לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים גב' רויטל מ- רמת השרון --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
נחשף המסמך,המשטרה עצרה ילד בן 14 על המרדה והטפה להתאגדות..  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חטיפת ילדי תימן וקבוצת הרב עוזי משולם

עדכונים של נקים:

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

היום יתקיים ערר במשפט דרייפוס ללוחם גיבור במשטרת ישראל
רביעי 27.12.23 20:28

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`

הודעהפורסם: ראשון 07.01.07 11:47    נושא ההודעה: נחשף המסמך,המשטרה עצרה ילד בן 14 על המרדה והטפה להתאגדות..

עמי משולם המבקש בימים אלו מקלט מדיני בקנדה, חושף באתר של `נקים`
את ההוכחות לרדיפת הממסד נגדו ונגד אביו עוזי משולם להשתקת פרשת ילדי
תימן.
http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=1267

ב-1.4.94 המשטרה תפרה לעמי משולם היותו בן 14 בלבד תיק הזוי של
המרדה והטפה להתאגדות אסורה?!, וכן עצרה אותו בנסיבות שונות, תיקים אלה
נסגרו מחוסר עניין לציבור בשנת 2000 אך קשה שלא לתמוה על התנהלותה של
המשטרה של משה שחל. אותה משטרה שניצלה לכאורה את כאבם של אנשי
משולם להסיתם לדבר עבירה באמצעות פרובוקטורים (ע"ע אבישי רביב).

לא מדובר בשוטר `אחבל` מתחנה אלמונית שחקר ילד בן 14 על הטפה
להתאגדות אסורה והמרדה אלא ביחב"ל בכבודה ובעצמה (יחידה לחקירת פשעים
בינלאומיים).

ועדת החקירה הממלכתית שהוקמה מיד אחרי אירועי יהוד סיימה גם היא בקול
ענות חלושה כמו כל הועדות שקדמו לה על פי מסורת רבת השנים לטיוח חטיפות
גירוש ורצח עם שנעשו בשם מדינת ישראל מראשית הקמתה (ע"ע גזזת,רצח
רבין,פרשת מרטין שלאף והעקירה מעזה ועוד).

מאז אירועי יהוד התפרסם ב- 2001 ספרה החשוב של שושה זייד `הילד איננו`,
אישה שיצאה להוכיח שפרשת חטיפת ילדי תימן מצוצה מהאצבע וחזרה נסערת
מלגלות שאכן הילדים נחטפו באלפיהם.

כמו כן ב-17.2.2002 התפרסמה כתבה בידיעות אחרונות על מתנת היום הולדת
שהובאה על ידי יגאל אלון לידידיו בקיבוץ גינוסר, את הילדה ציונה היימן (בשמה
האמיתי `סאלם` לדברי פילוביץ שחף).
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/viewMsg.asp?id=303&msgid=286145 2&archive=1

פרשת ילדי תימן מתבררת כאחת הפרשיות המרכזיות עליה עמל השב"כ להשתיק
חשיפות, יחס אליו זוכות רק פרשיות בעלות חשיבות אסטרטגית כדוגמת פרשת
רצח רבין (ע"ע העיתונאי פילוביץ שחף-מאיר משולם והיעלמותו אחרי עבודתו בן
היתר על שתי פרשיות אלה).

יש לקוות שנכבדי השב"כ והמשטרה יגלו ביום מן הימים ייסורי מצפון על פעולותיהם
לחיפוי הזועות של בכירי העבריינים של מדינת ישראל מראשית הקמתה ועד היום,
יש מי שטוען שנטישת דרך הפשע מאפשר לפעמים לחזור לשלוות נפש ולצלם אנוש...

שוטר אם לא תספר זה לא יגמר=>
http://www.nakim.org/join/

click to enlarge

click to enlarge

הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" באמצעות טלגרם @HaimYativ או דוא"ל haim@nakim.org

השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso

נערך לאחרונה על-ידי חיים יטיב בתאריך שבת 15.03.08 23:32, סך-הכל נערך פעם אחת
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

חדש!: הוסף את נקים ככפתור ב-toolbar לגישה מהירה לפורומים ועידכון שוטף

Nakim
צוות
צוות

הודעהפורסם: שישי 19.01.07 15:16    נושא ההודעה: `כך איתרתי ילדי תימן שנחטפו`

על כנפי נשרים...

הקברים שנפתחו ונמצאו ריקים

יציקת הבטון אחרי חלוקתה ותיחומה

יציקת בטון בטרם חלוקתה וסימונה כאתר קבורת הילדים

עוד תמונות...

