לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר arikcohen מ- tel aviv --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
עתירה לבגץ נגד השב`כ ורשות שדות התעופה: די להפלות ערבים בשדות התעופה  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> ביקורת על השב''כ שרות הביטחון הכלליעדכונים של נקים:

Nakim protesting against the russian military intervention against the Kazakh people
שני 10.01.22 14:20

אזרחי ישראל מוחים על ההתערבות הצבאית של רוסיה בהתקוממות העממית בקזחסטן נגד שחיתות השלטון
שני 10.01.22 11:59

יכולת להשבית את ננו-משדרי הבלוטוס של ה-"מחוסנים" מרחוק?
שני 27.12.21 8:09

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
ידיעות אחרונו
אורח
הודעהפורסם: שישי 01.06.07 11:25    נושא ההודעה: עתירה לבגץ נגד השב`כ ורשות שדות התעופה: די להפלות ערבים בשדות התעופה

עתירה: די להפלות ערבים בשדות התעופה


האגודה לזכויות האזרח דורשת שהיקף הבדיקות הביטחוניות ורמתן ייקבעו לגבי כל האזרחים - יהודים וערבים כאחד - על-פי קריטריונים שווים וענייניים. עו"ד עאוני בנא: "ההתייחסות לנוסע הערבי כחשוד באשר הוא הופכת את המעבר בשדות התעופה לחוויה מעליבה ומשפילה במיוחד"

אבירם זינו פורסם: 01.06.07, 11:04

האגודה לזכויות האזרח עתרה אתמול (יום ה`) לבג"ץ נגד רשות שדות התעופה, שרות הביטחון הכללי ומשרד התחבורה בדרישה שיפסיקו את הבדיקות הביטחוניות המפלות, לטענתה, את האזרחים הערבים בשדות התעופה.

האגודה דורשת כי היקף הבדיקות הביטחוניות ורמתן ייקבעו לגבי כל האזרחים - יהודים וערבים כאחד - על-פי קריטריונים שווים וענייניים. העתירה מתארת את היחס המשפיל שבו נתקלים הנוסעים הערבים בשדות התעופה. היחס השונה, לטענת האגודה לזכויות האזרח, מתבטא בבדיקה מיוחדת וקפדנית, אשר לטענת העותרים חורגת בהרבה מהבדיקות הביטחוניות הרגילות.

מי מופלה באמת?

הערבים אכן מופלים - לטובה / חנוך ובר

בחובות, בזכויות ובחופש הדת נוקט בית-המשפט של מדינת היהודים אפליה עקבית לרעת היהודים
לכתבה המלאה

האגודה מדגישה שהבדיקות המיוחדות של האזרחים הערבים הן פועל יוצא לשימוש בלאום הערבי כשלעצמו, כתכונה המעידה על סכנה הנשקפת מאדם ערבי. את העתירה הגיש עו"ד עאוני בנא, שאמר: "ההתייחסות לנוסע הערבי כחשוד באשר הוא וללא כל מידע קונקרטי לגביו, הופכת את המעבר בשדות התעופה לחוויה מעליבה ומשפילה במיוחד".

צעירים ערבים שטסים למטרות נופש ובילוי, כמו גם סטודנטים, אקדמאים, אנשי תקשורת, אנשי עסקים ומשפחות ערביות - כל אלה עוברים בדיקות ביטחוניות קפדניות, חודרניות, טורדניות וממושכות. לעתים מעוכבים הנוסעים הערבים זמן רב, עד כדי כך שהם מחמיצים את טיסתם. בעתירה מוצגים כמה סיפורים אישיים של אזרחים ערביים.

האגודה לזכויות האזרח טוענת עוד כי "ההשפלה והפגיעה שחוֹוה האזרח הערבי מתעצמות נוכח ההכרה שהעינוי וההשפלה שבבידוק הבטחוני באו אך ורק בשל מוצאו האתני ובשל שיוכו הלאומי – מרכיבים רבי משמעות בזהותו של אדם".

עו"ד בנא מפנה לדברים שקבעה, בשעתו, ועדת אור לבדיקת מהומות אוקטובר 2000: "ההשפלה בעת בידוק ביטחוני, שאין בינה לבין צרכים אמיתיים ולא כלום, וכך גם יחס מעליב במגעיהם של אזרחים ערבים עם ישראלים מן השורה, עלולים לגרום למשקעים של עלבון צורב, אשר לא בנקל יימחו".


