגופה וברוחה - בשונה לחלוטין ממצבם של יהודי פולין, שהיו תחת כיבוש גרמני
מוחלט, רעבים ומושפלים.
הונגריה שמרה על מראית עין של עצמאות שהגבילה במובנים מסוימים את פעולות הגרמנים ואפשרה, למשל, לצירויות ניטרליות לפעול ולהעניק חסות ליהודים.

להונגריה היה גבול ארוך עם רומניה, גבול קל למעבר עם נכונות גדולה של הרומנים לסייע ליהודים נגד ההונגרים, שעמם היה להם סכסוך חריף על חבל טרנסילבניה. היה להונגריה
גם גבול עם יוגוסלביה, שם ניהל טיטו לחימה עזה נגד הגרמנים. באין ברירה, אף זו היתה אפשרות מילוט.

יתר על כן, השנה היתה 1944, הגרמנים היו בקריסה צבאית, אחרי סטלינגרד, בנסיגה מתמידה בפני הרוסים ממזרח, בצפייה לפלישה ממערב, שאכן הגיעה לאחר זמן קצר, לאחר אובדן צפון אפריקה ואיטליה, נתונים בכל הגזרות ללחץ הפצצות אימתני מצד בעלות הברית, כאשר כוחם הצבאי מצומצם בהרבה יחסית לתחילת המלחמה. לצורך מבצע השמדת יהודי הונגריה עמדו לרשותם 150 (!) אנשי אס-אס בלבד, ו- 5,000 ז'נדרמים הונגרים.

עיקר השמדת היהודים התבצעה בשבעה שבועות, בין אמצע מאי לתחילת יולי 1944. חצי מיליון יהודים גורשו לאושוויץ ונרצחו בקצב של 12 אלף ליום! מכונת ההשמדה עבדה באופן מושלם, ללא תקלה וללא שום שיבוש.


איך התאפשר הדבר?
קסטנר היה ראש 'ועד ההצלה' מטעם הסוכנות היהודית, והנציג הבולט של הממסד הציוני בהונגריה.

אף שהציונים היו מיעוט בקהילה היהודית, נחשב קסטנר למנהיג ללא עוררין, ל"איש החזק"
של הקהילה, בשל קשריו עם הנאצים מזה, וקשריו עם היישוב בארץ ישראל מזה, שהקנו לו
גם עוצמה כלכלית.

קסטנר שלט ברשת של אנשי יודנראט של הקהילות היהודיות בהונגריה ועל ידיהם שלט למעשה בכל הקהילות.
לא היה סיכוי להשלים את הגירוש וההשמדה בצורה חלקה ללא לוחמה פסיכולוגית והטעיה של היהודים, ולהטעיה זו לא היה סיכוי ללא עזרת מנהיגים מקרב היהודים.
סיפור הכיסוי העיקרי היה שהיהודים נשלחים למחנה עבודה בשם 'קנייר מיזה', והם לוקחים איתם את משפחותיהם, כי הגרמנים הגיעו למסקנה שפריון העבודה גדל כשהמשפחה מאוחדת. קסטנר היה זה שהזרים מכתבים מזויפים, שקיבל מהגרמנים, מהמגורשים, כביכול, אל קרובי משפחתם, שבהם הם מדווחים על מצבם הטוב. הוא כפה על רשת היודנראט להפיץ את המכתבים הללו בקהילות.

היהודים רוכזו בגטאות, מנותקים ומבודדים מהעולם. מקור המידע שלהם היה היודנראט, אשר מקור המידע שלו היה קסטנר.

באותה שעה, לקסטנר היו פריבילגיות. רכב צמוד, קשר טלפוני, חופש תנועה, פטור מענידת טלאי צהוב, חסינות מול ההונגרים. הנאצים רחשו אמון מלא לראש ועד ההצלה היהודי.

קסטנר שיתף פעולה עם אייכמן, והפעיל את היודנראט ליצירתה של מערכת ההונאה ששכנעה את היהודים שישיבה במחנה עבודה עד סוף המלחמה, שכבר נראה באופק, עדיפה על בריחה והתנגדות שסיכון בצידן. האשליה הזאת פעלה את פעולתה אך ורק בגלל שבאה ממקור יהודי מוסמך.