פרסום ראשון: 16/01/07, 17:55 / עדכון אחרון: 19/01/07, 07:10
כך איתרתי ילדי תימן שנחטפו
נשיא פדרציית עולי תימן מספר על שנות חיפושיו אחרי ילדים תימנים שנעלמו ונחטפו, ועל פגישות עם הוריהם הביולוגיים. כתבה ראשונה בסדרה
שמעון כהן

בעקבות עלייתה באחרונה של סוגיית ילדי תימן החטופים לשולי החדשות פגשנו את ד"ר משה נחום, נשיא הפדרציה העולמית של יהודי תימן, המספר על מסעותיו ברחבי העולם בהם איתר ילדי תימן חטופים, והביאם למפגש עם משפחותיהם המקוריות. כתבה ראשונה בסדרה. בימים הקרובים נביא כאן פרשות נוספות שנחשפו על ידי ד"ר נחום וזכו להתעלמות ציבורית ותקשורתית גורפת.

את הדיווחים על אירועים בהם נחטפו ילדים מחיק הוריהם בעת העלייה הגדולה מתימן בראשית שנות החמישים, ניתן לשמוע כמעט מכל משפחה יוצאת תימן בישראל. לעיתים מזומנות נשמעים סיפורים דומים גם מקרב יוצאי צפון אפריקה ועיראק. בעדותו הנפרסת כאן מספר ד"ר משה נחום על המפגשים אותם קיים במרוצת השנים האחרונות בין ילדים שנחטפו לבין הוריהם הביולוגיים. זאת לאחר תחקירים מאומצים, הצלבות מידע ומסמכים.

למסעות החיפוש שלו יצא ד"ר נחום בעקבות הוראת סבו, שהיה מראשי רבני העידה התימנית בתימן ובעת העלייה לארץ. הסב ביקש מנכדו לאתר את הילדים בני משפחתו שנחטפו והועברו להודו, אך הוסיף הוראה לנכד להמשיך במאמצים לאתר גם ילדים, תינוקות ופעוטות אחרים שנחטפו ולהשיבם לחיק הוריהם. "רק בכך", אמר הסב "תסיר את הקללה שתרחף מעל מדינת ישראל על המעשה שעשתה. בית ראשון חרב על עוון דומה ואסור שהטרגדיה תחזור על עצמה".

יש לי הכל אך לא נחמה מאבדן הבן:

ד"ר נחום מספר על היום בו שב לביתו בשעת לילה מאוחרת ומצא על מפתן דלתו יהודי אמיד בן העדה התימנית, תושב ניו יורק, שביקש בדמעות שליש `מצא לי את הילד שנלקח ממני. יש לי הכול בחיים. יש לי רכוש רב, אבל אין לי מנוחה. אני לא ישן בלילות מהצער על אבדן הבן`. בהמשך שיחתם סיפר האב שבהגיע ילדו האבוד לגיל גן עבר את הארץ לאורכה מגן לגן בחיפושיו אחר הילד אך לשווא. מאוחר יותר, כשגדל הילד והגיע לגיל בית ספר עבר האב בבתי הספר אך גם שם לא מצא את בנו. כעת הוא מבקש את סיועו של משה נחום. "איתרנו אותו. התברר שהוא למד בבית הספר ברמת חן. בית הספר היה מוקף בעצי אקליפטוס ולכן האב לא מצא אותו בחיפושים", מספר נחום. הבן סירב לשתף פעולה כדי שלא לפגוע בהוריו המאמצים.

מקרה נוסף בו אותר אחד הילדים שהועלמו החל במבט עיין חטוף של אם בבנה. "האישה ראתה את בנה בתחנת אוטובוס בתל אביב והתעלפה במקום. הוא פונתה לבית החולים `איכילוב`. זה היה שנים אחרי שהבן שלה נחטף ממנה, אבל היא הייתה משוכנעת שזה הבן שלה. היא סיפרה לי שראתה את הבן שלה. לילד הייתה אחות תאומה, ווידאנו את הקשר ביניהם לפי מספר תעודת הזהות העוקב של שני הילדים. האם אמרה לי גם שיש כתם לידה בצלעותיו. מצאתי את התואנה לקחת אותו למרחצאות מבלי שידע שהאישה הזו שהתעלפה ברחוב חושבת שהוא הבן שלה. במרחצאות וידאתי את קיומו של כתם הלידה. הלכנו לבית הוריו המאמצים. האם התנערה ואמרה שהילד נולד לה בבית החולים `מאיר`. הבעיה היא שבשנה בה הוא נולד בית החולים `מאיר` היה עדיין רק בשלבי בנייה".

נחום מספר על ילדים נוספים אותם איתר והשיב להוריהם במרוצת שנות השישים. הוא מזכיר שמות שהוצגו על ידו בפני הוועדה המיוחדת שהוקמה בכנסת לבירור הפרשה – אורי וכטל, משה בכר, צילה לוין ואחרים "אלו ילדים שמעצמם יצאו לחפש את בני משפחתם הביולוגית". איתורה של צילה לוין כביתה של מרגלית עומייסי זכה לסיקור תקשורתי לאחר שסדרת בדיקות DNA בארצות הברית הוכיחה את הקשר הוודאי בין השתיים. למרות בדיקות אלה ביקש מנהל המכון לרפואה משפטית, פרופ` משה היס, לנפץ את הטענה שהוצגה בבית משפט, ושטען שאמנם יש קשר במבנה ה-DNA של השתיים אך אין וודאות מוחלטת שמדובר באם וביתה. "זה שטויות", קובע נחום, "יש ביניהם תיאום של מאה אחוזים".

