לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים טולטול מ- --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
טדי קולק,ארכיב הביון הבריטי חושף:איש הסוכנות היהודית בשואה היה סוכן ריגול בריטי מטעם ה-MI5  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> בוגדים בשרות המדינהעדכונים של נקים:

זהותו של מפקד הימ"מ נחשפת בשלומיאליות שלו עצמו של הצנזורה ושל השב"כ
ראשון 16.06.24 13:00

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 1011


הודעהפורסם: ראשון 25.05.08 6:05    נושא ההודעה: טדי קולק,ארכיב הביון הבריטי חושף:איש הסוכנות היהודית בשואה היה סוכן ריגול בריטי מטעם ה-MI5

טדי קולק איש הסוכנות היהודית בשואה היה סוכן ריגול בריטי מטעם ה- MI5 מובא מטה הודעה על שחרור המסמכים באתר הביון הבריטי,

מובאת כתבה בסוף הדף מ-NFC: ראש השירות החשאי כתב אז לראש ממשלת בריטניה: "אנחנו תלויים לחלוטין במידע שמגיע מהסוכנות היהודית נגד הטרור היהודי"Irgun

File refs KV 5/34-41

This collection of files documents the Security Service's monitoring of the activities of Irgun, the Jewish organisation involved or implicated in numerous acts of terrorism in the closing years of the British mandate in Palestine. The file covering the pre-war and Second World War period (KV 5/34, 1938-1946) is largely concerned with tracking the changes to the leadership of Irgun, its relationship with Zionist Revisionist groups, and assessing the strength of Irgun. The file includes reports of Irgun terrorist activities, which were suspended for most of the war (Irgun leader David Raziel served with the allies and was killed in action in 1941) but resumed in 1944, around the time that Menachem Begin assumed the leadership. The file includes an Irgun propaganda leaflet which addressed Palestine's Arab neighbours (serial 33a) and shows that Teddy Kollek, the future mayor of Jerusalem, was in contact with the Defence Security Officer in Palestine (e.g serials 57c, 63zc and 67ab).

Subsequent files focus chiefly on Irgun's post-war terrorist activities. KV 5/35 (1946) includes reports on attacks on trains and the kidnapping of British servicemen. The attack on the King David Hotel in Jerusalem, including discussion on the conflicting claims as to whether or not a warning was given, is covered in KV 5/36. This file includes a message from Kim Philby to the Security Service of 9 July 1946 warning of possible Irgun attacks against the British legation in Beirut, just before the attack on the King David. KV 5/37 includes some discussion of the possibility that Irgun might accept assistance from the Russians and the implications of this. It also includes (at serial 142a) examples of stickers posted by Irgun activists in Montevideo that were forwarded to the Security Service by Kim Philby in September 1946.

The attack on the British embassy in Rome is covered in KV 5/38 (1946-1947) which also includes at serial 169b, a letter from the Defence and Security Officer in Palestine on the Jewish interest in "Atomic Fission". The absorption of Irgun into the Jewish Defence Army and Irgun's developing relations with Hagana is covered in KV 5/39 (1947-1948). The Service's interest in Irgun declines after its dissolution, KV 5/40 and 41 mainly consider historical discussion and analysis from 1948. For instance, there is a SIME report about David Raziel's wartime service and death in Iraq at serial 327a in KV 5/40.כאן המקור באתר ה- MI5
http://www.mi5.gov.uk/output/Page337.html

click to enlarge


מאת: ניר יהב | | Nfc.co.il/blog/Nir


העיתונאי רונן ברגמן חושף בידיעות אחרונות מסמכים המעלים כי ראש העיריה המיתולוגי של ירושלים, טדי קולק ז"ל, היה קולק מודיע של שירות המודיעין הבריטי ואף חשף מקורות של האצ"ל והלח"י

▪ ▪ ▪
טדי קולק ז"ל, ראש עיריית ירושלים לשעבר, היה מודיע של שירות המודיעין הבריטי בתקופת הסזון. העיתונאי רונן ברגמן חושף (יום ו', 30.3.07) בידיעות אחרונות מסמכים סודיים של שירות הביטחון של בריטניה [ה-MI5, נ.י.], בהם עולה כי קולק שימש לפני הקמת המדינה מרגל בשירות הבריטים וכי פעל כדי למנוע פעולות טרור של מחתרות אצ"ל ולח"י. כינויו של טדי במודיעין הבריטי היה סקורפיון (עקרב).

