לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים נחנו מה מ- מודיעין עלית --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
רוב הסיכויים שמחר הנשיא דונאלד טראמפ יעביר את השלטון לצבא וכי ביידן לא יושבע  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופש הביטוי לנושאים שוניםעדכונים של נקים:

מנהל מחקר במכון המחקר הלאומי בצרפת קורה יחד עם עמיתיו לעצור בדחיפות את חיסוני הקורונה
ראשון 01.08.21 11:06

june2021 interview of Yativ&Seligmann to Francesoir.fr on Covid19 vaccination in europe
חמישי 24.06.21 19:48

Kinder können an der Spike-Protein sterben
רביעי 23.06.21 21:29

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 946


הודעהפורסם: רביעי 20.01.21 1:37    נושא ההודעה: רוב הסיכויים שמחר הנשיא דונאלד טראמפ יעביר את השלטון לצבא וכי ביידן לא יושבע

בהמשך לפוסטים הרבים שלי בפייסבוק בנדון אני מעריך כמעט בוודאות מוחלטת שמחר יום ד' בבוקר בארה"ב הנשיא דונאלד טראמפ יעביר את השלטון לצבא וכי ביידן לא יושבע.
אחזור על הנימוקים לכך.
אציין שלמחרת הבחירות, פרסמתי בפייסבוק כי למרות התוצאות לטובת ביידן, טראמפ יהיה הנשיא הבא של ארה"ב וכי זיופי הבחירות ייחשפו.

בקיץ האחרון הביא הנטר ביידן את המחשב שלו לתיקון והשאיר אותו בסופו של דבר בחנות לאחר שחשב כי המחשב לא ניתן לתיקון וכי לטכנאי העיוור אצלו הופקד לא יוכל להוציא ממנו כלום.

לרוע מזלו הטכנאי הוציא מהמחשב אנ התכולה של הכונן הקשיח ולאחר שזיהה חומרים פדופילים העביר את תוכנו למשטרה.

הנטר ביידן נחקר בעקבות זאת באפ.בי.איי.
ערוץ הטלוויזיה וויס אוב אמריקה העלה במהלך קמפיין הבחירות הקלטה של הנטר ביידן במהלך החקירה המזכיר את אבא שלו במעורבות בעסקים שלו עם סין במיליארדים.
https://www.youtube.com/watch?v=ZbnSRQVPzVQ

התקשורת האמריקאית הפעילה ברובה החשכה על החקירה של הנטר ביידן כדי לא לפגוע בסיכויים של הנטר ביידן.

בשבועיים האחרונים עלו לאינטרנט תמונות מהמחשב של הנטר ביידן המעלות לכאורה חשד כבד לעבירות של פדופיליה בנוסף לקשרים העסקים שלו עם סין.

ב-8 לינואר נראה הנטר ביידן מטייל עם כל משפחתו בליווי של מאבטחים.
בניגוד לדיווחים בתקשורת על כך שמדובר באנשי האבטחה של הסקרט סרוויס, העלתי כי יותר סביר שמדובר באנשי אפ.בי.איי וכי אם הותר להנטר ביידן לצאת מהכלא, סביר להניח שהוא נתן בתמורה המשך לווידוי שלו בנושא הקשרים עם סין ומעורבות אביו.

בנסיבות אלה לא נראה סביר כי ניתן להשביע את ג'ו ביידן עצמו כנשיא במיוחד לאור העובדה כי שמו נקשר גם על פי דיווחים פחות רשמים בפרשיות הפדופיליה של בנו.

לאור זאת יתכן מאוד כי הפריצה לקפיטול היתה מאורגנת על ידי סוכני ביטחון אמריקאים להכין את הקרקע לפריסה חסרת תקדים של כוחות הצבא האמריקאי בוושינגטון ובהרי הבירה בכל מדינה בארה"ב.

גנרל פלין התבטא בנדון ואמר כי לדעתו אין סיכוי שביידן יושבע לנשיא, האחריות על ביטחון ארה"ב נופלת בסופו של דבר על הנשיא המכהן ועליו בלבד ולדעתו אין אפשרות כי יעביר לאדם החשוד בקשירת קשר עם האויב הגדול של ארה"ב את האחריות על ביטחון ארה"ב.
https://www.youtube.com/watch?v=xYJGgr-ufLks

היועץ של הנשיא טראמפ גורקה לעומת זאת אמר שבהחלט תהיה העברת סמכויות לג'ו ביידן.
https://youtu.be/hKGaHkP9c-g?t=84

כך שבמשך כמה ימים הסוגיה היתה יכולה להראות בלתי ברורה.

