לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר gil מ- תל אביב --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
עורך 7 ימים המפוטר ניר בכר תובע מידיעות מיליון שקל  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבוריתעדכונים של נקים:

פרשת ילדי תימן התעלומה, האמת הרבה מעבר לכל דימיון
שני 22.06.20 16:12

מותו של השגריר הסיני בישראל, היתכן שנרצח כי טען שהוירוס הובא לסין?
רביעי 20.05.20 19:19

הטרדות אחרי הפרסום על מעורבות לכאורית של ביבי והמוסד במותו של השגריר הסיני
שלישי 19.05.20 15:26

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 869


הודעהפורסם: שני 23.01.06 21:11    נושא ההודעה: עורך 7 ימים המפוטר ניר בכר תובע מידיעות מיליון שקל

http://www.nrg.co.il/online/4/ART1/037/983.html
ניר בכר תובע מידיעות מיליון שקל

לאחר שהגיש עתירה לבית הדין בדרישה להשיבו לעבודתו תובע היום בכר את ידיעות אחרונות בסך מיליון שקליםדפדף בברנז`ה
רתם קלינה
23/1/2006 17:53

עורך 7 ימים המפוטר, ניר בכר, לא מסתפק בעתירה שהגיש בדרישה להשיבו לעבודה. היום הוא הגיש באמצעות באי כוחו, עו"ד ד"ר ליפא מאיר, ענת קנת וכפיר מזרחי, תביעה בסך מיליון שקלים נגד ידיעות אחרונות. בנוסף הוא דורש להשיבו לאלתר לעבודתו.

לפי כתב התביעה, וכפי שכבר טען בעתירתו לבית המשפט לעבודה, מאז מינויו של גינת לתפקיד העורך, נאלץ בכר להילחם על פירסומן של כתבות שעסקו בקשרי הון ושלטון. בכר טוען שלא פעם הוא ננזף ואף ונדרש להימנע מהבלטת אותן ידיעות על שער המוסף.

בתביעה טוען בכר כי כבר בשבוע הראשון לכהונתו של גינת בתפקיד, בעקבות פרסום תחקיר על התנהלותה של שרת התקשורת דאז דליה איציק בפרשת ניסיון הדחתו של מנכ"ל רשות הדואר יוסי שלי, הטיח גינת בו ובכתב גידי וייץ
האשמות קשות ו"חסרות בסיס". כך, טוען בכר, העלה גינת טענות ש"בדיעבד התברר כי לא היה להן בסיס". עוד נטען בתביעה כי גינת אסר על בכר להמשיך ולפרסם מכתבי תגובה של קוראים שנשלחו לעיתון.

בתביעה טוען בכר כי כמה שבועות לאחר מכן נודע לו כי המוסף לשבת עומד לפרסם ראיון על השרה דאז "ושהסיבה לפרסומו היא `פיצוי` על פרסום התחקיר". בכר טוען כי מדובר בראיון "שעתיד היה לקעקע את תוכן התחקיר ולפגוע ביושרתו המקצועית של הכתב". בכר, כך נטען בכתב התביעה, ניסה למחות על הפרסום, אך גינת טרק לו את הטלפון.

יצויין כי לבכר נודע בדיעבד מעורך המשנה יואל אסתרון שהראיון נכפה על עורכי המוסף לשבת בהוראת המו"ל נוני מוזס, שביקש לפצות את השרה דאז על פרסום התחקיר בעניינה.

בתביעה מתייחס בכר גם לפרסום תחקיר שעסק בהשתלטותם של ראש הממשלה אריאל שרון ובנו עומרי שרון על תקציבי המועצות הדתיות ו"חלוקת מינויים" לחברי מרכז הליכוד. על פי התביעה, התחקיר אמור היה להתפרסם שלושה שבועות לפני פיטוריו של בכר. "גם במקרה זה הביע גינת בפני התובע תרעומת מהפרסום, וטען שמדובר בהתעללות בגוויה", נכתב בתביעה. לבקשתו של גינת, הסכים בכר לא להקדיש לתחקיר את שער המוסף.

בכתב בתביעה נטען עוד כי בהעדרו של גינת בשל נסיעה לחו"ל, קרא עורך המשנה יואל אסתרון את התחקיר ואישר אותו לפרסום. לדברי בכר אמר לו אסתרון: "אם זה לא תחקיר, אני לא יודע מהו תחקיר". כמו כן נטען כי כאשר ביקש בכר לפרסם פרומו לתחקיר ב"ynet" הורדה הידיעה בהוראת המו"ל מוזס.

מכתב התביעה עולה עוד כי סמוך לזמן הפרסום, נקרא בכר לחדרו של גינת שהביע תרעומת על הפרסום וטען ש"זה לא סיפור". לדברי גינת, "היועץ המשפטי של כלבוטק קרא את הכתבה וחשב שאין בעייה בהתנהלות של שרון`". זאת למרות שאושרה על ידי היועצים המשפטיים של העיתון.

