לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים טולטול מ- --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
בקשה להדיח את מר מני מזוז מתפקידו ובקשה להקים ועדת בדיקה בפרשת טלנסקי לך לעמוד 1, 2  הבא  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקיםעדכונים של נקים:

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

היום יתקיים ערר במשפט דרייפוס ללוחם גיבור במשטרת ישראל
רביעי 27.12.23 20:28

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Nakim
צוות
צוות
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 516


הודעהפורסם: חמישי 10.07.08 18:20    נושא ההודעה: בקשה להדיח את מר מני מזוז מתפקידו ובקשה להקים ועדת בדיקה בפרשת טלנסקי


ז' תמוז תשס"ח
10/07/08 סימוכין: מב/10070801


לכבוד: שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן
טל: 026466527 פקס: 026285438

דע: ראש הממשלה, מר אהוד אולמרט
טל: 026546700 פקס: 026546717

היועץ המשפטי לממשלה
טל: 026466521 פקס: 026467001

העתק בד"א:
- מבקר המדינה, כב` השופט בדימוס מיכאל לידנשטראוס,
- וועדת חוקה חוק ומשפט וחברי הוועדה
- הוועדה לביקורת המדינה
- ח"כ פרופ` אריה אלדד, השדולה למאבק בשחיתות בכנסת
באמצעות פקסימיליה

נכבדי,
הנדון: בקשה להקים ועדת בדיקה בעלת סמכויות של ועדת חקירה
על התנהלותם של גורמי האכיפה ב-"פרשת טלנסקי" ובאופן רחב יותר בחקירות ראשי ממשלה ושרי משפטים
וכן בקשה להדיח את מר מני מזוז מתפקידו בטרם תידון הבקשה.
בקשה על פי סעיף 8א` של חוק הממשלה התשס``א-2001

בהמשך לבקשה של הח"מ מיום 12.2.07 להקים ועדת בדיקה בפרשת רמון ע"פ סעיף 8א' של חוק הממשלה התשס"א –2001 לבחון בין היתר התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה מר מני מזוז -להלן מר מזוז- בפרשה, בהמשך להחלטת הממשלה מיום 6.7.08 בנדון, בהמשך לחשדות על ביצוע עבירות שונות מצד מר מזוז לטרפד בקשה זו, ובהמשך להתנהלות המחפירה של מערכת המשפט בחיפוי או הפלתם של שרי משפטים וראשי ממשלה על פי צרכיה, ולנוכח העובדה כי מדינת ישראל הפכה לרפובליקת בננות בה אין משמעות מה יצביע הבוחר בקלפי אלא החשיבות היא כיצד יזכו נבחרי הציבור לחסדיהם של מספר פקידים שמנהלים את מערכת אכיפת החוק, הנני מתכבד לפנות אליך כדלהלן:

1. ביום 12.2.07 פנה הח"מ לשר המשפטים בבקשה מפורטת להקים ועדת בדיקה בפרשת רמון ע"פ סעיף 8א' של חוק הממשלה, לבחון התנהלותם של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, ושאר המעורבים בפרשת השר חיים רמון, ובבקשה להמליץ על נבצרותם הזמנית של השניים.

2. ביום 18.4.07, או בסמוך לכך, הודיע פרקליט המדינה על התפטרותו.

3. ביום 29.4.07 פנה הח"מ ללשכת שר המשפטים לבירור אופן הטיפול בבקשה ונאמר לח"מ ע"י עוזר השר כי הבקשה הועברה למר מזוז לקבלת תגובתו מזה זמן רב אך טרם התקבלה תגובתו. דבר המעיד כי מר מזוז היה מודע היטב לחשדות אשר כוונו נגדו במכתב זה.

4. ביום 16.9.07 פנה הח"מ בבקשה למתן החלטה לבקשה שבנדון. תשובת שר המשפטים מצ"ב ומסומנת א'. בבקשה זו צוין, בהתייחס ל-"ועדת ברנר" שמינה מר מזוז, כדלקמן:
· " לאור החשדות שהתגלגלו לפתחו של משרד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הם היו מנועים מלמנות בעצמם שופט חוקר שיבדוק פרשה זו.
· מנהל ציבורי תקין חייב אותם להעביר החלטה זו לממשלה תוך המלצה על בדיקה חיצונית ולהשאיר בידי הממשלה את ההחלטה להקים ועדת בדיקה בעלת סמכויות חקירה ע"פ סעיף 8א' לחוק הממשלה התשס"א -2001 או למנות שופט חוקר בעל סמכויות מוגבלות יותר כפי שנעשה.
· היועץ המשפטי לממשלה נמנע מלהעביר סוגיה זאת להכרעת הממשלה ומיהר מסיבותיו לקבל החלטה תוך ניגוד עניינים בוטה, תוך שהוא בחר בעצמו באופציה של שופט חוקר המקלה עימו ואשר מרחיקה ממנו ומפרקליט המדינה את אש החקירה."

5. מאז הגשת הבקשה פעל מר מזוז בדרכים שונות למנוע הקמת הוועדה אשר ביקשה לחקור בין היתר את החשדות לפלילים בהתנהלותו של מר מזוז עצמו בפרשת רמון כמתואר בבקשה עצמה. במעשים אלה עשה לכאורה מר מזוז שימוש לרעה בכוח משרתו להטיל אימה על הממשלה כולה תוך ניצול של תיקים פלילים התלויים ועומדים בן היתר כנגד ראש הממשלה.

6. ביום ה' 3.7.08 פורסם בתקשורת כי שר המשפטים הגיש את הצעתו לממשלה למנות ועדת בדיקה וכי מר מזוז מיהר להגיש הודעה/בקשה למזכירות הממשלה בה הוא מביע את עמדתו, המקצועית כביכול, על פיה יש לדחות בתוקף את הקמת הוועדה תוך השתלחות לכאורה בשר המשפטים ובשר רמון שמבקשים זאת.

7. ביום 6.7.08 התקיימה ישיבת ממשלה לדון בהצעת שר המשפטים להקים וועדת בדיקה בנדון. בישיבה זו השתתף מר מזוז, אשר הפעיל את מלוא משקלו למנוע הקמת הוועדה. בהתאם, הממשלה נמנעה מלדחות את ההצעה אך ביקשה ממבקר המדינה לפעול על פי סמכותו לחקור את הסוגיה בזה הלשון:
"הממשלה קיימה דיון בעניין מינויה של ועדת בדיקה ממשלתית לפי סעיף 8(א) לחוק הממשלה, התשס"א-2001, לבירור התנהלות גורמי אכיפת החוק שבתחום סמכותו של שר המשפטים בתיק חיים רמון, והענקת סמכויות של ועדת חקירה לועדת הבדיקה הממשלתית שימנה שר המשפטים. הציגו את הנושא שר המשפטים, היועץ המשפטי לממשלה, כבוד השופט ורדי זיילר, ח"כ מיכאל איתן, פרקליט המדינה והמפכ"ל. לאחר דיון של מס' שעות החליטה הממשלה כדלקמן:
" הממשלה פונה אל מבקר המדינה ומבקשת שיבדוק על פי סמכותו את נושא האזנות הסתר בחקירות פליליות, דרכי הביצוע, השימוש בהן ובתוצריהן, ותלונות שהופנו בנושא זה בשנים האחרונות."

8. בתקשורת התפרסמו דיווחים מישיבת הממשלה מהם עולה כי שר המשפטים תקף את מר מזוז, כמצוטט: "היועץ המשפטי לממשלה לא נשמע לאף אחד. הוא עושה מה שהוא רוצה. הוא כותב מכתבים בניגוד לתקשי"ר (תקנון שירות המדינה)". דבר המחזק את החשדות כי מר מזוז עשה שימוש לרעה בכוח משרתו למנוע חקירה פלילית כנגדו במסגרת ועדת בדיקה ע"פ סעיף 8א' של חוק הממשלה התשס"א –2001.

9. בגין אירועים אלה פנה הח"מ ביום 6.7.08 למזכיר הממשלה ולשר כדי לקבל העתק של מכתביו של מר מזוז למזכיר הממשלה בפרשת רמון ואת פרוטוקול ישיבת הממשלה, בקשה שתוקנה ונשלחה שוב היום ע"פ חוק חופש המידע התשנ"ח-1998. בהתאם, הח"מ יוסיף טענות לבקשה דנא אחרי שמסמכים אלה יתקבלו.

10. אך די בעובדות שפורטו לעיל ובעובדות הידועות לשר המשפטים כדי להגיע למסקנה שלא יהיה ניתן להקים וועדת בדיקה כמבוקש כאן כל עוד מר מזוז ימשיך לכהן בתפקידו וינצל בציניות את סמכויותיו תוך ניגוד עניינים בוטה.

11. זאת ועוד: עולה חשד כבד כי מר מזוז שיחד את מר אהוד ברק על מנת שזה יטרפד הקמת וועדה כזו בתמורה להחלטות מקלות של מר מזוז שלא לפתוח מחדש את תיק העמותות ותיקים נוספים. מר מזוז יוכל להמשיך עתה ביתר שאת להורות שלא לחקור את חצי מילון הדולרים שמר ברק קיבל לכאורה ממרטין שלאף כפי שפרסם השבוע העיתונאי מר יואב יצחק.

12. בהתאם, מתבקש שר המשפטים לפעול להדחתו של מר מזוז, לא עוד שהיחסים העגומים אליהם נקלע שר המשפטים עם היועץ המשפטי לממשלה פוגעים קשות באימון הציבור במערכת אכיפת החוק.

13. אל לו לשר המשפטים להירתע מהדחתו של היועץ המשפטי לממשלה בטענה כי הממשלה כולה תלויה בהחלטותיו בפרשת "טלנסקי" ואחרות. החלטת הממשלה מס' 2274 מיום 20.08.2000 ותיקונה מיום 10.06.2007 נועדו למנוע ניגוד עניינים של ראש ממשלה במינוי יועץ משפטי חדש, וחזקה על היועץ המשפטי לממשלה החדש כי הוא יפעל ללא הנחות כלפי ראש הממשלה בחקירותיו.

14. ניגוד העניינים נמצא דווקא במחנהו של מר מזוז, בשעה שהכנסת אישרה פה אחד הצעת חוק בתי המשפט (תיקון מס` 40 - תקופת צינון למינוי היועץ המשפטי לממשלה או פרקליט המדינה כשופטים בבית המשפט העליון), ה'תשס``ד-2004 ובשעה בה מר מני מזוז טרח להגיע לישיבת הכנסת לשכנע לצמצם תקופת הצינון למינימום ובשעה שחוק זה יחול רק על יורשו של מר מזוז והלאה. בהתאם, מר מזוז הוא זה שנמצא בניגוד עניינים בוטה בשעה שהפלתו של ראש הממשלה תגרום יחד עימה להחלפתו של שר המשפטים אשר יוזמותיו מעוררות התנגדות עזה בצמרת מערכת המשפט, כידוע לכל. בהתאם, יוכל מר מזוז לזכות לחסדיהם של שופטי העליון והנשיאה היושבים בוועדה לבחירת שופטים כדי שיסיעו לו להתמנות לבית המשפט העליון בתמורה להפלתו של ראש הממשלה ושר המשפטים.

15. זאת ועוד: הציבור בישראל ער להפלתם של שלושה שרי משפטים בישראל בנסיבות שלא השאירו ספק על המניעים של בכירי מערכת המשפט לעשות זאת.

16. מנגד, הציבור ער לתופעת "האתרוגיזם" אשר עטפה את ראש הממשלה אריאל שרון מצד בכירי מערכת המשפט לאפשר את הביצוע של תוכנית ההתנתקות. "אתרוגיזם" בוטה מצד מר מני מזוז הביא את הח"מ להגיש תלונה במשטרה כנגדו על התנהלותו בפרשת סיריל קרן/מרטין שלאף. התלונה מצ"ב בקישור כאן ומדברת בעד עצמה:
http://www.nakim.org/activities/complainmazuz.htm

וכן מצ"ב כנספח ב' ו-ג' מכתבים מהיועץ המשפטי לממשלה בעניין יציאתו מהארץ של סיריל קרן בינואר 2006 בגין התערבותו השערורייתית לכאורה של מר מני מזוז בהוראתו או רמיזתו שלא לחקור אותו.

17. בפרשת "טלנסקי" אנו עדים לתופעה הפוכה: התלהטות יתר של גורמי האכיפה להפיל את ראש הממשלה בכל האמצעים, הכשרים והפסולים, שעומדים לרשותם מהמניעים שהוזכרו לעיל.

18. כידוע לכל מי שעוסק בשחיתות שלטונית, אין כמעט דרך להגיע לשלטון בישראל מבלי לעבור על החוק בגלל ליקוים רבים בשיטת הבחירות ושיטת הממשל. עובדה זו משמשת את צמרת מערכת המשפט לנהל שלטון בתוך שלטון לצרכיהם וצרכי מקורביהם.

19. ביום 25/09/07 פנה הח"מ לשר המשפטים בבקשה להקים ועדת בדיקה בעלת סמכויות של ועדת חקירה בסוגית מינוי בעלי תפקיד בשכר ע"י בתי משפט ובעלי סמכות שיפוטית. בקשה זו מתארת היטב אחד המניעים של בכירי מערכת המשפט להמשיך להתנהל כאוליגרכיה בתוך שלטון. תמוה הוא ששר המשפטים לא מצא לנכון להיעתר לבקשה זו. הבקשה מצ"ב בקישור כאן:
http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=42485

20. ביום 9.7.08 התפרסם במעריב הידיעה הבאה "חשיפת מעריב: במהלך חקירתו אישר רה"מ לחוקרי המשטרה כי קיבל מעטפות מטלנסקי בשתי פגישות, "אך היו בהן רק מאות דולרים". על אף פערי הסכומים, במשטרה משוכנעים כי זו הודאה של אולמרט ב"שיטה", אך רה"מ הסביר: מדובר רק בכסף למימון הוצאות השהות בחו"ל"

21. היום 10.7.08 מתפרסם בעמוד הראשי של עיתון מעריב עוד הדלפות לכאורה מבכירי מערכת אכיפת החוק תחת הכותרת "גורם אכיפה בכיר: בתיק הזה יהיה כתב אישום" עם סדרה שלמה של עובדות המפרטות את מהלכי החקירה למרות החקירה הנגדית האמורה להתקיים בשבוע הבא.

22. היום בבוקר התפרס באתר מעריב דבריו של יועץ רה"מ מר אמיר דן, התוקף בחריפות את המשטרה עקב הפרסומים במעריב בזה הלשון "בימים האחרונים נוקטת המשטרה בשיטה פסולה של תדרוך עדים ותיאום גרסאות על ידי הדלפה מגמתית של חומרי חקירה", אמר דן. "למשטרה אסור לדבר עם מוריס טלנסקי כל עוד לא בוצעה חקירה נגדית - לכן מצאו במשטרה שיטה עוקפת: להעביר לטלנסקי מסרים לקראת עדותו בשבוע הבא דרך התקשורת"

23. זאת ועוד: הפרקליטות התעקשה מסיבותיה לשכנע את בית המשפט כי יש צורך לגבות עדות מוקדמת ממר מוריס טלנסקי. אין חולק כי נוהג זה הינו חריג ועלול לפגוע בזכויותיו של הנאשם כפי שציין זאת בית המשפט העליון עצמו בפסק דינו על ערעורו של ראש הממשלה ע"פ 4345/08: "... וכן גבייה מוקדמת של עדות עוד בטרם שהוגש כתב-האישום מתאפשרת מכוח הוראת סעיף 117(א) לחוק, אך מטבע הדברים, אין זו הדרך הרגילה. עם זאת, אין זה הליך נדיר והוא מתקיים בנסיבות מתאימות. אין ספק, כי גביית עדות מוקדמת עשויה להעמיד קושי בפני נאשם או נחקר, מעבר לקושי הרגיל העומד בפניו במהלך הרגיל של ניהול המשפט הפלילי. הקושי מתעצם ככל שהעדות מושמעת בשלב מוקדם יותר. כך, למשל, לא ניתן להתעלם מן הבעיות שעלולות להתעורר כאשר מושמעת עדותו של עד תביעה עוד בטרם הסתיימה החקירה, שאז לא ניתן, בשלב גביית העדות, לעמת את העד עם חומר חקירה שטרם בא לעולם"

24. עוד עולה מפסק הדין כי מר מוריס טלנסקי הינו בעל זיקה חזקה לישראל ושיקול זה נידון ארוכות בבית המשפט בדבר טענת ב"כ ראש הממשלה כי אין עילה לגבות עדות מקודמת לאור זיקה זו כמצוטט "הדיון התמקד אפוא בתנאי השני ובפרט – בשאלה אם קיים יסוד סביר להניח שלא ניתן יהיה לגבות מהמשיב 3 עדות במהלך המשפט. 4. מסקנתו של בית-המשפט המחוזי הייתה כי אכן מתקיים יסוד סביר להנחה האמורה. בית-המשפט אמנם הביא בחשבון החלטתו את העובדה שהמשיב 3 מחזיק דירה בירושלים ושאחדים מילדיו ומנכדיו מתגוררים בישראל; כמו-כן היה בית המשפט ער לכך שהמשיב 3 נוהג להגיע לארץ יותר מאשר פעם אחת בשנה. העד עצמו הביע בפומבי את נכונותו לשוב לישראל לצורך מסירת עדות בבית-המשפט. חרף כל אלה, מצא בית-המשפט המחוזי כי לא נשלל הסיכוי הסביר שלא ניתן יהיה לגבות את עדותו של המשיב 3 במהלך המשפט. בית המשפט ציין בהקשר זה כי מרכז חייו של העד איננו בישראל, וכי בואו למתן עדות בישראל במשפט פלילי כרוך, למצער, באי-נוחות, במיוחד כך מקום בו מדובר במתן עדות נגד אדם שעימו קיים העד, במשך שנים ארוכות, מערכת יחסים חיובית. בית-המשפט המחוזי הוסיף וציין כי העדות האמורה נוגעת למעשים בלתי-חוקיים שבהם מעורב לכאורה גם העד עצמו, ולכן אין זה בלתי-סביר להניח שהעד יירתע מלהגיע לישראל. אף העובדה שהעדות מכוונת כנגד ראש ממשלה בישראל, כך ציין בית המשפט, תגביר את הרצון להימנע מלהגיע לארץ לשם מתן העדות"

מכאן נשאלת השאלה מדוע מר מזוז אישר במקרה של מר טלנסקי הליך של גביית עדות מוקדמת ומנגד, במקרה של מר סיריל קרן שהוזכר לעיל, בחר מר מזוז והמשטרה למרות מעורבותם הפעילה, כפי שמעיד מכתבו של מר מזוז המצורף כנספח ב', לתת לנ"ל לעזוב את הארץ ללא גביית עדות מוקדמת וללא חקירה כלל על אף כל הקשיים שעמדו בפני המשטרה לגבות עדות ממנו בחו"ל באמצעות בקשה לחיקור דין, זאת כאשר זיקתו לארץ של מר סיריל קרן חלשה בהרבה מזו של מר טלנסקי. עוד נציין כי חקירת פרשת "סיריל קרן/מרטין שלאף" נמשכת למעלה מ-6 שנים ועוסקת בכספי שוחד של מיליוני דולרים ולא עשרות אלפים ותמוה הוא כי גורמי אכיפת החוק לא מצאו לנכון עד היום לפעול בה בחריצות בה פעלו בפרשת "טלנסקי".

25. עולה בהתאם חשד כבד כי בכירי אכיפת החוק פועלים באיפה ואיפה להעמיד לדין ראשי ממשלה ושרי משפטים על פי מניעים זרים ובעיקר למנוע רפורמות בשורותיהם ומנגד מחפים על השחיתות של אלה הזוכים לחסדיהם.