אבל היום התברר כמעט ללא ספק לאן הכף נוטה.
הנשיא טראמפ מינה יועץ משפטי חדש לסוכנות הביון המרכזית, מינוי שיהיה בתוקף למעשה רק ליום אם אכן ביידן יושבע. ננסי פלוסי הלכה להתראיין כנגד זה ודרשה לעצור את המינויים של הדקה התשעים של טראמפ במערכת הביטחון.
https://www.foxnews.com/politics/pelosi-pentagon-trump-loyalist-nsa-ge neral-counsel-biden-inauguration-michael-ellis

הקול של פלוסי לא הספיק לנוח שכבר התפרסמה הודעה בטוויטר של הסי.איי.איי על התפטרות ראש הארגון מסיבות לא ידועות.
https://twitter.com/CIA/status/1351597676182302726

ההתפטרות באה מיד אחרי פרסום דו"ח של ראש הביון המרכזי המתאר כי הסי.איי.איי בראשות ג'ינה הספל נמנעה מלדווח על המעורבות הסינית בבחירות האחרונות, לא קשה לקשור את ההתפטרות לעובדה זו.
https://fr.scribd.com/document/491038048/Ratcliffe-Views-on-Intelligen ce-Community-Election-Security-Analysis#from_embed

https://trendingpolitics.com/breaking-dni-ratcliffe-drops-bombshell-re port-alleges-china-interfered-in-the-2020-election/

במקביל לכל זה שוחררו בצו שופט כל החומרים ממשפט גיסליין מקסוול השותפה של ג'פריי אפשטיין המנוח החשודה בסחר בילדים לפדופיליה.
https://www.courtlistener.com/docket/17318376/united-states-v-maxwell/

עוד מתפרסמות ראיות על ידי עו"ד לין ווד על מעורבות לכאורית של לא פחות מנשיא בית המשפט העליון בסחר בילדיו המאומצים לפדופיליה על מנת לחדור לעולם הגדול באמצעות אותו ג'פריי אפשטיין.

טראמפ מצידו בנאום לאומה מאוד מרשים הודה לעם האמריקאי ואמר כי יעביר את השלטון אך נמנע מלאמר שיועבר לביידן. הוא גם הוסיף כי ההכי טוב עוד לפנינו.
מכל האמור עולה כי רוב הסיכויים שאכן הנשיא טראמפ יפעיל מחר את המרשל-לו קרי החוק הצבאי ויעביר את השלטון לצבא ולא לביידן.

התסריט מכאן יהיה משפטים צבאים לכל המעורבים בקשירת קשר עם סין, פרשיות נוספות עומדות על הפרק והן פרשת הפקרת השגרירות בלוב, חיסול בין לאדן ומותם זמן קצר לאחר מכן של צוות שש של הנייבי סיל שכביכול חיסלו אותו ועוד פרשיות פדופיליה וסחר בילדים הנוגעים למאות אנשים ואולי אף לאפיפיור עצמו.

לאחר משפטים צבאים אלה הצבא יחקור גם את זיוף הבחירות ובאופן סביר יחזיר את השלטון לדונלד טראמפ.

הסיפור הזה הוא מדהים אך המדהים ביותר בו הוא ששום דבר נרמז ממנו ולא דלף מהתקשורת בארץ המגוייסת כולה לטובתו של ביידן.

רק מעטים באינטרנט, החיילים הדיגיטלים כהגדרת חסידי טראמפ, וביניהם רונן ישראלסקי מפרספקטיבה צחי דניאל, מיקי אבן והח"מ נרתמו לדווח דיווח אמת על הסיכויים שתרחיש כזה אכן יקרה.

