לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר מוטי מ- פתח תקוה --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
הבנקים מסוכנים יותר מהחמאס  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הקיבוץ `בהתהוות` הר עמשאעדכונים של נקים:

הכתבה באייס שצונזרה,תחת הכותרת: "ישראל ידעה על הסיכונים של חיסוני קורונה והשתיקה זאת"
שבת 15.10.22 16:27

כעת המחוסנים חשופים פי חמש להדבקה מקורונה עם מערכת חיסונית הרוסה עד כ-80% חשד לאיידס
שישי 22.04.22 10:41

Vaccinated are 5 times more affected by Covid,immune system reduced by 80%&AIDS in sight
שני 07.02.22 14:35

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
טלדרעי

הצטרף: 11 ינו' 2009
הודעות: 25
יישוב: מעלה אדומים


הודעהפורסם: רביעי 14.01.09 17:17    נושא ההודעה: הבנקים מסוכנים יותר מהחמאס

חשבת שהחמאס מסוכן? זה כלום לעומת הבנקים

עודכן 22:18 24/02/2006
יוסי גורביץ
אלי לוינגר, מייסד מפלגת "הלב", מסביר מדוע יש צורך ב"חוק לעשיית דין במנהלי הבנקים ועוזריהם", ואיך לעשות זאת

הפערים החברתיים רק יתרחבו. לוינגר (באדיבותו)
אלי לוינגר, יליד 1943, עוסק בעשור האחרון במאבק נגד הבנקים, והוא המנהיג את מפלגת "הלב". בניגוד למקובל לחשוב, הוא איננו דמגוג שמנופף בקלשון ולפיד; הוא לבוש היטב, מחוייט, ומדבר ברכות. ואם לא היית מקשיב לו, היית עשוי לחשוב שהוא בנקאי.

הדברים שהוא אומר נשמעים מדהימים, אבל הוא מסוגל לגבות אותם. הוא מנהל חברת "תשואות", העוסקת בבדיקת חשבונות בנקים – "הצלנו 14 משפחות השנה מאובדן הבית", הוא אומר – ויש בו מרירות עצומה כלפי הבנקים. את הקמת המפלגה, אגב, מימן מכיסו.

בדרך למקום הראשון מבחינת פערים בחברה
פרסום

מפלגת "הלב", שבראשה עומד לוינגר, הוקמה ב-1996. לדבריו, הוא חוקר את נושא התנהלות הבנקים מאז שנת 1990, והוא משוכנע שהם "הגורם העיקרי לחוסר יציבות כלכלית במדינה".

"לפני 25 שנים, הבנקים היו בגודל המתאים להם. במהלך 25 השנים שחלפו, הם גדלו יותר ויותר, והם הגורם העיקרי לגידול הפערים החברתיים בישראל, הגדלים בשלושה אחוזים לשנה. לפני 25 שנים היינו במקום טוב באמצע מבחינת הפערים החברתיים; היום אנחנו במקום השלישי או הרביעי", הוא אומר.

"תוך חמש שנים," הוא מזהיר, "נהיה במקום הראשון. אנחנו לא ארצות הברית ולא ארגנטינה ואנחנו לא נחזיק מעמד. כבר רואים את סימני ההתפוררות, אבל לא מזהים אותם ולא רואים לאן הם מובילים. לא נראה לי תקין שאנשים שלא נבחרו הם המנהלים את המדינה".

מנכ"ל האוצר עשה מילואים בשביל הבנקים
- למה אתה מתכוון ב"מנהלים את המדינה"?

"כל ההחלטות החשובות שמקבלת הממשלה בישראל, כולן קשורות במקורות לביצוע ההחלטות, היינו תקציב. כל ההחלטות שאין בצידן כסף הן סתם דיבורים. מי שמביא את הנתונים הכספיים לממשלה הם מנכ"ל האוצר או חשב האוצר, ולפעמים גם בנק ישראל. כל מנכ"לי וחשבי האוצר, כל המפקחים על הבנקים, כולם חוץ משלושה – כולם עובדים בבנקים. כמנכ"ל, סמנכ"ל, או מנכ"ל של חברת בת. כלומר, מזה 25 שנים מי שמביא את הנתונים לממשלה, הנתונים שבאמצעותם היא מקבלת החלטות, הם אנשי בנקים לעתיד".

- ולפעמים לשעבר.

"ופעם אחת לשעבר, נכון. היה מנכ"ל בנק אחד שעבר להיות מנכ"ל האוצר, מר שלום זינגר. ראיינו אותו אז במעריב, שאלו אותו מה ראית לעזוב משרה ב-240 אלף שקל לחודש, ולקבל משרה ב-24 אלף שקל לחודש. ואז הוא ענה שהוא רואה את עצמו כ'אחד שעושה מילואים'. הוא שכח להגיד שהוא עושה מילואים בשביל הבנקים.