26. לאור כל האמור מתבקש השר הנכבד להציע לממשלה להקים וועדת בדיקה עם סמכויות חקירה אשר תבדוק באופן מקיף את סוגיית העמדתם לדין של ראשי ממשלה ושרי משפטים במטרה בן היתר לגבש המלצות למנוע את כל הפסול אשר תואר לעיל ולהשיב את הדמוקרטיה על כנה. כן מתבקש שר המשפטים להמליץ לממשלה על הדחתו של מר מזוז בטרם תידון הבקשה להקים וועדת בדיקה על מנת לאפשר הפעם דיון ראוי ונטול איומים על חברי הממשלה.
______________________

חיים יטיב
חבר וועד ההנהלה ודובר 'נקים ישראל' ע"ר למאבק בשחיתות השלטונית ושמירה על זכויות הפרט
נספח א'

click to enlarge

נספח ב'

click to enlarge

נספח ג'

click to enlarge
_________________
הצטרפו לקבוצה של נקים בטלגרם לקבל עדכונים.
https://t.me/Nakim_org_News
ולערוץ של נקים בטלגרם להתעדכן:
https://t.me/Nakim_org_Ch

לחתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט ולהצטרף ל"נקים"


הצטרף לרשימת תפוצה של "נקים"! עם או בלי חתימה על העצומה
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\

חדש!: הוסף את נקים ככפתור ב-toolbar לגישה מהירה לפורומים ועידכון שוטף

מעריב
אורח
הודעהפורסם: חמישי 10.07.08 19:05    נושא ההודעה: גורם אכיפה בכיר:בתיק טלנסקי יהיה כתב אישום,מקורבי אולמרט:התנהלות המשטרה תיגמר בוועדת בדיקה

גורם אכיפה בכיר: בתיק טלנסקי יהיה כתב אישום
לקראת החקירה הנוספת מחר של רה"מ בפרשת מעטפות הכסף מתמקדת המשטרה בביסוס עבירת שוחד שקיבל לכאורה אולמרט מטלנסקי. "כתב אישום יהיה בכל מקרה", ציין בכיר במערכת. "את העבירות שבהן יואשם רה"מ נגבש רק אחרי החקירה הרביעית"
עמי בן דוד, מיה בנגל ודורית גבאי | 10/7/2008 7:38 "התיק נגד אולמרט יסתיים בכל מקרה בכתב אישום", כך העריך אתמול גורם במערכת אכיפת החוק, "השאלה היא רק באילו עבירות הוא יואשם ואת זאת נדע רק לאחר חקירתו הרביעית". חוקרי המשטרה מרכזים כעת מאמצים במטרה לבסס את עבירת השוחד בהמלצה לכתב האישום.
ראש הממשלה אהוד אולמרט במליאת הכנסת. צילום: פלאש 90
מחר אמורים להתייצב חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבית ראש הממשלה בירושלים כדי לחקור באזהרה, בפעם השלישית, את אולמרט בפרשת טלנסקי ומעטפות הכסף. במשטרה מודאגים מתרגיל של הרגע האחרון, שבו ינסו גורמים בסביבתו של ראש הממשלה לדחות את מועד החקירה.

למעריב נודע, כאמור, כי המאמץ החקירתי מתרכז בביסוס עבירת השוחד בהמלצה לכתב אישום. הציר שסביבו נעה עבירת השוחד, לכאורה, מתרכז בפניות שהעביר אולמרט לאנשי עסקים, בהם שלדון אריסון ויצחק תשובה, לרכוש עבור המלונות שבבעלותם מערכות מיני-בר מתוצרת "קולטק" - מפעל שבו שותף איש העסקים היהודי מוריס טלנסקי.

ערוץ נוסף לביסוס השוחד עוסק בפנייה של אולמרט בנובמבר 2005 לשר ההגנה של צ'ילה, בבקשה לסייע לחברה לתצלומי לווין בה השקיע טלנסקי. אם לא תצליח המשטרה לבסס את התשתית הראייתית נגד אולמרט בעבירת השוחד, תכלול ההמלצה להעמידו לדין עבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירה על חוק מימון מפלגות.

מבחינה ראייתית, העובדה שהכסף שקיבל אולמרט היה במזומן והסכומים לא תועדו, עומדת לרעתו בתיק החקירה.

"אין הנחות"
במקביל גבו אנשי צוות חיקור הדין בארצות הברית, רב פקד צחי חבקין ורב פקד ליאור וייס, עדויות משני שותפיו של טלסנקי בחברת "קולטק", דיוויד פרידלנד ורוברט גרינברג, בכל הנוגע לקשריו של טלנסקי עם אולמרט, ובניסיון של אולמרט לסייע בשיווק מוצרי החברה.

בנוסף גבו החוקרים בארה"ב את עדותה של שרון צור, מקורבת לאולמרט, שלטענת

טלנסקי הייתה עדה לאחת מהעברות הכספים ממנו לאולמרט. נודע, כי היא הכחישה טענה זו. גם בנו של אולמרט, שאול, הגיע אתמול למשרדי יאח"ה בבת ים ומסר עדות שעסקה בגרסת טלנסקי. טלנסקי טען בחקירתו כי אולמרט שלח אותו לבנו, שאול, בכדי לגבות חוב הלוואה שנטל ממנו.

בתוך כך, מאיימים מקורביו של אולמרט כי התנהלות המשטרה בחקירתו תיגמר בוועדת בדיקה. אתמול נחשף במעריב כי אולמרט הודה שקיבל לידיו "מעטפות עם מאות דולרים בלבד", ובהארץ פורסמו חיקורי הדין שעברו מקורביו בארצות הברית.

פרסומים אלה לגבי חקירתו עוררו את חמתו של ראש הממשלה אולמרט והוא שיגר את יועץ התקשורת שלו, אמיר דן, להטיח אשמות קשות בפרקליטות ובמשטרה על כך שהם מתדרכים עדים ושולחים מסרים דרך התקשורת למוריס טלנסקי. זאת, עוד טרם החקירה הנגדית שאמורה להתקיים לו ביום חמישי הבא. במשטרה דחו טענות אלה.


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/758/170.html
חזרה למעלה

מעריב
אורח
הודעהפורסם: חמישי 10.07.08 19:29    נושא ההודעה: אולמרט:המשטרה מעבירה לטלנסקי מסרים לקראת עדותו בשבוע הבא דרך התקשורת בניגוד לחוק

יועץ רה"מ: המשטרה מזכירה זמנים אפלים
הפרסומים מפי גורמי אכיפת החוק בעניין פרשת טלנסקי גררו תגובה חריפה של יועצו של אולמרט, שמתח ביקורת קשה על התנהלות המשטרה
גלעד גרוסמן | 10/7/2008 16:10 לאחר שהיום (ה') בבוקר פורסם שגורם במערכת אכיפת החוק מעריך כי "התיק נגד אולמרט יסתיים בכל מקרה בכתב אישום", תוקף אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה בסוגיית טלנסקי, את התנהלות המשטרה. "האיומים שמשחררת המשטרה לגבי חקירתו מחר של ראש הממשלה מזכירים לי תקופות אחרות ומשטרים אחרים", אמר דן. "איפה נשמע שמשטרה בדמוקרטיה מתבטאת כך כלפי ראש ממשלה נבחר".

ראש הממשלה, אהוד אולמרט. צילום ארכיון: רויטרסגם אתמול תקף דן את הפרקליטות והמשטרה, זאת לאחר שפורסם במעריב כי אולמרט הודה בפני חוקרי המשטרה כי קיבל מעטפות בשתי פגישות שקיים עם טלנסקי. עם זאת, הבהיר ראש הממשלה כי במעטפות היו מאות דולרים בלבד.

"בימים האחרונים נוקטת המשטרה בשיטה פסולה של תדרוך עדים ותיאום גרסאות על ידי הדלפה מגמתית של חומרי חקירה", אמר דן. "למשטרה אסור לדבר עם מוריס טלנסקי כל עוד לא בוצעה חקירה נגדית - לכן מצאו במשטרה שיטה עוקפת: להעביר לטלנסקי מסרים לקראת עדותו בשבוע הבא דרך התקשורת".

מחר אמורים להתייצב חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבית ראש הממשלה בירושלים כדי לחקור באזהרה, בפעם השלישית, את אולמרט בפרשת טלנסקי ומעטפות הכסף. במשטרה מודאגים מתרגיל של הרגע האחרון, שבו ינסו גורמים בסביבתו של ראש הממשלה לדחות את מועד החקירה.

טלנסקי יזומן לעדות נוספת
למעריב נודע, כאמור, כי המאמץ החקירתי מתרכז בביסוס עבירת השוחד בהמלצה לכתב אישום. הציר שסביבו נעה עבירת השוחד, לכאורה, מתרכז בפניות שהעביר אולמרט לאנשי עסקים, בהם שלדון אריסון ויצחק תשובה, לרכוש עבור המלונות שבבעלותם מערכות

מיני-בר מתוצרת "קולטק" - מפעל שבו שותף איש העסקים היהודי מוריס טלנסקי.

בתוך כך, הודיע היום פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד אלי זהר, לבית המשפט המחוזי בירושלים כי על פי הערכות פנימיות שקיים צוות ההגנה, לא יהיה מנוס מזימונו של מוריס טלנסקי פעם נוספת לישראל, לשלב שלישי של עדויות בהליכים המשפטיים.

עו"ד זהר ציין כי חקירתו הנגדית של טלנסקי, שנחת אתמול בישראל, צפויה להימשך חמישה ימים, בהם ייחקר מדי יום מהשעה 9:00 בבוקר ועד 16:00. "בשים לב לכך שטרם נמסר לנו כל חומר החקירה, כבר עתה מסתמן כי לא ניתן יהיה לקיים את מלוא חקירתו הנגדית של מר טלנסקי בעת הזו, ובית המשפט הנכבד יתבקש לזמנו למועד נוסף, להשלמת חקירתו הנגדית", כתב זהר.


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/758/464.html
חזרה למעלה

הצטרף וצרף חבריך לרשימת התפוצה של "נקים" וקבל עידכונים שוטפים על החשיפות של "נקים"

גלובס
אורח
הודעהפורסם: חמישי 10.07.08 19:36    נושא ההודעה: עו"ד רועי בלכר המייצג את ראש הממשלה:מזוז לא עומד בלחצים - הלחץ מלינדנשטראוס משפיע

פרקליטו של אולמרט: "מזוז לא עומד בלחצים - הלחץ מלינדנשטראוס משפיע"
לדברי עו"ד רועי בלכר, המייצג את ראש הממשלה, דוגמה להשפעת הלחץ על היועמ"ש היא העובדה שטלנסקי זומן לעדות מוקדמת משרד מבקר המדינה: "השתלחות מופרכת ונחותה"
10/07/2008, 18:56 אלה לוי-וינריב

מחר (ו') ייחקר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפעם השלישית בפרשת מוריס טלנסקי, בחשד לקבלת שוחד והפרת אמונים. רגע לפני, מפנה עו"ד רועי בלכר, הנמנה עם צוות ההגנה שלו, אצבע מאשימה לעבר מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, שלא מרפה לטענתו מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. "במקום שהיועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה יחטפו אש רק מהתקשורת ומהציבור, היום הם מקבלים אש ולחץ גם ממבקר המדינה".

לדברי בלכר, מזוז לא עומד בלחץ. "מזוז הוא איש מאוד אמיץ. לעיתים הוא לא פותח בחקירה ועומד בלחצים שמופנים אליו, אבל לא בכל הלחצים. הוא מקבל הרבה החלטות לא פופולריות ועומד מאחוריהן. ההחלטות האלה יכולות להיות לטובתנו או לרעתנו, מבחינת הלקוח שלי, וזה לא חשוב. מה שחשוב זה שהוא עומד מאחוריהן. אבל התחושה היא שלעיתים הלחץ, בייחוד מכיוון מבקר המדינה, משפיע יותר מדי".

דוגמה לכך, מוסיף בלכר, היא העדות המוקדמת של משה טלנסקי. "אם זה לא היה תיק של ראש ממשלה, לא הייתה עדות מוקדמת. מה שעצוב זה שלמרות שכל מי שדיברת איתו אמר שהבקשה הזאת לעדות מוקדמת מאדם שיש לו דירה ומשפחה בישראל, ומגיע לכאן 3-5 פעמים בשנה, היא בקשה חסרת ידיים ורגליים, כולם גם אמרו 'אין לכם סיכוי'. ולמה? לא בגלל שיש איזה ציד מכשפות, פשוט כל אחד אומר לעצמו 'אני לא אקח על עצמי את האחריות'".


טלנסקי שב אתמול לישראל והוא עתיד להיחקר ביום חמישי הבא בחקירה נגדית, במסגרת העדות המוקדמת שמסר. העובדה שהוחלט לאשר גביית עדות מוקדמת במצב שבו טלנסקי נמצא על קו ארצות-הברית-תל-אביב כל הזמן מקוממת, בעיני בלכר. "טלנסקי חזר ארצה שבועיים אחרי העדות הראשית שלו, וכל הטענות שהוא לא יחזור התפוגגו כמו בועת סבון. רק אנחנו ידענו שהוא יחזור? לא. פשוט במקרה הזה לא גילו את האומץ המתבקש, כדי לומר 'אנחנו נתנהל עם התיק הזה כמו כל תיק אחר. יעבדו עליו האנשים הכי טובים, פרקליט המדינה יטפל בו בעצמו ולא נשאיר אבן לא הפוכה. אבל לא נעשה דברים שלא היו נעשים בתיקים אחרים'. זה לא היה נעשה בשום תיק אחר".

מבקר המדינה "זוכה" אצלו למקלחת צוננת. "מיכה לינדנשטראוס הוא תקלה. השיקולים האישיים והרצון לקבל פידבק וקרדיט על העבודה שלו נמצאים אצלו במרכז. הוא פשוט רודף פרסום. כל יום מימי השירות שלו הוא מחפש איפה טעה איש הציבור, במקרה שלנו זה אולמרט, וזורק מה שהוא רוצה לתקשורת הרלבנטית.

"כשמגיע למשרדו תיק לביקורת, לינדנשטראוס מעביר אותו תהליך של החמרה שהוא בלתי נתפס. הוא מוסיף לתיק תוספות שאין להם שום קשר לביקורת. תוספות שמהוות החמרה של ניסוח או הדגשה. המילה 'בלתי ראוי' הופכת ל'פסול לחלוטין' וכדומה, ואת זה הוא מעביר לעיתונות. כך מתחיל מעגל קסמים. הוא מדליף, העיתון מפרסם, תנועת 'אומץ' ו'התנועה לאיכות השלטון' מתחרות ביניהן מי תגיש בג"ץ ראשונה נגד אולמרט, וחוזר חלילה".

* מה יש לו נגד אולמרט?

"אני לא חושב שיש ללינדנשטראוס אג'נדה אישית נגד ראש הממשלה. אם אני הייתי ראש הממשלה הוא היה חוקר את פעולותיי ומחפש אותי באותו מרץ. זו גם לא אג'נדה פוליטית. זה בן-אדם ששם לו למטרה למגר את השחיתות, ואמר 'עכשיו אני יוצא למצוא את השחיתות איפה שהכותרות יהיו לפחות בעמוד ראשון או שני בעיתון'. אצל מי הכותרות האלה נמצאות? לא בסניף של המכס בבאר-שבע. הן נמצאות אצל ראש הממשלה".

* "מיגור השחיתות" זו מטרה מצוינת.

"גם אני רוצה למגר את השחיתות. זו סיסמה יפה, אבל אסור לרמוס בדרך את המערכת השלטונית ללא הצדקה. ההתנגחות הזאת הפכה לספורט לאומי. לינדנשטראוס העלה את הנושא הזה למדרגה כזו שהמערכות הציבוריות משותקות, הן לא מסוגלות לתפקד. הוא מינה את עצמו לזרוע הביצועית של משטרת ישראל, ובתהליך 'החקירה' שלו הוא הוביל בסופו של דבר לחוסר אמון טוטאלי בכל מערכות השלטון הפוליטיות. היום הציבור חושב שכל הפוליטיקאים רקובים ופסולים, וזו מחשבה שהיא בלתי נתפסת".


על ירון זליכה, החשכ"ל לשעבר, אומר בלכר: "הוא תקלה עוד יותר גדולה מלינדנשטראוס, והדברים שאמר בשבוע שעבר, בראיון ב'גלובס' (3.7.0Cool, מוכיחים זאת". לדבריו, "זליכה הפך את טוהר המידות לדת עד כדי עיוורון, והוא לא רואה מה קורה מימינו ומשמאלו. העולם שלו הוא עולם דיכוטומי, של שחור ולבן. זו חשיבה ילדותית. אתה בצד הלבן או השחור, וזהו".

בלכר יודע גם לפרגן. "זליכה מוכשר וחכם באופן בלתי רגיל", אך הוא מוסיף באותה נשימה: "אבל זה לא מפחית מכך שהוא מצוי במצב של עיוורון. מבחינתו, כל מה שאולמרט עושה פסול, וכל החלטה שהוא מקבל היא משיקולים זרים, או שהיא ספין מושחת. לעומת זאת, אלה שתוקפים אותו עושים זאת רק משיקולים ענייניים ומקצועיים, ואין להם שום אינטרס אישי. אין דבר כזה בעולם, שחור ולבן מוחלטים, רק אצל זליכה ושכמותו. טוב שהוא לא החשכ"ל יותר, כי הנזק שהוא גרם, לא לאולמרט אישית, אלא למערכת הציבורית, הוא אדיר. בתקופה של זליכה כחשכ"ל, הדברים פשוט נתקעו".

על אף שפרטים רבים מהחקירות בפרשת טלנסקי והמעטפות יוצאים לתקשורת מדייום, בלכר לא מוכן להרחיב בעניין. "מטבע הדברים אני לא יכול להתייחס לזה, כי אלה חקירות שתלויות ועומדות", ובכל-זאת מבקש לומר כי אולמרט לא צריך להתפטר מתפקידו בעקבותיהן. "גם אריק שרון, אהוד ברק וביבי נתניהו נחקרו בחשד לעבירות פליליות לא פשוטות, ואם המשמעות היא שכל ראש ממשלה שנחקר צריך לקום וללכת, אנחנו בצרות צרורות. גם ככה הממשלות לא מחזיקות פה מספיק זמן כדי לבצע תהליכים לאורך שנים. זה מצב לא תקין. ממשלה צריכה לשמש בתפקידה 4 שנים, וגם זה לא מספיק זמן".

לדבריו, "סיטואציה, שבה ראש ממשלה נכנס לתפקיד, וחודש אחר-כך יש כתבות תחקיר עליו, חודש וחצי אחר-כך בדיקה של מבקר המדינה, חצי שנה אחרי זה חקירת משטרה, ואז ראש הממשלה הזה מתפטר מתפקידו, כדי לספק את אלה שטוהר המידות אצלם הוא דת, זה אולי ייצא טוב בתקשורת, אבל מה יהיה עלינו האזרחים שצריכים אדם שגם ינהל אותם?. הרי מישהו צריך לקבוע מדיניות תקציבית, ביטחונית, כלכלית. מי יעשה את זה? מיכה לינדנשטראוס?".

משרד מבקר המדינה: "השתלחות מופרכת ונחותה"

תגובת משרד מבקר המדינה: "רק לפני 3 חודשים התנצל עו"ד רועי בלכר במכתב רשמי על דברים דומים, שהטיח במבקר המדינה, בעקבות ממצאי דו"ח ביקורת בפרשת "סיליקט דימונה", שנמצאת כעת בחקירת משטרה. הוא התנצל לאחר שוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין תבעה זאת ממנו. עוד לא יבשה הדיו על מכתב ההתנצלות שלו, והנה הוא חוזר לסורו.

"כנראה שככל שמתהדקת הטבעת סביב צווארם של חשודים בשחיתות ציבורית חמורה ביותר, שהוא מייצג, כך הוא חוזר לתקוף את מבקר המדינה. לפיכך, אין מקום להתייחס להשתלחות המופרכת והנחותה, שעו"ד בלכר בחר להשמיע, דווקא כשהציבור נחשף לפרשיות שחיתות חמורות מאוד".


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000360482&fid=829
חזרה למעלה

מהארץ
אורח
הודעהפורסם: חמישי 10.07.08 19:46    נושא ההודעה: בכירים במשטרה: בעקבות תגובות היועצים נסיר את הכפפות בחקירת ראש הממשלה מחר

עדכון אחרון - 06:55 10/07/08

בכירים במשטרה: נסיר את הכפפות בחקירת רה"מ מחר

מאת יהונתן ליס ועפרה אידלמן

יועץ התקשורת של רה"מ תקף את המשטרה על הדלפותיה לתקשורת, שנועדו לדבריו להשפיע על חקירתו הנגדית של טלנסקי

תגיות: משה טלנסקי, משטרה, אהוד אולמרט, יאח"החוקרי המשטרה מגיעים לחקור את רה"מ בביתו, במאי. צוות חיקור הדין שיצא לארה"ב לאיסוף ראיות נוספות חקר כ-15 עדים. "מהתרשמות ראשונית, חיקורי הדין חיזקו הראיות נגד אולמרט", אמר מקור משטרתי

טס שפלן / ג'יני

"ראש הממשלה חצה קו אדום ומסוכן מאוד. הוא מפורר את הלגיטימציה של מערכת אכיפת החוק בישראל, שעליה הוא אמון. הוא מנסה להלך אימים על חוקריו" - כך אמרו אתמול קצינים בכירים במשטרת ישראל, בהתקפה חסרת תקדים נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

הדברים נאמרו בעקבות דברי הביקורת שהטיח במשטרה יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, לפיהם המשטרה הדליפה פרטים מהחקירה כדי להשפיע על העד המרכזי בפרשה, איש העסקים משה (מוריס) טלנסקי, לפני חקירתו הנגדית הקרובה בבית המשפט. ביום שישי ייחקר אולמרט בפעם השלישית בפרשה; קציני המשטרה אמרו כי עתה יקשיחו את יחסם כלפיו. החקירה נועדה לעמת את אולמרט עם הראיות החדשות נגדו ו"לנעול" אותו על גרסה לפני שחומרי החקירה יועברו לעורכי דינו לקראת עדותו של טלנסקי בשבוע הבא. "הפעם אנחנו מתכוונים להוריד את הכפפות", אמר אתמול קצין משטרה בכיר.

