לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר Guy מ- Tel Aviv --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
ניצולים שמקבלים את קצבאותיהם ישירות מגרמניה זוכים לתנאים נדיבים יותר מאלה המטופלים בישראל  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> התנהלות הסוכנות היהודית ומפא'י בשואהעדכונים של נקים:

פרשת ילדי תימן התעלומה, האמת הרבה מעבר לכל דימיון
שני 22.06.20 16:12

מותו של השגריר הסיני בישראל, היתכן שנרצח כי טען שהוירוס הובא לסין?
רביעי 20.05.20 19:19

הטרדות אחרי הפרסום על מעורבות לכאורית של ביבי והמוסד במותו של השגריר הסיני
שלישי 19.05.20 15:26

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
ערוץ שבע
אורח
הודעהפורסם: שלישי 28.12.10 8:40    נושא ההודעה: ניצולים שמקבלים את קצבאותיהם ישירות מגרמניה זוכים לתנאים נדיבים יותר מאלה המטופלים בישראל

אין סיבה להחזיר רכוש לניצולי השואה...
מחבר הדו"ח החמור על היחס בישראל לניצולי השואה: הועד להשבת רכוש לניצולים מתוקצב ע"פ הרכוש שהוא מחזיק, אז למה שהוא יחזיר?
פרסום ראשון: 28/12/10, 07:20
שמעון כהן


דו"ח חמור הנפיק מכון ירושלים אודות יחסה של מדינת ישראל לניצולי השואה. ע"פ הדו"ח ניצולים שמקבלים את קצבאותיהם ישירות ממשלת גרמניה זוכים לתנאים נדיבים יותר ביחס לאלה המטופלים על ידי מדינת ישראל. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם בועז ארד, מחבר המסמך הקובע כי לכאורה אין כל אינטרס לועד להשבת רכוש לניצולי השואה אכן להשיב רכוש שכזה. זאת כיוון שהמדינה מתקצבת את הועד על פי הנכסים שאותם הוא מחזיק ולא על פי הנכסים שאותם הוא מחזיר לבעליהם.

ארד קובע בדבריו כי ישראל הצעירה העדיפה להלאים נכסים וסכומי כסף שהגיעו לניצולים, בין באופן פרטי ובין במסגרת הסכם השילומים, לטובת בנייתה המדינה ולא התייחסה לפרטים שבה. זאת בעוד במדינות אחרות ההתייחסות לניצולים הייתה פרטנית, ובהתאם גם הטיפול והפיצוי שזכו להם.

על פי הדו"ח הרשויות בישראל מצידן לא עשו את הנדרש על מנת לתקן עיוות זה ובמקרים רבים פועלות על מנת להתיש את הפונים אליהם ולהאריך את מסלול המכשולים הניצב בפניהם. "התוצאה הטראגית של התנהלות זאת היא ששני שליש מן הניצולים לא קיבלו פיצויי נכות אישיים בגין מאורעות השואה, כיוון שנפטרו בעוד הם ממתינים לפיצוי".

ברוח כוללת זו ממשיכה מדינת ישראל לדרוש תמיכה מוועידת התביעות על מנת לממן פרויקטים ציבוריים (כגון בתי חולים ומוסדות אחרים) מכספם של ניצולי השואה, נקבע בדו"ח. "בכך נמשכת ההתנהלות הרואה בכספים שיועדו להטיב עם הניצולים ולהשיב רכוש לבעלים - כספים זמינים למטרת הקלת לחצים תקציביים של מדיניות הממשלה".

מעל 61 מיליארד ש"ח ששולמו על ידי ממשלת גרמניה למדינת ישראל במסגרת הסכם השילומים ומיליארדים רבים נוספים נצברו ברכוש והשקעות אשר נותבו למטרות שונות, אך רק חלק מסכום זה, כ-53% , הועבר לניצולים במסגרת חוק נכי רדיפות הנאצים.

על הפערים הרחבים בין מספר התביעות למספר הניצולים שטופלו ופוצו מעידים לא מעט הנתונים הבאים: "נכסי נספים וניצולים הנמצאים בידי מדינת ישראל שווים יותר מ-800 מיליון ש"ח, אך מדינת ישראל מתייחסת למשימת ניהול הרכוש והחזרתו ברשלנות ובעצלתיים. במשך השנתיים הראשונות לפעולתה, "החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה" האמורה לאתר יורשים ולהחזיר נכסים הצליחה להחזיר נכסים בסך 5.5 מיליון ₪ בלבד לכ-10 יורשים מתוך 110 יורשים ובעלים מוכחים. היא כשלה מלטפל במהירות בפניות של יורשים ובעלים. מחיר התפעול של החברה בשנתיים אלו היה יותר מ-20 מיליון ש"ח. עד היום מוגבלת הגישה למידע אודות הנכסים שנחשפו ומנועי החיפוש המפוזרים במגוון אתרים אינם חושפים את מלא התמונה למבקשי המידע".

ארד קובע ש"במדינת ישראל מעולם לא בוצעה סקירה מלאה או רישום ומעקב אודות ניצולי השואה החיים בתחומה. לא ננקטו צעדים נדרשים להשבת רכוש, להעברת הפיצויים שנתקבלו בשמם של הניצולים ולא הוענק סיוע לרבים מן הניצולים".

בין השאר הוא מתייחס בדו"ח שלו לכך שזכויות רבות אינן מובאות לידיעת הניצולים. "אחת הזכויות המוקנות בחוק הינה קבלת תרופות בחינם. זכות זו לא הובאה לידיעת הניצולים למרות שניתן היה ליידעם בקלות בדיוור דרך מאגרי המידע של הביטוח הלאומי, על פי מקומות לידה ותאריכי לידה".

ארד אף מציג נתונים מטרידים באשר לשימוש שנעשה על ידי החברה להשבת נכסי הניצולים בכספם של הניצולים. לדבריו התקציב התפעולי של החברה בשנתה הראשונה היה 24 מיליון ש"ח. באותה שנה היא הוציאה כ-3.7 מיליון ש"ח עבור ריהוט, מחשבים ושיפורים במשרדי החברה. בשנת 2008 שולמו משכורות לעובדים בסך של כ-7 מיליון ש"ח, ובסך הכול הוצאו לטובת תפעול המנגנון כ-16.5 מיליון ש"ח.

עוד הוא קובע כי עד 31 בדצמבר 2008 הועברו לחברה נכסים בשווי של כ-220 מיליון ש"ח ברכוש שוטף ועוד כ-648 מיליון ש"ח במניות אוצר ההתיישבות היהודית וכן בקרקעות ודירות. נכסים ורכוש אלו הניבו בשנת 2008 הכנסות מהשכרת מבנים של יותר ממיליון ש"ח.

כאמור, בהקשר זה של הועדה הוא מוסיף וקובע כי החוק בישראל שקבע שתיקצוב הועדה יהיה ע"פ נכסים המוחזקים בידיה ולא על פי היקף הנכסים המוחזרים לבעליהם, גורם לכך שהאינטרס הטבעי של החברה הוא לא לנסות ולאתר ניצולים, לא להשיב להם את נכסיהם ואף להקשות עליהם.

ארד מביע תקווה שהועדה המיוחדת בראשותו של השר יוסי פלד תחקור את ההתנהלות הזו ותביא קץ לבעייתיות העולה לכאורה מהנתונים.


http://www.inn.co.il/News/News.aspx/213355
חזרה למעלה

לחץ כאן לפורום החדש על המחדלים המשפטים בחקירת רצח רבין

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> התנהלות הסוכנות היהודית ומפא'י בשואה כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group