לפני כשנה החל ארגון המודיעין הבריטי בחשיפת מסמכיו עד לתחילת שנות ה-50, ובהם תיקו האישי של קולק. לאור בקשתה של ישראל, ממשלת בריטניה לא חשפה את המסמכים בעוד קולק בחיים, ורק לאחר מותו, הם התפרסמו. עוד עולה, כי קולק עמד אז בראש המחלקה לתפקידים מיוחדים בסוכנות היהודית. ראש השירות החשאי כתב אז לראש ממשלת בריטניה: "אנחנו תלויים לחלוטין במידע שמגיע מהסוכנות היהודית נגד הטרור היהודי".

רונן ברגמן אמר בראיון לגלי צה"ל אתמול כי "סוכני MI5 נפגשו עם קולק ואנשיו בתוך בניין הסוכנות". לדבריו, "קולק מסר מידע עצום על סדרי כוחות, מיקומי אנשים, מקומות ציון ומחנות אימונים".

נוצר: 30/03/2007 | עודכן: 30/03/2007

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-127339-00.html?tag=07-34-23_________________
הצטרפו לערוץ של נקים בטלגרם להתעדכן:
https://t.me/Nakim_org_Ch


הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" באמצעות טלגרם @HaimYativ או דוא"ל haim@nakim.org


השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso


נערך לאחרונה על-ידי חיים יטיב בתאריך שני 08.06.09 11:27, סך-הכל נערך פעם אחת
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

חשיפה בלעדית של "נקים": ההונאה במיליארדים של הקיבוצים בשיתוף רשם האגודות

דבקה
אורח
הודעהפורסם: חמישי 25.09.08 23:20    נושא ההודעה: טדי קולק איש מודיעין מרכזי שבנה את היחסים האסטרטגיים-מודיעיניים בין ירושלים לוושינגטון.

טדי קולק האחר. איש מודיעין מרכזי במלחמת המעצמות במאה ה-20 , שבנה את היחסים האסטרטגיים-מודיעיניים בין ירושלים לוושינגטון.

גיורא שמיס, העורך הראשי תיקדבקה.

יום שלישי, יב טבת תשס"ז, 2 בינואר 2007


איש לא הכיר ולא ידע, כי טדי קולק היה בעיקר איש מודיעין מבריק.
ב-28 שנות כהונתו כראש עיריית ירושלים טדי קולק שהלך לעולמו בגיל 95 ביום ג' 2.1, היה הקנאי והבנאי הגדול ביותר של כבודה, מעמדה, אופייה, יופייה, והדו קיום בין יהודים וערבים בירושלים. אבל ב-50 השנה שלפני כן, בין תחילת שנות ה-40 ועד תחילת שנות ה-90, עסק טדי במלאכת בנין לא פחות חשובה ומכריעה לגורלה של מדינת ישראל, והיא בניית מערכת היחסים האסטרטגית- מודיעינית בין וושינגטון וירושלים.

בעוד ראשי מדינת ישראל ראו לעצמם תמיד כבוד גדול מאוד ומיוחד להיות מוזמנים לבית הלבן לפגישות עם נשיא ארצות הברית, היה טדי קולק מעדיף לבוא אל מטה סוכנות הביון המרכזית ה-CIA בלנגלי, שם הוא היה קובע עם עמיתיו האמריקנים את סדר היום של פגישות המנהיגים הישראלים ואת תוצאותיהן. טדי הוא האיש אשר בנה וקבע את הדפוס הזה ביחסי ארצות הברית וישראל, אשר קיים עד היום.