בסוף מאי העיד טלנסקי בעדות מוקדמת בבית המשפט המחוזי בירושלים, כי במשך שנים העביר


אורי מסר. חיזק הראיות

תצלום ארכיון: אוריה תדמור
לאולמרט מאות אלפי דולרים במזומן, במעטפות. ב-17 ביולי אמור טלנסקי, ששב אתמול לישראל, להיחקר על ידי פרקליטיו של ראש הממשלה. עורכי דינם של אולמרט ושל מנהלת לשכתו לשעבר, שולה זקן, יודיעו היום לבית המשפט כמה ישיבות דרושות להם לחקירתו הנגדית.

שרון צור, פעילת ליכוד בעבר המקורבת לאולמרט, נחקרה אתמול במשרדי הקונסולייה הישראלית בניו יורק, במסגרת שורת חיקורי הדין המבוצעים בארה"ב בפרשת המעטפות.

צור התבקשה להתייחס לעדותו של טלנסקי, שסיפר במשטרה כי היא נכחה לפחות במפגש אחד בו העביר מעטפה ובה אלפי דולרים לידיו של אולמרט. טלנסקי נקב כמה פעמים בשמה של צור כמי שנכחה בחדר במלון אליו הגיע כדי למסור לאולמרט מעטפות.

בהודעה לעיתונות שפירסם אתמול יועץ התקשורת אמיר דן בעקבות הפרסום ב"הארץ" על נחקרת חדשה בפרשה, נאמר כי "בימים האחרונים נוקטת המשטרה שיטה פסולה של תדרוך עדים ותיאום גרסאות על ידי הדלפה מגמתית וסלקטיווית של חומרי חקירה לתקשורת. למשטרה אסור לדבר עם טלנסקי כל עוד לא בוצעה החקירה הנגדית ולכן מצאו במשטרה שיטה 'עוקפת' להעביר לו מסרים עוד לפני עדותו בשבוע הבא". דן רמז שהתנהלות המשטרה עוד תיבדק: "הדבר בוודאי ייחקר בעתיד ויש לשים לו סוף מיד".

קציני משטרה הודיעו כי בעקבות התבטאויתיו של אולמרט, בכוונת החוקרים להקשיח את היחס כלפיו. "ראש הממשלה אמנם ייחקר במעונו", אמר קצין , "אבל הפעם לא ניתן לו לשחק משחקים. הפעם, המשטרה היא זו שתכתיב את התנהלות החקירה: לא ניתן לו לנהל שיחות טלפון בעת חקירתו ולא נאפשר לו לנזוף בחוקרים כפי שעשה בפעם הקודמת". הקצינים אמרו כי "נראה שיועצי אולמרט התבלבלו ואינם מבינים מיהו החוקר ומי הנחקר בפרשה הזאת. נדמה שרה"מ שכר יועץ תקשורת שכל תפקידו הוא לתקוף את מערכת אכיפת החוק. אנחנו נחקור את אולמרט ללא מורא". אמיר דן אמר אתמול כי תגובתה של המשטרה צפויה. "הייתי מתפלא אם היו אומרים משהו אחר. חבל מאוד שגם היום המשיכו להדליף חומרי חקירה בצורה מגמתית. גם לאזרח אהוד אולמרט יש זכויות". עורך דינו של טלנסקי, ז'ק חן, מסר בתגובה לטענותיו של דן כי אינו חושב שהתכוונו לשלוח לו מסר על מנת לשבש חקירה. "הדלפות אינן עניין חדש, ואם היתה כוונה כזאת, לא הבנתי מה המסר".

צוות חיקור הדין שיצא לארה"ב לאיסוף ראיות נוספות חקרו בשבועיים האחרונים כ-15 עדים שונים. מקורות משטרתיים אמרו אתמול: "חומרי החקירה עדיין לא הועברו במלואם לישראל, אבל על פי ההתרשמות הראשונית, חיקורי הדין בסך הכל חיזקו את חומר הראיות נגד אולמרט". לדברי מקורות אחרים המעורים בחקירה, עדויות שנאספו בשבועות האחרונים בארץ, ובהן גם עדותו של עורך דינו אורי מסר, רק חיזקו את חומר הראיות. "מסר העביר חומר משמעותי נגד אולמרט גם בפרשות אחרות בהן הוא חשוד".

מקורבתו של אולמרט שנחקרה אתמול, שרון צור, יצאה לפני ימים אחדים לחופשה מעבודתה בארגון לקידום עמדות פרו-ישראליות בתקשורת האמריקאית, ולא ניתן היה להשיג את תגובתה. איש העסקים רון לאודר ביקש אתמול להבהיר כי בניגוד לפרסום ב"הארץ", מעולם לא תרם כסף לארגונה של צור. גם בנו של ראש הממשלה, שאול אולמרט, מסר לפני ימים אחדים עדות בפרשה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים. החוקרים ביקשו לאמת עם אולמרט את טענת טלנסקי כי נפגש עמו בניו יורק בניסיון לקבל לידיו בחזרה הלוואות שנתן לאביו לאורך השנים.http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1000877.html
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: שבת 12.07.08 20:00    נושא ההודעה: מקורבי ראש הממשלה אהוד אולמרט על החקירה: זה ניסיון לפוטש

מקורבי רה"מ על החקירה: זה ניסיון לפוטש


בסביבתו של ראש הממשלה, הנחשד בקבלת מימון כפול מכמה גופים לנסיעותיו והעברת חלק מהכסף לנסיעות משפחתיות, זועמים על הפרקליטות והמשטרה: "יש פה ניסיון לבצע פוטש ולהדיח ראש ממשלה מכהן". רה"מ אמר למקורביו: "בחיים לא לקחתי מהם אגורה. אספתי תרומות, וכל מה שקיבלתי זה החזר הוצאות. עכשיו עשו אותי פושע"

אטילה שומפלבי פורסם: 12.07.08, 17:15
"יש פה ניסיון לבצע פוטש ולהדיח ראש ממשלה מכהן". כך אמרו היום (שבת) ל-ynet גורמים המקורבים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעקבות חשיפת פרשת הנסיעות החדשה, שבגינה נחקר אולמרט אתמול בידי המשטרה. דברי המקורבים כוונו לפרקליטות ולחוקרי המשטרה, המנהלים את החקירה בנושא.פרשת "אולמרטורס":

מקורבי אולמרט: הוא רק העביר נקודות למשפחה
סער: הישארות העבודה בממשלה - קלון ציבורי
שולה זקן נחקרה פעם נוספת - ושוב שתקה
עדת מפתח בפרשה: רה"מ לא גנבמקורביו של אולמרט מתחו ביקורת חריפה על המשטרה, וציינו כי ראש הממשלה פעל במשך שנים ארוכות כדי לגייס כספים בהיקף מאות אלפי דולרים עבור העמותות ששמן נקשר בפרשה. על פי החשדות החדשים שנחקרים זה שבועות, אולמרט ובני משפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה את הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".
"אולמרט לא לקח כסף מהגופים האלה", אמרו מקורבים לראש הממשלה.

פרשנות

נפגעי הלם / אטילה שומפלבי

לאחר חשיפת פרשת "אולמרטורס", ברור לכולם שאהוד אולמרט בדרכו לדפי ההיסטוריה. אם כך, מדוע ברק לא קורא לו (שוב) לפרוש? ומה השקט הזה שנפל על בכירי קדימה? כנראה שהלם הוא ההסבר המתאים
לכתבה המלאה"כל מה שהוא לקח מהם זה אלפיים דולר עבור הוצאות, שכלל לא כיסו את כל ההוצאות שלו במהלך הנסיעות שערך כדי לגייס כספים לעמותות".
אולמרט עצמו, שנפגע והופתע מן החקירה החדשה, אמר במהלך סוף השבוע בשיחות סגורות כי כל חייו פעל כדי לסייע לגופים הללו וכדי לאסוף עבורם תרומות. "בחיים לא לקחתי מהם אגורה", הדגיש ראש הממשלה באוזני מקורביו. "הופעתי בשביל הגופים האלה, אספתי תרומות, וכל מה שקיבלתי זה החזר הוצאות. עכשיו עשו אותי פושע". גורמים המקורבים לראש הממשלה ציינו כי לאחר חשיפת הפרשה החדשה, "לאולמרט מתחיל להימאס". עם זאת, ציינו, "ראש הממשלה לא מתכוון להתפטר מתפקידו".גורמים בסביבתו של אולמרט מכחישים כי את טענת המשטרה, לפיה הציגו החוקרים ראיות לכאורה על מאות אלפי שקלים שהגיעו לכסיו. "מדובר בשישה או שבעה כרטיסי טיסה ליוון, בסך כולל של כמה אלפי דולרים", אמרו גורמים המקורבים לאולמרט. "גם הכרטיסים האלה שולמו באמצעות נקודות שצבר ראש הממשלה במהלך השנים"."דנינו דיבר על טלנסקי - ללא קשר"
עוד הביעו הגורמים כעס על כך שהחקירה, שהוצגה כדחופה לפני החקירה הנגדית של מוריס טלנסקי, כלל לא עסקה בפרשה הנושאת את שמו. עו"ד אלי זהר, פרקליטו של אולמרט, פנה לראש אגף החקירות, ניצב יוחנן דנינו, וביקש לדחות את החקירה עד לשובו של אולמרט מהביקור בצרפת. דנינו סירב,

פרסומתוהסביר כי לפרשה קשר הדוק עם החקירה של טלנסקי. "ראש הממשלה לא נשאל אף שאלה על טלנסקי", אמרו גורמים המקורבים לאולמרט. "בסוף התברר כי לא היה כל קשר בין מה שאמר דנינו לחקירה שהתבצעה".
במערכת הפוליטית תהו בסוף השבוע כיצד ינהג אולמרט לאחר חשיפת הפרשה החדשה. מקורבי ראש הממשלה אמרו היום כי "אין כרגע כוונה לעשות שום צעד דרמטי או דרסטי". עם זאת, העריכו מקורבי ראש הממשלה כי עד סוף חודש יולי הוא צפוי להודיע אם בכוונתו להתמודד על ראשות קדימה, כאשר ההערכה היא כי הוא יודיע שאין בכוונתו לעשות כן. "עד עכשיו התחושה היתה שהוא מתכונן להתמודדות", אמר גורם המקורב לאולמרט בקדימה. "כעת גוברת התחושה שהוא לא יתמודד".


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3567243,00.html
חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של "נקים": ההונאה במיליארדים של הקיבוצים בשיתוף רשם האגודות

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: שבת 12.07.08 20:05    נושא ההודעה: דליה דורנר קובעת: ראש הממשלה אהוד אולמרט לא יכול להמשיך בתפקידו, יש עובדות ברורות

דליה דורנר: "רה"מ לא יכול להמשיך בתפקידו"


שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר, תקפה את התנהלות של ראש הממשלה ואמרה: "כאשר יש עובדות ברורות, ובמקרה של אולמרט ישנן לא מעט עובדות שהוא בעצמו אינו מערער עליהן - על איש הציבור להסיק מסקנות"

ynet פורסם: 12.07.08, 19:15
"אני מצפה מהציבור שיפעיל לחץ כבד, כך שבסיטואציה כמו זו של אולמרט, ראש הממשלה לא יוכל להמשיך בתפקידו" - כך אמרה היום (שבת), שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר. היא אמרה את הדברים באירוע "שבת תרבות" ברמת חן, על רקע החשדות החדשים בפרשת "אולמרטורס".פרשת "אולמרטורס":

מקורבי אולמרט: הוא רק העביר נקודות למשפחה
סער: הישארות העבודה בממשלה - קלון ציבורי
שולה זקן נחקרה פעם נוספת - ושוב שתקה
עדת מפתח בפרשה: רה"מ לא גנבלדבריה, אין לחכות עד למיצוי החקירה בפרשות בהן מעורב ראש הממשלה: "כאשר יש עובדות ברורות, ובמקרה של אולמרט ישנן לא מעט עובדות שהוא בעצמו אינו מערער עליהן, על איש הציבור להסיק מסקנות".דורנר תקפה גם את מאבקו של השר, חיים רמון, להקמת ועדת חקירה בפרשת האזנות הסתר: "מה שקרה אצל רמון הוא דבר נורא. על מה הוא מתלונן? למשטרה סמכויות רבות ואמצעים רבים ואני לא מבינה על מה כל ההתרגשות סביב האזנות הסתר".דורנר הוסיפה בעניין זה: "בית המשפט קבע פה אחד, כי רמון מסר עדות שקר.

פרסומתהשופטים דחו גם את טענתו בדבר הגנה מן הצדק, שכן הפגיעה בו הייתה מינימלית. חזרתו המהירה של רמון לחיים הציבוריים ובמיוחד לתפקיד המשנה לראש הממשלה, אינה מתקבלת על הדעת מבחינה ציבורית. היה עליו להיעלם מהחיים הפוליטיים לפחות לשנה-שנתיים".כמו בכירים רבים במערכת המשפט, גם דורנר תקפה את מינויו של דניאל פרידמן לתפקיד שר המשפטים: "פרידמן כתב מאמרי שטנה נגד בית המשפט העליון ובמיוחד נגד הנשיאה בייניש, פרסם מאמר תמיכה ברמון ולפתע עולה מועמדותו לשר המשפטים. מאיפה הגיעה מועמדותו? אין מספיק פרופסורים ראויים למשפטים?".


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3567265,00.html
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: שבת 12.07.08 20:13    נושא ההודעה: עדת מפתח בפרשת הנסיעות:רה"מ אינו גנב,צר לי שבמדינה שלי מה שאת אומרת בחקירה מתפרסם למחרת

עדת מפתח בפרשת הנסיעות: רה"מ אינו גנב

רייצ'ל ריסבי רז, כיום יועצת לראש הממשלה ובעבר האחראית על נסיעותיו במסגרת משרד התמ"ת דוחה את החשדות החדשים בפרשת "אולמרטורס": "הוא לא לקח שקל לכיסו וכן לא השתמש בכספים ציבוריים לצרכי משפחתו"

רוני סופר פורסם: 12.07.08, 18:47

מתאמת הנסיעות בלשכתו של אהוד אולמרט, בזמן כהונתו כשר התמ"ת, רייצ'ל ריסבי רז, תקפה היום (שבת) את התנהלות המשטרה במה שכונה "פרשת אולמרטורס". "צר לי שבמדינה שלי מה שאת אומרת בחדר חקירה מופיע יום למחרת בעיתונים ואף אחד לא חושב שזה לא תקין", כתבה רז, הנחשבת לעדת מפתח בפרשה. רז, המכהנת כיום כיועצת לענייני תפוצות במשרד רה"מ, מעידה על עצמה כי היא "מעריכה ומעריצה" את אולמרט.

פרשת "אולמרטורס":

מקורבי אולמרט: הוא רק העביר נקודות למשפחה
סער: הישארות העבודה בממשלה - קלון ציבורי
שולה זקן נחקרה פעם נוספת - ושוב שתקה

על פי החשדות החדשים שנחקרים זה שבועות, אולמרט ובני משפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה את הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

רז פרסמה הודעה לעיתונות בעקבות התפוצצות הפרשה: "ראש הממשלה אינו גנב ואינו רמאי. הוא לא לקח שקל לכיסו ולא השתמש בכספים ציבוריים לצרכי משפחתו. כואב לי מאוד על כל השקרים שמופיעים מדי יום בתקשורת".


היא הוסיפה: "שיתפתי פעולה מלאה עם חוקריי. אינני חשודה בשום עבירה ולא עברתי על שום חוק. לצערי הרב, ובשונה מגורמים אחרים שמדליפים ללא הפסק, אני לא יכולה לדבר על פרטי החקירה, להגן על שם ראש הממשלה ועל שמי הטוב או לגלות את האמת וזאת בגלל החשש שיאשימו אותי בשיבוש החקירה".

רז התייחסה גם לקשריה עם ראש הממשלה בשנים האחרונות וכתבה:

"אני מעריכה ומעריצה את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עימו אני עובדת מעל שבע שנים. כל מי שמכיר אותו יודע שהוא איש נפלא, חם ואכפתי, אנושי ובעל יכולות מדהימות.

"במשך 35 השנים האחרונות ראש הממשלה מקדיש את זמנו לקידום האינטרסים של המדינה. תרומתו לישראל ולעם היהודי עצומה וכבוד הוא לי להשתתף במלאכתו", הוסיפה.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3567273,00.html
חזרה למעלה

אורח

הודעהפורסם: שבת 12.07.08 20:35    נושא ההודעה: מקורבי אולמרט: מנסים לעשות לו פוטש,זו חציה של כל הקווים האדומים,הסיפור הוא שקר

מקורבי אולמרט: מנסים לעשות לו פוטש
מקורבי רה"מ הגיבו לחשדות החדשים נגדו ואמרו שמדובר בניסיון להדיח רה"מ מכהן. לדבריהם, אין זה עניין פלילי והסכומים בהם נקבו מופרזים
אריק בנדר | 12/7/2008 19:15 בעקבות החשדות החדשים שפרסמו אתמול משרד המשפטים והמשטרה נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ממשיכים מקורביו לתקוף את התנהלות גורמי אכיפת החוק ולהכחיש בתוקף כי מדובר בעבירה פלילית.אהוד אולמרט צילום: אי-פי

"מנסים לעשות פוטש לראש ממשלה מכהן", אמרו היום (שבת) מקורבי ראש הממשלה בתגובה לחשדות לפיהן נסיעותיו לחו"ל בעת שכיהן כשר התמ"ת מומנו על ידי כמה גופים במקביל בלא ידיעתם.

המקורבים הוסיפו כי הנסיעות עליהן דיברה המשטרה אינן נסיעות פרטיות וכי מדובר בהרצאות בהתנדבות. "אולמרט, בניגוד לפוליטיקאים אחרים שמתחמקים מהרצאות כאלה, תמיד נענה ברצון כי הגופים הללו חשובים בעיניו", הדגישו מקורביו.

על פי החשדות החדשים, שנחשפו במהלך חקירת תיק טלנסקי, בעת שכיהן אולמרט כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת הוא הוציא במרמה סכומי כסף גדולים מגופים ציבוריים למימון טיסות של בני משפחתו לחו"ל.

"על מתמודדי קדימה להדיח את אולמרט מיד"
בסביבת ראש הממשלה הגיבו בזעם לטענות המשטרה, לפיהן אולמרט השתמש בכספים שהועברו מטעם העמותות למטרות פרטיות. "ראש הממשלה לא לקח כסף מהגופים האלה", אמרו המקורבים. "הסכומים עליהם דיברה המשטרה מנופחים. כל מה שהוא קיבל מסתכם באלפי דולרים בודדים ששימשו אותו להוצאות נסיעה, במהלך נסיעותיו לגייס תרומות לעמותות".

גם ראש הממשלה עצמו הגיב לפרשה בשיחות סגורות במהלך סוף השבוע. "המשטרה לקחה את הדברים הטובים שעשיתי ובמצג שווא הפכה אותי לפושע", אמר אולמרט.

"זו חציה של כל הקווים האדומים", אמרו בסביבת ראש הממשלה והוסיפו כי כל סיפור מימון כרטיסי הטיסה לבני משפחתו הוא שקר. מימון כרטיסי הטיסה נעשה, לדבריהם, אך ורק דרך נקודות אותן צבר ראש הממשלה במהלך נסיעותיו

וביקוריו בחו"ל. "מדובר בשבעה כרטיסי טיסה ליוון, שעלותם מסתמכת בכמה אלפי דולרים. הכרטיסים האלו שולמו באמצעות נקודות", אמרו המקורבים.

חברי כנסת רבים הגיבו לחשדות החדשים נגד רה"מ והיום אמרו חברי הכנסת אופיר פינס ושלי יחימוביץ (עבודה) כי "על המתמודדים על ראשות קדימה להדיח את אולמרט מיד". השניים יצאו בהודעה משותפת בה הם קוראים למתמודדים על ראשות קדימה לפעול מיד להדחתו של ראש הממשלה מתפקידו.

"לא יתכן שיישבו באפס מעשה ויניחו לראש ממשלה שביצע מעשים כה בזויים להמשיך ולכהן", נכתב בהודעה. "העבודה תכבד את ההסכם שכפתה על קדימה להדחת אולמרט, אך כעת הגיע תורם של ציפי לבני, שאול מופז ושות', המתיימרים להיות נקיים, להוכיח גם הם את מחויבותם לשלטון החוק".


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/758/971.html
חזרה למעלה

הצטרף וצרף חבריך לרשימת התפוצה של "נקים" וקבל עידכונים שוטפים על החשיפות של "נקים"

מעריב
אורח
הודעהפורסם: שבת 12.07.08 20:44    נושא ההודעה: פרקליט אולמרט: מנסים להדיחו עוד לפני שהואשם,החוקרים מונעים מאג'נדה שנועדה להדיחו

פרקליט רה"מ: מנסים להדיחו עוד לפני שהואשם
עו"ד נבות תל צור תקף את חוקריו של אולמרט וטען כי הם מונעים מאג'נדה שנועדה להדיחו. לדבריו, ההדלפות מהחקירה הן עבירה פלילית. "רשות חקירה ממלכתית צריכה להתנהל אחרת", הדגיש. "רה"מ זומן לחקירה דחופה בתואנת שווא שמדובר בתיק טלנסקי"
nrg מעריב | 12/7/2008 20:51 "מי שמוביל את החקירה נגד יש לו אנג'נדה מאוד ברורה – להדיח את ראש הממשלה לפני שיגיעו בכלל לכתב אישום" - כך אמר הערב (שבת) עו"ד נבות תל צור, פרקליטו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט לחדשות ערוץ 2 בתגובה לפרסום החשדות החדשים נגד ראש הממשלה על הוצאת כסף במרמה למימון טיסות משפחתו לחו"ל.
אהוד אולמרט צילום ארכיון: אי-פי
"מה שנעשה אתמול זה דבר שלא ייעשה", אמר עו"ד תל צור. "בתואנת שווא, שמדובר בחקירה דחופה של ראש הממשלה בנושא החקירה הנגדית של טלנסקי, חקרו אותו בנושא אחר. הם יודעים שהחקירה הנגדית של טלנסקי תמוטט את התיק".