נקווה שאם אכן התרחיש הזה יתממש כפי שאני מאמין, אזיי זה יהווה מלחמת יום הכיפורים של התשקורת הישראלית ונקווה שהניקוי האורוות שיזום דונאלד טראמפ עם הדיפ סטייט בהמשך יגיע גם אלינו בארץ ישראל, דבר שהוא מאוד סביר אם נתחשב בקשרים היותר מהדוקים של השלטון הישראלי עם האויגניסטים המנהלים את הדיפס סטייט והסדר העולמי החדש המעורבים כמתואר באתר זה בפרשת הקורונה והחיסונים הרצחנים.

ובא לציון גואל במהרה בע"ה.


_________________
הצטרפו לקבוצה של נקים בטלגרם לקבל עדכונים ולשתף.
https://t.me/Nakim_org_News
ולערוץ של נקים בטלגרם להתעדכן:
https://t.me/Nakim_org_Ch


הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" באמצעות טלגרם @HaimYativ או דוא"ל haim@nakim.org


השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

למחות נגד תפירת התיק לשר רמון בתמורה לטיוח פרשיות השחיתות של אולמרט ומחדלי המלחמה

גלובס
אורח
הודעהפורסם: רביעי 27.01.21 18:33    נושא ההודעה: טראמפ תכנן, או קיווה, או זמם לשלוח צבא אמריקאי סדיר לרחובות הערים עוד בתחילת הקיץ


"טראמפ תכנן, או קיווה, או זמם לשלוח צבא אמריקאי סדיר לרחובות הערים עוד בתחילת הקיץ"

יש קשר, ישיר או עקיף, בין מעמד הגנרליסימו של הנשיא כלפי חוץ לבין התנהגותו בזירה הפנימית. טראמפ תכנן, או קיווה, או זמם לשלוח צבא אמריקאי סדיר לרחובות הערים עוד בתחילת הקיץ. שר ההגנה סירב. רק בקושי הנשיא התאפק מלפטר אותו על המקום, אבל עשה כן מיד לאחר הבחירות. כאשר חלק מתומכי טראמפ קראו להורות לצבא לתפוס את מכונות ההצבעה, כדי להוכיח את ה"זיוף", בכירי הפנטאגון, אזרחים וחיילים, הכריזו שהצבא לא ישמש לצרכים פוליטיים. היה אפשר לברך על נאמנותם המופגנת לחוקה, אבל היה קשה להשתחרר מדאגה על עצם הצורך של אנשי צבא לבוא להגנת הדמוקרטיה, נגד נשיא נבחר. מה היה קורה אילו צייתו לו, כמוטל עליהם?ג'ו ביידן פותח את נשיאותו במשבר עמוק: איך להילחץ מאחיזתם של "השוליים המטורפים" ולמצוא הסכמה לאומית רחבה
ביידן, שהושבע השבוע, קיבל 7 מיליון קולות יותר מטראמפ, אך חבר האלקטורים הוכרע על־ידי כמה עשרות אלפי מצביעים • הנוסחה השברירית הזו, בתוספת הפריצה המבעיתה לקפיטול, מבהירה: על כהונתו של ביידן מרחף משבר מערכתי, חברתי, תרבותי - אפילו קיומי
יואב קרני
21.01.2021

כפי שמספר גדל של אנשים התחילו להבחין בזמן האחרון, המשבר בארה"ב חדל להיות חולף, או אפילו כרוני. זה משבר מערכתי, חברתי, תרבותי; אפשר להגיד עליו שהוא משבר קיומי.

לעתים קרובות אנחנו נוטים להפריז בחומרתם של משברי ההווה, בדרך כלל מפני שזיכרוננו מוגבל. חיטוט בהיסטוריה נוטה לגלות שרוב החרדות כבר נחרדו, רוב השאלות הדרמטיות כבר נשאלו, רוב התחזיות הקודרות ביותר נחזו - ובדרך כלל לא התממשו.
אבל ששה בינואר שינה את מערכת המושגים של אמריקה. זה מה שקורה כאשר המון מוסת מתנפל על לבה של הדמוקרטיה האמריקאית, כובש את מליאת הסנאט, מבריח צירי קונגרס אל מִקלטים סודיים, משכין אימת מוות על אחרים, ומעורר את הנשיא לצייץ "אנחנו אוהבים אתכם".