כתב התביעה מגולל גם את ההתנהלות בדבר התחקיר על אלי לנדאו. התחקיר עסק בניגוד עניינים בו היה מצוי לכאורה לנדאו שכיהן כיו"ר דירקטוריון חברת החשמל, ובין היתר בלחצים שהפעיל על חברי דירקטוריון חברת החשמל כדי שיאשרו עסקת גז עם מצרים והתערבותו לקידום מכרזים לתועלת חבריו - שבתאי שביט, האחים עופר, ראובן אדלר ושרגא אלעד.

בכתב התביעה נכתב כי "בבוקר ה-24 ביולי 2005, התקשר גינת לתובע (בכר) והודיע לו שמר לנדאו מחפש אותו בעקבות הכתבה שעומדת להתפרסם על אודותיו במוסף `7 ימים`. התובע, שהיה בדרך ללוויה של עמיתה לעבודה, סיכם עם גינת שידונו על כך עם שובו לעיתון, בשעות אחר הצהריים". כששב לעיתון, טוען בכר בכתב התביעה, הוא גילה כי גינת התחייב בפני לנדאו שהכתבה נדחית למועד בלתי ידוע. "בבוקר ה-28 ביולי 2005, פנה התובע למר לנדאו והפציר בו שייפגש עם כותבי התחקיר ויגיב לכתבה. מר לנדאו, שהופתע לשמוע שהעיתון ממשיך לעסוק בענייניו, דרש בכל תוקף שהכתבה תידחה עד לאחר מינויו לתפקיד יו"ר רשות השידור.

בכל אותו זמן ממשיך גינת לתבוע לראות את הכתבה אשר לדברי בכר עדיין היתה מצוייה בשלבי עריכה. הצדדים סיכמו אז כי עותק לא סופי יועבר אל העורך בשעות אחר הצהריים". עוד נטען בכתב התביעה כי "לאחר שיחה זו, נדמה היה שגינת מתנהל תחת לחציו של לנדאו, שהופתע לגלות מפי התובע שהכתבה לא נדחתה, כפי שכבר סיכם עם גינת. מדי מספר דקות, התקשר גינת באמצעות מזכירתו אל התובע ודרש לראות את הכתבה. בשלב הזה נדמה היה כי בלבו של גינת גמלה ההחלטה לפסול את הכתבה, ללא קשר לעובדות המוצגות בה. דקות מספר אחרי שקיבל לידיו את טיוטת הכתבה, הוא התקשר אל התובע, הודיע לו שקרא את הכתבה עד מחציתה, ומדובר ב`חרא של כתבה`".

באותו ערב, נטען בתביעה, הסכים גינת לתת לבכר להשמיע את טיעוניו. כשבכר נכנס לחדרו של גינת מצא שם את עוזרו של המו"ל, מר שילה דה-בר, שכלל לא ידע על הרקע לפסילת הכתבה, והודיע שהוא בסך הכל הספיק ל"רפרף על הכתבה". גם בסיומה של אותה פגישה הודיע גינת כי אין בכוונתו לחזור בו מההחלטה לפסול את הכתבה.

"מאותו שלב ניכר בגינת שהוא מנסה להכשיר בדיעבד את פסילת הכתבה תחת לחציו של לנדאו, תוך שהוא מגן עליו בלהט ומרצה על יתרונותיה של עסקת הגז עם מצרים. במוצאי שבת, 30 ביולי 2005, עלה התובע לחדרו של גינת פעם נוספת כדי להסיר את רוע הגזירה אך גינת הודיע לו שהוא מסרב לדון איתו בפסילה".

על פי התביעה, עם סירובו של גינת, פנה בכר למו"ל העיתון, ארנון מוזס, ובא עמו בדברים בנוגע לפרסומה של הכתבה. בפניו טען בכר כי גינת מסרב לפרסם את הכתבה מפאת ניגוד עניינים המתבטא בקירבתו אל מר לנדאו ואל סמי עופר (חברו הקרוב של גינת), וכי ההחלטה שלא לפרסם את הכתבה הינה החלטה שרירותית ולא מנומקת. בסופו של דבר, היה זה מוזס שהפך את החלטת הפסילה של גינת והכשיר את הפרסום, שהביא לפתיחת חקירה נגד לנדאו.

"ביום 17 בדצמבר 2005 התראיין מר לנדאו לתוכנית `פגוש את העיתונות` בערוץ 2. בתשובה לשאלת המראיינת אם דיבר עם עורך העיתון בניסיון למנוע את פרסום התחקיר בעניינו השיב מר לנדאו כי `דיבר עם כל מי שאפשר` והוסיף כי שמע שיש מחלוקת בעיתון סביב פרסום התחקיר וכי `בסופו של דבר עורך המוסף פוטר`", נכתב בכתב התביעה.

