לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר gil מ- תל אביב --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
רשות השידור מונעת פרסום תחקיר על שחיתות שרון  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבוריתעדכונים של נקים:

פרשת ילדי תימן התעלומה, האמת הרבה מעבר לכל דימיון
שני 22.06.20 16:12

מותו של השגריר הסיני בישראל, היתכן שנרצח כי טען שהוירוס הובא לסין?
רביעי 20.05.20 19:19

הטרדות אחרי הפרסום על מעורבות לכאורית של ביבי והמוסד במותו של השגריר הסיני
שלישי 19.05.20 15:26

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
Arutz 7
אורח
הודעהפורסם: שני 13.03.06 19:52    נושא ההודעה: רשות השידור מונעת פרסום תחקיר על שחיתות שרון

דוחים הקרנת סרט מגינים על ´קדימה´
16:55, 13 מרץ 2006 / י"ג באדר תשס"ו

http://www.inn.co.il/news.php?id=142373

כדי שלא לפגוע בתדמיתה של `קדימה` ורה"מ שרון דוחה רשות השידור הקרנת סרט על הקשר בין הון ושלטון בממשלת שרון לימים שלאחר הבחירות.


רק לאחר איום בפנייה לבג"ץ הסכים מנכ"ל רשות השידור, יאיר אלוני, להקרין את הסרט "שביתה", העוסק במאבק עובדי "חיפה כימיקלים", ובקשר בין הון לשלטון בממשל שרון, אך רק שבוע לאחר הבחירות. במאי הסרט: "זה עוד דרך של הערוץ הראשון להיטיב עם השלטון".

בראיון לערוץ 7 סיפר במאי הסרט אמיר טאוזינגר לכתבנו ידידיה הכהן את השתלשלות הדברים: "באנו עם תסריט ותחקיר, לסדרה על הון ושלטון, למחלקה הדוקומנטארית של הערוץ הראשון ומנהל המחלקה, אמר לנו קדימה צאו לדרך".

לאחר אישור הסרט התחילו הבמאים בשיתוף הערוץ הראשון לצלם את הסרט, אך כשהיה מוכן להקרנה הורה מנכ"ל רשות השידור, יאיר אלוני, ליוצרי הסרט, להסיר את התמונה האחרונה בסרט, בה נראה ראש הממשלה שרון בחברת אילי ההון אריה גנגר וסיריל קרן. לדברי טאוזינגר אלוני החליט "שהציבור לא צריך להיחשף לתמונה".

רק לאחר איום בפנייה לבג"ץ הסכימו בערוץ הראשון להקרין את הסרט, אך רק שבוע לאחר הבחירות, לדברי טאוזינגר "זאת עוד דרך של הערוץ הראשון להיטיב עם השלטון, ולהיות כנוע למי שמספק לו את המשרות".

טאוזינגר תיאר את הדו שיח עם מנכ"ל רשות השידור בעת הכנת הסרט, "הוא פשוט אמר, הביקורת הזו על ראש הממשלה לא תעבור אצלי, הוא חשף את עצמו לזה שהוא צנזור".

"הברוטאליות והגסות בערוץ הראשון זה לא משהו מפתיע, זה דבר שהוא חלק מהשגרה, הוא לא מרגיש שהוא צריך להסתיר את זה, הוא פשוט דיקטטור, הוא יגיד כל מה שצריך, ומבחינתו אתיקה עיתונאית וחופש ביטוי, זה דברים שטובים למשרה, לכסא ולמכרז".

על שידור הסרט שבוע לאחר הבחירות מוסיף טאוזינגר, "אם רשות השידור הייתה באמת מקום שמשרת את הצופים, שחושב על הצופים, היו חושבים לתת את המידע הזה לצופים לפני שהם עושים החלטה דמוקרטית, אבל הצופים באמת לא מעניינים אותם".

הסרט "שביתה" בבימויים של אסף סודרי ואמיר טאוזינגר, מגולל את סיפורו של מפעל כימי בדרום הארץ, "חיפה כימיקלים דרום", במישור רותם שליד דימונה. קבוצה של כ-50 עובדים, מתוך 150, ביקשה להקים ועד עובדים בחסות ההסתדרות, זכות המוקנית על פי אמנות בינלאומיות, ולהיאבק על שיפור זכויותיהם.

נציגת ההסתדרות שהגיעה למפעל לא הורשתה להיכנס אליו, ולטענת ההסתדרות, ההנהלה ניסתה לפטר באופן מיידי את העובדים שביקשו להתארגן. ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה וחלק מהעובדים התבצרו בתוך המפעל.

בתגובה, שכרה הנהלת המפעל חברת שמירה שהוציאה את העובדים מהמקום בכוח, ובשער המפעל התפתחו עימותים אלימים בין עובדי חברת השמירה לפועלים שביקשו להתאגד. במשך שלושה חודשים שבתו חלק מהעובדים באוהל מחאה שהוקם בשערי המפעל.

שיאה של הדרמה בסרט מתרחשת כאשר באישון לילה הגיעו בהפתעה שוטרי יס"מ שכיתרו את השובתים, ואפשרו להכניס לתוך המפעל משאיות של אספקה תעשייתית, ולהוציא את תוצרת המפעל. ניסיונות של העובדים להרים טלפון להסתדרות נענו באיום: "אם לא תעזבו את המכשיר, נשבור לכם את האצבעות!", העובדים מתארים בסרט את תחושותיהם הקשות, כאשר זכות בסיסית של עובדים, כזכות השביתה נרמסת על ידי המדינה עצמה.