פרקליטו של אולמרט הוסיף: "אני רוצה לומר בצער שאתמול נפתחה חקירה בנושא חדש נוסף, תוך כדי חקירה קודמת, חקירה שישית, נגד ראש ממשלה מכהן. כולן לא עוסקות בתקופת כהונתו, אלא בתקופה עשור האחרון שקדם לה. הפרסומים שנלווים לה משווים לה אופי של ונדטה, של הדחת ראש ממשלה ללא משפט. אם הציבור מוכן לקבל, אני מאוד מתפלא.

"שמענו דיווח בחדשות שגורם בכיר מקורב החקירה מוסר פרטים מתוך החקירה", אמר עו"ד תל צור. "הוא לא מזדהה בשמו. הוא עושה את זה מתוך מחילות, כי זו עבירה פלילית. רשות חקירה ממלכתית צריכה להתנהל אחרת".

"לא יכולה להיות כאן גניבה - הכל מתועד"
בנושא החשדות על הוצאת כסף במרמה, אמר עו"ד תל צור: "ראש הממשלה דוחה את החשדות בשתי ידיים. אני אומר מתוך עובדות פשוטות, שאין עליהן מחלוקת ופורסמו על ידי המשטרה, מה לא יכול להיות כאן. לא יכולה להיות כאן גניבה – משום שכל הנסיעות הללו מתועדות בקלסרי נסיעות שתועדו במשרדים בהם הוא מכהן. טיפלו בהן 20 איש.

"לא שמעתי שעושים קנוניה לגנוב כספים לנסיעות פרטיות בכזאת פרהסיה ובכזה תיעוד לאורך שנים ארוכות.

הוא לא גנב ולא נטל כספים לנסיעות פרטיות".

עו"ד תל צור הוסיף: "ישנן התחשבנויות ארוכות שנים שנוהל חשבון במשרד הנסיעות. לפעמים הוא היה ביתרת חובה, לפעמים ביתרת זכות. אף אחד לא נתן יד בחשבון הזה למטרות פרטיות, וגם לא הוצגו ראיות כאלו בפני ראש הממשלה.

"כשיש נסיעה שיש בה כמה הרצאות לאותו מסלול, פונים לכמה גופים מראש לקבל מימון ולא יודעים. אחד מבטיח ולא נותן. אחד מבטיח ונותן חצי".


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/758/996.html
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: שבת 12.07.08 23:08    נושא ההודעה: אולמרט:החקירה,הפרסומים סביבה וההדלפות הם שבירה של נורמה של כל מה שראוי ונכון במשטר דמוקרטי

אולמרט: החקירה וההדלפות - שבירת נורמות


דקות טרם המראתו לפריז, יצא ראש הממשלה אהוד אולמרט בהתקפה חריפה נגד חקירת המשטרה בפרשת הנסיעות: "ניצול העניין כדי לומר שמשפחתי קשורה לכך, בפרשה הזאת, הוא דבר מתועב"

רוני סופר פורסם: 12.07.08, 23:11

"ניצול העניין כדי לומר שמשפחתי קשורה לכך, בפרשה הזאת, הוא דבר מתועב" - כך אמר הערב (שבת) ראש הממשלה אהוד אולמרט, בתגובה לפרשת הנסיעות החדשה, עליה נחקר ביום שישי. ראש הממשלה אמר את הדברים דקות אחדות לפני יציאתו לוועידת מדינות הים התיכון בפריז.

אולמרט רמז כי המשטרה הדליפה את פרטי החקירה בצורה מגמתית. "החקירה והפרסומים סביבה וההדלפות שבאו זמן קצר לאחריה, כל אלה הם שבירה של נורמה של כל מה שראוי ונכון במשטר דמוקרטי", אמר אולמרט, "נדהמתי מהפרסומים המסולפים הללו. התוצאה של הפרסומים האלה יכולה להיות פגיעה במוסדות החוק".


על פי החשדות החדשים שנחקרים זה שבועות, אולמרט ובני משפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה את הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

פרסומת

ראש הממשלה אמר כי החקירה פגעה בו אישית: "מדובר במוסדות שבמשך עשרות שנים פעלתי למענם גם מעבר לים והשקעתי אנרגיות אדירות ומאמצים רבים ונתתי להם תרומה רבת מימדים. דווקא על הרקע הזה הניצול של העניין והפרסומים המסולפים פוגעים בי באופן אישי".מוקדם יותר יצאו מקורביו של אולמרט להגנתו וטענו כי "יש פה ניסיון לבצע פוטש ולהדיח ראש ממשלה מכהן". הגורמים הכחישו את טענת המשטרה, לפיה הציגו החוקרים ראיות לכאורה על מאות אלפי שקלים שהגיעו לכסיו. "מדובר בשישה או שבעה כרטיסי טיסה ליוון, בסך כולל של כמה אלפי דולרים", אמרו גורמים המקורבים לאולמרט. "גם הכרטיסים האלה שולמו באמצעות נקודות שצבר ראש הממשלה במהלך השנים".


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3567334,00.html
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: ראשון 13.07.08 1:41    נושא ההודעה: "כדי לעמוד בלוחות הזמנים-הורחב צוות החקירה" מי קבע לוח זמנים להפלתו של אולמרט?

"המלצה לכתב אישום נגד רה"מ - תוך שבועות"


גורמי אכיפה מתייחסים לפרשת "אולמרטורס" כהסתעפות מפתיעה של פרשת טלנסקי ומעריכים כי בקרוב יועבר התיק לפרקליטות, תוך המלצה על כתב אישום נגד ראש הממשלה. כדי לעמוד בלוחות הזמנים - הורחב צוות החקירה

אפרת וייס עדכון אחרון: 13.07.08, 00:07


הפרשות מתרבות וידי החוקרים מתמלאות. במשטרה ובפרקליטות מונים כבר שש חקירות המתנהלות בעניינו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. לאור ריבוי החקירות הוגדל צוות החקירה העוסק בפרשות השונות. הצוות המתוגבר, מתכנן לסיים את עבודתו כבר בזמן הקרוב, ולהמליץ ככל הנראה על הגשת כתב אישום נגד אולמרט.


פרשת "אולמרטורס":


עדת מפתח בפרשה: רה"מ לא גנב
מקורבי רה"מ: זה ניסיון לפוטש
יד ושם: מופתעים מהחקירה נגד אולמרט
דליה דורנר: "רה"מ לא יכול להמשיך בתפקידו"
פרשנות: פוליטיקאים נפגעי הלם


ראש הממשלה יצא בהתקפה חריפה על התנהלות החקירה וההדלפות בעקבותיה. "ניצול העניין כדי לומר שמשפחתי קשורה לכך, בפרשה הזאת, הוא דבר מתועב",

אמר דקות לפני שהמריא לוועידה אזורית בפריז. "החקירה והפרסומים סביבה וההדלפות שבאו זמן קצר לאחריה, כל אלה הם שבירה של נורמה של כל מה שראוי ונכון במשטר דמוקרטי", אמר.


גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו אמש (שבת) ל-ynet כי הם מתייחסים לפרשת הנסיעות החדשה כהסתעפות מפתיעה בפרשת טלנסקי. אותם גורמים העריכו כי תוך כמה שבועות יועבר תיק החקירה לפרקליטות, תוך המלצה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בשני הנושאים. לפרקליטות יידרש עוד זמן להכריע האם יש להגיש את כתב האישום, אך אם יוחלט על כך - אולמרט כבר התחייב שיפנה את כסאו.

במהלך השבוע שחלף המשיכו חוקרי המשטרה לגבות עדויות ולאסוף מסמכים בפרשה החדשה. בשלב זה אומרים גורמים המקורבים לחקירה כי לא נראה שצריך לבצע השלמות חקירה בחו"ל וכי פעולות החקירה מתמקדות בנעשה בארץ.

לדברי גורמים במערכת אכיפת החוק, ראש הממשלה אהוד אולמרט צפוי להיחקר פעם נוספת גם בפרשת טלנסקי וגם בפרשה החדשה.


כזכור, חוקרי המשטרה ביקשו תחילה לחקור את אולמרט במשך 7 שעות, אך זה הקצה להם שעתיים בלבד מסדר יומו.

אחד החשדות שייבדקו הינו המימון שהשיגה משפחת אולמרט לנסיעותיהם לחו"ל של ילדיו של ראש הממשלה. על פי החשד - נסיעות אלה מומנו בעודפי הכספים שהצטברו בחשבונו של אולמרט בסוכנות הנסיעות "ראשון טורס". במשטרה דחו את טענות מקורבי אולמרט, לפיהן הנסיעות נעשו בסיוע ה"נקודות" שצבר וטענו בתוקף כי מדובר בנסיעות שתמורתן שולמה בכסף.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3567325,00.html
חזרה למעלה

הצטרף וצרף חבריך לרשימת התפוצה של "נקים" וקבל עידכונים שוטפים על החשיפות של "נקים"

אורח

הודעהפורסם: ראשון 13.07.08 7:42    נושא ההודעה: חשד המשטרה הדליפה לעיתון הארץ שתי חשבוניות מפרשת אולמרטורס ןמשבשת את החקירה

עדכון אחרון - 08:24 13/07/08
פרשת החשבוניות הכפולות של אולמרט - כך זה עבד

מאת גידי וייץ

לידי הארץ הגיעו שתי חשבוניות מחברת הנסיעות "ראשונטורס", על אותה טיסה ובאותו תאריך, שנשלחו לשני גופים שונים

תגיות: חשבוניות כפולות, אולמרט

ב-8 ביוני 2005 טס אהוד אולמרט, אז ממלא מקום ראש הממשלה ושר התעשייה והמסחר, לביקור בן שלושה ימים בניו יורק.

המטרה המרכזית של הביקור היתה השתתפותו באירוע בעבור האגודה למען החייל בבית מלון בניו ג'רסי. באותו ביקור אולמרט גם השתתף באירוע של עמותה ללא מטרות רווח בשם אי-פי-אפ (Israel Policy Forum), הפועלת לקידום תהליך השלום בין ישראל לפלשתינאים. האירוע נערך במלון וולדורף אסטוריה בעיר.

בין לבין הספיק אולמרט להיפגש בזמן הקצר שנותר לו עם חברים ותיקים, בהם יו"ר ארגון הבונדס יהושע מצא ואיש העסקים משה טלנסקי. אולמרט התאכסן באחד מבתי המלון החביבים עליו בניו יורק: בסוויטה היוקרתית במלון הפאר סנט רגיס.

על פי חשד המשטרה, ערב הנסיעה פנתה לשכתו של אולמרט לאגודה למען החייל ולאי-פי-אפ, וביקשה מכל אחת מהן לשאת בעלות טיסתו של אולמרט במחלקה הראשונה. על פי חומר הנמצא היום בידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) הופקו במשרד הנסיעות "ראשונטורס" קבלות עבור שני הארגונים, על סכומים דומים, לאותה נסיעה ממש. שתי הקבלות הגיעו לידי "הארץ".

ל-אי-פי-אפ נשלחה קבלה מסוכנות הנסיעות בו היה סכום הטיסה הנקוב עבור הטסתו של השר: 7,813 דולר. קבלה דומה הופקה גם עבור האגודה למען החייל, בסכום של 6,612 דולר. החשד של המשטרה הוא ששני הגופים נשאו בעלות של אותה טיסה, וכי הכספים שנצברו בחשבון שהחזיק אולמרט בסוכנות הנסיעות שימשו מאוחר יותר למימון נסיעות פרטיות שלו ושל בני משפחתו ברחבי העולם. המשטרה חושדת שמדובר בשיטה שחזרה על עצמה פעם אחר פעם.

חשד דומה עלה לגבי נסיעה בת יומיים שקיים אולמרט בנובמבר 2004 לוואשינגטון וניו יורק. טיסותיו של אולמרט מומנו באותה נסיעה ע"י תקציב משרד התעשייה והמסחר, כיוון שאולמרט קיים בוואשינגטון כמה פגישות עבודה. ב-30 בנובמבר השתתף אולמרט באירוע במלון הילטון ניו יורק של "הליגה לידידות בין ישראל לארה"ב" (AIFL). על פי מידע המצוי בידי המשטרה, ערב הנסיעה פנתה לשכתו של אולמרט לארגון וביקשה שיממן את עלות טיסותיו של מ"מ ראש הממשלה במחלקה הראשונה בעלות של יותר מ-9,000 דולר.

"הארץ" חשף בעבר שתי נסיעות פרטיות של אולמרט לניו יורק ששולמו על ידי המדינה ועמותה אמריקאית בנסיבות מעוררות תמיהה. באפריל 2005 טסו בני הזוג עליזה ואהוד אולמרט לניו יורק כדי להשתתף בארוחת ערב לכבוד פתיחת תערוכת ציורים של אשתו של מ"מ ראש הממשלה. בני הזוג השתכנו באחד המלונות היוקרתיים בניו יורק, פנינסולה, בשדרה החמישית. לסידורי הלינה דאג חבר קרוב אחר של משפחת אולמרט, המיליארדר מייקל כדורי. כדורי הוא הרביעי ברשימת עשירי הונג קונג ובעלי רשת פנינסולה. זמן קצר לפני ההמראה לניו יורק שוחח אולמרט עם לשכתו של כדורי, שיחה שבעקבותיה התבקשו אנשי המלון לנהוג באולמרט בכבוד השמור לאח"מים. בעקבות פניית אנשי כדורי להנהלת המלון שודרגה הזמנתם של האולמרטים, והזוג נשלח לסוויטה יוקרתית שמחירה הרגיל באותה עת עמד על 2,600 דולר ללילה.

בזכות התערבותו של כדורי, ניתנה הסוויטה לאולמרטים בהנחה ניכרת - ב-500 דולר בלבד ללילה. מי ששילמה את החשבון - כ-2,200 דולר עבור שהות בת ארבעה לילות בפנינסולה - היתה שרון צור, פעילת ליכוד בעבר ומקורבת לאולמרט, העומדת היום בראש עמותת Media Watch International לקידום עמדות פרו-ישראליות בתקשורת האמריקאית. לפי צור, באפריל 2005 השתתף אולמרט בפגישות הקשורות לארגון, והתארח בניו יורק על חשבון העמותה, בדומה לאישי ציבור ישראלים נוספים. בנובמבר 2005 טס שר האוצר הטרי אולמרט לניו יורק כדי להשתתף בברית מילה של אחד מנכדיו. ערב הטיסה לניו יורק יצרה לשכת אולמרט קשר עם הקונסוליה הישראלית בעיר ועם נציגי החשב הכללי באוצר, וביקשה לתאם עבור השר פגישות עבודה בהתראה קצרה. בניו יורק עמדו לחגוג אז את חג ההודיה, ובקונסוליה התקשו לארגן פגישות בעלות משמעות לשר האוצר אולמרט. לאחר מאמץ מרוכז הצליחה הקונסוליה לארגן כמה פגישות בסוויטה של אולמרט בבית המלון. ממשרד האוצר נמסר ל"הארץ", כי טיסתו של אולמרט, במחיר 19 אלף שקל, מומנה על ידי המדינה. בכך למעשה הפכה לשכתו של אולמרט נסיעה פרטית לנסיעת עבודה, במימון המדינה.

בתשובה לשאלת "הארץ" השיבה אז לשכת אולמרט, כי "העניין נמצא בחקירה, ויתבהר בעתיד". מאוחר יותר טענו בלשכת אולמרט כי הוא קיים בניו יורק פגישות מקצועיות, בין השאר עם החשב הכללי הקודם של מדינת ניו יורק אלן הבסי. הבסי נחשב לאחד מידידיו של אולמרט. באותה נסיעה פגש אולמרט שוב את טלנסקי. בעדותו המוקדמת טען טלנסקי שאולמרט ביקש ממנו 15 אלף דולר במזומן.

תגובת אמיר דן, יועץ התקשורת של רה"מ: "בניגוד למשטרה שמסננת בצורה מגמתית את חומרי החקירה ומדליפה אותם, כל התייחסות ספציפית שלנו לפרטים בחקירה תחשב כשיבוש הליכיה. ולכן, למרות שיש לרה"מ תשובות לכל שאלה ושאלה את התשובות הללו הוא ייתן לחוקרים".


http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1001511.html
חזרה למעלה

מחלקה ראשונה
אורח
הודעהפורסם: ראשון 13.07.08 8:50    נושא ההודעה: עו"ד רועי בלכר: החשדות נגד אולמרט היו צריכים להיבדק בצנעה,ההתבטאויות בתקשורת פסולות

"החשדות נגד אולמרט היו צריכים להיבדק בצנעה"מאת: מחלקה ראשונה | | Nfc.co.il/blog/Idan

אחד מפרקליטיו של ראש הממשלה, עו"ד רועי בלכר, אמר כי החשדות נגד אולמרט היו צריכים להיבדק בצנעה, ולא בחקירה באזהרה. לדבריו, התבטאויותיהם בתקשורת של גורמים המקורבים לחקירה פסולות, מכוערות ולא הוגנות. לחשדות נגד אולמרט יש הסברים הגיוניים ופשוטים, אך הוא מנוע מלפרטם משום שהדבר ישבש את החקירה. בלכר דיבר בתוכנית "הבוקר הזה" ברשת ב'.
נוצר: 13/07/2008 | עודכן: 13/07/2008http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-167576-00.html?tag=09-48-07
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: חמישי 17.07.08 23:20    נושא ההודעה: הושג סיכום ישיבה חשאי שנערכה בין פרקליט המדינה, פרקליט מחוז ירושלים ומשה טלנסקי

גורם בכיר: החקירה הנגדית רק מחזקת את התיק


בסיום היום הראשון לחקירתו הנגדית של טלסנקי, טענו פרקליטי ראש הממשלה כי הצליחו לערער את גרסת העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף". בשיחה עם ynet דוחה גורם משפטי בכיר את הטענות: "אם כבר, התפיסה שלנו לגבי היחסים עם אולמרט מתחזקת"

אפרת וייס פורסם: 17.07.08, 21:52

עורכי דינו של ראש אהוד אולמרט יצאו הערב (יום ה') מבית המשפט כשהם מרוצים. בתום שבע שעות בהן חקרו את העד המרכזי בפרשת מעטפות הכסף משה טלנסקי, הם אמרו לכלי התקשורת כי השיגו את כל מה שרצו להשיג. למרות זאת במערכת אכיפת החוק מאמינים כי השמחה של אולמרט ואנשיו מוקדמת מדי.

עו"ד ציון אמיר: אולמרט יכול להיות מרוצה / פרשנות

גורם משפטי בכיר אמר ל-ynet: "לא ראינו דברים חדשים שמשנים את התפיסה שלנו לגבי טלנסקי. אם כבר, התפיסה שלנו לגביו, כמו גם לגבי היחסים שלו עם אולמרט, רק מתחזקת".

בסיום הדיון בבית המשפט הביע עורך דינו של אולמרט, נבות תל צור, שביעות רצון מכך שהצליח להציג סיכום ישיבה חשאי שנערכה בין פרקליט המדינה, פרקליט מחוז ירושלים ומשה טלנסקי. בישיבה הזו נקבע, לטענת תל צור, כי טלנסקי יוצג כחשוד שגורמי אכיפת החוק הגיעו איתו להבנות. "הפרקליטות עשתה טקטיקה שלא עושים לראש ממשלה", אמר תל צור.

היום הראשון לעדות המוקדמת (צילום: אלי מנדלבאום. עריכה: זיו לודה)


בעקבות הדברים הללו, הביעו גורמים משפטיים זעם על נציגי ראש הממשלה: "הפרקליטות היא שהעבירה מרצונה ומיוזמתה את תרשומת הפגישות בין טלנסקי לבין אנשי הפרקליטות, וזאת בניגוד לנוהל הרגיל שבו לא נמסרים חומרים מעין אלה לסניגורים. הפרקליטות רצתה לנהוג בשקיפות מירבית מולם ובסופו של דבר מה שאירע הוא שהסניגורים בזבזו זמן יקר של בית המשפט בהתעסקות בעניין, זה וכל המטרה היא אך ורק ספין לתקשורת".

מקורבי אולמרט המשיכו לדבוק גם הערב בהישגיהם: "היום החלו להיחשף הבקיעים בעדותו של טלנסקי והם רק יילכו ויעמיקו בימים הקרובים", אמר אחד ממקורביו של ראש הממשלה.