הכול החל ב-1943 כאשר האמריקנים פלשו במלחמת העולם השנייה לאיטליה, שהייתה תחת שלטון הנאצים. טדי הגיע לאיטליה ביחד עם הבריגדה היהודית- הח''יל, כנציג הסוכנות היהודית שנה לאחר מכן ב-1944.

Advertising by I-MEDIAהוא פגש בקצין מודיעין אמריקני צעיר בשם ג'יימס אנגלטון James Angelton, שהיה אז ראש שירות הריגול הנגדי האמריקני בחזית האיטלקית. השניים התיידדו, כאשר טדי מציע לו עסקה. אנשי הסוכנות היהודית הנמצאים באיטליה יתקדמו עם הכוחות האמריקנים לתוך אירופה הכבושה על ידי הנאצים, ויעסקו בהצלת היהודים ממחנות ההשמדה והעלאתם לארץ ישראל. האמריקנים יעלימו עין מכך כי הבריגאדה היהודית תיקח על עצמה להוות את הזרוע הלוגיסטית של מבצע ההצלה.

כלומר המשאיות הצבאיות שהיו שייכות לצבא הבריטי והיו נהוגות בידי נהגים יהודים מארץ ישראל, יקבלו מהאמריקנים דלק, חלקי חילוף ורשות תנועה בלתי מוגבלת, בעזרתם הם יעבירו את 'שארית הפליטה', זה היה הכינוי באותם הימים לאלה מיהודי אירופה שנשארו בחיים, אל נמלים מאיטליה, לשם הם יועברו באוניות שכורות לארץ ישראל.

תמורת עזרה זו הציע טדי לאנגלטון הצעה לה קצין המודיעין האמריקני לא יכול היה לסרב. גוף המודיעין של הסוכנות היהודית, שטדי היה אחד מראשיו, לא רק שיספק לאמריקנים את כל המידע שיש בידיו על רשתות הריגול של ברית המועצות הקומוניסטית באירופה ובמזרח התיכון, אלא גם יחדור אל רשתות אלה וימשיך לפעול בתוכן כאשר הוא מעביר את החומר המודיעיני ישירות לוושינגטון, ממטה שיוקם במיוחד לשם כך בתל-אביב.

(בתמונה, גיימס אנגלטון, בתקופה בה הוא פגש את טדי קולק.) לאחר סיום מלחמת העולם השנייה ב-1946 חזר ג'ימס אנגלטון לארצות הברית, וטדי קולק חזר לירושלים. אבל הקשר האישי שביניהם לא נותק, להפך הוא התעמק.

אנגלטון הצטרף ל'קבוצת המודיעין המרכזית' the Central Intelligence Group, שהנשיא הרי טרומן הקים באותה שנה, ממנו אחר כך התפתח ה-CIA.

טדי קולק חזר לירושלים, כאשר הוא, ראובן שילוח, ואהוד אבריאל ז''ל, מקבלים אישור מיו''ר הסוכנות היהודית אז דויד בן גוריון ז''ל, להמשיך בפיתוח היחסים המודיעיניים בין ארצות הברית והיישוב היהודי בארץ ישראל.

יחסים מודיעיניים אלה היו תמיד אחד הסודות הכמוסים ביותר, אז והיום, במערכת היחסים האסטרטגית בין ארצות הברית וישראל.

אבל מאחר וטדי היה איש, או ליתר דיוק דינמו המעשה, לא פחות מאשר איש הרעיון, הייתה לו תרומה אישית מכרעת בקשר המיוחד הזה שנוצר בין המעצמה הגדולה, החזקה, והעשירה בעולם, ובין המדינה היהודית שבעת הקמתה ב-1948 מנתה לא יותר מאשר 650 אלף איש.