אנחנו שילמנו 16% ריבית, 18 המשפחות רק 2%

הבנקים רואים בנו פרה חולבת (צילום: יוסי גורביץ)
- איך האזרח הקטן מרגיש מדי יום את הכוח של הבנקים?

"בשנת 2004, הבנקים גבו ממשקי הבית כ-16 אחוזי ריבית, כאשר העמלות נכללות בפנים. מעט מאד אנשים יודעים שלפי החוק, העמלות הן ריבית. 99 אחוזים ממשקי הבית ומהעסקים הקטנים מקבלים 16 אחוזים מהאשראי ומשלמים 16 אחוזי ריבית, כדי שהבנקים יוכלו לתת לכ-1,000 לקוחות בבנקאות העסקית 60 אחוזים מהאשראי בשני אחוזים ריבית – פחות מריבית הפריים, פחות מהעלות המקורית.

"בשנת 2004 הבנקים העבירו מאיתנו שישה מיליארדי שקלים לאותם 1,000 לקוחות השייכים ברובם ל-18 המשפחות שהתפרסמו לאחרונה בתקשורת כבעלים של שליש מהרכוש בישראל".

- כלומר, אחוזי האוברדרפט שאנחנו משלמים שימשו למימון הלוואות בריבית שני אחוזים לאלפיון העליון.

"בדיוק. כשתשובה קונה מלון בחו"ל – במקרה, גם הבעל של יו"ר בנק לאומי לישראל וגם הבן שלה מועסקים על ידו – הוא מקבל אשראי בשיטת נון-ריקורס. מה זה נון-ריקורס? אם הוא יכול להחזיר את ההלוואה, הוא מחזיר. אם לא, הבנק לא פונה אליו בכלל, ופשוט מקבל את הנכס, וההפסד כולו של הבנק.

"אבל האשראי שיש לבנקים מקורו במשקי הבית הקטנים. 70 אחוזים מהפקדונות שיש בבנקים מקורו בלקוחות הקטנים. הם פרה חולבת, תרתי משמע".

הריבית היא נושא מעצבן, משעמם, וקריטי

הבנקים לא יכולים להחזיר את הכסף (צילום: יוסי גורביץ)
"ריבית הפריים מוגדרת בחוק – וכל אחד חושב, בטעות, שהיא הנהוגה ללקוחות מועדפים, כלומר הכי טובה. לא, היא קבועה בחוק. עד סוף 2005 שילמת פריים + 3. אחר כך, העלו את הריבית לפריים + 6, תחת המסווה של ביטול החריגה. הם הכפילו את תוספת הסיכון – אתה יודע מה זה?"

- לא.

"תוספת הסיכון היא המרכיב הכי חשוב בריבית, ואף אחד לא יודע עליו כי הוא לא מופיע באף מסמך שמוגש לך. הריבית מורכבת מריבית הפריים, שהיא אחידה לכולם, ושעליה הבנק רשאי להודיע ברדיו או בעיתון, ומריבית הסיכון, שהיא המבדילה בין הלקוחות. לקוח שלא מהווה סיכון, יקבל ריבית סיכון נמוכה ויתכן שיקבל ריבית פריים. לקוח ללא בטחונות ישלם יותר, בדרך כלל פריים +3. הבנקאות העסקית משלמת ריבית שלילית, למרות שהיא במצב המסוכן ביותר. ריבית הסיכון הוכפלה מאז דצמבר 2005, לכל הלקוחות הפרטיים, מ+3 ל+6. ואת זה הם עשו מבלי להודיע בצורה ברורה. הריבית היא נושא מעצבן ומשעמם, ואנשים לא אוהבים להתעסק בזה. הבנקים מנצלים את זה."

דורשים החזרת 400 מיליארד שקל
"כדי להמחיש את המשמעות של העברת שישה מיליארדי שקל ממשקי הבית לבנקאות העסקית: זה שווה למשכורת חודשית של 1,100,000 שכירים בעשירון החמישי, שמרוויחים כ-5,000 שקלים בחודש.

"עכשיו תחשוב שהם עשו את זה 25 שנה, עם הריבית המצטברת. על פי החישוב שלנו הם העבירו מהציבור למשפחות ההון כ-400 מיליארד ₪, שאנחנו חושבים שהם צריכים להחזיר.

"הם לא יכולים להחזיר את זה. הם לא יכולים להחזיר אפילו 40 מיליארד. אפילו אם נדרוש 20 מיליארד, הם יהיו חדלי פרעון. וזה טוב:: יארגנו אותם מחדש, ושלא כמו ב-1983, אחרי קריסת הבנקים, יארגנו אותם טוב יותר. אז קיבלה הממשלה את מניות הבנקים, אך נאסר עליה בחוק להתערב בניהול. מונו דירקטוריונים חיצוניים, ומנהלי הבנקים קנו את כולם בג'ובים והפכו למנהלים בפועל".