נציגיו של משה טלנסקי אמרו היום בסיום הדיון בבית המשפט: "טלנסקי מקווה שבפעמים הבאות הוא יישאל גם על ענייני פרשת אולמרט, אחרת אין טעם בהמשך עדותו. החקירה היום בעניינים הקשורים לחבריו ועסקיו היתה בזבוז יום עבודה יקר לשופטים ולעיתונאים". עורך דינו של טלנסקי, ז'אק חן, אמר ל-ynet: "הטיסה לשום מקום המריאה היום ובסוף היא תגיע לנמל המוצא".

טלנסקי נשאל בחקירתו הנגדית האם בלחץ החקירה אמר דברים שלא היה בטוח לגביהם, אך הוא השיב: "זה לא נכון. אולי טעיתי בתאריך מסוים או לגבי סכום מסוים, אבל כל אירוע שתיארתי התרחש".http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3569802,00.html
חזרה למעלה

פניה למבקר,כונסי נכסים והתעשרות שופטים ומקורבים על חשבון המתגרשים

אורח

הודעהפורסם: ראשון 20.07.08 16:31    נושא ההודעה: המשטרה הדליפה למעריב את עדותו של רה"מ אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי,שיבוש הליכי משפט טיפוסי

מסמך: גרסת אולמרט - העדות המלאה


אולמרט. שקרן, מניפולטור
---------------------------------------------------------------------
 

> בוקר טוב אדוני ראש הממשלה
> היחסים עם אורי מסר, הכספת
> 100 אלף ש"ח להירשזון, למימון כינוס בחירות
> אולמרט מעומת עם הפרטים מיומני שולה זקן
> האם אולמרט ידע על הפעולות שביצע אורי מסר
> המכתבים לאדלסון, ארנל והפניה ליצחק תשובה
> מי קיבל ומי ניהל את כספי התרומות
> כיצד כוסה גירעון בסך 300 אלף דולר מכספי טלנסקי
> הפגישות החפוזות עם טלנסקי
> החקירה הסתיימה כמתוכנן אחרי שעה

עדותו המלאה של אולמרט המובאת כאן נחשפה לראשונה בעיתון מעריב המסמך אינו מעלה גילויים חדשים עם זאת, הוא מציג את דמותו של אולמרט: שקרן, מניפולטור, מאחז עיניים זו עדותו הראשונה של אולמרט מתוך שתיים בפרשת מעטפות הכסף

▪ ▪ ▪
ביום 2 במאי 2008 - כ-48 שעות לאחר שנדרש לכך, נאלץ אולמרט לאפשר חקירתו בפרשה שנודעה כפרשת מעטפות הכסף. החקירה התבצעה באופן בהול, וזאת לאחר כמה חודשים במהלכם בוצעה חקירה סמויה, וימים ספורים לאחר שנחקר העד המרכזי בפרשה, משה (מוריס) טלנסקי. תמליל העדות המלא נחשף ומפורסם כמסמך בעיתון מעריב, על-ידי העיתונאית דורית גבאי.

אולמרט נחקר על-ידי ארבעה מבכירי היחידה ה
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: שני 21.07.08 13:54    נושא ההודעה: אולמרט למזוז: לחקור מיד ההדלפות מחקירותיי

אולמרט למזוז: לחקור מיד ההדלפות מחקירותיי


במכתב ליועץ המשפטי דורש עורך דינו של ראש הממשלה לחקור את הפרסומים בעיתונות של תמלילי החקירה המלאים בפרשת "מעטפות הכסף". יועץ התקשורת שלו טען היום: "ההדלפות השערורייתיות הן ההוכחה הטובה ביותר לכך שגרסת הפרקליטות והמשטרה מתפוררת"

אביעד גליקמן ואפרת וייס פורסם: 21.07.08, 14:21
בעוד החקירה הנגדית של עד המפתח בפרשת מעטפות הכסף נמשכת בבית-המשפט בירושלים זה היום הרביעי, מחריף החשוד במרכזי הפרשה - ראש הממשלה - את הקרב נגד הפרקליטות.קצפו של אהוד אולמרט יצא על פרסום הפרוטוקולים של חקירותיו. בפנייה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מבקש היום (ב') עורך דינו, אלי זהר, להורות למשטרה על פתיחת חקירה באופן מיידי, כדי לבוא חשבון עם המדליפים.ביומיים האחרונים פורסמו בעיתונות תמלילים מלאים מחקירותיו של ראש הממשלה בפרשת "מעטפות הכסף", וכן תמליל העדות שנגבתה מבנו, שאול אולמרט. עוד קודם לכן פרסמו פרקליטיו של אולמרט סרטונים מתוך חקירת טלנסקי במשטרה. הפרוטוקולים כללו התנצחויות בין אולמרט לחוקרי המשטרה, כשהאחרונים קובלים על משיכת זמן מצדו.במכתבו למזוז, מציין עו"ד זהר: "ההדלפות מחקירתו של ראש הממשלה עברו כל גבול. אני פונה אליך בבקשה לפתוח לאלתר בחקירה רשמית לאיתור הגורם או הגורמים המדליפים".
טלנסקי בבית-המשפט, הבוקר (צילום: טס שפלן, ג'יני)ההדלפות כיכבו היום גם בחקירת טלנסקי. לפני הדיון התייחס עו"ד זהר לפרסומים הנרחבים מתוך חקירותיו של מרשו, ואמר כי אלה "לא גילו כל חדש". לטענתו, טרם הוצגה כל ראיה להלוואות לא כשירות שקיבל אולמרט בתפקידיו השונים.אמיר דן, יועץ התקשורת האישי ששכר ראש הממשלה, אמר כי

פרסומת"ההדלפות השערורייתיות בימים האחרונים הן ההוכחה הטובה ביותר לכך שגרסת הפרקליטות והמשטרה מתפוררת בבית-המשפט. ככל שאנחנו מצליחים יותר בתוך האולם, כך ההדלפות מחוץ לאולם הולכות ומתרבות".הוויכוח על זהות המדליף לעיתונים נמשך גם בתוך בית-המשפט. עו"ד נבות תל-צור, שניהל היום את החקירה מטעם ההגנה, העיר שהדבר גובל בשיבוש הליכי משפט, וקרא לפרקליט המדינה לפעול בנושא. האחרון, משה לדור, הסכים - אך הוסיף כי אין כל סיבה להעלות על הדעת שמקור ההדלפה הוא דווקא במשטרה או בפרקליטות.חקירת טלנסקי, שנמשכה היום בבית-המשפט בירושלים, התקמדה בטיב יחסיו של הנדבן היהודי-אמריקני עם מקורבו של ראש הממשלה, אורי מסר. הסניגורים ניסו שוב ושוב לקעקע את אמינותו של העד, שהשיב לרוב שאלותיהם: "אינני יודע, אינני זוכר".http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3571051,00.html
חזרה למעלה

מגלובס
אורח
הודעהפורסם: שני 21.07.08 13:57    נושא ההודעה: ביניש: "חמור שיחצ"נים ועורכי דין מנהלים משפט בתקשורת"

ביניש: "חמור שיחצ"נים ועורכי דין מנהלים משפט בתקשורת"
נשיאת העליון התייחסה במרומז לחקירת טלנסקי וכן לאופן התנהלות המשפטים של רמון וקצב "עלול להיות בכך לא רק רצון להשיג דעת קהל אוהדת, אלא גם להשפיע על בתי המשפט ועל טוהר ההליך השיפוטי"
21/07/2008, 13:54 נועם שרביט
בשעה שסניגוריו של ראש הממשלה חקרו את מוריס טלנסקי בחקירה נגדית, תקפה נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, במרומז את הדרך בה הם מנהלים את המשפט: "נפרצו כל הגבולות. אנשי תקשורת, יחצ"נים והחמור מכל - עורכי דין מטעם הצדדים ומטעם העדים - בוחרים היום לנהל את המשפטים מעל מרקע הטלוויזיה, בעיתונות ובזירות ציבוריות". לדבריה, "עלול להיות בכך לא רק רצון להשיג דעת קהל אוהדת, אלא גם להשפיע על בתי המשפט ועל טוהר ההליך השיפוטי".

אפשר להניח שביניש, שדיברה בכנס הנשיא החמישי בנושא "הדמוקרטיה הישראלית במבחן השעה", התכוונה גם לאופן התנהלות משפט חיים רמון ומשה קצב. לדבריה, אחד הגורמים לפוטנציאל הסיכון למעמדו ולתפקידו של בית המשפט הוא השימוש האינטנסיבי שעושים מעצבי דעת קהל כדי להפוך את הדיון המשפטי, שמקומו בין כותלי בית המשפט, לדיון ציבורי ובלתי מקצועי במגמה להשפיע על ההליך השיפוטי.


"גורם הסיכון הנוסף האורב לפתחנו", הוסיפה, "הינו החשש מפני כרסום וזלזול של הרשויות בפסיקתו של העליון. לצערנו, אנו נתקלים ברטוריקה העלולה להוביל למחדלים בכל הנוגע לקיום צווים שיפוטיים; החשש הוא מפני יצירת דה-לגיטימציה מצד זרועות השלטון לפסיקת העליון".


בעבר, טענה ביניש, ידענו כי כיבוד צווים שיפוטיים הוא מובן מאליו, גם כשהפסיקה אינה לרוחה של הרשות. "לצערי אין היום ביטחון בכך שלא נעמוד בקרוב בפני מדרון חלקלק, שעלול להתבטא חלילה באי-כיבוד צווים שיפוטיים".


ביניש מתחה ביקורת על התקשורת, שאמנם מבצעת גם תפקיד חיובי כשהיא חושפת, תורמת מידע וגם מבקרת, אולם "גם לא פעם מונעת מאינטרסים, תומכת בבעלי עניין אלה ואחרים, ועושה שימוש ביצירת דעת קהל, כשהציבור נותר ללא כלי ביקורת ביחס למידע הזורם אליו ממקורות שונים ומתקשה להעריך את רצינותו ומידת האובייקטיביות שלו".


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000363708&fid=829
חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של נקים: ההונאה הגדולה של בכירי מערכת המשפט מסביב לגירושים של יהודים?!

מגלובס
אורח
הודעהפורסם: שני 21.07.08 14:00    נושא ההודעה: המשטרה: נקים ועדה לבדיקת הדלפת התמלילים של חקירת אולמרט

המשטרה: "נקים ועדה לבדיקת הדלפת התמלילים של חקירת אולמרט"
גורמים בכירים במשטרה נדהמו לקרוא את תמלילי החקירה המודלפים בעיתונים, ומבקשים לבדוק את כל הגורמים שבידיהם מצוי החומר - בהם המשטרה, הפרקליטות, פרקליטיו של אולמרט ופרקליטה של שולה זקן
21/07/2008, 11:27 גלי צה"ל

המשטרה בוחנת את האפשרות להקים עוד היום ועדה לבדיקת הדלפת התמלילים של חקירת ראש הממשלה, אהוד אולמרט. הבוקר (ב') פורסם תמליל החקירה השנייה ב"ידיעות אחרונות", ואתמול (א') פורסם תמליל החקירה הראשונה ב"מעריב".

הגורמים הבכירים במשטרה נדהמו לקרוא את תמלילי החקירה המודלפים בעיתונים, ומבקשים לבדוק את כל הגורמים שבידיהם מצוי החומר - בהם המשטרה, הפרקליטות, פרקליטיו של אולמרט ופרקליטה של שולה זקן.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, אמר בשיחה בגלי צה"ל כי ההדלפות הן ניסיון של רשויות החוק למזער את הנזקים של החקירה הנגדית: "זה לא מפתיע שהחומרים נמצאים בימים האחרונים בעיתונים, ואני צופה שככל שנצליח יותר בבית המשפט - כך מחוצה לו יגברו ההדלפות".

כאמור, "מעריב" ו"ידיעות אחרונות" פירסמו ביומיים האחרונים את פרוטוקולי החקירה, המוכיחים כיצד סתר את עצמו ראש הממשלה מול חוקרי המשטרה:

החוקרת: "מר אולמרט, מחומר החקירה עולה כי קיבלת מטלנסקי כסף במזומן".


ראש-הממשלה: "העניין הזה לא נכון".

חוקר: "האם אדוני שולל את האפשרות שקיבל כספים ממר טלנסקי במזומן?"

ראש-הממשלה: "אני לא זוכר כספים במזומן ממר טלנסקי".

ומנגד, מציינים העיתונים מספר אי-דיוקים שהתגלו בדבריו של טלנסקי:

החוקרת: "אם זה בסדר, למה אתה כועס?"

טלנסקי: "כי הוא השתמש בזה לצרכים הפרטיים שלו".

החוקרת: "מאיפה אתה יודע?"

טלנסקי: "אתם אמרתם לי".

חקירת טלנסקי - היום הרביעי

הבוקר נפתח בבית המשפט המחוזי בירושלים יומה הרביעי של החקירה הנגדית של מוריס טלנסקי, העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף". גם היום ינסו פרקליטיו של ראש הממשלה לקעקע את אמינותה של העדות שנתן טלנסקי במשטרה.

את החקירה אתמול הגדירו פרקליטיו של אולמרט כ"מוצלחת ביותר". צוות הסניגורים הקרין שורה של סרטונים מחקירות המשטרה, וניסה להראות כיצד טלנסקי מוסר שלל גירסאות שונות בנוגע להלוואה גדולה שהעניק לאולמרט.

פרקליטו של העד המרכזי בפרשת מעטפות הכסף, משה טלנסקי, אומר כי גירסתו של העד בבית המשפט היתה אמינה ועקבית. "האיש הזה חזק ואמין", אמר עו"ד ז'ק חן בראיון לגלי צה"ל. "טלנסקי אומר את האמת שלו, והתמונה הכוללת אינה משתנה. הפרקליטים של אולמרט לא מצליחים לסדוק דרכה".

פרקליטו של טלנסקי מאשים כי בחקירה הנגדית מנסים פרקליטיו של אולמרט לטשטש את העובדות. "כל ההתעסקות בפרטי החקירה שלו נועדה לפזר מסך עשן - כאילו כל צרותיו של ראש הממשלה מוטלת על כתפיו של טלנסקי. בסופו של דבר אין מחלוקת על הכסף", אומר חן.

"אחרי 3 ימים של חקירה נגדית, הוא חוזר על גירסתו לפיה הוא העביר כספים לראש הממשלה אולמרט - כספים לגיטימיים וכשרים. הוא לא יודע על שום עבירה שביצע אולמרט, ובוודאי שלא ביצע בעצמו", הוא מדגיש.


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fid=829&did=1000363655
חזרה למעלה

מחלקה ראשון
אורח
הודעהפורסם: רביעי 23.07.08 9:01    נושא ההודעה: ראש הממשלה אהוד אולמרט מבקש ממזוז לחקור מיידית את ההדלפות

"לחקור מיידית את ההדלפות"מאת: רותי אברהם | | Nfc.co.il/blog/rutag פרשת אולמרט-טלנסקי


אהוד אולמרט. הכל מותר?[צילום: פלאש 90]


---------------------------------------------------------------------- ----------

ראש הממשלה דורש מהיועץ המשפטי לפתוח בחקירה מיידית של "ההדלפות המגמתיות" מתוך החקירות בעניינו הדרישה: בעקבות פרסום תמלילי חקירת עו"ד אורי מסר

▪ ▪ ▪
ראש הממשלה, אהוד אולמרט, קורא (יום ד', 23.7.0Cool פעם נוספת ליועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה מיידית בנוגע להדלפות "המגמתיות" לתקשורת מהחקירות בעניינו.

"להקים קול זעקה"

בהודעה שפרסם, באמצעות דוברו אמיר דן, אמר אולמרט כי "כל מי שמכבד את שלטון החוק במדינת ישראל חייב להקים היום קול זעקה ולדרוש מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה מיידית של ההדלפות המגמתיות". אולמרט הוסיף, "העובדה שהיועץ המשפטי לממשלה לא הורה עדיין על פתיחת חקירה שכזו היא מטרידה ביותר, והיא שולחת מסר ברור לציבור כולו שאין חוק במדינת ישראל ושהכל מותר".

אולמרט התייחס לפרסום הבוקר (ד') בידיעות אחרונות של תמלילי חקירת מקורבו וידידו עו"ד אורי מסר וכן לפרסומים קודמים מחקירת משה טלנסקי שאמש (ג') הסתיימה לפי שעה, חקירתו הנגדית. בעקבות ההדלפות, הגיש בא-כוח עו"ד אלי זהר תלונה רשמית בנוגע להדלפות ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז.

לפי המתפרסם בידיעות אחרונות, וכפי שחשפנו ב-Nfc, אורי מסר מפליל את אולמרט. טוען שכספי טלנסקי בסך 300 אלף דולר חולטו מחשבון הבנק שלו, לכיסוי גרעון העמותה שהריצה את אולמרט בבחירות לראשות העיר ירושלים. כמו-כן העיד מסר, כי הוא שמר כספים עבור אולמרט, נהג להעביר כספים ולקבל כספים משולה זקן. הכספים שימשו לדבריו לצרכים של אולמרט. מסר הוסיף כי אינו חושב שהכסף היה לצורכי בחירות. כמו-כן אמר מסר, כי אולמרט הוא שהפנה אותו לטלנסקי לגייס כספים עבור קמפיין הבחירות. ואכן, טלנסקי העביר המחאות שלו ושל בני משפחתו, על-סך 7,500 דולר כל אחת, כדי לעקוף את מגבלות החוק.רשימות נוספות: פרשת אולמרט-טלנסקי
טלנסקי, בחקירה: נתתי 100 אלף דולר לרבין / יואב יצחק

פרקליט המדינה: בקרוב ההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד אולמרט / יואב יצחק

תל-צור: טלנסקי ועו"ד מסר תיאמו גרסאות / יואב יצחק

מלחמת הדלפות בתקשורת / עו"ד אברהם פכטר

למה טלנסקי משקר / עו"ד יוסי דר
נוצר: 23/07/2008 | עודכן: 23/07/2008http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-168594-00.html?tag=09-56-19
חזרה למעלה

גלובס
אורח
הודעהפורסם: רביעי 23.07.08 23:43    נושא ההודעה: פרשת ההדלפות : מזוז מבקש מאולמרט וזקן להיבדק בפוליגרף - במקביל לבדיקת עשרות נוספים

פרשת ההדלפות מחקירת רה"מ קופצת מדרגה: מזוז מבקש מאולמרט וזקן להיבדק בפוליגרף - במקביל לבדיקת עשרות עורכי דין, מתמחים, יחצ"נים ופקידים
זאת כדי לגלות מי הדליף מחקירת פרשת טלנסקי בשבוע האחרון פורסמו ב"מעריב" וב"ידיעות" תמלילי חקירתם של אולמרט ועו"ד אורי מסר פרקליטו של רה"מ הגיש תלונה למזוז בדרישה לחקור את ההדלפות
23/07/2008, 13:27 נועם שרביט


הפוליגרף, גירסת מני מזוז: היועץ המשפטי לממשלה מבקש לערוך רשימה של כל הגורמים שנחשפו לחומר החקירה בפרשת מעטפות הכסף של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולקבל את הסכמתם להיבדק בפוליגרף. זאת, במטרה לגלות את זהות הגורם שהדליף את חומרי החקירה לעיתונות. בין היתר, מבקש מזוז גם את הסכמת אולמרט עצמו ומנהלת לשכתו לשעבר, שולה זקן, להיבדק בפוליגרף במידת הצורך.


חומר החקירה בפרשה מצוי אצל 4 סוגי גורמים: צוות המשטרה שחקר את התיק (כאשר גם בתוך יאח"ה עצמה קיים מידור בין צוותי החקירה השונים), המפכ"ל וראשי אגף החקירות; צוות הפרקליטות המלווה את החקירה, גורמים בלשכת פרקליט המדינה והיועץ מזוז שהשתתפו בדיונים; צוות מורחב של פרקליטי ראש הממשלה (כולל פרופ' רון שפירא שהתפטר), שכ-12 מהם התייצבו לעדות המוקדמת של מוריס טלנסקי; פרקליטה של שולה זקן, עו"ד מיכה פטמן.


ל"גלובס" נודע, שאנשי הפרקליטות והמשטרה העוסקים בתיקים רגישים מעין אלה, חתומים על התחייבות לשמירת סודיות והסכמה לבדיקת פוליגרף מעת לעת ובעת חשד להדלפה. לפיכך, מזוז למעשה מעוניין בהסכמת אולמרט ופרקליטיו להיבדק בפוליגרף.

העיתונאים נהנים מחיסיון

הזכות לקבל חומר חקירה מהפרקליטות קמה רק עם תום החקירה ולקראת שימוע. לכן, חומר החקירה הועבר רק למי שהוגדר ע"י הפרקליטות כחשוד והופיע כמשיב בבקשה לעדות מוקדמת, כלומר אולמרט וזקן. פרקליטי השניים קיבלו את חומר החקירה כדי שיוכלו להיערך לחקירתו הנגדית של טלנסקי, שנעשית כחלק מההליך המשפטי ולא החקירתי. לפיכך טלנסקי ועו"ד אורי מסר, שאינם מופיעים כמשיבים, לא קיבלו את חומר החקירה.