ממשיך ומספר ד"ר נחום: "ראיינתי נערה נוספת שנחטפה וגדלה בבית זר. אביה של הילדה התגרש מאימו לאחר החטיפה. הוא טען שהאם הפקירה את משמרתה כשעזבה בבית החולים את התינוקת שזה עתה נולדה. האב חשש מחטיפה לאחר הסיפורים הרבים ששמע והזהיר את האם שלא לעזוב את התינוקת. היא עזבה את המקום וכשנחטפה לא יכול היה האב לסלוח וגירש אותה. מצאנו את התינוקת החטופה כשכבר הייתה לנערה".

אחיות קופ"ח סיפרו: קיבלנו הוראה להעביר את הילדים לויצ"ו:

"במסגרת התחקירים שלנו ראיינו את גברת גולדפרב שהייתה אחות בטיפת חלב, אותה ואחיות נוספות בבתי חולים, קופות חולים וטיפות חלב. הן סיפרו לנו שהעבירו תינוקות לאכסון בויצ"ו ובהדסה", מספר ד"ר נחום שבמקומות מסוימים כבר זכה לכינוי `צייד התימנים`.

שיחה נוספת שקיים נחום במסעות החיפוש שלו משרטטת דפוס התנהגות ממוסדת ומסודרת להעלמת הילדים. בשיחה שתועדה סיפר נהג מונית שתפקידו היה להעביר ילדים מקיבוץ עין שמר לראש העין, שם הודיעו לעולים שהם מוזמנים לקחת את ילדיהם, "אבל אלה לא היו הילדים שלהם. נעשה כאן תרגיל. לקחו ילדים ממחנה אחד ושאלו הורים במחנה אחר אם אלה הילדים שלהם. ההורים הגיעו לקבל את הילדים שלהם אבל ראו שאלה לא הילדים שלהם והשאירו את הילדים. כך ניתן היה לטעון שאיש לא בא לדרוש אותם ולקחת אותם למטרות אחרות. נהג המונית הזה הודיע אחרי כמה נסיעות שכאלה שהוא לא מוכן לשתף פעולה עם התרגיל הזה. הוא ראה ששוב ושוב הוא מסיע ילדים ומחזיר אותם לעין שמר בלי שאף אחד יסכים לומר שאלו הילדים שלו".

סמרטוטים וספרי קודש במקום עצמות

שנים מאוחר יותר היה נחום בדרכו לנמל התעופה בן גוריון בחזרה לביתו בקנדה, "ופתאום אני שומע ראיון שבו נאמר שנמצא מקום קבורתם של הילדים, כך על פי עדותו של הקברן עטייה. חיפשתי את האפשרות הראשונה לפרסה ושבתי על עקבותיי. זימנתי למקום את ראש עיריית ראש העין כחבר הועדה שמונתה לדון בפרשה, ואמרתי לו שהוא חייב להגיע בדחיפות לבית העלמין. הגענו למקום ומצאנו שבמקום כבר מוכנה יציקת בטון כדי לכסות על השטח באופן סופי. כדי שלא ניתן יהיה לבדוק אם אכן יש משהו בקבר הזה או לא. חפרנו במקום לפני הנחת היציקה שאולי הייתה קוברת את הפרשה. במקום לא היה זכר לעצמות. מצאנו שם רק ספרים, ספרי קודש, ניירות וסמרטוטים. דרשנו מהקברן שיספר לנו מדוע אמר ששם נקברו הילדים. לא כל כך נעים לספר כי היה מדובר באדם מבוגר, שגם נראה מבוגר, אבל אמרנו לו שאם הוא לא יענה לשאלתנו כל אחד מהנוכחים יקח את המעדר שבידו ויקבור אותו בבור שנפער. הוא אמר `אמרתי שכאן נמצא קברם של הילדים כי כך אמרו לי לומר`, אבל הוא סירב לומר מי חייב אותו לומר את הדברים".

גם אחיו של משה קצב בילדים הנעלמים

ולא רק על הורים מקרב עולי תימן נאספו נתונים. גם עולים מצפון אפריקה, מעיראק ומאיראן חוו את העלמם התמוהה של הילדים. בין המשפחות שביקשו את עזרתו של ד"ר נחום הייתה גם משפחתו של מי שלימים היה לנשיא המדינה, משה קצב. אחיו הקטן ציון נעלם ואמו גוהר ביקשה את עזרתו של מאתר הילדים. "יום אחד קראתי בעיתון שהמשפחה טוענת שהבן נפטר. התקשרתי לאמו של קצב ואמרתי לה `גוהר, אני מבין שהפרשה הסתיימה`. היא אמרה `מפיך לריבונו של עולם` ".

