לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר Guy מ- Tel Aviv --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
הארץ: לפחות 70 שופטים עבריינים מתוך 550 ישנם בישראל  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבוריתעדכונים של נקים:

פרשת ילדי תימן התעלומה, האמת הרבה מעבר לכל דימיון
שני 22.06.20 16:12

מותו של השגריר הסיני בישראל, היתכן שנרצח כי טען שהוירוס הובא לסין?
רביעי 20.05.20 19:19

הטרדות אחרי הפרסום על מעורבות לכאורית של ביבי והמוסד במותו של השגריר הסיני
שלישי 19.05.20 15:26

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
70Haaretzשופטים ע
אורח
הודעהפורסם: שלישי 16.05.06 10:24    נושא ההודעה: הארץ: לפחות 70 שופטים עבריינים מתוך 550 ישנם בישראל

עכשיו ברור מדוע יש עומס יתר על שופטים, Evil or Very Mad

בית המשפט אוסר על שופטים "לחלטר"
יום שלישי, 16 במאי 2006, 7:14 מאת: יובל יועז, הארץ

פרקטיקה של התעלמות מההוראות (צילום: אתר הרשות השופטת)לאחר שנים של התעלמות, בהן עבדו שופטים ב"עיסוק נוסף" במקביל לעבודתם מבלי לבקש אישור, מנסים במערכת המשפט למגר התופעה

עוד בכתבה:
שלושה שופטים ננזפו »
שופט שלא עומד בעומס - לא מקבל אישור »

לא פחות מ-70 שופטים מבין 550 השופטים במערכת בתי המשפט עבדו ב"עיסוק נוסף" במקביל לעבודתם השיפוטית, מבלי לבקש אישור מנשיא בית המשפט העליון ומשר המשפטים, כנדרש בחוק. תמונה זו, של התעלמות בוטה ושיטתית מהוראות המחייבות את השופטים בעניין עבודות נוספות, היתה תמונת המצב לפני כשנה וחצי, בשלהי כהונתו של השופט דן ארבל כמנהל בתי המשפט.

בחודשים האחרונים פעלו במערכת המשפט כדי למגר את התופעה, וכיום לא ידוע בהנהלת בתי המשפט ולו על מקרה אחד של שופטים העובדים בעיסוק נוסף בלא אישור. אם יתגלה מקרה כזה, מבהירים גורמים משפטיים במערכת, תוגש נגד אותו שופט מיד תלונה לנציבה.

במערכת בתי המשפט התפתחה לאורך השנים פרקטיקה של התעלמות מההוראות המחייבות שופטים לבקש אישור לעיסוקים נוספים. זאת, אף שהשופטים מחויבים להקדיש את מיטב זמנם לעבודתם השיפוטית, מחויבות המקבלת משנה תוקף כשמדובר בשופטים הצוברים פיגורים משמעותיים בכתיבת פסקי דין. חוק יסוד: השפיטה קובע כי שופט זקוק לאישור של נשיא בית המשפט העליון ושל שר המשפטים כדי לעבוד בעבודה נוספת.


שלושה שופטים ננזפו


השופט בעז אוקון. נזף בשופטים (צילום: "הארץ")הפרשה התעוררה שוב בעקבות דו"ח מבקר המדינה האחרון שפורסם בשבוע שעבר, ומתח ביקורת על שלושה שופטים בכירים: נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב אורי גורן, סגן מנהל בתי המשפט אלון גילון והשופט המחוזי עודד מודריק. זאת, בשל עבודתם במשך שנים כשופטים בבית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל. מדובר לכאורה בהפרה כפולה של הכללים - עבודה בעיסוק נוסף ללא אישור, ועבודה בתפקיד שיפוטי ב"גוף וולונטרי", האסורה בהוראות הפנימיות של הנהלת בתי המשפט.

בנוסף, גורן וגילון קיבלו דרך קבע כרטיסי חינם למשחקי מכבי תל אביב ביורוליג, כפי שקיבלו יתר הפעילים באיגוד הכדורסל. מסקנות המבקר, מיכה לינדנשטראוס, היו חריפות: "אין מקום ששופטים מכהנים יכהנו בתפקידי שיפוט במוסדות ספורט, על שופטים גם להימנע מלקבל תעודות וכרטיסי כניסה ללא תשלום לאירועים שונים, משום שהדבר עלול ליצור רושם כי מדובר בקבלת טובות הנאה".