עם זאת, קיימת אפשרות שמי מהגורמים המחזיקים בחומר כדין מסרו אותו לגורמים אחרים. את העיתונאים לא ניתן לחקור, משום שהם נהנים מחיסיון מקורות.


הן במשטרה והן בפרקליטות בטוחים שההדלפות באות מסביבתו של אולמרט, במטרה ליצור אווירה שבפרקליטות "שברו את הכלים", שתאפשר להם לטעון להגנה מן הצדק, בשל משפט השדה שנערך כביכול לראש הממשלה.


בשבוע האחרון פורסמו בעיתונים "מעריב" ו"ידיעות אחרונות" תמלילי חקירתם של אולמרט ועו"ד אורי מסר. פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, הגיש תלונה רשמית למזוז בה ביקש לחקור את ההדלפות.


היום כתב עוזרו הראשי של מזוז, עו"ד רז נזרי, שהיועץ שוקל לפתוח בחקירת מקור העברת החומר לתקשורת. בשלב ראשון, בוחן מזוז את רשימת כל האנשים שנחשפו לחומרי החקירה, כדי שיוכל להעריך את ההיתכנות לעריכת חקירה אפקטיבית בעניין.


לכן, הוא מבקש מעוה"ד זהר ופטמן להעביר בהקדם את רשימת כל הגורמים מטעמם שנחשפו לחומרי החקירה בתיק, לרבות לתמלילי הודעותיו של ראש הממשלה. נזרי מדגיש שעל "רשימה זו לכלול את פירוט כל מי שנחשפו לחומרים באמצעותכם - עורכי הדין, מתמחים, אנשי יחסי ציבור, גורמי מינהלה וכיוצ"ב, וכן החשודים ובני משפחותיהם".


כן הוא מבקש לקבל את הסכמת כל הגורמים לכך, שככל שיוחלט על עריכת חקירה בעניין, הם ייאותו להיבדק בפוליגרף". נזרי מבהיר שבמקביל ביקש מלשכת פרקליט המדינה ומלשכת ראש אגף החקירות במשטרה, להעביר את רשימת הגורמים "שותפי הסוד" שהיתה להם נגישות לחומר. לאחר קבלת הרשימות, כותב עוזרו של מזוז, "ניתן יהיה לקבל החלטה מושכלת באשר להיתכנות עריכת חקירה, או בדיקה אחרת בנושא זה".

בתוך כך אישרה היום מליאת הכנסת בקריאה טרומית תיקון לחוק יסוד הממשלה, לפיו תוכל הכנסת לכפות על ראש הממשלה לצאת לנבצרות במקרה שתיפתח נגדו חקירה פלילית או שמצבו הבריאותי ייפגע.

אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, בירך על פניית היועץ המשפטי ואמר כי "הרשימה שנתבקשנו להעביר לידיו תועבר עוד היום, מתוך ציפייה כי היועץ לא יתמהמה ויורה מיידית על פתיחה בחקירה. זאת במטרה לשים סוף להדלפות המגמתיות, שכל מטרתן הוא לפגוע בראש הממשלה".


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000364537&fid=829
חזרה למעלה

לחץ כאן לפורום החדש על המחדלים המשפטים בחקירת רצח רבין

מעריב
אורח
הודעהפורסם: שישי 25.07.08 8:45    נושא ההודעה: אהוד אולמרט טוען:פרקליט המדינה מנסה להפיל אותי בלי משפט.מלחמת גוג ומגוג, לחיים או למוות

רה"מ: פרקליט המדינה מנסה להפיל אותי בלי משפט
המאבק בין רה"מ לצמרת מערכת המשפט שובר שיאים. "עושים לי בית דין שדה", אומר אולמרט בפורומים סגורים. "שופטים פה אנשים בלי משפט, משהו במערכת לקוי מאוד". גם שר המשפטים מרגיש מאוים: "לא אתפלא אם גם עליי הם מנסים למצוא חומרים"

בן כספית | 25/7/2008 7:50 הקרב בין ראש הממשלה לפרקליטות המדינה מתרחב והופך להתנגשות רבתי: מלחמת גוג ומגוג, לחיים או למוות, בין עולמות שונים, תפיסות עולם מנוגדות וטענות הפוכות לתיאוריות קונספירציה. אנשי אולמרט אומרים שהפרקליטות נחושה להדיח ראש ממשלה מכהן כדי להעיף, בעצם, את שר המשפטים שמאיים ברפורמות. בפרקליטות, במשטרה ובבית המשפט העליון אומרים שהקנוניה היא מצדו של השלטון, שמנסה להגביל את רשויות אכיפת החוק ולפגוע בשלטון החוק.
ראש הממשלה אהוד אולמרט צילום ארכיון: רויטרס
בעיתוי הזה, כהרגלו, לא מהסס שר המשפטים דניאל פרידמן להצטרף לחגיגה ומתכוון להגיש הצעת חוק לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. על הרקע הזה, מגיעה מלחמת הציביליזציות לשיא חדש של כל הזמנים.

ברקע, המשך הסתבכות הפרקליטות בתיק קצב הבלתי נגמר, טענותיו של מני מזוז על שיבוש חקירה מצדו של ראש הממשלה, והתקפה קשה של ראש הממשלה עצמו נגד הפרקליטות שהחליטה להחליף שלטון בישראל.

דבריו של אולמרט, בפורומים סגורים ובדיונים בלשכתו, מתפרסמים היום בהרחבה במוספשבת של מעריב. ראש הממשלה, לראשונה מאז החל גל חקירותיו הנוכחי, מסתער על פרקליט המדינה משה לדור ומשיב מלחמה.

הצעת חוק שנויה במחלוקת של פרידמן
"מישהו בתפקיד בכיר ביותר (הפרקליט משה לדור – ב.כ) עשה כאן שגיאה קיצונית בשיקול הדעת וזעזע את כל אושיות הממשל בישראל. הוא צריך להסיק מסקנות‭,"‬ אמר אולמרט לבני שיחו. "שבוע אחרי שהוא הזהיר שטלנסקי עלול לא להגיע האיש הזה חזר, חגג כאן ברחובות, התראיין ומאז הוא לא מפסיק לרגע. והפנטזיה הזאת, שמדובר בסכנה לחייו. התוצאה של כל זה היא מעשה שלא היה בהיסטוריה של מדינת ישראל. שופטים ראש ממשלה ללא משפט‭."‬

פרקליט המדינה משה לדור. צילום: פלאש 90
"אחרי חמישה ימים של חקירת טלנסקי, מה נשאר? איפה המעטפות‭..?‬ העד עצמו אמר שהשתילו מילים בפיו‭...‬פתאום, אחרי שהעדות מתמוססת, אותו פרקליט מדינה שרק הרגע תיאר את העדות הזאת כחיונית מאין כמותה, אומר שהיא בעצם לא כל כך חשובה‭...‬ אז אני שואל, מה הקונספציה של פרקליט המדינה? להפיל ראש ממשלה בישראל בלי משפט‭."?‬

דווקא עכשיו, כשהקרב על חייו הפוליטיים של אולמרט מגיע לשיא, מגיש שר המשפטים דניאל פרידמן הצעת חוק שנויה במחלוקת, להגבלת סמכויות היועץ המשפטי לממשלה. רבים מאנשיו של אולמרט משוכנעים שהחקירות המאומצות והבלתי פוסקות נגד ראש הממשלה מכוונות, בעצם, להרחקת האיום של הרפורמות של פרידמן ממערכת המשפט.


"ינסו לתפור תיק גם לשר המשפטים"
פרידמן עצמו, בשיחות סגורות עם גורמים פוליטיים בכירים, אומר בשבועות האחרונים ש"לא אתפלא אם גם עלי הם מנסים עכשיו למצוא חומרים‭."‬ הגורמים הפוליטיים המקורבים לפרידמן ולאולמרט אומרים שבקצב הזה, "ינסו לתפור תיק גם לשר המשפטים. מזלו שאי אפשר למצוא כלום נגדו‭."‬

בפרקליטות ובסביבתו של היועץ המשפטי לממשלה, לעומת זאת, מגנים בתוקף את הניסיון להגביל את עצמאותם של גורמי אכיפת החוק ולהלך עליהם אימים. מצד שני, חובה להדגיש כי טיפולה של המשטרה והפרקליטות בחקירת הנשיא לשעבר משה קצב מוכיח כי מדובר בשלומיאליות רשלנית במקרה הטוב.

שר המשפטים דניאל פרידמן והיוץ המשפטי לממשלה מני מזוז. צילום: פלאש 90
גורמים פוליטיים אמרו אתמול: "זו בושה וחרפה איך הם הגיעו למה שהגיעו עם קצב, ועכשיו מנסים לקושש פרקליטה זוטרה שתואיל להסכים להגיש כתב אישום נגד נשיא לשעבר שהודח בקלון ועכשיו מתברר שאין ראיות נגדו. רק זה, סיבה להעיף את כל האנשים בקלון הביתה, אבל הם ממשיכים כאילו כלום ומנסים, באמצעות חקירה מתוקשרת נגד ראש ממשלה, להשכיח את מחדלי הנשיא". ‬http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/764/902.html
חזרה למעלה

גלובאל ריפורט
אורח
הודעהפורסם: ראשון 27.07.08 16:30    נושא ההודעה: כל מי שקורא להתפטרות אהוד אולמרט ולא דורש גם את סילוקו של אהוד ברק הוא רמאי,צבוע ומושחת

כל מי שקורא להתפטרות אהוד אולמרט ולא דורש באותה המידה לפחות גם את סילוקו של אהוד ברק הוא רמאי, צבוע, ומושחת בעצמו
אריק באך 15.07.2008 04:11


אולמרט הוא פוליטיקאי מושחת (מי לא?). אבל מי שהשחיתות של אולמרט מפריעה לו יותר מהשחיתות של אהוד ברק, הוא נוכל ורמאי בעצמו

אין כל ויכוח על כך שעל פניו מכל מה שנגלה עד כה, על אהוד אולמרט להסתלק לנו מהנוף הפוליטי. אבל רק נוכלים, רמאים וצבועים יכתבו מאמרים המתעלמים מהעובדה הפשוטה: הקריאה להדחת אולמרט מהנוף הציבורי חייבת לכרוך איתה את התביעה להקיא גם את מי שהראיות נגדו חמורות יותר, ברורות יותר, בסכומים גבוהים הרבה יותר, ושפגיעתם היא לא רק באסטתיקה של הפוליטיקה אלא בבטחון המדינה של ממש: אהוד ברק.שימו לב לכל אותם עדת צבועים המגלגלים עיניים לשמיים על מעטפותיו של אולמרט, אבל אוטמים אוזניים ועיניים מארגזי המזומנים וסכומי העתק שאותם לקח אהוד ברק, ולא סתם לקח אלא כדי למכור את האינטרסים הבטחוניים של מדינת ישראל לאוייביה (אהוד ברק העביר, בניגוד לחוק, אמצעי מימון אדירים למימון ירי הקאסמים על שדרות: שדות הגז של אשדוד לשליטת ארגוני הטרור הפלשתיני. הוא עשה זאת, בין היתר, תמורת שוחד שקיבל בסך חצי מליון דולר מהמתווך של העיסקה, מרטין שלאף).

כך גם חברי מפלגת העבודה, שזועקים (ובצדק רב) על המעטפות של אולמרט אבל מתעלמים (בצביעות מחליאה) מהארגזים עם המזומנים של אהוד ברק. איך הם טוענים שעליהם לפרוש מהקואליציה בגלל השחיתות, כשהם בסך הכל מבקשים לפרוש עם המושחת שלהם בראש?

לכל אותם רמאים ונוכלים מדופלמים שקוראים להתפטרותו של אולמרט אבל לא דורשים מייד ובאותה נשימה ממש את הסתלקותו של אהוד ברק יש מכנה משותף אחד ברור: לא השחיתות היא זו שמפריעה להם, בכלל לא. היא בסך הכל אמצעי מניפולטיבי להחליף מושחת של הצד שכנגד, במושחת הרבה יותר, המושחת שלהם.

כל אותם כותבי מאמרים וקוראי קריאות נבצרות חד צדדית הם לא נגד מעשי השוחד וההונאה המיוחסים לאולמרט, בכלל לא. הם מוכנים לקבל אותה ולחבק אותה בחום אבל רק כל עוד היא במחנה שלהם.

אז בכל פעם שתקראו מאמר או ראיון נגד אולמרט בשל השחיתות, שאיננו מאזכר גם את השחיתות והפסלות של אהוד ברק תזכרו, כי זו איננה מלחמה בשחיתות. זו בסך הכל מלחמה של מושחתים הנלחמים על האינטרסים המושחתים שלהם, באמצעות האשמת הצד שכנגד שהוא צריך ללכת הבייתה כי הוא עושה מה שהמושחת שלהם שאמור להחליף אותו עשה, ובסכומים גדולים הרבה יותר!

לכל אותם הכותבים והקוראים להדחת אולמרט מבלי שהם קוראים גם להדחת אהוד ברק בדיוק מאותן סיבות וחשדות לכאורה ובסיס ראייתי מוצק, המילה שחיתות איננה הפרה של ערך כלשהו עבורם, אלא בסך הכל אמצעי. אמצעי להכשיר שחיתות ענקית בארגזים ומליוני דולרים, באמצעות מהומה על שחיתות של מעטפות וקומבינות זולות ועלובות למדי.

בדיוק כמו הכנופייה שנהגה לנפץ שמשה של חנות מכולת כדי להזעיק לרחוב ההוא את כל כוחות המשטרה, כדי שהם יוכלו לשדוד בניחותא את כל הכספות בבנק שברחוב הסמוך.

אז בכל פעם שתקראו מאמר או ראיון של מישהו הבא בטענות על השחיתות של אולמרט וקורא לחברי מפלגת העבודה לפרוש מהקואליציה, אבל מתעלם מחובתו לקרוא לכך שגם בראשות העבודה יעמוד מישהו ישר ולא אחד שהוא הרבה יותר מושחת מאולמרט, תדעו, כי לפניכם כותב מאמר או פוליטיקאי, שהוא נוכל מדופלם.

לתשומת ליבכם, אופיר פינס, זהבה גלאון, שלי יחמוביץ', עמיר פרץ וכל אותם עיתונאים ופרשנים קיקלופים עלובים.


http://www.global-report.com/eb/?l=he&a=338678
חזרה למעלה

מקור ראשון
אורח
הודעהפורסם: שבת 02.08.08 20:17    נושא ההודעה: השופטת אסתר חיות: אולמרט תמיד היה מושחת אלא שכעת יש הזדמנות לסלק את דני פרידמן

אסתר חיות בשיחה סגורה בבית המשפט: אולמרט תמיד היה מושחת אלא שכעת יש הזדמנות לסלק את דני פרידמן


"עזבו אתכם משטויות, הוא מושחת עוד מימיו בעיריית ירושלים. המערכת רוצה להקיא את דני פרידמן החוצה ואם אולמרט הוא האמצעי, אז מה טוב". כך אמרה לאחרונה בהתבטאות נדירה שופטת בית המשפט העליון, אסתר חיות.

הדברים נאמרו בתגובה ספונטאנית במסגרת ויכוח שהתעורר על מעלליו של ראש הממשלה ב"חדר הפסקה", והם נאמרו בנוכחותם של כמה משופטי בית המשפט העליון ועוזרים משפטיים.

השופטת חיות חיוותה דעה על הציבור הישראלי בהקשר לחקירות אולמרט, ואמרה שהציבור לא אינטליגנטי מספיק וניתן בקלות לרמותו. בתגובה לדבריה נשאלה השופטת על ידי אחד הנוכחים "איך את אומרת את זה, הלא יש ציבורים משכילים מאוד בארץ שקשה לזלזל באינטליגנציה שלהם?" חיות השיבה ואמרה כי העם בישראל לא מבין בכלל שהבעיה היא לא עם אולמרט, שידענו על פרשיות השחיתות שלו עוד מתקופת כהונתו כראש עיריית ירושלים, אלא שיש כעת הזדמנות פז לסלק את פרופ' דניאל פרידמן מכס שר המשפטים, מה שיתאפשר בעזרת סילוקו של אולמרט מתפקיד ראש הממשלה, מאחר ובפרידמן לא דבק רבב.

דוברת הנהלת בתי המשפט, אילת פילוא, מסרה בתגובה כי "לא היה ולא נברא. אלה דברי שקר".


http://www.makor1.co.il/makor/Article.faces?articleId=33128&channel=1& subchannel=5
חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של "נקים": ההונאה במיליארדים של הקיבוצים בשיתוף רשם האגודות

ערוץ שבע
אורח
הודעהפורסם: ראשון 03.08.08 8:26    נושא ההודעה: עו"ד ד"ר חיים משגב:מערכת המשפט ביצעה באולמרט משפט שדה להתפטר משר המשפטים פרידמן

עו"ד משגב: התפטרות אולמרט- ניצחון השוק
למרות המרחק האידיאולוגי מאולמרט קובע המשפטן עו"ד משגב כי ההכרזה על התפטרותו היא ניצחון השוק בניצוחה של הגמוניית המשפט.
יומן ערוץ 7
ראיון עם עו"ד ד"ר חיים משגב

המשפטן עורך הדין ד"ר חיים משגב רואה בהודעתו של ראש הממשלה אתמול על התפטרותו בקרוב "ניצחון השוק", ניצחון ההגמוניה של מערכת המשפט שלדבריו ביצעה באולמרט משפט שדה, ולהערכתו ביקשה למצוא את הדרך להתפטר משר המשפטים, והבינה שהדרך לעשות זאת עוברת דרך הדחתו של ראש הממשלה.

לטעמו, במהלכיה נקטה הפרקליטות בדרך בה היא נוקטת מזה שנים כאשר מגיע שר משפטים המבקש לבצע מהלכים דרמטיים במערכת המשפט. כך היה כשיעקב נאמן הביע ספק בדבר השיטה השיפוטית בכנס משפטנים, וכבר נתפרו עבורו תיק וחקירה, כך היה גם במקרה חיים רמון שגם אם התנהלותו מול החיילת לא הייתה נאותה הרי שאין היא מצדיקה את ההיערכות המאסיבית בצמרת המשפט להדחתו, תוך הפעלת ראש יח"א, תוך האזנות סתר, ועם מאמצי שכנוע מיוחדים באמצע השבת מהמתלוננת שתתלונן ועוד.

לדבריו כל אלה מוכיחים כי גם במקרה אולמרט מדובר בעליהום בלתי ענייני. משגב מציין כי אמנם הוא רחוק מרחק רב מעמדותיו המדיניות והפוליטיות של ראש הממשלה, אך בתיק החקירה נגדו אין כל ממש עד כה שיצדיק את הדחתו, ואת שינוי העומד בראש הנהגת המדינה.

משגב מציין כי ראש הממשלה הקודם, אריאל שרון, נחשד בפרשיות חמורות בהרבה, במיליוני דולרים שניתנו כשוחד, והנה לגביו החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה כשסובביו אינם פוצים פה ומצפצפים, כולל נקיי הכפיים שבהם, "הציפי לבנים", כלשונו. זאת כיוון שלטעמו הוא הפך ל'אתרוג' בעיני מערכת המשפט לאחר שהבטיח את עקירתם של אלפי היהודים מגוש קטיף.

לעומת שרון, לצערו לא הצליח אולמרט לזכות במעמד זה, והבטחותיו בשעת המלחמה לגבי ההתכנסות שתבוצע בעתיד התפוגגו בשל חולשתו. כיוון שכך מוצאת אותו מערכת המשפט כראוי להדחה ולצורך כך הפעילה את החקירות המוקדמות עוד בטרם משפט למרות שאין בסיס לתואנה לכך כאילו טלנסקי לא ישוב לארץ או שלא ניתן יהיה לחקור אותו בעתיד.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/178069
חזרה למעלה

התשובה של משה לדור
אורח
הודעהפורסם: ראשון 10.08.08 8:23    נושא ההודעה: מסמך: פרשת אולמרט-טלנסקי - אגרת משה לדור לפרקליטים המתנער מהאשמות

מסמך: פרשת אולמרט-טלנסקי - אגרת לדור לפרקליטיםמאת: משה לדור | פרקליטות המדינה פרשת אולמרט-טלנסקי פרשת אולמרט


לדור. אגרת לפרקליטים


---------------------------------------------------------------------- ----------

פרקליט המדינה משה לדור שיגר אגרת לפרקליטים הפועלים במסגרת משרד המשפטים באגרת הוא מסביר מדוע לא היה מנוס מפתיחת הליך של עדות מוקדמת לטלנסקי מפנה אצבע מאשימה כלפי מקורבים ויחצנים המציגים תמונה חלקית או מעוותת להלן המסמך במלואו

▪ ▪ ▪
שלום לכולם,

אני מנחש כי כולנו קוראים עיתונים או צופים בטלוויזיה, ואפשר ובשעות ההפסקה, או בערבים, יוצא למי מכם לשוחח על הפרשות המוכרות כפרשת "אולמרט - טלנסקי" ופרשת "אולמרט - ראשונטורס". סברתי כי נכון יהיה להעלות על הכתב מספר עידכונים ומחשבות באשר להשתלשלות הדברים עד כה.