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3407338,00.html
חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של "נקים": ההונאה במיליארדים של הקיבוצים בשיתוף רשם האגודות

מעריב
אורח
הודעהפורסם: שישי 01.06.07 12:09    נושא ההודעה: האגודה לזכויות האזרח:`הפסיקו את הבדיקות המשפילות לערבים`

"הפסיקו את הבדיקות המשפילות לערבים"

האגודה לזכויות האזרח עתרה לבג"ץ נגד רשות שדות התעופה, השב"כ ומשרד התחבורה, בדרישה לקבוע רמה אחידה של בדיקות ביטחוניות ליהודים וערבים

אפרת פורשר
1/6/2007 9:41

"מרבית הנוסעים הערבים זוכים ל`טיפול מיוחד` וליחס שונה מזה שננקט כלפי נוסעים יהודים בעת ביצוע בדיקות ביטחוניות בנתב"ג ובנמלי תעופה אחרים בישראל" - כך טוענת האגודה לזכויות האזרח, בעתירה תקדימית שהגישה לבית המשפט העליון נגד השב"כ, רשות שדות התעופה ומשרד התחבורה. בעתירתה דורשת האגודה כי היקף הבדיקות הביטחוניות ורמתן ייקבעו לגבי כל האזרחים, יהודים וערבים כאחד, "על פי קריטריונים שווים וענייניים".
ערבי? שים מדבקה
דוח חדש חושף את ההשפלות להן ``זוכים`` אזרחים ערבים בנמלי התעופה בישראל: תחקור משפיל וסימון התיקים ע``י מדבקות. ``זו פגיעה קשה בזכויות האדם``
לכתבה המלאה

האגודה מתארת בפני בית המשפט את היחס לנוסעים הערבים, אשר מתבטא פעמים רבות בבדיקה מיוחדת וקפדנית שעובר הנוסע, ואשר חורגת בהרבה מהבדיקות הביטחוניות הרגילות, אותן עוברים מרבית הנוסעים היהודים.

"כל זאת, אך ורק בשל היותו של אותו נוסע ערבי ובהיעדר צורך ביטחוני או טעם ענייני כלשהו, הנוגע להתנהגותו או למעשיו של אותו נוסע, אשר יהיה בו כדי להצדיק, ולו לכאורה, את היחס השונה כלפיו", נטען בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד עאוני בנא.

זוהי סוגיה עקרונית ורגישה ביותר בה ייאלץ בג"ץ להכריע, משום שלמעשה, לטענת האגודה, השב"כ ורשות שדות התעופה "מפעילים אפיונים גזעיים, אתניים ולאומיים כקריטריון מרכזי לצורך קביעת פרופיל של `הנוסע המסוכן` ולצורך הבידוק הביטחוני שיעבור, גם במקום בו אין כל מידע או אינדיקציה למסוכנות מצד הנוסע הערבי".

המתנה מורטת עצביםהאגודה מדגישה עוד, כי היא אינה חולקת על הצורך בבידוק ביטחוני, אלא מתמקדת באי-חוקיות השימוש במאפיין הגזע או הלאום, המהווה פגיעה
קשה בזכויות היסוד של האזרחים הערבים.

בעתירה מובאות דוגמאות רבות, שנלקחו מקטעי עיתונות וספרים בשנים האחרונות, המהווים דוגמא ליחס המשפיל והיומיומי לו זוכה הנוסע הערבי.

כך למשל נטען כי אזרחים ערבים שטסים למטרות נופש ובילוי, עבודה או לימודים, מתבקשים לעבור סדרת בדיקות ביטחוניות קפדניות, חודרניות, טורדניות וממושכות. בדיקות אלה, המלוות לפעמים באלימות מילולית, כוללות מסכת ארוכה של תחקורים וחיפוש מדוקדק ומשפיל לעיני כל הנוסעים ולעיתים קרובות, בשל התארכות הבדיקה, נמנעת עלייתם למטוס.

"הבדיקות מותירות את הנוסע הערבי במצב של המתנה מורטת עצבים ובחוסר ודאות באשר לגורל טיסתו. הדבר משבש את שגרת יומם של נוסעים רבים, אשר נוהגים להקדים את הגעתם לנמל התעופה (בחמש או שש שעות לפני מועד הטיסה) כדי לא להחמיץ את הטיסה", כותבת האגודה בעתירתה ומדגישה: "הטעמים הביטחוניים אינה למעשה אלא כסות עיניים למציאות קשה של גזענות, הדרה ודיכוי חברתי".


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/589/553.html
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> ביקורת על השב''כ שרות הביטחון הכללי כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group