השומר ירה למוות באב שחיפש את בתו

ראשו של ד"ר נחום עמוס סיפורים על הורים שמהם נחטפו ילדים, ובעצב, כאילו לא חלפו עשרות שנים וכאילו מדובר בילדיו שלו הוא מספר ונוקט לא אחת בשמות ההורים, מכיר אותם ואת בני משפחותיהם:

"מרים סעיד הגיעה לארץ עם תינוק בן חודש וחצי. עוד במטוס הוא נלקח על ידי אחות. היא ביקשה להאכיל אותו אבל האחות סירבה. כשירדו מהמטוס ראתה את האחות מתרחקת כשבידיה הילד. היא זעקה `גנבו לי את הילד` וניסתה לרדוף אחרי האחות. המשטרה עצרה אותה... במקום לעצור את האחות שגונבת ילד הם עצרו את האם המסכנה הזו".

"אב אחד, יהודי מאשקלון, חזר לביתו ושם אשתו מספרת לו שאמרו לה שהילד מת. היה מדובר באדם אגרסיבי, שוחט במקצועו, הוא מצא את הרופא הראשון שנקרא בדרכו, שלף את הסכין השחיטה שהיה לו ואיים עליו שישיב לו את הבן מיד ואם לא... הרופא הורה לתת לו ילד אחר. האב הזועם הבהיר שהבן הזר יישאר אצלו עד שיושב לו בנו שלו. חלף זמן מה ובנו הביולוגי של האב התקיף הושב וזוהה על פי כתם לידה".

אירוע עגום ביותר הוא אירוע נוסף עליו מספר נחום, המקרה של יעקב סאלם ג`רפי. "יעקב סאלם ג`רפי הבחין באחד מימי השבת שביתו בת השנתיים נעלמה. הוא החל לחפש ורצה לצאת את הגדר שהקיפה את מחנה העולים, אבל בשער היה שומר שלא הסכים שהוא יצא מהמחנה וירה בו שלושה כדורים למוות. עד היום לא נפתחה חקירה נגד השומר ולא היה משפט. איש לא יודע מה היה שמו של אותו שומר".

"2 ילדים נגנבו לסעידה סרי. היא לקחה את ילדה בן השלוש וחצי לבדיקת רופא כי כך אמרו לה. הילד השתרך מאחוריה, בריא לחלוטין, אבל הרופא אמר לה שתמתין בחוץ. אחרי שעה וחצי של המתנה הגיע אמבולנס, מתוכו יצאו שני גברים, הכו אותה בראשה ולקחו את הילד. כשהתעוררה הבחינה שהילד איננו איתה והחלה לזעוק `גנבו לי את הילד`. הרופא יצא מדלת חדרו ושאל `למה את מרעישה?` היא בכתה שגנבו לה את הילד. הרופא ענה `לא ראיתי אותו`. היא זעקה `אבל נתתי לך אותו לבדיקה. בידיים שלי נתתי לך אותו` הרופא ענה `אני לא יודע על מה את מדברת`. שוטרים שהוזעקו אל המקום גירשו אותה מהמרפאה".

אז לאן הועברו הילדים?

ד"ר נחום מספר על שיחה שקיים עם הרב אבידור הכהן שסיפר לו על נסיעתו לניו יורק בשנת 55` שם ראה בבית הכנסת הורים בהירים ועימם ילדים שחומים. הרב הכהן סיפר ששאל את הגבאי `מה קורה כאן?` התשובה הייתה ברורה נחרצת ועגומה `מדובר בילדים שנלקחו בארץ ישראל והביאו אותם לכאן`.

ד"ר נחום מעריך שהמדינה בימי חיתוליה הזדקקה לכסף לרכישת נשק וציוד רב, ומעבר לים היו די הורים עריריים ובעלי ממון שהיו מוכנים לשלם רבות כדי לאחוז ילד משלהם.

בכמה ילדים מדובר?

הדעות בשאלת מספר הילדים שנעלמו ונחטפו חלוקות, אך ברור שמדובר במאות רבות. בעיתונו הוותיק, שלימים נסגר `העולם הזה`, טען העיתונאי אורי אבנרי כי הילדים נמכרו במחיר של 5,000 דולר לילד.

בשנת 52 נתפסו בנמל התעופה במונטריאול שני יהודים, חרדים למראה, כשבידיהם מזוודה ובה שלושה מיליון דולר במזומן. חקירה קצרה העלתה שמדובר בסכום כסף ששולם עבור מכירת ילדים. ד"ר נחום משלב את הנתונים האחרונים וסבור שאם מדובר בשלושה מיליון דולר שחולקו על פי תעריף של 5,000 דולר הרי שבאירוע הזה שולם הסכום עבור 600 ילדים שהועברו אל מעבר לים.