מילה אחת של קסנטר, וכל בניין הקלפים היה מתמוטט. אולם המילה הזו לא באה. בתמורה לשיתוף הפעולה קיבל קסטנר רשות לחלץ כ- 1,700 יהודים, שכללו את בני משפחתו, מקורבים, מנהיגים מקומיים, אנשי יודנראט, וראשי ציבור יהודי בהונגריה. שחרור ה"מיוחסים" (כך נקראו!) בוצע בצורה סחטנית תוך וידוא פעולה של הניצולים להרדמת כל היתר.


פרשת קלוז' כמשל
קלוז', עיר הולדתו של קסנטר, שכנה קילומטרים בודדים מגבול רומניה וגרו בה 20 אלף יהודים. עם בוא הנאצים הוצאו היהודים מהעיר ובודדו בגטו שהוקם לידה. על 20 אלף היהודים הללו שמרו... 20 ז'נדרמים הונגרים, בפיקודו של גרמני אחד.

קסטנר הגיע לקלוז' ימים אחדים לפני הגירוש. בשיחותיו עם מנהיגי העיר ותושביה לא אמר מילה על הגירוש וההשמדה הצפויים להם בעוד ימים ספורים, אף שלפי עדותו במשפט ידע על כך עוד קודם לכן. היהודים גורשו, בעוד 380 מקורבים, אנשי יודנראט, חברים וקרובי משפחה של קסטנר הועברו לבודפשט להמתנה ל"רכבת ההצלה".

הביקור בקלוז' היה נקודת זמן מכרעת בצומת החלטות חשוב אצל קסטנר. ניתן לתאר תרחיש אחר: לו אמר קסטנר לאנשי קלוז' את האמת, לו הורה להם לברוח, ואולי בורח עימם לגבול הקרוב לרומניה (כל זה בד בבד עם הודעה חשאית ומתואמת מראש לעוד קהילות, דבר שטכנית היה בידו לעשות), היה סיכוי שמהלך כזה ישבש את כל תוכנית הרמייה השברירית.

מרידה ובריחה במקום אחד היתה מדללת ביתר המקומות את הכוחות המועטים שעמדו לרשות מנגנון ההשמדה. ומכאן ועד לאובדן שליטה על המצב מצד הגרמנים היתה הדרך קצרה. למצער, ניתן היה בצעד כזה להציל הרבה יותר מאשר 1,700 בלבד.

אלא, לצורך כך היה עליו 'לבגוד' בנאצים. הוא לא עשה זאת, ומרגע זה והלאה הוא שקע יותר ויותר עמוק בתהום שיתוף הפעולה.


בחיקו של השטן
תמיר שואל בספרו, מה הופך יהודי שקודם לכן היה בוודאי אדם חיובי, לחבר ושותף במנגנון ההשמדה של הנאצים. מה גרם לו "למכור את נשמתו לשטן?" ומשיב: תחילתו של התהליך הנפשי הזה בפסימיות עמוקה לגבי סיכויי היהודים להינצל. קסטנר ראה את 800 אלף היהודים בהונגריה כאבודים ורצה לפחות להציל את מקורביו. רק בשלב מאוחר יותר שיתוף הפעולה נעשה ביודעין. בהיותו בעל אופי חסר מעצורים, הרפתקן חסר אחריות בעל אמביציות חולניות, בלחץ האיום ההוא נלכד קסטנר במערכת, מתפרק מכל ערכי מוסר, והופך להיות משת"פ.

דברים אלו הזכירו לי דוגמא קרובה יותר. בין שבויינו בסוריה במלחמת יום כיפור היה אבי לניר הי"ד, מפקד טייסת פנטומים. ניתן לשער איזה נזק היה נגרם לו נודע לסורים כל מה שהוא ידע. לניר שתק, עבר עינוים קשים, ולבסוף נרצח מבלי שפלט מילה.