בעקבות העברת ממצאי המבקר לתגובת הנהלת בתי המשפט, הגישו נשיא בית המשפט העליון אהרן ברק ומנהל בתי המשפט בעז אוקון תלונות לנציבת תלונות הציבור על שופטים, טובה שטרסברג-כהן, נגד שלושת השופטים, ובמקביל הורו להם להפסיק מיד את עיסוקם באיגוד הכדורסל.

לפני כחודשיים סיימה שטרסברג-כהן את בירור התלונות, והן נמצאו מוצדקות. ברק אימץ את המלצתה ונזף בשלושת השופטים הבכירים.

להגנתם טענו השופטים כי מאז ומתמיד אושר עיסוקם הנוסף של שופטים באגודות ספורט שונות, ואף בערכאות השיפוטיות שלהם. במשך שנים קיבלו כל השופטים שביקשו אישורים לעיסוק נוסף אישורים אוטומטיים. המצב הגיע לכך ששופטים רבים כלל לא טרחו לבקש אישורים, ו"הסתמכו" על אישורים שקיבלו עמיתיהם .


שופט שלא עומד בעומס - לא מקבל אישור


אהרן ברק. הסופר המפורסם ביותר במערכת המשפט (צילום: בוצ`צ`ו)כיום, לא ידוע למערכת על אף מקרה של שופט העוסק בעיסוק נוסף בלא אישור. במקביל, קרוב ל-200 שופטים מבין 550 השופטים המכהנים עוסקים בעיסוקים נוספים באישור. במה למשל? רוב השופטים "מחלטרים" בהוראת קורסים שונים בפקולטות למשפטים; כמה שופטים מכהנים בוועדות ציבוריות בלא לקבל תשלום. מנגד, כ-20 שופטים שביקשו בשנה האחרונה אישור לעיסוק נוסף נענו בשלילה.

מי לא מקבל אישור? שופטים המבקשים לכהן בגוף שבו פועלים גם פוליטיקאים; שופטים המבקשים לכהן בגוף האוסף תרומות או מחלק כספים; שופטים המבקשים אישור לייעץ לגופים כלכליים. ומה באשר לכתיבת ספרים? הסופר המפורסם ביותר במערכת המשפט הוא נשיא העליון עצמו, ברק. מהכללים החדשים עולה ששופט שאין לו פיגורים בעבודתו, ורק אחרי השלמת הספר יוצר קשר עם הוצאת ספרים לפרסומו - כלל אינו חייב בקבלת אישור. אולם שופט היוצר קשר עם הוצאת ספרים וחותם על חוזה טרם כתיבת ספרו - נדרש לקבל אישור.


פרסומתבינואר 2006 פירסם אוקון הנחיה מחייבת חדשה לכלל השופטים, הקובעת את השיקולים שלפיהם יוחלט אם יקבל השופט היתר לעיסוק נוסף. ככלל, שופטים בשנת כהונתם הראשונה לא מקבלים אישור, האישור הוא לארבע שעות עבודה שבועיות לכל היותר, לא ניתן אישור לעיסוק הנעשה בשעות העבודה הרגילות. לכל בקשה מצורפת חוות-דעת של נציבת התלונות על שופטים, ואם מתברר שלשופט יש פיגורים בכתיבת פסקי דין או בשמיעת משפטים ממושכים - הוא אינו זוכה לאישור. בנוסף, עם כניסתה של ציפי לבני לתפקיד שרת המשפטים, בדצמבר 2004, הוחלט שכל אישור תקף לשנה אחת בלבד. עד אז פעלו שופטים בשלל עיסוקים על בסיס אישורים בני עשר שנים ויותר.

דוברת הנהלת בתי המשפט מסרה בתגובה כי, "בשלהי 2004 התחוור שקיימים מקרים רבים שבהם שופטים עסקו בעיסוק נוסף ללא אישור. עניין זה הוסדר עם כניסתם לתפקיד של מנהל בתי המשפט בעז אוקון ושרת המשפטים ציפי לבני. בשנים האחרונות, עוד קודם לביקורתו של מבקר המדינה, הובהרה לשופטים כמה פעמים ההנחיה להגשת אישור לעיסוק נוסף, והשופטים אף התבקשו להגיש מחדש בקשות עיסוק".


http://news.walla.co.il/?w=/10/906736
חזרה למעלה

מצעד האיוולת: ב-6.9.06 שופטים הנתבעים בהליך אזרחי בבג"ץ דוחים בעצמם עתירה להכשיר את מינוי ביניש

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבורית כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group