טדי קולק אישית, הכניס את ג'יימס אנגלטון, ודרכו את האמריקנים, אל הלברינט של עולם הריגול הרוסי, וחשף בפניו את רשתות הריגול הרוסיות המסוכנות ביותר שפעלו בשנות החמישים והשישים, בשיאה של המלחמה הקרה בין ארצות הברית וברית המועצות, בתוך ארצות הברית, אירופה, והמזרח התיכון. מספיק באם נזכיר כאן כי טדי קולק היה האיש אשר חשף לפני האמריקנים את המרגל הבריטי הנודע קים פילבי, ואת העובדה כי הוא למעשה מרגל רוסי, הפועל למען מוסקבה.

טדי היה זה שחשף לפני האמריקנים, את כל מרכז הריגול הרוסי באירופה ובמזרח התיכון שהיה ידוע בשם 'רשת אוקספורד', בו לקחו חלק גאיי ברג'ס Guy Burgess, דונלד מקליין Donlad Maclean, וג'ורג בלייק George Blake , ואת עובדת היותו של בלייק יהודי בשם ג'ורג בכר.

טדי קולק היה גם זה שחשף את ישראל בר Israel Baer המרגל הרוסי שהושתל בשנות ה-50 על ידי המודיעין הסובייטי לידו של דויד בן גוריון ז''ל. אולם גולת הכותרת של הישגיו המודיעיניים, היה הרעיון המבריק שלו להפוך את הקהילות היהודיות של מזרח אירופה שהיו אז תחת שלטון האימפריה הקומוניסטית לבסיסי מודיעין אשר יספקו מידע לתל-אביב ומשם לוושינגטון, על המתרחש בעולם הקומוניסטי.זו הייתה החדירה המודיעינית העמוקה ביותר לגוש הסובייטי.

זו הייתה הסיבה העיקרית מדוע ג''ימס אנגלטון, היה בוושינגטון, נוסף על היותו הממונה על הריגול הנגדי האמריקני, גם הממונה על 'הדסק' הישראלי. אנגלטון וטדי שמרו ביחד כי הגחלת המיוחדת הזו ששמרה על היחסים המיוחדים בין ארצות הברית וישראל תמשיך ללחוש.

טדי לא דיבר אף פעם בפומבי על פעילותו המודיעינית-חשאית, וגם אף פעם לא הזכיר זאת בספרים הרבים שכתב. הפעמים היחידות שהיה מרשה לדבר על נושאים אלה היה כאשר נמצא בין ידידים שבטח בהם.

אחת הפעמים הנדירות בהן הרשה לעצמו לדבר בחופשיות ל נושאים אלה הייתה ב-20 במאי 1998 בירושלים. טדי קולק שכבר אז התקשה בהליכה, וכל פעם שהיה מתקשה לדלות מזיכרונו שם או פרט מאיזה אירוע, היה דופק באגרופו בחוזקה מתוך רוגז על עצמו על השולחן, ישב עם ידידו הוותיק אנתוני קאבאנדיש Anthony Cavendish, לשעבר אחד מראשי ארגון הביון הבריטי ה-MI6, ועם גיורא שמיס, כיום העורך הראשי של תיקדבקה. השיחה קלחה על קים פילבי ועל מרגלי אוקספורד.

טדי נזכר כיצד פגש אותם אישית בלונדון ב-1949. 'הוזמנתי לארוחת ערב על ידי מוריס אולדפילד Maurice Oldfield', (מי שהיה אז אחד מראשי, ולימים ראש ה-MI6), סיפר טדי. 'כאשר הגענו למסעדה ליד השולחן מצאנו כבר את דונלד מקליין, וגאיי ברג'אס, ממתינים לנו'. 'דברנו זמן רב על המצב בעולם, על ארצות הברית, על המזרח התיכון.' 'לאחר סיום הארוחה הציע אולדפילד כי ניגש לבקר ידיד צעיר המתגורר בקרבת מקום במאייפאר Mayfair'. 'כולם הסכימו'. 'כאשר הגענו למקום הוברר לי כי מדובר במשורר טי.אס. אליוט T. S. Eliot'. 'כל הלילה ישבנו ארבעתנו כשאר אנו שותים כמויות גדולות של וויסקי וקוניאק ואליוט מקריא לנו משיריו'. 'בכמה רגעים מקליין וברג'אס הצטרפו אל אליוט ודקלמו יחד אתו בתים שלמים מהשירים אותם הם הכירו בע''פ.'