במובן מסוים, כמעט מוטב היה לארה"ב שזרועות הביטחון ואכיפת החוק שלה התרשלו. היה קל להפליא לעצור את ההמון במרחק של רחוב או שניים מן הקפיטול, או אפילו בתחתית כבש המדרגות. ההמון היה מוסת, אבל לא מאורגן; אחדים מן ה"מורדים" (כך הם מכונים עכשיו בתקשורת, insurrectionists) אמנם מילאו את הטנדרים שלהם ברובים, בקליעי כדורים ובבקבוקי מולוטוב, אבל לא נשאו אותם אל הגבעה.

מוטב היה למאורע שהתרחש, מפני שאלמלא התרחש, הרבה אמריקאים היו מוסיפים להכחיש שארצם נקלעה אל פי התהום, או לפחות מקרטעת אליו. המאורע הזה אישר, או המחיש, את הקיטוב הפוליטי הגובר, את האלימות שהוא מניב, את ההזנה ההדדית בין פוליטיקאים לכנופיות רחוב.
סוף "המשחק ההוגן"?

במהלך הדיון בבית הנבחרים על העמדת הנשיא למשפט הדחה בסנאט ("אימפיצ’מנט"), נואם רפובליקאי אחד הכריז בשבוע שעבר כי בכל תנועה פוליטית יש "שוליים מטורפים". נניח שיש. אבל השוליים המטורפים של מפלגות ממסד אינם מקבלים פקודות ישירות ממנהיג המפלגה, אלא אם כן המנהיג הזה מוכן להשתמש בהם נגד עצם המערכת הדמוקרטית. זה מה שחזרו ועשו שליטים סמכותניים באמריקה הלטינית במשך עשרות שנים, האייאטוללות באיראן, מפלגות יריבות בתאילנד וכו’. אני מדבר כאן על ארצות שניסו להעמיד פנים שהן בוחרות ממשלה באמצעים דמוקרטיים.

קיראו עוד ב"גלובס"

מנכ"ל מודרנה: "הקורונה תישאר כאן לנצח"
אמילי עמרוסי בעקבות פיטוריה מ"ישראל היום": "העלימו אותי"
אפל-פיי מתקרבת לישראל: היכונו למפץ הדיגיטלי בתחום התשלומים
קרנות חוב: חלופת ההשקעה לימים סוערים


אם יש עניין שלא הועמד בספק בארה"ב מאז מלחמת האזרחים, לפני 160 שנה בדיוק, העניין הזה הוא הציות לחוקה. אמריקאים חזרו ובחרו נשיאים וחברי קונגרס בדרג הארצי, מושלים ובתי מחוקקים בדרג המדינתי וכן הלאה.

בין 1888 ל-2020, ששה נשיאים אמריקאים לא הצליחו לחזור ולהיבחר. ניצחונות הושגו לא פעם על חודו של קול. שלוש פעמים נבחרו נשיאים שהפסידו במניין הקולות הכללי, אבל ניצחו בחבר האלקטורים. האכזבה לא הניבה אלימות. אפילו חשדות של הונאה (למשל, בבחירות של 1960, קנדי נגד ניקסון) לא הניעו מועמדים לערער על התוצאות, להוציא את תומכיהם אל הרחובות, ולהכריז שהמנצח בבחירות יהיה "נשיא לא לגיטימי". מאז 1869, ארבע שנים לאחר תום מלחמת האזרחים, שום נשיא אמריקאי לא החרים את מעמד ההשבעה של יורשו.

אמריקה למדה להניח שמתנהל בה "משחק הוגן" על השלטון. הא ראיה, שהשלטון לא חדל להתחלף בדרכי שלום. בשורה של ארצות באמריקה הלטינית, אשר העתיקו את הדגמים החוקתיים שלהן מארה"ב, בחירות היו מסתיימות במלחמת אזרחים. מאז מלחמת האזרחים של ארה"ב לא הייתה כל סיבה לחשוש מפני מלחמה חוזרת או לצפות לה.
היו ימי משבר חמורים: שפל כלכלי עמוק בשלהי המאה ה-19 ובשנות ה-30 של המאה ה-20, האלימות של ימי המאבק על זכויות האזרח של השחורים וההתנגדות למלחמת וייטנאם בשנות ה-60. המערכת התנדנדה, אבל לא חישבה להתמוטט. בששה בינואר השתרר הרושם שהמערכת עצמה עומדת בסכנה.