אירוע נוסף יתכן ונותן מושג לגבי מספר הילדים שהועלמו, וגם עליו מספר נחום. "היה זה בשנת 92`, רעידת אדמה קשה ביותר הכתה במצרים והשלכותיה הורגשו גם בישראל. באותו יום אני מקבל שיחת טלפון בשעת בוקר מוקדמת. על הקו אדם תושב רחובות והוא מספר לי שרעידת האדמה הפילה ממדף עליון של מחסן ממשלתי, באזור התעשייה של רחובות, ארגזי ענק ובהם חבילות מסמכים מסודרים היטב ועליהם הכיתוב `ילדי תימן` `סודי ביותר`. האדם שמעבר לקו מספר לי על לא פחות מ-5,800 תיקים ממוספרים שנפלו והתפזרו. הזעקתי מיד צוות טלויזיה של ערוץ 9 המקומי. הגענו למקום אבל השעה הייתה כבר אחרי 7:00 בבוקר, שעה שבה עובדי המחסן כבר הגיעו לעבודתם והזעיקו את המשטרה. השוטרים מנעו מאיתנו כניסה למקום. צילמו את המחסן והארגזים מרחוק".

ולאן הגיעו הנתונים?

את המאבק העיקרי עוררו עולים מתימן בהנהגתו של טוביה סולמי כבר בשנת 66`. באותה שנה החלו להגיע צווי גיוס לבתי העולים. הילדים שעל פי הרישומים האמיתיים לא נפטרו כגרסת הרשויות ולכן צווי הגיוס החלו להגיע לבתי מאות משפחות, וכך הגיע אישור ראשון לתחושה הפנימית שליוותה את ההורים מאז נעלמו ילדיהם - הילדים בחיים. את מלחמתו של סולמי השתיקו הרשויות בכוח זרועה של המשטרה, אבל הזעקה שכבר נשמעה לא הרפתה מהרשויות עד ימים אלה.

כידוע, פעילים מרכזיים מקרב העדה התימנית, ובהם גם ד"ר משה נחום, העלו את הסוגיה לדיונים בכנסת. "אחרי שש וחצי שנות ועדת בדיקה בראשות השופט שלגי שאלתי אותו בכנסת `מה עשית בתקופה הזו כדי למצוא את פתרון הפרשה?`. הוא ענה לי `לא התחלנו לעבוד כי לא קיבלנו את התקציב לעבודת הבירור`. התברר שמדובר בסך הכול בסכום של עשרת אלפים שקלים שנדרשו כדי לפתוח את הדיון. שאלנו `איך נתנו לעניין להיסחב?`. אין לנו תשובה. בדיון השני שהתקיים בכנסת שבוע מאוחר יותר, דיון שלקראתו נדרשה המשטרה להציג בו נתונים, הבנו שאין התקדמות ומישהו סותם את הגולל ולא מאפשר להגיע למסקנות".

לעומת התעלמות חברי כנסת לא מעטים מציין ד"ר נחום לשבח שלושה חברי כנסת שנרתמו לטיפול בפרשה ודרשו תשובות לתהיותיהם של נציגי העדה. השלושה הם חברי הכנסת מאיר קליינר, נעמי בלומנטל וצבי הנדל, אך לדבריו גם חברי הכנסת הללו מצאו מולם חסמים ומניעות תמוהות שלא איפשרו את קידום בירורה של הפרשה.

במהלך הדיונים העלה ד"ר נחום בפני פרופ` היס את סוגיית הקברים בהם טען הממסד שנקברו התינוקות לאחר שנפטרו ממחלות, אך נמצאו ריקים לחלוטין. "פרופ` היס אמר לנו שאולי העצמות נסחפו. שאלתי אותו אם הוא חושב שיש לנו ראש של תרנגולות. ארכיאולוגים גילו במצרים עצמות של ילדים מתקופת הפרעונים שהשתמרו והוא מספר לנו שהעצמות נסחפו מתוך קברים סגורים לחלוטין ללא סדק וללא חור? הוא אמר שאולי הם הפכו לחול..."

אז מה ניתן לעשות כעת?

"המדינה צריכה לפצות את בני העדה. לא מתוך תקציב המדינה. אנחנו לא רוצים לפגוע במדינה או באזרחים. אבל אנחנו יודעים שיש הרבה אנשים עריריים שתורמים סכומי עתק מירושתם למדינה. אנחנו סבורים שהמדינה חייבת להעביר פיצוי למי שנעשה לו העוול הזה וגידל בעוני קשה ביותר את ילדיו. הקללה תרבוץ עלינו כל עוד לא תבוא הפרשה הזו לידי פתרון. כמאמר הנביא `חמת ה` לא תוכל להיכבות`. העוול הזה לא יימחק ולא ייסלח. לא יתכן שירצחו וגם יירשו", אומר לנו ד"ר משה נחום.

להאזנה לראיון המלא (שיחה של כשעה!)

כאמור, כתבה זו היא ראשונה בסדרת כתבות שיעסקו בימים הקרובים בעולי תימן וביחס החמור אותו קיבלו בשנותיה הראשונות של המדינה.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/158544

https://t.me/Nakim_org_Ch

לחתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט ולהצטרף ל"נקים"

הצטרף לרשימת תפוצה של "נקים"! עם או בלי חתימה על העצומה
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\

ערוץ 7
אורח

הודעהפורסם: ראשון 28.01.07 11:05    נושא ההודעה: "גם נשים נחטפו לעולי תימן"

"גם נשים נחטפו לעולי תימן"
"לא רק ילדים נחטפו מעולי תימן. הם חטפו גם נשים", כך קובע נשיא פדרציית יהודי תימן, הד"ר משה נחום. כתבה שנייה בסדרה.
שמעון כהן

בידי ד"ר משה נחום, נשיא הפדרציה העולמית של יהודי תימן, ראיות המוכיחות לטענתו כי הממסד בישראל של ראשית דרכה העלים ילדים מעולי תימן, אך לא רק ילדים. לדבריו גם נשים נחטפו מקרב העולים.