לעומתו אדם אחר, שאת שמו לא נזכיר, איש מודיעין שנשבה בחרמון, הסורים גרמו לו לשתף פעולה בעזרת חוקרים רוסים, והוא סיפר הכל. בשלב מסוים הוא נשבה במשחק החדש הזה, ובהיותו בעל זיכרון פנומנלי, סיפק לאויב מיוזמתו ידיעות שלא ציפו להן כלל, כגון שמות, כתובות וטלפונים של אנשי מודיעין, שב"כ ומוסד.

בבית המשפט התברר שקסטנר, אשר אליו כוונו על ידי הבריטים שני צנחנים שבאו מא"י, גרם להסגרתם. האמון שרחשו אליו הנאצים היה ללא עוררין. לימים התגלתה הצהרה של גנרל האס-אס וולטר שלנברג שניתנה אחרי המלחמה, שבה נאמר שקסטנר שימש סוכן של האס-
אס בקרב יהודי הונגריה.

אדולף-אייכמן, האיש שניהל את ההשמדה, רואיין שנים אחדות לפני שנתפס בידי עיתונאי הולנדי בשם סאסן. בראיון, שהתפרסם בשבועון 'לייף', הוא מצוטט:
"קסטנר העניק לי את השקט בהונגריה, והביא לכך שלא חוויתי ורשה הונגרית (הכוונה למרד). הוא עשה לי עבודה שלמה. הוא נתן לי את כל היהודים מבלי שנורתה ירייה אחת, בלי הפגנות, ומבלי שהייתי צריך לתת אדם אחד לעזרת המשטרה ההונגרית. הוא הנעים לי את החודשים בבודפשט וחסך לי צרות ומועקות. היה לו חופש תנועה מלא. הוא גרם לכך שהס (מפקד אושוויץ) בא להתחנן כדי להמעיט במשלוחים. קסטנר עשה לי את השהות במטה לעבודה משרדית נעימה. לאיש אמונים כזה, הכרת התודה שלי היתה
מתן חופש תנועה מלא... נעשינו חברים... זה היה עסק טוב בשבילי, מחיר של 20-15 אלף יהודים תמורת סדר במחנות".
פרשה נוספת הדורשת התייחסות היא התיימרותו של קסטנר כי בזכותו ניצלו היהודים במחנות ערב השחרור על ידי בעלות הברית. לעומת זאת, קיימת גרסה אחרת, שלפיה האחראי להצלחה הזו הינו יהודי רב השפעה שגר בשוודיה בשם הלל שטורך. הוא האיש ששלח את ראול ולנברג להונגריה בתיאום עם השלטון בשבדיה, במטרה להציל יהודים. שטורך יצר ערוץ הידברות עם הימלר, ראש האס-אס, שהיה מפקדו של בכר. לא היה זה משא ומתן מתוך התרפסות. הימלר חיפש אליבי, כי החל לחוש את התבוסה הקרבה.
סגנו של שטורך, נורברט מזור, טס לגרמניה, נפגש עם הימלר והשיג הצלת 400-300 אלף יהודים במחנות. לפי הגרסה הזו, התיאור כאילו קסטנר הוא שהשיג זאת באמצעות בכר, זנבו
של הימלר, הוא יומרה ריקה.

שאלה אחרת היא לשם מה היה נחוץ לקסטנר חופש תנועה שאותו ניצל למסעות ברחבי אירופה הנאצית בחברת קורט בכר, רוצח יהודים מוכח, אותו תיאר קסטנר מאוחר יותר כ"יפה כמו האלוהים". זהו האיש שהיה אחראי על ניצול שיער היהודים לתעשיית המזרנים, לעקירת שיני הזהב מגופות הנרצחים, לניצול אפר גופותיהם של סבינו, אמהותינו ואחינו לדישון אדמת גרמניה, וכמובן לעינוי יהודים לשם גילוי רכוש מוחבא. חופש תנועה זה לא היה נחוץ לשם שיתוף הפעולה עם אייכמן. אם כן, למה שימש? אחת התשובות שנותן תמיר בספרו היא: ליצירת אליבי משותף של הצלת יהודים לבכר וכנופייתו מזה, ולקסטנר מזה.