אני עושה כן, בין היתר, משום שבתוך רצף הפרסומים בתקשורת מן העת האחרונה, נכללים גם תיאורים מסולפים – הן באשר לעובדות עצמן והן באשר לטענות שהשמענו בבתי המשפט, המשמשים בסיס לאמירות ערכיות ולהשמעת ביקורת (או תמיכה) של גורמי חוץ לגבי המהלכים שננקטו בחקירות הללו. לפחות בתוך המערכת הפנימית שלנו מקובל, כי אסור שתשתית חסרה או לא נכונה תתקבע בתודעת מי מאיתנו, שכן זו עלולה גם להביאנו לגיבוש עמדה ולהסקת מסקנות בלתי מבוססות.

בנסיבות אלה, ראוי - כך סברתי - שלפחות "אצלנו בבית", בתוך הפרקליטות, תשמשנה עובדות האמת תשתית ונקודת מוצא לבחינה ולביקורת – לשבט או לחסד – של השיקולים ושל ההחלטות שקיבלנו בחודשים האחרונים בנושא זה. את דברי אני מתכוון לרשום מבלי לחרוג בנושאים רגישים מהפרטים העובדתיים שנאמרו כבר בדיונים הפתוחים בבית המשפט - בין שסוקרו ובין שלא דווחו בציבור.

רצף האירועים:

ראשית, מקור החשדות נמצא ביומנים הממוחשבים שניהלה מנהלת לשכתו של מר אולמרט, בעת שכיהן כשר התעשיה והמסחר. היומנים כללו תרשומות מהן עלה לכאורה כי נתקבלו מטלנסקי מעת לעת כספים עבור מר אולמרט - חלקם נשארו בידיו וחלקם נמסר לידי עוה"ד אורי מסר. פשרם של התשלומים לא היה ידוע לחוקרים ולנו, והנחתנו הייתה כי כל בירור שייעשה לגבי מהותם (מטבע הדברים – בעיקר בתחקור המעורבים) - יהפוך מכאן ואילך את החקירה לגלויה.

מר טלנסקי הוא אזרח אמריקני המתגורר בניו-יורק, ומגיע כפעמיים עד שלוש בשנה (בדר"כ בחגים) לביקור בישראל. משעמד טלנסקי, בתום חוה"מ פסח האחרון, לצאת מהארץ ולשוב לארה"ב, הוא הובא לחקירה בעניין זה (במקביל לאחרים שזומנו לאותה עת). מראשית החקירה עמד טלנסקי על דרישתו לשוב עם משפחתו מייד לארה"ב, ודרושים היו צווים מתאימים, שבפועל נתקבלו לאחר תיאום והסכמה עם עורכי דינו, כדי למנוע יציאתו מן הארץ בטרם ישלים מסירת גרסתו (קודם כל בחקירה, ואולי גם בבית המשפט, כלהלן).

כבר בהודעתו הראשונה אישר טלנסקי כי נהג להעביר לידי אולמרט – במישרין ובאמצעות הגב' זקן - בארץ ובחו"ל, סכומי כסף במזומנים. החשד שעלה אז וממשיך ללוות את ההליכים בפרשה זו הוא, כי העברות הכספים הללו נעשו, מסיבות שונות, בניגוד לחוק.

כל אחד מאיתנו הפרקליטים מבין, כי חשיבותה של העדות החיה היא בכך שהיא מספרת לנו את "סיפור המעשה" מפיו של השותף לאירועים. מוכרת הסיטואציה בה, בעוד שראיות אחרות – מחזקות או מחלישות – את דברי העד-השותף, הרי שבהעדר סיפור המעשה מפיו של עד מדבר על דוכן העדים, מורכבת יותר היא עבודת הפרקליט.

בשלב זה, על בסיס ההנחה כי אם טלנסקי יעזוב את ישראל וישהה דרך קבע מעתה ואילך במקום בו למערכת האכיפה הישראלית לא תהיה סמכות לכפות את התייצבותו להמשך החקירה ולמתן עדות (אם אלה תידרשנה), ובמיוחד בהתחשב בעובדה כי מדובר בחשדות שאפשר ויגיעו לכדי הגשת אישום נגד ראש ממשלה מכהן, הוחלט - על דעת היועץ המשפטי לממשלה ובהסכמה מלאה של כולנו - לפנות לבית המשפט ולבקש כי יורה על גביית עדותו המוקדמת של מר טלנסקי.

יש לזכור, וגם זאת ברור לנו הפרקליטים, שפוטנציאל הנזק לחקירה, במקביל להעדת עד בעדות מוקדמת, כאשר עדיין לא היה ברור אם הושלמה כבר התמונה העובדתית, הוא משמעותי. עם זאת סברנו, כי למרות זאת, אין מנוס אלא לבקש לשמר בארץ את עדות טלנסקי במסגרת העדה מוקדמת, שעה שברור היה לנו כי לא ניתן היה להמשיך ולעכבו - בניגוד לרצונו – בישראל.

הבקשה לעדות מוקדמת:

מספר סיבות עמדו בבסיס החלטה זו אשר היו נכונות הן בעת הגשת הבקשה, ולטעמי הן עדיין תקפות, שעה שנמצאים אנו בעיצומה של שמיעת העדות.

בין יתר השיקולים הללו עמדו לנגד עינינו גם אלה:

מר טלנסקי הוא בן 75. כפי שהעיד על עצמו, הוא היה לדבריו מתומכיו וממיטיביו של אולמרט שנים ארוכות, ובתוך כך ראה עצמו כידידו האישי. טלנסקי, כזכור, לא הגיע מיוזמתו למשטרה אלא נלקח מביתו לחקירת משטרה בעת ששהה בארץ בביקור משפחתי. הוא עצמו היה (ועודנו) חשוד בפרשה, כשדבריו במשטרה, בהצטרפם אל שאר הראיות שנגבו במהלך החקירה, אפשר ומסבכים גם אותו בעבירות. ההערכה הייתה, כאמור, כי אם לא יגיע מרצונו לישראל להמשך החקירה, ומאוחר יותר, למשפט עתידי (אם כך יוחלט) – לא תהיה למדינה יכולת ממשית לאכוף עליו את ההתייצבות, לא תימצא ראיה חיונית להוכחת העובדות שנאספו בחקירה. (כשגם חיקור דין, מעבר לחולשותיו המוכרות, תלוי במידה של ממש בנכונותו להימצא במקום מגוריו ולהעמיד עצמו לרשות ההליך).

בנסיבות אלה, הנחה סבירה הייתה, כי למרות נכונותו המוצהרת של מר טלנסקי (המעוכב בישראל באותה שעה) לשוב ולהעיד, קיים היה סיכוי סביר כי במועד העתידי הרלוונטי (לאחר שתסתיים גם החקירה נגדו), אולי יעדיף הוא שלא להעמיד עצמו בעין הסערה, ובפרט כשהוא מבין, כי עדותו, הנה עדות מרכזית בהליך משפטי אפשרי נגד ידידו - ראש הממשלה המכהן.

בשולי שיקולינו (ומאוחר יותר – גם רק בשולי טיעונינו) הוספנו גם את דבריו של טלנסקי עצמו בפני חוקריו (גם בהקלטה, ביותר מהזדמנות אחת, וביוזמתו) – כי הוא חושש מפגיעה על-ידי מאן-דהוא "שיישלח על-ידי אולמרט". בהתייחסותנו לכך, בשתי הערכאות, הבהרנו במפורש, כי כמובן שלא קיים שום חשש שכזה במישור האובייקטיבי, אך משבוטאה מחשבה זו על-ידי טלנסקי, לא נכון היה שלא להזכירה, ולא נכון היה להתעלם מהשפעתן האפשרית של מחשבות (סובייקטיביות) אלה של העד על נכונותו העתידית "להתנדב" ולשתף פעולה עם זימונו לעדות בישראל .

מכל מקום, הבקשה נדונה בפני הרכב בית המשפט המחוזי בירושלים, בראשות הנשיאה, וזאת, על-פי הוראות סעיף 117 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב 1982, ובהתבסס על הפרקטיקה הנוהגת בבתי המשפט כאשר מדובר בעדים תושבי חוץ.

לאחר דיון, התקבלה בקשתנו פה-אחד, והעדות נקבעה לשמיעה מספר ימים מאוחר יותר. על ההחלטה האמורה הגישו המשיבים ערעור לבית המשפט העליון, אשר דחה אותו. מכאן, שששת שופטי שתי הערכאות קיבלו עמדתנו בלא שמי מהשופטים הסתייג ממנה.

הערות לעניין התנהלותנו במהלך הבקשה, הערעור ושמיעת העדות

מכאן, אני מבקש להגיב בקצרה על מספר טענות שהושמעו במהלך התקופה האחרונה ע"י גורמים שונים באשר למניעים שהביאו להגשת הבקשה להשמעת העדות המוקדמת, ובאשר לנחיצותה:

הדגשנו הן בבתי המשפט והן באין ספור הזדמנויות, כי בהגשתה של הבקשה אין לראות משום סימן להחלטה, שתתקבל רק בתום החקירה, באשר להגשת כתב אישום, אלא אך ורק כורח לשמר הראייה בישראל בנסיבות בהן לא יהיה ניתן להבטיח כי זו תעמוד לרשותנו בהמשך הדרך (אם מערכת האכיפה תזדקק לה).

הטענות כאילו מטרת בקשתנו להעדה מוקדמת הייתה "פתיחה במשפט ציבורי" נגד ראש הממשלה "במטרה להדיחו" מבלי שהוגש כתב אישום, מופרכות מיסודן, כמובן. אני מאמין, כי לאיש מכם - אנשי המערכת - אין צורך לומר כי שיקולים מעין אלה אינם עוברים ואסור שיעברו בראשם של פרקליטים בכלל, ובכלל כך גם בראשם של קבוצה גדולה של פרקליטים, חוקרים ושופטים, שהיו כולם מעורבים במהלך הנדון ובאישורו, בפרט.

יצוין, כי כבר בתחילת הדרך הגשנו בקשות לקיים את העדות המוקדמת בדלתיים סגורות, ובאמצעות צווים לאיסור פרסום (שלא החזיקו מעמד במשך זמן רב), ביקשנו למנוע פרסומים כלשהם עד לסיום החקירה. אילו הצטרפו הסנגורים לעמדתנו, היה סיכוי של ממש כי הליך גביית העדות המוקדמת – רובו ככולו – היה נותר בתוך אולם בית המשפט. מכל מקום, על דעתו של איש מהמעורבים – גם סנגוריהם של המשיבים בהליך – לא עלה בנסיבות אלה כי כוונה זרה כלשהי ליוותה את מניעי התביעה הכללית.

ובאשר לדיוק בהשמעת טיעונינו בבתי המשפט: בשום שלב, לא טענו כי מר טלנסקי אינו מתכוון (סובייקטיבית) להגיע לישראל למסירת עדות לכשיוזמן. נהפוך הוא: בכל פעם שהצגנו את עמדת התביעה, אמרנו והדגשנו, כי הנחתנו היא כי מר טלנסקי מתכוון כיום לקיים את דבריו, אך הוספנו (והדבר כאמור התקבל לחלוטין בפסיקות בתי המשפט) כי – על-פי דינאמיקות שונות, שאיננו יכולים באורח מלא לצפותן מראש, קיים סיכון של ממש כי הלכה למעשה - מר טלנסקי לא יגיע למסירת העדות בעת עתידית. זאת, בין מסיבות שתלויות בו ובין מסיבות שאינן כאלה. בכל מקרה, כך הוספנו, מבקשים אנו למנוע מצב בו נמצא עצמנו עומדים לבסוף חסרי אונים בפני מציאות מביכה כאשר אם יתקיים משפט - טלנסקי אינו מגיע אל דוכן העדים, ולמערכת האכיפה אין כלים לכפות ההתייצבות בבית המשפט בישראל.

קיים כשל עמוק בטענה שעולה מפי דוברים ויחצ"נים, כאילו הגעתו של טלנסקי להמשך עדות בבית המשפט, מהווה הוכחה לכך כי להערכת הסיכון שהשמענו לא היה כל בסיס. לעניין זה, יש לזכור בראש ובראשונה כי קיים פער עצום בין נכונות להתייצב בביהמ"ש במועד עתידי בלתי ידוע לבין נכונות לחזור ולהגיע לחקירה נגדית בעקבות עדות ראשית שכבר נשתמרה בתיק ביהמ"ש.

משעה שהעדות הראשית 'נשתמרה', עובדת הגעתו-מרצון של טלנסקי לחקירה הנגדית היא בעלת משמעות מוגבלת ביותר.

בתוך-כך, כשהגירסה הראשית הפכה לראיה בתיק בית המשפט, מכאן כבר לכולם – לתביעה, להגנה ולעד כאחד – אינטרס ברור כי העדות תימשך ותושלם בחקירה נגדית.

ועוד יש לחזור ולהזכיר לכולנו מידי פעם (גם בעניין זה) - לא מבחן התוצאה הוא המתאים וההולם לצורך בחינת סבירות ההחלטה לפנות בבקשה להשמיע את העדות המוקדמת, אלא אך ורק ההיגיון והעילה לבקשה כפי שאלה בוססו על-פי סט העובדות כפי שהיו מוכרות לנו במועד הגשתה.

התפתחות החקירה והעברת חומרי החקירה לסנגוריה:

בד-בבד עם התקדמות הליך העדות המוקדמת, המשיכו להצטבר חומרי החקירה בפרשה. מכל מקום, על-פי נכונותנו (המובנת מעליה) בעת הדיונים בבתי המשפט - כל חומרי החקירה שהצטברו מעל לעת הועברו לסנגורי המשיבים ושימשו אותם בין היתר לצורך החקירה הנגדית, וזאת למרות המחיר הממשי והכבד שהיה צפוי כתוצאה ממסירתם בעת שעדים וחשודים ממשיכים למסור גרסתם, והמשיבים וסנגוריהם מעודכנים באופן רציף על חקירות אלו.

פרסומים בתקשורת:

מטבע הדברים קיימת התעניינות תקשורתית חריגה בפרשה זו, שלומדים אנו כי ישנן לה השלכות ציבוריות מרחיקות לכת. חלק מהפרסומים כללו פרטים ספקולטביים, בלתי נכונים, המעוותים את התמונה – לחומרה ולקולא. בנסיבות אלה מצאנו, יחד עם גורמי המשטרה, כי אין מנוס מלפרסם הודעה מסודרת באשר להסתעפות המוכרת כ"פרשת ראשון-טורס". ואמנם, לדעתנו, בכך צומצמה תופעת הפרסומים המעוותים באשר לחשדות הללו.

מאז ראשית הפרשה, סברנו שלא נכון להתבטא באשר למהימנות עדות מר טלנסקי, למשקלה או לעניין שלמותה. בכל פעם שנקטנו אנו עמדה (בתשובה לשאלות גורמי תקשורת או אחרים), הדגשנו כי אנו נמנעים מלהעריך את העדות, כי נמתין עד להשלמת החקירה הנגדית והחוזרת, וכי גם אז – לא תימסר על ידינו כל הערכה לציבור, אלא שהעדות תישקל לבסוף במסגרת הערכה פנימית של כלל הראיות שתיאספנה בתיק.

אני מיצר מאוד על פרסום ראיות שהגיעו בדרך שאינה מוכרת לי אל אמצעי התקשורת. כידוע, בין אלה היו גם תמלילים של נחקרים, לרבות מחקירתו של ראש הממשלה עצמו. אין לי שום סיבה להניח כי חומר זה, אשר הועבר זה מכבר לצוותי ההגנה (ארבעה משרדי עורכי דין) ומהם למשרד יחסי ציבור, נמסר לתקשורת דווקא מידי אנשי מערכת אכיפת החוק. בסופו של יום, פרסומים אלו אינם משרתים את מערכת האכיפה אלא פוגעים בה פגיעה של ממש. מכל מקום, בהובלת היועץ המשפטי לממשלה, נעשים מאמצים לאיתור דרכי ההגעה של החומרים הללו לידי התקשורת, ונשקלים מהלכים מעשיים לצמצום התופעה בעתיד.

אכן, אין ספק כי במציאות הקיימת, מחירים לא מבוטלים משלמים כולנו – ובכלל כך גם החשודים הנחקרים – בעקבות חקירה כה חשופה לעיני הציבור. "זכות הציבור לדעת" היא בראש ובראשונה זכותו לדעת את האמת. לדעתי – פרסומים המוקדמים לשעתם, כביכול על-פי ההשקפה כי לציבור זכות לדעת פרטים על כל מהלך ביניים של חקירה (פרטים נכונים או שאינם כאלה), אינם משרתים זכות זו. אדרבא, הם עשויים לפגוע בחקירה ובסיכויי רשויות האכיפה להגיע לחקר האמת, ועל-כן הם גם לא פעם מחבלים דווקא במתן מענה הולם לאינטרס הציבורי – האינטרס לדעת את האמת.

ועוד הערה: התלבטתי האם להצטרף לצוות הפרקליטים ולהתייצב אישית בדיונים. יש פנים לכאן ולכאן, וכל אחד יכול להעריך אילו משמעויות (ואילו סיכונים) עשויים להיות כרוכים בהופעה שכזו. כידוע, החלטתי לבסוף להופיע גם בעצמי בהליכים אלה. עשיתי זאת בעיקר מהטעם הערכי, כי בתיק זה, ובנסיבות אלה, נכון יהיה כי אתייצב בתפקידי הנוכחי בבית המשפט, ובכך גם אשא באחריות אישית למשמעויות שעשויות לנבוע ממהלך ייחודי זה.

לסיום, דבר יום ביומו הוא כי פרסומים על עבודתנו בבתי המשפט ועל תהליכי קבלת ההחלטות שלנו אינם תואמים במלואם את העובדות כפי שהיו. קורה, לצערי, כי מיוחסות לנו כפרקליטים, ולמערכת האכיפה בכלל, אמירות שלא נאמרו ושיקולים שלא נשקלו. בפרשה זו, מוצגת מידי פעם תמונה עובדתית רחוקה מהמציאות – וכנראה שלא באופן מיקרי קורה הדבר- כאשר "מקורבים" ויחצ"נים למיניהם מתראיינים בכלי התקשורת ומרשים לעצמם, בכותרות ראשיות, גם להשתלח בנו.

מכל מקום, בנסיבות אלה, לאור חשיבותה של החקירה והעדות המוקדמת, מצאתי לנכון לעדכנכם בכל האמור. אני עושה זאת לבל תתקבע בתודעה של מי מאיתנו תמונה מסולפת על-סמך תשתית עובדתית שאינה נכונה או חסרה. ביקורת היא מבורכת, ובנושאים שהתעוררו לאחרונה בפרשה זו – היא גם מחויבת המציאות. כוונתי הייתה כי כתשתית לכולנו בפרקליטות תשמשנה רק עובדות האמת.

סוף שבוע נעים לכולנו.


לדור
נוצר: 09/08/2008 | עודכן: 09/08/2008http://www.nfc.co.il/Archive/0019-D-31302-00.html?tag=09-00-22
חזרה למעלה

מעריב
אורח
הודעהפורסם: שישי 15.08.08 8:16    נושא ההודעה: משה טלנסקי מסרב לשוב לארץ: תמורת חסינות אחזור להעיד בישראל

טלנסקי: תמורת חסינות אחזור להעיד בישראל
העד המרכזי בפרשת המעטפות של אולמרט אמנם הודיע אתמול כי לא ישוב לישראל מחשש שיופלל בארה"ב, אולם פרקליטיו אמרו למעריב: אם הפרקליטות תגיע עם האמריקנים להסכם שלא יסכן אותו - הוא יחזור. פרקליט המדינה לדור מוכן לשקול הסדר דומה
דורית גבאי | 15/8/2008 7:42 פרשת מעטפות המזומנים של אולמרט הגיעה אתמול לנקודת מבחן מכריעה. העד המרכזי בפרשה, משה טלנסקי, הביע את נכונותו להגיע ארצה להמשך עדותו שלא הושלמה, אולם דרש מהפרקליטות באמצעות באי כוחו: "הגיעו להסדר עם גורמי החקירה האמריקנים, במסגרתו יסוכם כי כל מה שאומר בבית המשפט בישראל, לא יפליל אותי בחקירה המתנהלת נגדי בארה"ב".

משה טלנסקי מעיד בבית המשפט המחוזי. צילום ארכיון: פלאש 90אתמול פנו באי כוחו של טלנסקי, עורכי הדין יהושע רזניק וז'ק חן, לפרקליט המדינה, עו"ד משה לדור, בבקשה להיפגש עמו ולנהל מגעים להסדר בעניין זה. "טלנסקי מוכן להגיע לישראל להמשך עדותו המוקדמת, בתנאי שלא ייפגע מעמדו כנחקר בארה"ב", אמר עו"ד רזניק למעריב, "בכוונתו לפנות לפרקליט המדינה ולבקש: בואו נגיע להסכם שיאפשר את המשך עדותו של טלנסקי".