לפרק עגום ועלום זה של התייחסות אותה קיבלו עולי תימן בימי ראשיתה של המדינה מתייחס ד"ר משה נחום בזהירות יתירה. מחד הוא מודע היטב לנפיצותו של החומר עליו הוא מדבר ככזה שעשוי לפגוע מאוד במעמדה של ישראל כמדינת מערב נאורה, אך מאידך הוא מספר על זעמם וכאבם של בני המשפחות מהם נחטפו לדבריהם נשים. "אני מסתובב בעולם ופוגש אנשים שתדמיתה של ישראל עלולה להיפגע קשות בעיניהם. הם שואלים אותי לא אחת איך יתכן שהמדינה נהגה כך בעולים זמן קצר כל כך אחרי השואה. השאלה קשה ביותר כשאני שומע אותה מידידים בגרמניה... אני נאלץ להיזהר בהתבטאויות שלי", הוא אומר.

הפרשה עליה מדבר ד"ר נחום התרחשה אמנם, ככל הנראה, בהיקפים קטנים בהרבה מפרשת ילדי תימן החטופים, אולם נראה כי הטרגדיה שבה גדולה לא פחות ואף יותר. באופן מפתיע מספר נחום כי את המידע העביר לא פעם לתקשורת, אולם הסיקור של הנתונים היה קלוש ומזערי - פרשת חטיפת נשים מקרב העולים מתימן.

היה זה בתקופה בה החל כבר ד"ר נחום לעסוק במלאכת איתור ילדי תימן החטופים, והנה "יום אחד הגעתי לניחום אבלים במושב אליכין. ניגש אלי אדם בשם יוסף עראסי ז"ל ומספר לי `גנבו לי את האישה והילד` ". נחום פותח ומגולל סיפור מזעזע. "הוא (יוסף עראסי ש.כ.) מספר לי `הרגשתי קצת לא טוב. הייתי במחנה עין שמר. כשהגעתי חזרה הביתה ראיתי שמעלים למשאית את אשתי ואת הילד`. יוסף יצא מהמחנה שגודר בגדר תיל. ניסה למצוא את האשה והילד. הוא הלך ברגל מהמחנה בשער מנשה שליד עין שמר ועד לרחוב הרברט סמואל שבתל אביב, שם היה בניין הכנסת. הוא פנה באופן ישיר לראש הממשלה בן גוריון ואמר לו שגנבו לו אישה וילד. בן גוריון נתן הוראה לשים אותו בג`יפ ולאפשר לו לחפש בכל בתי החולים. הוא חיפש ולא מצא. בתו בת השש הייתה הולכת ביער חדרה כדי למצוא את האימא שלה וצועקת `אימא, אימא`, למה את משאירה אותי לבד?".

מקרה נוסף הוא המקרה של "עובדיה מליחי, אחד מהמעידים בוועדת החקירה הממלכתית שהוקמה שנים רבות מאוחר יותר. הוא הלך להביא לאשתו, שהייתה בחודשי הריון מתקדמים, ארוחת בוקר לאוהל. כשחזר לאוהל גילה שאין אישה. אשתו הייתה בת 17 וחצי. הוא הלך, צעק והשתגע, חיפש באופניים בין הקיבוצים ובתי החולים ולא מצא".

"משפחת מרחום ברעננה", הוא הסיפור הנוסף אותו מספר לנו נחום. "לקחו את האישה לבית החולים רמב"ם. למחרת הדודים מגיעים לבקר ורואים שניתחו אותה. היא הייתה בריאה. למחרת הם חוזרים שוב לבית החולים ואומרים להם שהיא מתה. שאלו איפה הקבר? אחותה רצתה לראות קבר, אבל לא היה קבר. נתנו תעודת פטירה ושלום על ישראל..."

סיפור קשה ומצמרר במיוחד הוא סיפורו הקשה של רחמים דוד. מספר ד"ר נחום: "אני פוגש יהודי בשם רחמים דוד שבמשך תקופה ארוכה בכל פעם שהיו מדברים איתו על אמו הוא היה פורץ בבכי ומתעלף. פנו אלי קרובי משפחה ואמרו לי שצריך להוציא ממנו את הסיפור שגורם לו להתעלפויות הללו. אם מדובר במחלת נפילה או בגורם אחר. הלכתי אליו עם פסיכולוגים ורופאים. לאחר שקיבל כדורי הרגעה הוא סיפר לנו את סיפורו: `הייתי ילד בן 12,5. הגעתי הביתה מבית הספר והנה לוקחים את אימא שלי, למרות התנגדות של אבא שלי. עלינו לאמבולנס הגענו לבית החולים והנה כעבור כמה דקות אנחנו שומעים אותה צועקת שדוקרים אותה. משם העבירו אותה לבית החולים אסף הרופא, שבאותם ימים נקרא בית חולים צריפין`. שם כנראה בגלל המשך ההתנגדות שלהם לאשפוז, הוא ואביו נעצרו לארבעים ושמונה שעות. כנראה שהמראה של אמו המנותחת וקשורה כשידיה תפורות עד לבטנה זעזעו אותו קשות. באותו יום ששוחררו האב והבן מהמשטרה הביאו להם את הגופה על טנדר. הם נאלצו להיות אלה שחפרו את הקבר ולקבור אותה. לפני הקבורה, כשהאבא פתח את התכריכים ראה את הגופה ללא עיניים וללא איברים פנימיים".