כשנשאלו השוטרים בידי השובתים מדוע הגיעו כל כך הרבה שוטרים מיחידות כה מובחרות לחדש את הפעלת המפעל, נענו שזו הוראה ישירה מהשר צחי הנגבי.

יו"ר ההסתדרות דאז, ח"כ עמיר פרץ שהגיע לשערי מפעל חיפה כימיקלים דרום נתקל בחומה "האנושית" של המאבטחים, שלא רק שלא הכירו במעמדו כיו"ר ההסתדרות הם אף התעלמו לחלוטין ובמופגן מחסינותו כח"כ, כפי שמצולם בסרט, ולא אפשרו לו להיכנס לתוך המפעל.

תמונה מרגשת בסרט "שביתה" מופיעה כשאחד ממנהיגי המאבק, עומד מול יו"ר ההסתדרות ח"כ עמיר פרץ, וממרר בבכי שבסופו נופל על כתפיו של יו"ר ההסתדרות ח"כ עמיר פרץ ומבקש "עמיר פרץ תעזור לנו".

העובדים עתרו לבית הדין לעבודה בבאר שבע שפסק לטובת עובדי המפעל, והורה להנהלה לאפשר להם להתאגד. ההנהלה עירערה לבית הדין הארצי לעבודה, וההליך המשפטי נמשך כשנה. גם הפעם פסק בית הדין לעבודה לטובת העובדים, והורה להנהלה לאפשר להם להתאגד כחוק. אולם הזמן שלקח ההליך המשפטי, והמציאות בשטח, היו חזקים יותר. עד שהגיעה פסיקת בית המשפט הציעה ההנהלה פיצויי פרישה לכמה מהעובדים שהתארגנו, ואחרים עזבו "מרצונם".

לעובדים שעזבו היה קשה מאוד למצוא עבודה חדשה, נוכח מצב התעסוקה בדרום, והעובדה שלטענתם, הנהלת חיפה כימיקלים דרום התנכלה להם ובכל פעם שמצאו עבודה במפעל באזור, היא דאגה להעביר את "המלצותיה", והם פוטרו מיד. בוקובזה חיפש עבודה במשך שנתיים, ולדבריו בכל פעם שהתקבל, התקשרו בעלי חיפה כימיקלים דרום למקום העבודה החדש ודאגו לסגור בפניו את הדלת.

מפעל חיפה כימיקלים נמצא בבעלות חברת T.R.I בשליטת אריה גנגר. איש העסקים אריה גנגר, יו"ר חיפה כימיקלים, ידוע כחברו הטוב של אריאל שרון מזה כ-30 שנה. גנגר חי בארה"ב וכאשר ב- 82` ביקש שרון, אז שר הביטחון בממשלת בגין, למנות את גנגר לתפקיד בכיר במשרד הבטחון, התנגד ועד העובדים למינוי יורד לתפקיד כה בכיר, והמינוי נכשל.

בשנת 1985 הציע שרון, אז שר המסחר והתעשייה, להפריט את מפעל חיפה כימיקלים, שהיה שקוע בחובות. גנגר קפץ על המציאה ורכש את מניות המדינה בסכום מגוחך של 12 מיליון דולר. לאחר מכן נטען שבמחיר הזה לא הובאו בחשבון כ-30 מיליון דולר שנמצא בקופת המזומנים של המפעל. גנגר נמנה אז על תורמיו הגדולים של שרון, בספטמבר 2001 אף הגיע לארץ לחקירה במחלקה לחקירות הונאה, בחשד שהעניק לשרון תרומה לא חוקית לכאורה, בסוף הסרט "שביתה" יש תמונה של אריק שרון, סיריל קרן ואריה גנגר בחדר בבית מלון ממתינים לתוצאות הפריימריז בליכוד.

מנהיגי העובדים מאשימים בסרט את מנכ"ל המפעל גנגר, כי קשריו עם ראש הממשלה אפשרו לו להפעיל נגדם בריונים ללא הפרעה, ולהתעלם מפסיקת בית הדין לעבודה.

עמרם בן סימון, ממנהיגי המאבק ומובטל זה כשלוש שנים סיפר לכתבנו כי הוא ביקש מבנו שאחרי מה שהוא חש שהמדינה עשתה לו, הוא אינו רוצה שישרת בצה"ל. בנו לא הקשיב לו והתגייס לסיירת חרוב, ושירת שם כלוחם, אך לאחר שבנו צפה בסרט, וראה את מה שעבר אביו, החליט לעזוב את השירות הקרבי בצה"ל, אביו גיבה את החלטתו.

עד למועד פרסום הכתבה לא היה ניתן להשיג את תגובת ערוץ 1 לדברים.פרסום ראשון:14:17, 13 מרץ `06
עדכון האחרון:16:55, 13 מרץ `06
חזרה למעלה

הצטרף וצרף חבריך לרשימת התפוצה של "נקים" וקבל עידכונים שוטפים על החשיפות של "נקים"

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבורית כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group