פרקליט המדינה, משה לדור, צפוי להיעתר לבקשת הסניגורים להיפגש עמם ביום שלישי בשבוע הבא, ולבחון את הנושא. צמרת משרד המשפטים תשקול את האפשרות להגיע להסדר עם טלנסקי, על מנת שעדותו המוקדמת תושלם במלואה, ובעיקר-כדי למנוע מכשולים בניהול החקירה וסיכום התיק.

שני הצדדים מוכנים לעשות את כל המאמצים על מנת להגיע להסדר ולפתור את הבעיה. בפרקליטות טענו אתמול כי הם מתקשים להאמין שהאמריקנים יסכימו להעניק לטלנסקי חסינות מוחלטת מפני העמדה לדין בגין עבירות מס בארה"ב.

עם זאת, לא נשללת האפשרות כי תיעשה פניה לגורמי החקירה בארה"ב בבקשה כי עדותו של טלנסקי בישראל לא תפליל אותו בארה"ב. עד כה הובטח לטלנסקי כי עדותו לא תפליל אותו בישראל, ולא תביא להעמדתו לדין בארץ.

החשש לא היה בגדר "פנטזיה"
לפני חודש הגיע טלנסקי לארץ על מנת למסור עדות מוקדמת בפרשה, והעיד במשך חמישה ימים על דוכן העדים בחקירה נגדית קשה, אינטנסיבית, מצד סניגוריו של אולמרט, עורכי הדין אלי זהר, נבות תל צור, רועי בלכר והדס ברקוביץ'.

הסניגורים טענו כי הצליחו לקעקע את אמינותו של טלנסקי, אולם הפרקליטות טענה מנגד כי הוא דבק בגרסה המקורית במסגרתה סיפר כי העניק לאולמרט כספים במזומן, אשר לא דווחו לרשויות בישראל. טלנסקי היה צפוי לשוב ארצה בסוף החודש, על מנת להמשיך להעיד

על ידי הסניגורים, ולאחר מכן בחקירה חוזרת על ידי לדור.

אך אתמול התברר כי חששותיו של לדור ממש לא היו בגדר "פנטזיה". מתברר כי נגד טלנסקי מתנהלת חקירת אפ-בי-איי בארה"ב, בגין חשד להלבנת הון ועבירות מיסים, לאחר שבין היתר הודה בחקירתו בישראל כי מסר לאולמרט כספים שלא היו מדווחים לרשויות המס בארה"ב. לפיכך הוא ביקש אתמול בשלב זה להגיע להסדר עם הפרקליטות לפיו כל מה שיאמר בעדותו המוקדמת בישראל לא יפליל אותו בארה"ב.

פרקליטיו האמריקנים של טלנסקי שיגרו אתמול מכתב לפרקליטיו בישראל, בו כתבו: "לאחר שובו של טלנסקי לארה"ב, התברר כי הוא נמצא תחת חקירה... ולפי הבנתנו החקירה הפדרלית המתנהלת נגדו בניו-יורק קשורה לחקירה המתנהלת בישראל. בנסיבות אלה טלנסקי העמיד את עצמו תחת סיכון משפטי בארה"ב, כאשר שיתף פעולה עם הרשויות בישראל.

"טלנסקי מוכן לשתף פעולה עם גורמי החוק בישראל, אולם המלצנו לו לא להופיע למתן עדות בישראל, עד שיימצא פתרון לכך שעדותו בישראל לא תפלילו בהליך משפטי בארה"ב. לפיכך, מר טלנסקי אינו מתכוון להגיע לבית המשפט בישראל במועד שנקבע, ב-31 באוגוסט. אנו מקווים כי נושא זה יבוא על פתרון בהקדם על מנת שטלנסקי יוכל להמשיך לשתף פעולה עם גורמי החקירה בישראל מבלי לסכן את מעמדו כאן בארה"ב".


"טלנסקי מעוניין להגיע ארצה"
בשלב הבא שיגרו אתמול באי כוחו של טלנסקי, עורכי הדין ז'ק חן ויהשוע רזניק, מכתב לפרקליט המדינה, בו כתבו: "ברצוננו לעשות כל שניתן כדי שמר טלנסקי יגיע לישראל במועד שנקבע לצורך סיום מתן עדותו המוקדמת בבית המשפט המחוזי בירושלים. המכתב הרצוי בזה (הכוונה למכתבם של הסניגורים האמריקנים של טלנסקי, ד.ג.) מעורר קושי של ממש, ואנו מצפים להתערבותכם ומעורבותכם למציאת פתרון הולם וראוי בנושא. סבורים אנו כי נחוצה פגישה בינינו".

פרקליטיו של ראש הממשלה אולמרט בבית המשפט צילום: פלאש 90
עורכי הדין חן ורזניק הציעו להיפגש עם לדור ביום שלישי בשבוע הבא, וככל הנראה הפרקליטות תיעתר לבקשתם. גורמים בפרקליטות אמרו כי קשה להעריך שניתן יהיה להגיע להסדר במסגרתו האמריקנים יסכימו לבטל את החקירה נגד טלנסקי לחלוטין, אולם עם זאת ניתן לשקול פניה לאמריקנים בבקשה לסגת מהחקירה הקשורה להעברות הכספים לאולמרט בלבד.

עו"ד רזניק, סניגורו של טלנסקי, אמר אתמול למעריב: "פרקליט המדינה צריך למצוא פתרון שיוכל להבטיח את המשך עדותו של טלנסקי בישראל. לא ייתכן שהוא יישאל שאלות וישיב תשובות בעדות בישראל, על נושא שבו הוא שומר את זכות השתיקה במסגרת החקירה בארה"ב. צריך להגיע להסדר מקדמי לפיו העדות בישראל לא תפליל את טלנסקי בארה"ב. טלנסקי מעוניין בכך, ואם ההסדר יהיה מקובל עליו, הוא יגיע ארצה כדי לסיים את עדותו".


הסדר - או ויתור על המשך העדות
עתה עומדות בפני הפרקליטות שתי אפשרויות מרכזיות: האחת - להגיע להסדר שיאפשר את המשך עדותו של טלנסקי בישראל. אולם המגעים עם האמריקנים צפויים להימשך זמן לא מוגדר, ולפיכך העדות תתעכב בינתיים, כמו גם האפשרות לסכם את תיק החקירה במהרה, ולהחליט האם יש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשה.

האפשרות השניה - הפרקליטות תוותר על המשך עדותו של טלנסקי, ואם יוחלט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, תוגש עדותו כראיה לבית המשפט והשופטים יעניקו לה את המשקל הראוי בהתחשב בכך שלא הושלמה. יש לציין, כי במידה וטלנסקי ישוב לישראל מבלי להשלים את עדותו, יכולה הפרקליטות להוציא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

סניגוריו של אולמרט מתחו אתמול ביקורת קשה על הפרקליטות וטענו כי "ישקלו בימים הקרובים את ההשלכות החמורות הנובעות מאי הופעתו להמשך עדותו". הסניגורים טוענים כי אם טלנסקי לא יגיע ארצה להמשך עדותו, תיפגע הגנתו של אולמרט, שכן לא הושלמה חקירת העד המרכזי.

לטענתם, נבצר מהם להשלים את חקירת העד לפני חודש, שכן לא קיבלו את כל חומר החקירה עד לאותו מועד ולכן נאלצו לבקש לדחות את המשך העדות לסוף חודש אוגוסט. עם זאת, סניגוריו של אולמרט הודו: "מוקדם מדי להעריך את ההשלכות הנובעות מהחלטת טלנסקי לא להמשיך להעיד על התיק".

עתה עומדת בפניהם האפשרות לפנות לבית המשפט ולבקש לפסול את עדותו של טלנסקי כליל, בטענה כי לא הושלמה ואי הופעתו לעדות מעידה כי אינו אמין. הפרקליטות תתנגד לבקשה שכזו, אם תוגש.


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/774/053.html
חזרה למעלה

מעריב
אורח
הודעהפורסם: ראשון 24.08.08 9:21    נושא ההודעה: אולמרט כועס מאוד על התנהלותו של ברק בפרשת טלנסקי. מקורבי ברק:אולמרט אחראי לפרסומים נגדו

מקורבי ברק: אולמרט אחראי לפרסומים נגדו
לאחר הפרסומים על קשריו לכאורה של יו"ר העבודה עם לקוחות טאורוס, מאשימים מקורביו את אנשי אולמרט, ואלו מגיבים: "שטויות במיץ"
מרב דוד | 24/8/2008 7:56 "אנשיו של אולמרט הם שעומדים מאחורי קמפיין הפרסומים נגד נילי ונגדי", כך לטענת גורמים במפלגת העבודה, המקורבים לאהוד ברק, התבטא בסוף השבוע יו"ר המפלגה. בנוסף, בכיר במפלגה אמר: "אנשיו של אולמרט 'מחפשים' את ברק לאחר שהוביל לפריימריז בקדימה, הם מנסים להכתים את שמו לאחר שקרא לראש הממשלה להתפטר". יו''ר מפלגת העבודה אהוד ברק צילום: פלאש 90

על פי מקורביו של ברק, יו"ר העבודה אמר את הדברים גם באירוע סגור שהתקיים בסוף השבוע. הוא אף חזר על הטענה כי המסמכים שהופיעו בחלק מהפרסומים בימים האחרונים הם מסמכים מפוברקים.

בכיר נוסף בסביבת ברק טען כי אולמרט מחפש לנקום בו באופן אישי. "ברק חושב שהכתבות בימים האחרונים הם מהלך מתואם, שנועד לחסל אותו פוליטית", אמר הבכיר.

בעקבות עדותו המוקדמת של מוריס טלנסקי, העד המרכזי בפרשת המעטפות של ראש הממשלה, קרא ברק לאולמרט לעזוב את תפקידו ואף איים כי אם לא יעשה זאת, תפעל העבודה לפיזור הכנסת. בעקבות הלחץ שהפעיל אז ברק על מפלגת קדימה, החל בקדימה הליך הפריימריז, שבו הודיע אולמרט כי לא יתמודד, וב-17 בספטמבר ייבחר למפלגה יו"ר חדש.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כועס מאוד על התנהלותו של ברק, במיוחד על רקע יחסיהם הקרובים טרם עדותו של טלנסקי.

מלשכת ברק נמסר אתמול בתגובה כי "הדברים לא נאמרו. לשכת ברק לא מתייחסת לשום ספקולציות בנושא". בסביבתו של אולמרט הגיבו אתמול להאשמות בבוז. "אלה שטויות במיץ עגבניות", אמרו בלשכת ראש הממשלה ותהו "האם אנחנו שהקמנו את טאורוס?".

תיבת פנדורה
אנשיו של ראש הממשלה אמנם מכחישים שיזמו את הפרסומים נגד ברק, אולם הם בהחלט רוו נחת מקריאת רצף הכתבות שהתפרסמו בימים האחרונים על ברק. "מי שנראה כאילו הוא נלחם בשחיתות כשיצא נגד ראש הממשלה, מתברר שסוחב תיבת פנדורה", אמרו אנשיו של ראש הממשלה.

בימים האחרונים התפרסמו כתבות על קשריהם העסקיים של אהוד ברק ואשתו נילי פריאל, לאחר שערוץ 10 חשף כי פריאל - ברק הקימה את חברת טאורוס, שנועדה לקשר בין אנשי עסקים מחו"ל ובין מקבלי ההחלטות ואנשי העסקים המובילים בישראל.

נוסף על כך פורסם במעריב כי ברק ניסה לקדם את עסקיו בארץ של איש העסקים ריצ'רד גרסון, שתרם בעבר לקמפיין שלו, ואשר ניהל לאחרונה מגעים עם פריאל כדי ליהנות משירותיה של חברת טאורוס.

ברק התאמץ כדי לשכנע את ראש הממשלה אולמרט ואת ראש השב"כ, יובל דיסקין, לאשר לתאגיד מצרי לרכוש נתח מחברת התקשרות הישראלית

פרטנר, אשר גרסון הוא חבר בדירקטוריון של חברת בת של התאגיד המצרי.

בעקבות הביקורת הציבורית על כך שפריאל עלולה לנצל את קשריו של בעלה כדי לזכות בחוזים עסקיים, היא הודיעה על סגירת החברה ואמרה כי המהלך נועד כדי לשמור על שמו הטוב של בעלה, על אף שהקמת החברה הייתה מהלך תקין.


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/777/668.html
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: חמישי 27.11.08 16:15    נושא ההודעה: מזוז, הביתה!

מזוז, הביתה!


התנהלותו בעניין אולמרט עומדת בניגוד גמור לדרך בה נקט בעניין האי היווני והנשיא קצב, ומעלה ריח כבד של איפה ואיפה

פורסם: 27.11.08, 13:36

החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני למזוז, להגיש כתב אישום נגד אהוד אולמרט בכפוף לשימוע, תמוהה מאוד. זאת בעיקר נוכח החלטתו בפרשת האי היווני וכן בתיק קצב.בפרשת האי היווני החליט מזוז לסגור את התיק נגד ראש הממשלה דאז, אריאל שרון. הוא אף לא מצא דופי בהתנהלותו של גלעד שרון, שהועסק בחוזה מיליונים על ידי דוד אפל. ההחלטה התקבלה בניגוד לדעת פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל. היא סברה שיש להעמיד את שרון לדין, לאחר שקיבל שוחד מדוד אפל, שסייע לו בפריימריז והעסיק את בנו גלעד בחוזה מיליונים. זאת במטרה להסתייע בקשריו של שרון כדי לקדם את רכישת האי היווני.בפרשת קצב דחה מזוז את ההכרעה והיחס לקורבנות היה מבזה מצדו. בתחילה הוא החליט להגיש נגד הנשיא דאז כתב אישום בעוון מעשי אונס, אך בהמשך חזר בו והכריע לטובת עסקת טיעון, שבמסגרתה התחייב קצב להודות בביצוע מעשים מגונים בתמורה לעונש של מאסר על תנאי בלבד ומתן פיצוי למתלוננות. בהמשך, סבורים שהתיק ייסגר כליל. אך חומר הראיות היה בידי מזוז. מדוע אם כן לא יואשם קצב? יש פה איפה ואיפה. נדמה שיש אנשים שיותר נעים לו להיות נחמד אליהם ויש כאלה שנעים לו להתגרות בהם עד בוש.ההתייחסות לאולמרט שונה לחלוטין. כמובן שאם הוא עבר עבירה יש להעמידו לדין ולהענישו במלוא החומרה. אך בעוד חודשיים ממילא יתקיימו בחירות, ובהן הוא לא עומד לבחירה.המשטרה הודיעה כבר לפני חודש שתגיש כתב אישום תוך יומיים בעניינו. מדוע יצאה בהודעה שכזו? אם יש באמתחתה כתב אישום, מן הראוי היה להגישו. ואם אין - אין צורך בהצהרות. יש בכך כדי ליצור תחושה של מרדף. אם כעת שוב חושב היועץ המשפטי כי יש להעמידו לדין, וכך גם אני סבורה אם העובדות נכונות - אין צורך לעשות זאת כעת, בעודו מכהן רק לתקופה של חודשיים עד הבחירות.
הטיפול בפרשת הנשיא שנדחה לטובת כל רצונותיו עומדת בניגוד גמור לדחיפות שנוקט מזוז בעניין אולמרט. כך יוצרת התנהלותם של היועץ ושל המשטרה רושם שהם רוצים להכתים את פניו, יותר מאשר הצורך להעמידו לדין. מה בוער? מדוע יש צורך ליצור בתקופה כזו אווירה של עוינות, אווירה שלא יוצרים כמוה לגבי הפושעים הגדולים ביותר?אולמרט אינו ידידי, וכאמור - אם עבר עבירה יש להעמידו לדין. אבל יש גם דרך לעשות זאת. זו לא הדרך בה נוקט היועץ המשפטי לממשלה. הצעד בו הוא בחר מביך מאוד. כך הורסים חברה צודקת שאינה מפלה בין אדם לאדם. אווירת העליהום שיוצרות רשויות אכיפת החוק אינו מכובד, ושיקול הדעת שלו ושל המשטרה אינו ברור לי.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3629401,00.html
חזרה למעלה

מהארץ
אורח
הודעהפורסם: רביעי 11.03.09 10:27    נושא ההודעה: שר המשפטים הבא ימליץ על מחליף למזוז

פורסם ב - 09:03 11/03/09
ליברמן מתעקש על מינוי פרידמן; שר המשפטים הבא ימליץ על מחליף למזוז

מאת תומר זרחין

אם יישאר פרופ' פרידמן בתפקידו, הוא מתכוון ליישם את תוכניותיו לצמצום סמכויות היועמ"ש ולשינוי שיטת מינוי שופטי העליון

תגיות: מני מזוז, אביגדור ליברמן, דניאל פרידמןשר המשפטים דניאל פרידמן והיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז . פרידמן שותק, מזוז צפוי לסיים תפקידו בקרוב

תצלום ארכיון: אייל ורשבסקי / באובאו


בשבועות האחרונים שר המשפטים דניאל פרידמן שותק. לא הוא ולא מקורביו מוכנים להתייחס לאפשרות שימשיך לכהן כשר המשפטים, על פי דרישתו של ח"כ אביגדור ליברמן. אחד ממקורביו של פרידמן אמר אתמול ל"הארץ" כי "המהומה לא ברורה, רוצים שיהיה שר אבל אף אחד לא שאל אותו אם הוא מעוניין". כך או אחרת, פרידמן היה רוצה להמשיך בתוכניותיו, ובראשן העברת הצעת החוק לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה - תוכנית שעלולה להביא לצמצום משמעותי בסמכויותיו של מי שעתיד לקבל החלטה בעניינו של ליברמן הנחשד בפלילים - אותו ליברמן המקדם את מינויו של פרידמן לתפקיד.

בקרוב צפוי היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לאשר למשטרה לזמן את ליברמן לחקירה בחשדות שקיבל מיליוני דולרים מאנשי עסקים דרך חשבונות פיקטיוויים בחו"ל בתמורה לקידום ענייניהם. אם בסופו של דבר לא תתקבל החלטה באשר להגשת כתב אישום נגד ליברמן בתקופת כהונתו של מזוז, שבאופן פורמאלי תסתיים בפברואר 2010, הרי שתפוח האדמה הלוהט יתגלגל לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה שיבוא אחריו. בנסיבות אלה השארתו של פרידמן בכהונתו עשויה להצמיח לליברמן תועלת רבה.

אם ימשיך פרידמן בתפקידו, תהיה העברת הצעת החוק לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה לשני בעלי תפקיד - ראש התביעה הכללית ויועץ לממשלה - בראש סדר העדיפויות מבחינתו. בחודש שעבר הזהיר נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, כי הפיצול המתוכנן הינו "מכה אנושה" למוסד היועץ המשפטי לממשלה וייפגע במעמדו.

מבחינת פרידמן, התזמון להעברת ההצעה לפיצול התפקיד מושלם: כהונתו של היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, תסתיים לכל המאוחר במארס 2010, ואף במערכת המשפטית רווחת ההערכה שמזוז יפרוש בתוך מספר חודשים, לאחר שיקבל את ההחלטה הסופית אם להעמיד את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לדין בפרשות שבהן הוא מעורב.

בדברי ההסבר להצעת החוק לפיצול תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה, נכתב ש"הממשלה, האחראית להשלטת המשפט הפלילי, אינה יכולה להתנער מאחריותה למינוי תובע כללי ראוי ולשמש רק ?חותמת גומי' לבחירה של הוועדה". בהצעת החוק של פרידמן מופיעים אף שינויים הנוגעים להרכב ועדת האיתור לתפקיד היועץ ולדרך קבלת ההחלטה על מינויו. כך, למשל, בניגוד להחלטת הממשלה מאוגוסט 2000 לפיה יו"ר הוועדה הוא שופט בדימוס של בית המשפט העליון הממונה על ידי נשיא בית המשפט העליון, על פי ההצעה של פרידמן, הוא יהיה זה שימנה ועדה ציבורית ואף את היו"ר שלה.

ניסיון לבחון מי הם המועמדים האפשריים של פרידמן לתפקיד ראש התביעה הכללי, בהנחה שדרישתו של ליברמן להמשך כהונתו תתמלא, מעלה באופן מיידי את שמות המועמדים של פרידמן לכהונה בבית המשפט העליון. גורם משפטי העריך אתמול שלא מן הנמנע שפרידמן, שנאבק בנשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש על זהות המועמדים למלא את שלושת התקנים הפנויים בבית המשפט העליון, יציג מועמדים בולטים שלו לכהונה בעליון לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה או ראש התביעה הכללית, אם יצליח להביא לפיצול התפקיד.

הפייבוריטית של פרידמן לעליון, שזכתה להתנגדות נחרצת לכהונה מצד ביניש, היא שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, יהודית צור. גם שמו של השופט בדימוס בועז אוקון הועלה אתמול כמועמד אפשרי לכהן בתפקיד. שם נוסף, שפרידמן עשוי להעלותו, הוא פרופ' מני מאוטנר.


http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1070256.html
חזרה למעלה

מבזקים של "נקים":קרא על זימונו של חיים יטיב לחקירה בו הסתבכה היאח"ה בפרשת רמון

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקים כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
לך לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group