בהמשך כתב התביעה נטען כי "ב-6 בדצמבר 2005 הזמין גינת את בכר לשיחה, בה שאל הוא נמצא בקשר ממושך עם כתבת עיתון הארץ, ענת באלינט. התובע הכחיש את הרמיזות, כאילו הדליף לה את מהלך האירועים שהביאו לפרסום הכתבה על לנדאו והוסיף כי גורמים רבים במערכת העיתון ידעו על התנגדותו של גינת לפרסום התחקיר. לאחר שבוע במהלך ישיבת עורכים החל ויכוח בין בכר לגינת. אז טען בכר "כי דומה שבמהלך השבועות האחרונים פועל העיתון בשירות קמפיין הבחירות של אריאל שרון".

למחרת זימן גינת את בכר לשיחה והודיע לו כי אין לו עוד אמון בו. גינת הטיח בו כי הוא זה שהדליף ל"הארץ" את דבר ההתנגדות לפרסום הכתבה וטען כי התובע אינו מבין בתחקירים. "בתום הפגישה `הציע` גינת לתובע לבחור באיזו דרך הוא מעוניין לסיים את תפקידו - פיטורים, התפטרות, או חופשה ואז התפטרות".

בכר אמר, כי הרקע לפיטורים הוא חוסר הגיבוי של גינת לפרסום תחקירים וכי מדובר במהלך של הדחה על רקע פוליטי. באותו יום כבר מונה איתי כ"ץ לממלא מקומו כעורך 7 ימים - תפקיד אותו הוא ממלא עד היום.

לאחר הפיטורים נפגש בכר לפי התביעה עם נוני מוזס. בפגישה הוא ניסה לשנות את ההחלטה של גינת ואף ביקש לפתוח דף חדש ביחסים בינו לבין גינת. מוזס השיב כי ההחלטה בעניינו של התובע תתקבל בתוך 24 שעות. באותו יום שלחה באלינט, דואר אלקטרוני למר מוזס ולגינת, בו הכחישה את הטענה כי בכר הדליף לה את הדברים. ב-18 בדצמבר 2005 נמסר לבכר מכתב פיטורים המודיע על סיום תפקידו.

עד מועד הפרסום לא התקבלה תגובתו של גינת.

_________________

הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" בדוא"ל:haim@nakim.org


השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

לחץ כאן לפורום החדש על המחדלים המשפטים בחקירת רצח רבין

Haaretz
אורח
הודעהפורסם: רביעי 10.05.06 6:22    נושא ההודעה: ניר חפץ מונה לעורך מוסף "7 ימים" של "ידיעות א

ניר חפץ מונה לעורך מוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות"

מאת ענת באלינט


העיתונאי ניר חפץ מונה לתפקיד עורך מוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות". הוא יחליף את איתי כ"ץ, שהיה העורך הזמני של המוסף (לאחר פיטוריו של העורך הקודם ניר בכר).

חפץ, בן 42, משמש כעת כעורך הראשי של רשת המקומונים של "ידיעות אחרונות" והעורך האחראי של הספורט. הוא החל את דרכו כעוזר דובר בעיריית הרצליה ואחר כך ככתב ברשת המקומונים של "ידיעות אחרונות". הוא ערך את המקומונים "מה בפתח" ואחר כך נהפך לעורך עיתון "תל אביב" ומאוחר יותר לעורך הרשת כולה.

בשנת 2001 הוא היה מועמד של השר רענן כהן לתפקיד יו"ר רשות השידור. התנועה לאיכות השלטון התנגדה למינוי באותה עת בנימוק שהוא חסר ניסיון ניהולי ונטען עוד כי הוא מועמד מטעם לשכת ראש הממשלה (אז אריאל שרון). מועמדותו נפסלה בסופו של דבר על ידי ועדת רביבי, בשל העדר ניסיון ניהולי מתאים.

בתקופתו של חפץ כעורך רשת "ידיעות תקשורת", קיבל המקומונים קו סנסציוני מובהק. במהלך התפקידים שמילא, צבר לא מעט מתנגדים בשל סגנון הניהול שלו, שתואר שוב ושוב כקפריזי וכוחני.

מוסף "7 ימים" נחשב לספינת הדגל של "ידיעות אחרונות" והפיק בשנים האחרונות שורה של תחקירים חשובים, שחלקם הביאו לפתיחת חקירות משטרה ושל מבקר המדינה, בהם שורת התחקירים שעסקה בהתנהלות משפחת שרון בתקופת שלטונו של אריאל שרון.
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבורית כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group