הבנקים החזקים ביותר בעולם
"בסך הכל הבנקים השתלטו בחצי היובל האחרון על 50 אחוז מהרכוש וההון בישראל; לפני 25 שנים הם שלטו ברבע ממנו, כמו בכל מקום בעולם. גם זה הרבה מאד; אבל היום 18 המשפחות שולטות בכ-75 אחוזים מהרכוש. וזה נובע מכך שבישראל יש מערכת בנקאות לא נורמלית, גדולה וחזקה פי חמש מהמקובל.

"אחת השיטות המקובלות למדוד גודל של בנק היא להשוות את הנכסים של הבנק לתוצר הלאומי הגולמי של המדינה שהוא משרת. הבנק הכי גדול בארצות הברית מחזיק ב-17 מהתל"ג של ארצות הברית; בנק פועלים, לשם השוואה, מחזיק ב-67 אחוזים מהתל"ג של ישראל. כלומר, כמעט פי ארבע. בל"ל – בערך אותו דבר; וגם שלושת הבנקים האחרים הם הגדולים ביותר בעולם.

"פרמטר חשוב שני הוא הריכוזיות, איך אפשר לתאם דברים. קל הרבה יותר לתאם דברים בין חמישה בנקים מאשר בין מאתיים. גם בזה אנחנו מספר אחד בעולם. מנהל בנק פועלים יכול להרים טלפון למנהל בנק לאומי, לעדכן את מנהל הבנק השלישי – ולהחליט מי יהיה המפקח הבא על הבנקים ולנהל כך את המדינה".

פינוי בסדר גודל של גוש קטיף, מדי שנה
"אנחנו רואים מה הם עושים עם העושר שצברו; הם גמרו לקנות כאן את הכל, ועכשיו הם מעבירים אותו לחו"ל וקונים שם נכסים. תוך כמה זמן גם הם יעברו לשם, הם כבר אנשי העולם.

ברמת המיקרו, הם הגורם מספר אחד שהעוני בישראל גדל. הם מרוששים גם את המעמד הבינוני, שקטן מדי שנה. זה הנושא הכי חשוב. הבנקים זורקים מהבית כל שנה כ-700 משפחות".

- כמעט כמו גוש קטיף

"רק שאלה לא מקבלים דיור חלופי וטיפול, הם פשוט נזרקים לרחוב".

"כדי להבין חשבון בנק צריך מומחה"
"אני עוסק בזה 13 שנה, בבדיקת חשבונות בנקים. החברה שלי מספקת חוות דעת לבית המשפט, ואומרת 'היתרה הנכונה היא לא כך אלא כך'. השנה הצלנו 14 משפחות שכבר היה להן צו פינוי, כי הראנו לבית המשפט שלא היה חוב פיגורים כלל.

"אבל צריך לומר באותה נשימה שמי שרוצה להתמודד עם בנק בבית המשפט ולהוכיח את צדקתו, צריך להכין לפחות 6,000 דולר. ולא לכל אחד יש את זה. ואם אין לו, אז הוא עף מהבית, או משלם לבנק מה שהוא רוצה.

"הם הצליחו ליצור תשתית חוקית ומשפטית, שכדי להתמודד איתה צריך לקחת מומחה לבדוק את החשבונות. אתה הרי לא יודע, נכון? למרות שהמתמטיקה שם זה חיבור וחיסור, וקצת אחוזים. אני למדתי את זה בכיתה ז'; היום לומדים את זה בכיתה ו'. זה הנתון הכי מתאים: בבית המשפט דורשים ממך להביא חוות דעת מומחה. כולם מסכימים שכדי להבין חשבון בנק, צריך מומחה.

"אז למה? אתה היית מקבל כזה מבעל המכולת? לא, היית דורש ממנו חשבון שאתה מבין. הבנקים חושבים שמותר להם להנפיק חשבונות שאי אפשר להבין מהם כלום. ורוב האנשים יצאו מבית הספר עם תפיסה שאם הם לא מבינים, אז הם לא בסדר. וזה ההיפך: הנטל צריך להיות על הספק. אבל לרוב האנשים אין כסף למומחה, אז הם משלמים".

"פגיעת הבנקים קשה פי עשר מהחמאס"

נאבק בבנקים באמצעות האינטרנט (יוסי גורביץ)
- אז למה להצביע לכם?