ד"ר נחום מספר שבעקבות האירוע הקשה איבד האב את שפיותו וכעבור שלושה חודשים לערך נפטר מצער.

מקרה נוסף עליו מספר נחום הוא האירוע של משפחת ישעיה קארווה שרעייתו הבריאה נלקחה עם בנה בן הכשנתיים לבית החולים `צריפין`, כאמור לימים `אסף הרופא`. "במשך 12 יום הוא ישב ליד מיטתה וקילף לה בוטנים וגרעינים. הם צחקו על זה שמחזיקים באשפוז אישה בריאה. בכל יום היו לוקחים אותה לבדיקות, לוקחים בדיקות דם ומחזירים אותה. ביום השלושה עשר היא נעלמה עם הילד. הוא שאל איפה אשתי והילד. התשובה הייתה `לא ראינו`. אמר להם `אבל הייתי פה`. אמרו לה שלא מכירים אותו..."

על ההתנכרות התקשורתית לידיעות על חטיפת הנשים מספר ד"ר נחום תוך התייחסות לכתבה מקיפה שפורסמה בסיועו בעיתון `ידיעות אחרונות`. לקראת פרסום הכתבה ראיינה הכתבת יהודית יחזקאלי, יחד עם נחום, את בני המשפחות וליקטה מהם את פרטי המידע. לתדהמתו למרות חומרת הנתונים שהעלתה יחזקאלי בראיונות שערכה הרי שהכותרת שעיטרה את שער המוסף בו הופיעה הכתבה עסקה ב...דגים מסריחים שנמכרים בנמל יפו. נחום רואה בכך התנהלות עיתונאית מעוותת לחלוטין, שכן כתבה מזעזעת בניצוחה של כתבת בכירה נדחקת לשולי המוסף ואילו בשער העיתון ההתמקדות היא בדגים מסריחים. לדבריו השער קומם גם את יחזקאלי עצמה.

מה הייתה הסיבה לחטיפות הללו לטעמך?

"אם תשאל את בני המשפחות הם יאמרו לך שמדובר בניסויים רפואיים", אומר נחום בזהירות, ומציין כי לפחות שניים מהמקרים הסתיימו בניתוחי אם המשפחה שנלקחה ללא כל סיבה רפואית נראית לעין, ותוך התייחסות לבני המשפחות כאל חסרי שפיות. לטעמו יש בכך הוכחה לטענה זו של בני המשפחות.

להאזנה לפרק השני בראיון עם ד"ר נחום (לתשומת לב: מדובר בהקלטה קשה להאזנה)

כאמור, כתבה זו היא שנייה בסדרה. כתבה נוספת שתנעל את הסדרה תפורסם בימים הקרובים. הכתבה השלישית תעסוק ברכוש האבוד של יהודי תימן ובו ספרי קודש עתיקים בני מאות שנים. ההבטחה הייתה שהם יגיעו "באוניה אחרת". איך הועלמו אלפי הפריטים העתיקים, כפי שהוברר בתחקיריו של ד"ר נחום. כמו כן תעסוק הכתבה השלישית והאחרונה בסדרה במאבקו של הרב עוזי משולם לחשיפת הפרשות הקשות.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/158825
חזרה למעלה