הכללים שאינם כתובים

ג’ו ביידן חזר ואמר במהלך מערכת הבחירות הארוכה שלו, כי ההצבעה תכריע אם נשיאות טראמפ תהיה "מאורע חולף" או מאורע מכונן. זאת אומרת, ארבע שנים של טראמפ בבית הלבן הן בנות־תיקון, אבל שמונה שנים יטבעו חותם כה עמוק עד שיהיו לא־הפיכות.

אפשר להבין בהחלט למה התכוון ביידן, אם כי האינטנסיביות של שנות טראמפ הקשתה מאוד על המתבונן לחשוב אותן ל"מאורע חולף". אילו ניתנו לו שמונה שנים, טראמפ היה יכול למשל להטות את מערכת המשפט האמריקאית הרחק ימינה באמצעות מינויים של מאות שופטים פדרליים נוספים. בשמונה שנים הוא היה יכול להוסיף ולהוציא צווים נשיאותיים (תחליף לחקיקה, בהיעדר חוקים) בכל תחום פעילות של הממשלה, החל מקידוחי נפט על אדמת הציבור, המשך בפליטת גזים רעילים לאטמוספירה, וגמור בסנקציות חונקות על ארצות רחוקות. כוחו של נשיא אמריקאי למשול, אפילו בהיעדר רוב בקונגרס, הוא פנומנלי (אולי פנומנלי מדי).

קשה לחלוק על החשיבות המעשית של הוצאת הכוח הזה מידי נשיא כה מעוט עכבות. אבל לא ברור כלל מה יהיה דין השינויים שימי טראמפ חוללו בתרבות הפוליטית של ארה"ב, בייחוד לנכונות לכבד כללים של התנהגות גם כאשר אינם כתובים בשום מקום.
ג’ו ביידן ניצח במניין הקולות הכללי בהפרש מרשים של 7 מיליון קולות ויותר. אבל החוקה האמריקאית בת 230 השנה הייתה קרובה להפליא לאפשר למובס להיבחר לנשיא. אילו 45,000 מצביעים בשלוש מדינות (ג’ורג’יה, וויסקונסין ואריזונה) היו משנים את הצבעתם, דונלד טראמפ היה זוכה ברוב בחבר האלקטורים.
מרגיש לכם סינית?
המדריך המעשי לכיס שלנו
הכתבות שיכולות לחסוך לכם כסף
לקריאה

הנוסחה הבלתי־סבירה הזו אינה עומדת להשתנות, והיא מעוררת באופן בלתי נמנע את השאלה מה יקרה בעוד ארבע שנים. הבחירות של אמצע הקדנציה לקונגרס ולמושלי מדינות, בעוד שנתיים ופחות, יראו לנו את הכיוון. צילן של הציפיות ושל החששות יתארך מעל נשיאותו של ג’ו ביידן ולפעמים יהיה קרוב לשתק אותה.
של מי המותניים האלה?

המבחן החשוב המיידי יתחולל בתוך המפלגה הרפובליקאית. היא ירדה השבוע למדרגת מפלגת אופוזיציה בכל מוקדי הכוח הפדרליים: הנשיאות, בית הנבחרים והסנאט. זו הפעם הראשונה מאז 2010 שידה אינה מונחת על שום ידית. זו אינה תוצאה של תבוסה היסטורית. עדיין כוחה במותניה. אבל של מי המותניים בדיוק?

"זו המפלגה של דונלד טראמפ", אמר דונלד ג’וניור, בנו בכורו של הנשיא לשעבר, שאינו מסתיר את יומרותיו הפוליטיות. מעשה אירוניה, הוא אמר את המלים האלה שעה קלה לפני שאביו נשא את נאום ההסתה בעצרת בוושינגטון בששה בינואר. לתאריך הזה יש פוטנציאל ברור, אם גם רחוק מוודאות, להחליש את בעלות טראמפ על המפלגה. האם רפובליקאים חפצי חיים פוליטיים יוסיפו לצאת מגדרם להביע לויאליות לצ'יף, גם כאשר אינו יכול עוד להלך עליהם אימים מן הבית הלבן? או שהם יתחילו להזדקף, ולהמרות את פיו?
קרנות חוב: חלופת ההשקעה לימים סוערים