"אם לא הצלחתי להסביר את זה עד עכשיו, כנראה שזה אבוד. תראה, ההבדל המדיני בין המפלגות – לבין זה האשכנזי וזה המרוקאי, זה שזז מהימין למרכז וזה שזז מהשמאל למרכז וזה שהיה במרכז כל הזמן – הוא זניח. כולם מתעסקים ב'נושא החברתי', שזו מכבסת מילים לעוני. לכסף".

- למחסור בכסף.

"כן. אבל לא אומרים איפה הכסף. לא אומרים לאן הוא הלך. ואנשים לא מבינים שהפגיעה של הבנקים בציבור קשה פי עשר מזו של החמאס. ולא מסבירים איך להחזיר את הכסף שהלך. נכון שאנחנו לא מופיעים בסקרים כעוברים את אחוז החסימה, אבל הייתי מצפה ממעצבי דעת הקהל, לפחות, שיבינו שאנחנו לא עוד מפלגה".

החוק לעשיית דין במנהלי הבנקים ועוזריהם
"המפלגה היחידה שבה הקול שלך לא הולך לאיבוד, כי גם אם לא נעבור את אחוז החסימה, מנהל הסניף שלך יקבל הודעה ש-2,000 איש בשכונה שלך הצביעו בעד העברת החוק לעשיית דין במנהלי הבנקים ועוזריהם. יש לך לפחות הזדמנות לשלוח דרישת שלום חמה למנהל הסניף שלך, ולומר לו 'אני מאד לא מרוצה'.

"אפילו אם לא נכניס אנשים לכנסת, גם אם יהיו 20 אלף איש, זה מסר. ואל תשכח שמספר המתלבטים הוא עצום, הוא מוערך בחצי. המתלבטים לא טיפשים. המפלגה שלי לא מרכזית, אנחנו פועלים לשינוי אמיתי. יש לנו מסר ברור".

- נניח שתבחרו. איך תעביר את החוק שלכם? רוב מוחלט של חברי הכנסת לא יהיה אתכם.

"תוך יומיים אחרי שנעבור את אחוז החסימה, אני מעריך שהמערכת תקרוס. המשקיעים בעולם לא יחכו שיעבור חוק שיורה לבנקים להחזיר את הכסף. מי שיצליח להוציא את הכסף מהבנקים, אלה יהיו הראשונים; הרי הבנק לא יכול להחזיר את כל הכסף שמופקד בהם. המערכת תקרוס עוד לפני שנושבע לכנסת.

"מעבר לכך, חברי הכנסת לא יכולים להתעלם מהציבור. יש מיליון בתי אב שמושפעים לרעה מהבנקים. אם הם רק ידעו כמה נחמס מהם ושניתן להחזיר את הכסף, הם יפעלו.

עוקפים את בעלי ההון דרך האינטרנט
- מאיפה השגת את הכסף להקמת המפלגה?

"אנחנו פועלים כבר עשור, מאז פרשת הקיבוצים. הוכחנו שהקיבוצים לא היו חייבים כסף לבנקים..."

- למעשה, אם אני זוכר נכון, הוכח שהבנקים היו חייבים כסף לקיבוצים.

"נכון. זה יצר בהלה עצומה והחלה בריחת פקדונות. הבנקים הגיעו בשקט להסכם שמשמעותו ביטול רוב החוב, והממשלה משלמת להם אותו. אז הרווחנו הרבה כסף, וממנו הקמתי את המפלגה. ואם הקיבוצים לא היו משתפנים, היינו עושים אז את מה שאנו דורשים עכשיו.

"הבנקים פותחים כ-150 תיקים כנגד אזרחים מדי יום. תבדוק, ואם זה לא נכון – תקרא לי גוזמאי. והם לא התחילו בזה היום; יש כ-600 אלף תיקים של בנקים נגד אזרחים. כלומר, הבנקים החריבו את החיים ל-100 אלף משפחות. יש מאגר אדיר של אנשים שכועסים על הבנקים גם בלעדינו".

- אז איך הם לא יודעים על כך?

"מי מודיע להם? אנחנו נשענים על האינטרנט, שאותו אי אפשר לחסום. הם יכולים למנוע מאיתנו לפרסם במעריב וידיעות ובערוצים הראשיים, אבל לא באינטרנט. הם לא מספיק חזקים. התראיינו בטלוויזיה הרוסית, והתגובות היו מדהימות: האוכלוסיה הרוסית הרבה יותר משכילה מהאוכלוסיה הישראלית, ויש להם הרבה יותר הבנה בכלכלה. אי אפשר להבין קומוניזם בלי להבין בכלכלה".

קישורים נוספים:
מפלגת "קול הכסף"

_________________
טל דרעי.מפלגת כח הכסף.
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

חשיפה בלעדית של נקים: ההונאה הגדולה של בכירי מערכת המשפט מסביב לגירושים של יהודים?!

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הקיבוץ `בהתהוות` הר עמשא כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group