עובדה אחת, אפלה, מטילה צל אחורנית על ההתרחשויות בין קסטנר לראשי האס-אס. העובדה הזו היא התנהגותו של קסטנר אחרי המלחמה.
בכר וחבריו נתפסו על ידי בנות הברית. קסטנר הוא שמושיע אותם בעזרת תצהירים שהתיימר לחתום, ללא סמכות, בשם הסוכנות היהודית והקונגרס היהודי העולמי.
את בכר הוא הציל כך מתלייה ושחרר. את ויסליצני, משמיד יהודי סלובקיה, ניסה להציל, אך איחר את המועד. לקרומאי, רוצח ילדי לידיצה, העניק את חייו וכן עוד 20 שנות חופש, וכמו כן העיד לטובת גנרל האס-אס יוטנר, כולם רוצחים מהגרועים ביותר. עד היום לא נמצא בין סנגוריו של קסנטר אדם שיספק הסבר משכנע למעשים הללו.

פרשה מפורסמת אחרת היתה פרשת שליחותו של יואל ברנד. ברנד, שהיה חבר בוועד ההצלה, הגיע לטורקיה עם הצעה מאייכמן לעסקת חליפין: מיליון יהודים תמורת עשרת אלפים משאיות. ברנד עצמו לא האמין בהצלחת השליחות, אך דרבנה אותו העובדה שההצעה כללה עצירת פעולות ההשמדה לשבועיים, שאכן התבצעה במציאות, וכן הבטחה לשחרור מיידי של 100 אלף יהודים כמפרעה לפני קבלת המשאיות, כנגד קבלת הסכמה עקרונית לעסקה. אנשי הסוכנות שפגשו אותו דיווחו לבריטים על השליחות. הבריטים עצרו את ברנד לתקופה ממושכת כדי להכשיל לחלוטין את העסקה, כי לא היו מעונינים בבואם של יהודים לארץ ישראל. מפורסמת אמירתו של הלורד מוין "איפה אשים מיליון יהודים?", עליה שילם בחייו כשחוסל על ידי לח"י בקאהיר. משה שרת, ראש המחלקה המדינית בסוכנות, ולימים, בימי המשפט, ראש ממשלת ישראל, אמנם פגש את ברנד, אך היה זה לאחר מעצרו, כשאפסו הסיכויים להישג כלשהו מהשליחות.

השאלה הגדולה היא, למה שתקו ראשי היישוב? מה היה פשר האדישות הנוראה לחיי יהודים? איזה מין סדר עדיפויות היה להם? איך אפשר היה שלא לצאת מהכלים מול הבריטים למרות המלחמה? ושמונה שנים אחרי המלחמה, בזמן משפט קסטנר, עם תחילת הקריסה של גרסתו בבית המשפט, מדוע לא התנער הממסד ממנו, והגן עליו בשצף קצף? האם ידע קסטנר משהו על אנשים מלב הממסד? למה משה שרת, שבא לפגוש את ברנד, סירב להעיד בבית המשפט? מדוע סחרה מדינת ישראל דווקא עם קורט בכר, שהפך להיות סוחר תבואה לאחר המלחמה? האם יש קשר בין כל אלה לבין הידידות יוצאת הדופן בין קסטנר לבכר?

אכן השאלות רבות והתשובות מעטות, ובמקום לחקור לעומק, יש תנועת טשטוש והטעיה מתמדת מצד הממסד השמאלני.


השב"כ
שמואל תמיר לא חדל מלהוקיע את מעורבותו הפוליטית של השב"כ בכל הפרשה הזו, בשיטות המתאימות למדינה טוטליטרית. עדים הוטרדו ובודדו, ונמנעה הגישה אליהם מצד הסנגוריה. התבצעו מעקבים אחרי עורכי דין ועדים. ביומני ראש הממשלה, שרת, מאוזכרת מעורבות פוליטית שגרתית של השב"כ, שבה מדווחים לראש הממשלה, למשל, איך תצבענה בכנסת מפלגות שונות. היו התייעצויות פוליטיות ומפלגתיות בין חברי ממשלה לעמוס מנור, ראש
השב"כ. יעקב מרידור ממפלגת חרות סיפר שפנה אליו איסר הראל, ראש שירותי הביון, כדי לגשש איך חרות תגיב אם יינקטו פעולות נגד תמיר.

השב"כ הפעיל פרובוקטורים שניסו לדובב את תמיר לאמירות קיצוניות ומפלילות. קסטנר
נרצח בידיו של איש שב"כ בשם זאב אקשטיין ובסיוע איש שב"כ נוסף, דן שמר. כביכול היתה
זו מחתרת שנמנה עליה יוצא לח"י בשם מנקס, שמעולם לא הודה בקשר לרצוח את קסטנר. תמיר שואל: האם המחתרת כולה היתה תוצרת השב"כ? לאחר הרצח נעצר יוצא לח"י, יעקב חרותי. תמיר מספר שאיסר הראל הציע לדודו של חרותי הצעה, הנשמעת כאילו נלקחה מהסרט 'הסנדק': אם יעיד שתמיר הנהיג את הקבוצה המחתרתית, ישוחרר חרותי, ויקבל ביחד עם משפחתו כרטיסים לארה"ב ומימון שהייה ולימודים שם. הראל פנה גם לאשתו של חרותי בהצעה דומה, והיא השיבה: אבל תמיר חף מפשע! ועל כך באה התשובה שלא תיאמן: גם בעלך חף מפשע, אז מה אכפת לך שחף מפשע אחד יישב בכלא במקום חף מפשע שני? חרותי סירב,
וישב שנה בכלא.

אקשטיין ושמר יושבים שנים ספורות ומקבלים חנינה בהמלצת השב"כ. מנקס משתחרר מאוחר הרבה יותר.

דן שמר אמר בראיון ב- 1967: דאגו לחסל את קסטנר אנשים שחששו כי הוא עמד לגלות דברים הקשורים בשואה ולא פורסמו מעולם. הרצח גם שימש הסחה לנסיגה מסיני לאחר מבצע קדש. כמו כן רמז שמר כי השחרור המוקדם שלהם הותנה בשתיקתם.


בימים ההם בזמן הזה
נותר לשער מה היה שמואל תמיר, שפעל וכתב בסערת נפש גדולה על מה שלדעתו עוללו יהודים זה לזה, אומר היום על משתפי פעולה יהודים האוספים ראיות נגד קציני צה"ל לצורך הלשנה בבית דין בינלאומי. או על פרופ' זאב שטרנהל המייעץ לאויב להרוג חיילים ומתנחלים (גברים בלבד). או על ממשלה המוסרת נשק וערי מקלט לכנופיות מחבלים, יורשיהם של הנאצים, ועל פוליטיקאים ישראלים מרכזיים המקבלים מימון בגלוי ממדינות זרות.

התנהגות השב"כ בהשוואה לתקופת רבין, אף היא אומרת דרשני. התיאורים של תמיר מוכרים ולא חביבים: החל במחתרת מפוברקת, דרך פרובוקציות למיניהן לתועלת מפלגת השלטון (אותה מפלגת שלטון), וכלה בתמיהות ושאלות שהושמעו לגבי רצח קסטנר כמו לגבי רצח רבין.

גם עולם המושגים השקרי דומה. פעולותיו של קסטנר מכונות "הצלה". הצלה לא היתה כאן, בדיוק כפי ש"שלום" לא יצא מאוסלו, אלא ההפך הגמור.

הסופר מאיר שלו, בתארו את רשימת המוזמנים לטקס חתימת הסכם השלום עם ירדן, כינה אותם: כל אלו שביום שתיפול המדינה יחולצו מכאן בצורה מסודרת. אם זה מה שעבר בראשו בימי הזוהר של תקופת אוסלו, האם איננו מזהים אצל דמות מרכזית זאת ב"מחנה השלום" את הפסימיות העמוקה שאבחן תמיר? אותה הפסימיות שאחריה מתחילה ההידרדרות?


http://daat.ac.il/DAAT/hungary/document/25.htm
חזרה למעלה

פניה למבקר,כונסי נכסים והתעשרות שופטים ומקורבים על חשבון המתגרשים

תגובה על התנהלות יד ושם
אורח
הודעהפורסם: שישי 10.10.08 2:40    נושא ההודעה: הסלקציה בניצולי השואה וטיהורו של קסטנרהסלקציה בניצולי השואה וטיהורו של קסטנר
שלא במקרה, במקביל לסלקציה הנעשית היום בניצולי השואה, בחרה בחודש שעבר הנהלת "יד ושם" לטהר את שמו של הארכי-פושע, רז'ה קסטנר. כמה מילים על סיפור השמדת יהדות הונגריה

לפני כמה שבועות הופיע בעיתון "הארץ" מכתב קטן למערכת שאמור היה לעורר הדים, אך משום מה לא זכה לשום התייחסות – מלבד תגובה למכתב שפורסמה אף היא במדור המכתבים למערכת של עיתון "הארץ". לפי המכתב, העבירה הנהלת "יד ושם" את ארכיונה של הצנחנית, חנה סנש, חזרה למשפחתה. הנימוק של "יד ושם" היה שהמשפחה דרשה תנאי אחסון מעבר למקובל. מעבר לאותו מכתב, שנשלח על ידי קרוב משפחתה של חנה סנש, ולתגובת "יד ושם", דבר לא נכתב בעניין, למיטב ידיעתי.

הסיפור, כאמור, נשכח והושכח. בימים האחרונים אנו שומעים על החלטת הממשלה לסווג את ניצולי השואה ל"ניצולים" ול"פליטים" לשם הסלקציה לצורך מתן הקצבאות. דהיינו, מי שברח מאימת הנאצים והותיר את משפחתו ורכושו בארצות הכיבוש הנאצי, אינו זכאי לקצבה. רק מי ש"זכה" לחיות תחת הכיבוש הנאצי – במחנות ההשמדה, הריכוז והעבודה – זכאי לקצבה.

במקביל לסיפור זה, ב-22 ביולי השנה – במלאת 50 שנה למותו של ד"ר ישראל (רז'ה) קסטנר – התקיים טקס בראשות שר המשפטים לשעבר ויו"ר מועצת "יד ושם", יוסף (טומי) לפיד, בו נמסר ארכיונו של רז'ה קסטנר ל"יד ושם". כאילו הסיפור על היות רז'ה חף מפשע, אדם שראוי שמסמכיו יישמרו ב"יד ושם", הוא בבחינת עובדה שאין עוררין עליה.חנה סנש. הופקרה
שני הסיפורים הללו, לצד הסלקציה המוצעת מבחינת מעמדם המשפטי של הניצולים, מחזיר אותנו שנים רבות אחורה לוויכוח הלוהט על פרשת קסטנר. הוויכוח על תפקידו של רז'ה קסטנר איננו היסטורי אלא גם אקטואלי. הסלקציה והעקרונות שעמדו ביסוד פעילותו של רז'ה קסטנר עומדים בקנה אחד עם אלו של הממסד הציוני לאורך השנים, וביסודם הצביעות ביחס לשואה ולניצוליה. ולא זו בלבד אלא שהיום כמו אז, הנראטיב של הסלקציה לשם ההצלה – סלקציית היהודים לטובת "הצלתם" – מועדף על פני הנראטיב של הצלה לשם הצלה – כלומר, הצלת יהודים באשר הם, ללא קשר למעמדם ולזהותם.

העברת ארכיון קסטנר ל"יד ושם" והרהביליטציה שלו, וסילוק ארכיון חנה סנש, מבקשים לשנות את דמותו של קסטנר מתוך העקרונות המנחים שעמדו – ועומדים – אז והיום ביסוד פעולותיה של ממשלת ישראל. אולם די אם נזכיר כמה עובדות בסיסיות בנוגע לעבר על מנת לבחון עד כמה המדיניות של ההווה צבועה. ראשית, כמה עובדות בסיסיות:

■ רז'ה קסטנר ניהל מו"מ עם אדולף אייכמן להצלת 1,686 יהודים שיצאו בטרנספורט לברגן-בלזן ולאחר מכן לאושוויץ, שיתף פעולה עם הנאצים ומנע אפשרויות הצלה אחרות.
■ קסטנר עמד בקשר עם יואל פלגי ופרץ גולדשטיין, הצנחנים היהודים שנשלחו להונגריה, והמליץ בפניהם להסגיר עצמם לגרמנים, ולא עשה דבר להצלת חנה סנש.
■ בעדותו בבית המשפט בנירנברג, הציל קסטנר את קורט בכר, מקבילו של אדולף אייכמן שהיה אמון על התחום הכלכלי, והיה אחראי על נישול היהודים מרכושם. בכר ניצל מעונש מוות.

אולם חמורה מכל היתה תרומתו הישירה של רז'ה קסטנר לחיסול ממשי של היהודים.

הפנייה אל ויסליצני

ימים ספורים לאחר שכבשו הנאצים את הונגריה, נערכה פנייה אל דיטר ויסליצני, הקצין שהיה אחראי על משלוח היהודים לאושוויץ. נודע כי ויסליצני הציל יהודי מאחד הטרנספורטים בתמורה לשוחד. אליו פנה הרב מיכאל דב בער ויסמנדל, שהיה חבר ב"קבוצת העבודה" מברטיסלבה יחד עם פעילת הג'וינט בסלובקיה, גיזי פליישמן. הקבוצה עודדה יהודים לברוח מסלובקיה להונגריה, בה מצב היהודים היה יחסית טוב, עד שנכבשה על ידי הנאצים בראשית 1944. לפי ההערכות, הקבוצה הצליחה להעביר 8,000 יהודים אל תחומי הונגריה המוגנת, בטרם עליית הנאצים. כך, בעקבות שיחודו בסכום ראשוני שקדם לביצועו העסקה, הוקפאו שלושה טרנספורטים.

בינתיים ניסו אנשי "קבוצת העבודה" לגייס את יתרת הכסף. סאלי מאייר, נציג הג'וינט, ונתן שוואלב, מנהל משרדי הסוכנות היהודית והחלוץ בז'נווה, היקשו על העברת הכסף, ולבסוף הועבר הכסף באמצעות התרמת יהדות הונגריה, משחודשו הטרנספורטים לאושוויץ.

פעילות "קבוצת העבודה" היא שיצרה את הבסיס לפעילות ועדת ההצלה בראשות רז'ה קסטנר וישראל ברנד. לאחר שהגירושים מסלובקיה הופסקו, נוצר קשר מחודש בין ויסליצני לבין דמות פיקטיווית שהמציאו אנשי הקבוצה, באמצעות מכתב שהעביר חבר הקבוצה אנדריי שטיינר, שבו נכתב כי מצופה מוויסליצני לפעול אצל הגרמנים להפסקת הגירושים.

ויסליצני פגש בברלין בהיינריך הימלר, וקיבל אישור לפתוח במשא ומתן להצלת היהודים ולמניעת גירושם מאירופה תמורת כ-2 מיליון דולר שיימסרו בתשלומים, כאשר עם התשלום הראשון הטרנספורטים יוקפאו. למרות המאמצים וההתכתבויות, הכסף לא הגיע. ההשמדה נמשכה. ההנהגה הציונית בארץ לא עשתה דבר וחצי דבר על מנת לדאוג שהכסף יגיע ושהיהודים יוצלו.

תפקידו של קסטנר

הימים היו ימי התבוסות שהחלו לנחול הנאצים. וייסמנדל פנה ליהדות הונגריה בבקשה שיחזרו לשולחן המשא והמתן עם הנאצים. כעבור זמן מה, קסטנר נפגש עם הרמן קרומיי, קצין ה-אס.אס שהיה סגנו של אייכמן והיה אמון על תכנון השמדת יהודי הונגריה (קסטנר העיד גם לטובת קרומיי והצילו). בפגישה שהתקיימה ב-2 במאי 1944, סוכם כי מספר היהודים שיינצלו יעמוד על 600, ולאחר מכן עלה המספר ל-1,684.רז'ה קסטנר
משלא קיבלו הנאצים את מבוקשם הכספי המלא, עלתה השאלה מה הביא את הנאצים להסכים לשחרר בכלל מספר כה קטן של אנשים ומה התמורה שקיבלו תמורת הסכמתם. קסטנר דאג שברכבת המיוחדת שלו ייכללו חשובי יהדות הונגריה, בכלל זה המקורבים לו וחברי ההנהגה הציונית, כאשר את שאר יהודי הונגריה דאג "לסמם" למען לא יידעו כי הם הולכים אל קץ ההשמדה. אילו ידעו, ואילו היו מאיצים בהם וביודנראט להתקומם, כלל לא בטוח שהגירוש וההשמדה היו "הולכים חלק". קסטנר דאג שהעלית תהיה לטובתו.