נשיאים אמריקאיים חוזרים ומנסים להקטין את ההגבלות שהחוקה מטילה עליהם. מדהים לחזור ולהרהר למשל בהתניה החוקתית למלחמה. מנסחי החוקה העניקו לקונגרס את הזכות להכריז מלחמה. הנשיא נועד להפוך ל"מפקד עליון" רק לאחר הכרזה כזאת. מאז 1950, ארה"ב חזרה ויצאה למלחמות מבלי שהקונגרס הכריז עליהן. הנשיא הפך אפוא למפקד עליון קבוע, מעין מרשל, או גנרליסימו. דונלד טראמפ, סרבן הגיוס החוזר של ימי מלחמת וייטנאם ("בעיות בברך") אהב לדבר על "הגנרלים שלי". הם חרקו שיניים, באופן דיסקרטי.

יש קשר, ישיר או עקיף, בין מעמד הגנרליסימו של הנשיא כלפי חוץ לבין התנהגותו בזירה הפנימית. טראמפ תכנן, או קיווה, או זמם לשלוח צבא אמריקאי סדיר לרחובות הערים עוד בתחילת הקיץ. שר ההגנה סירב. רק בקושי הנשיא התאפק מלפטר אותו על המקום, אבל עשה כן מיד לאחר הבחירות. כאשר חלק מתומכי טראמפ קראו להורות לצבא לתפוס את מכונות ההצבעה, כדי להוכיח את ה"זיוף", בכירי הפנטאגון, אזרחים וחיילים, הכריזו שהצבא לא ישמש לצרכים פוליטיים. היה אפשר לברך על נאמנותם המופגנת לחוקה, אבל היה קשה להשתחרר מדאגה על עצם הצורך של אנשי צבא לבוא להגנת הדמוקרטיה, נגד נשיא נבחר. מה היה קורה אילו צייתו לו, כמוטל עליהם?
מי זוכר דו מפלגתיות

תמה חוזרת במערכת הבחירות של ביידן היתה ש-35 שנות חברותו בסנאט לימדו אותו לא רק את "אמנות העִסקה", שעליה טראמפ תובע חזקה, אלא את אמנות הפשרה־לצורך־עסקה, שהיא לחם חוקו של תהליך החקיקה.

לדמוקרטים יש עכשיו רוב קטנטן בשני בתי הקונגרס, אבל הוא לא יספיק לחקיקה. ברוב המקרים, חקיקה מצריכה הסכמה רחבה, החוצה גבולות מפלגתיים. זה 12 שנה שאין בוושינגטון כמעט שמץ של מה שאמריקאים נוהגים לכנות "דו־מפלגתיות". קיטוב בוושינגטון עוזר לקטב את אמריקה. במובן הזה, נסיבות עלייתו של ביידן לנשיאות אינן מבשרות טובות. אם 70% מן הרפובליקאים (על־פי סקרי הימים האחרונים) מוסיפים להאמין שהבחירות זויפו, ביידן יצטרך למצוא דרך נועזת ומקורית כדי "להעניק מרפא" לאמריקה, כפי שהוא חזר והבטיח. מרפא כזה יוכל להינתן רק באמצעות צינון ניכר של מעלות החום הפוליטיות.

לנשיא יש הסמכות לשנות כיוון בשורה של עניינים, המצריכים רק את חתימתו. כבר בשעות הראשונות של נשיאותו, ביידן הזדרז להודיע על חזרת ארה"ב אל הסכמי האקלים הרב־צדדיים ואל ארגון הבריאות העולמי. הוא יהיה זריז פחות והחלטי פחות בחזרה אל הסכמי הגרעין עם איראן. הוא יעכב כנראה את התקפלות הכוחות האמריקאיים מאפגניסטן/סוריה/עיראק/סומליה, אם כי אולי לא בהרבה.

במדיניות חוץ, השינויים הבולטים הראשונים יהיו של רושם ושל מצב רוח. ארצות מעטות יתגעגעו אל טראמפ. צריך לקוות שחוכמת מנהיגיהן תעמוד להן בהסתגלות אל המציאות. אני מניח שאין טעם לקוות להכאה על חטא התפתותם של המנהיגים האלה לקסם הכוזב והמסוכן של ארבע השנים האחרונות.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001357772


חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופש הביטוי לנושאים שונים כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group