'זה היה לילה מוזר ביותר', אמר טדי. 'כל הזמן חשבתי על שני דברים'. 'למה אולדפילד הפגיש אותי בצורה כה קרובה עם שני הסוכנים האלה. ודבר שני התרשמתי מהמעמד הבכיר שיש למקליין ולברג'ס במודיעין הבריטי.' כמובן שלא מקליין ולא ברג'אס ידעו מה טדי קולק חושב ויודע עליהם, גם לא מוריס אולדפיל. היחיד שידע היה ג'יימס אנגלטון.


http://www.debka.co.il/article.php?aid=1475
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: שני 08.06.09 11:05    נושא ההודעה: Kollek was British informer


Kollek was British informer


Former mayor of Jerusalem helped British troops in their 1940s crackdown against right-wing underground Zionist groups, Irgun and Stern Gang

Ronen Bergman Published: 03.29.07, 12:54 / Israel News
Teddy Kollek, the legendary mayor of Jerusalem, lent a hand to the British authorities in their 1940s crackdown against right-wing underground movements that sought to drive the British out of Palestine, secret MI5 documents have shown.Kollek, who died three months ago, supplied the British intelligence agency with information about the activities of the Irgun and Stern Gang.


Beyond intelligence about the clandestine activities of the two groups, Kollek tried to help the British capture one of their most wanted men: Irgun leader Menachem Begin.


Begin commanded the Irgun from 1944 to 1948.


According to the newly released files, Kollek was instrumental in leading to the arrests of dozens of Irgun and Stern Gang members, the confiscation of arms, and the thwarting of numerous attacks against British interests.


Kollek's collaboration with the British came in the framework of a campaign waged by the Jewish Agency against the Irgun and Stern Gang, whose violent activities it deemed harmful to its political plans.


Leaders of the Yishuv, the Jewish population in Palestine, were keen on building bridges with the British to seek approval for their plans to bring thousands of refugees to Palestine from Europe.


The British mandate cashed in on Kollek's position as the deputy head of intelligence in the Jewish Agency to gain access to sensitive information about the Irgun and Stern Gang.The scorpion

During a meeting with an MI5 officer on August 10, 1945, Kollek disclosed the location of a secret Irgun training camp in an abandoned building near Binyamina.


British forces raided the training camp soon after, arresting 27 Irgun members, including three women and a handful of commanders who topped Britain's list of most wanted underground figures.


"It will be a great idea to raid the place," Kollek is quoted as telling his British contact during one of their meetings.


The British contact wrote in one of his briefings that success against "Zionist terror" depended on Kollek and his men.


Last year the British government opened its extensive intelligence library on MI5 activities in the '40s to the public.


The Israeli Embassy in London was particularly interested in file number 66968, which documented Kollek's collaboration with MI5.


The Foreign Ministry however asked that Britain freeze the release of Kollek's file so long he was alive.


Although many of Kollek's testimonies were omitted, his name appeared on the file in which he is referred to as "the source." His codename was Scorpion.


Kollek never admitted to having collaborated with the British against Zionist underground groups but in his autobiography he said that he was against the violence exhibited by the Irgun and Stern Gang, referring to their attacks as "anarchy."


Kollek served as the mayor of Jerusalem from 1969 to 1993 when he lost to Ehud Olmert.http://www.ynetnews.com/articles/1,7340,L-3382779,00.html
חזרה למעלה

מבזק חדשות נקים: 21.7.06 פניה חריפה של "נקים" למזוז בסוגיית פרשת השוחד של אולמרט

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> בוגדים בשרות המדינה כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group