אייכמן עצמו כתב בזיכרונותיו כי מה שהיה חשוב לו הוא שהשמדת היהודים "תעבור בשקט", וכי המשימה של רציחת 800 אלף יהודי הונגריה לא תופרע. קסטנר, מצידו, לא התריע בפני יהודי הונגריה כי הם הולכים אל מותם – ובכך היה משת"פ מדעת של אייכמן. אפילו את קהילת עירו, קלוז', לא דאג קסטנר להזהיר, אפילו שהיו קרובים עד מאוד לגבול הרומני ויכלו להימלט על נפשם, גם במחיר עימות עם הנאצים. שהרי אפשר שהיו מעדיפים למות במאבק ולא בתאי הגזים ובמשרפות.

הסלקציה של אז, הסלקציה של היום

רבות נכתב וייכתב על מעמדו, חייו ופעילותו של רז'ה קסטנר. אולם שלא במקרה, הממסד הציוני – שלא היה מוכן להעביר את הכסף הדרוש לטובת ההצלה, שעמד מאחורי קסטנר, שקיבל את הטענות של יואל והאנזי בראנד לפיה חנה סנש נשברה בחקירתה על ידי הגרמנים והסגירה את פלגי וגולדשטיין – בוחר גם היום לערוך סלקציה בין הניצולים. זאת, למרות שקסטנר פעל נגד כל אפשרות להצלה ממשית של חנה סנש בידיעה כי דבר זה יפגע אנושות בקשריו עם הנאצים.

הסלקציה בין הניצולים מבקשת לשכתב את הזיכרון הלאומי, להבחין בי קורבנות "אמיתיים" לבין מי ש"סתם" נמלטו על נפשם מאימת הנאצים. אלא שבעשותו כן, הממסד הציוני לא זו בלבד שעושה עוול לקורבנות אלא שגם לא נוטל אחריות על הפיכת אלה שהוא מכנה "פליטים" ל"ניצולים".

במקום ליטול אחריות על מעשיו בעבר, ובמקום לתת תגמול לניצולי השואה באשר הם – בהווה, בוחר הממסד הציוני להמשיך במדיניות הסלקציה, לסמם את הציבור, למנוע מהאמת ההיסטורית לצאת לאור, ואפילו בדרך לדאוג לרהביליטציה של הקאפו החשוב ביותר שהוציאה מקרבה ההנהגה הציונית.

קישור

המכתב של גיזי פליישמן – בגרמנית ובתרגום לאנגלית


http://www.notes.co.il/merhav/35545.asp
חזרה למעלה

עודי יחזקאל
אורח
הודעהפורסם: שבת 23.04.11 12:23    נושא ההודעה: פשעי בן גוריון וחבר מרעיו

בס"ד

להוכחת הפשעים של בן גוריון בין היתר יש לחקור ומיד את הטבח בקרב לטרון שנעשה בחיילי צה"ל, מרביתם היו חברי אצ"ל ולח"י שחלקם עדיין חי.

בשונה מאבי המנוח שהיה אחד משלושה ניצולים מפלוגה שלמה שנטבחה בקרב לטרון, בהם חברו הקרוב זכריה קוממי ז"ל הטמון בהר הרצל.
כל חייו אבי וכך משפחתו נאלצנו להתגונן בשל רדיפה על רקע פוליטי וגזעני.
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> התנהלות הסוכנות היהודית ומפא'י בשואה כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group