מבזק חדשות נקים: 21.7.06 פניה חריפה של "נקים" למזוז בסוגיית פרשת השוחד של אולמרט

משה תנחומיי
אורח

הודעהפורסם: שני 29.01.07 0:24    נושא ההודעה: מי משלם לך

בס"ד
משה אני לא מבין איך אתה כותב באיזו צורה אתה מתיחס לגניבת הילדים ,הנשים והרכוש
כאילו זה כבר לא כזה משנה לך ממש" זה היה מזמן למה אנשים טורחים בכלל הנה כבר כיסיתי הכל אין הרבה מה לנסות יותר ממה שכבר עשיתי"
זהו התת מסר שאני שומע והמסר הראשוני שאני שומע זה
"תראו איזה מסכנים אנחנו (יהודי תימן)איך הרסו אותנו..."
לא שזה לא נכון אבל תקן אותי אם אני טועה (ואני לא)
אתה ישבת ויושב עם אנשים ששותפים לפשעים האלה בכל מיני ועידות,קוקטלים,מסיבות,חנוכות בית... ולחצת את ידם (לא נעים אתה יודע יש אנשים...) ובנתים בבית אחר אמא עדיין בוכה על הילד שנחטף לה ,גבר בוכה על אשת נעוריו ,אנשים עובדים ביגע כפם אחרי שגנבו מהם הון עתק (זהב,כסף,כתבים כתב יד ודפוסים ישנים שאי אפשר אפילו להעריך הן כספית והן רוחנית) ואת ילדיהם, נותנים להם שכר יומי ללחם ומרגרינה ואומרים להם "תגידו תודה שיש לכם עבודה" ולא מספרים להם שהמפעל שהם עובדים בו נקנה ע"י מכירת בנם ורכושם.
ואתה, עוד לגימת מרטיני או מה שלא יהיה (אגב כשרות בדקת?).
וזה הדור שהולך ונעלם (מפאת זיקנה)
ואתה מציג את עצמך לדור החדש (שקונים כל מה שמוכרים להם)כנושא כאבם הלאומי (כמובן בין לגימה ללגימה) הרי את פרשת ילדי תימן חשף הרב עוזי משולם.
מסכים עם הדרך או לא ,לא ממש מענין אותי (לדעתי מול מדינה שכזו אין דרך אחרת) לא הזכרת אותו (את הרב עוזי משולם)אפילו במילה אחת הוא הוא זה שחשף את הפרשה ומהא תאה קפצת פתאום

ממש במפתיע בערוץ 7 זמן קצר אחרי הכתבה על הבן שלו
עמי משולם (נושא הכתבה הוא על איך שרודפים אותו ואת משפחתו ואיך שהכריחו אותו לגלות מהארץ תחת איומים של גורמי ממסד )
אני לא מבין איך פתאום אחרי קודמיך נשיאי הפדרציה המהוללים (נשמע כמו הWWF אגב גם שם הם לא אמיתיים) ואחרי שהרב עוזי חשף את הפרשה ועוד יותר פתאום מזה, זמן קצר מאוד אחרי הכתבה בערוץ 7(על עמי משולם) אתה בעצם היית כל הזמן נושא הדגל משהו פה לא מסתדר והחכם עיניו בראשו
מי שעוקב קצת אחרי הנעשה ישר מתחיל לחשוד באמינותך
ולפי עניות דעתי אתה מתוגמל מאותם גורמי ממסד אתה רק מנסה להוריד את הזרקורים מהאנשים שבאמת רוצים לעשות משהו בנושא אגב
זה תמיד צעד מס` 2 של אותם גורמי ממסד (צעד 1 הוא לגרום להם להראות הזויים ,אגב צעד מס` 3 הוא לשתול אנשים בפנים ואח"ך לחשוף אותם בעצמם בכדי לערער אתה מצב הקבוצה לא רק אצל הרב עוזי ככה עושים גם בשטחים ובחברון שנים הרי באמת אין איזה מידע סודי להשיג הם רק רוצים שכולם יחשדו בכולם ולא יהיו מאוחדים)
מסקנה
קוראים יקרים אם אתם באתר הזה אז כבר יש לכם איזה ניצוץ של אמת אבל אל תתנו לאף אחד (גם לא לי)להרדים אותכם תבינו איפה אתם חיים באיזו מדינה "נאורה" תשימו לב שכל מי שניסה לחשוף פשע פה (במדינתינו "הנאורה") תמיד מצא שרודפים אותו ומשתקים אותו(ראו ערך דובר האתר חיים יטיב הי"ו) אז אם לא השתיקו אותו עד עכשיו הוא לא מצד האמת ואם ינסו להשתיק אותו מעכשיו הם כנראה גם גולשים באתר הזה Wink
חזרה למעלה

נועם אקבס

הודעהפורסם: שני 19.02.07 11:35    נושא ההודעה: Re: נחשף המסמך,המשטרה עצרה ילד בן 14 על המרדה והטפה להתאגדות

קצת נוסטלגיה על שב"כ ודמוקרטיה...
כתבה ישנה נראית כמו החדשות של היום בבוקר..

click to enlarge
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית

@מוטל`ה@

הודעהפורסם: שני 09.04.07 20:42    נושא ההודעה: אם כבר נוסטלגיה....

כתבה שפורסמה בתאריך: 17.10.2003 ב"עיתון תל-אביב"-
http://www.tam.co.il/17_10_2003/magazin1.htm

בתמונה: משולם במאבק אלים ונשיאת נשק לא חוקי !

meshulam_big.jpg
 Description:
 Filesize:  17.1 KB
 Viewed:  49052 Time(s)

meshulam_big.jpg

חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\

מבזק חדשות נקים: 21.7.06 פניה חריפה של "נקים" למזוז בסוגיית פרשת השוחד של אולמרט

אורח

הודעהפורסם: שני 12.10.09 17:07    נושא ההודעה: HhGxXtfuek

doors.txt;10;15
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חטיפת ילדי תימן וקבוצת הרב עוזי משולם כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!

קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!

WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR