לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר כהנא שלמה מ- גבעתיים --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
בקשה לקבל פרוטוקול ישיבת הממשלה מהיום בעניין פרשת רמון וכן לקבל העתק מפניותיו של מר מזוז  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקיםעדכונים של נקים:

רוב הסיכויים שמחר הנשיא דונאלד טראמפ יעביר את השלטון לצבא וכי ביידן לא יושבע
רביעי 20.01.21 1:37

קריאה למרד נגד השלטון בישראל,לכל אזרח, שופט, שוטר, חייל, רופא ועובד ציבור בישראל
שני 18.01.21 23:06

מה מסתירים שתי הקולות של הנשיא טראמפ בשבועות האחרונים? הונאת בוחרים או מהלך מבריק?
שלישי 12.01.21 17:00

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
Nakim
צוות
צוות
הצטרף: 23 ינו' 2006
הודעות: 281


הודעהפורסם: ראשון 06.07.08 19:38    נושא ההודעה: בקשה לקבל פרוטוקול ישיבת הממשלה מהיום בעניין פרשת רמון וכן לקבל העתק מפניותיו של מר מזוז


ג' תמוז תשס"ח
06/07/08 סימוכין: מב/06070801


לכבוד: מזכיר הממשלה, מר עובד יחזקאל שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן
טל: 026705532 פקס: 025632580 טל: 026466527 פקס: 026285438


באמצעות פקסימיליה

נכבדיי,


הנדון: בקשה לקבל פרוטוקול ישיבת הממשלה מהיום בעניין פרשת רמון וכן לקבל העתק מפניותיו של מר מני מזוז למזכירות הממשלה בנדון.


בהמשך לבקשה של הח"מ מיום 12.2.07 להקים ועדת בדיקה בפרשת רמון ע"פ סעיף 8א' של חוק הממשלה התשס"א - 2001, ובהמשך להחלטת הממשלה מהיום בנדון ובהמשך לחשדות על ביצוע עבירות שונות מצד היועץ המשפטי לממשלה מר מני מזוז -להלן מר מזוז- לטרפד בקשה זו, הנני מתכבד לפנות אליכם כדלקמן,

1. ביום 12.2.07 פנה הח"מ לשר המשפטים בבקשה מפורטת להקים ועדת בדיקה בפרשת רמון ע"פ סעיף 8א' של חוק הממשלה, לבחון התנהלותם של היועץ המשפטי לממשלה פרקליט המדינה ושאר המעורבים בפרשת השר חיים רמון וכן בבקשה להמליץ על נבצרותם הזמנית של השניים.

2. ביום 18.4.07, או בסמוך לכך, הודיע פרקליט המדינה על התפטרותו.

3. ביום 29.4.07 פנה הח"מ ללשכת שר המשפטים לבירור אופן הטיפול בבקשה ונאמר לח"מ ע"י עוזר השר כי הבקשה הועברה למר מזוז לקבלת תגובתו מזה זמן רב אך טרם התקבלה תגובתו. דבר המעיד כי מר מזוז היה מודע היטב לחשדות אשר כוונו נגדו במכתב זה.

4. ביום 16.9.07 פנה הח"מ בבקשה למתן החלטה לבקשה שבנדון, תשובת שר המשפטים מצ"ב ומסומנת א'. בבקשה זו צוין בהתייחס ל-"ועדת ברנר" שמינה מר מזוז כדלקמן:
· " לאור החשדות שהתגלגלו לפתחו של משרד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הם היו מנועים מלמנות בעצמם שופט חוקר שיבדוק פרשה זו.

· מנהל ציבורי תקין חייב אותם להעביר החלטה זו לממשלה תוך המלצה על בדיקה חיצונית ולהשאיר בידי הממשלה את ההחלטה להקים ועדת בדיקה בעלת סמכויות חקירה ע"פ סעיף 8א' לחוק הממשלה התשס"א -2001 או למנות שופט חוקר בעל סמכויות מוגבלות יותר כפי שנעשה.

· היועץ המשפטי לממשלה נמנע מלהעביר סוגיה זאת להכרעת הממשלה ומיהר מסיבותיו לקבל החלטה תוך ניגוד עניינים בוטה, תוך שהוא בחר בעצמו באופציה של שופט חוקר המקלה עימו ואשר מרחיקה ממנו ומפרקליט המדינה את אש החקירה."

5. מאז הגשת הבקשה פעל מר מזוז בדרכים שונות למנוע הקמת הוועדה אשר ביקשה לחקור בן היתר את החשדות לפלילים בהתנהלותו של מר מזוז עצמו בפרשת רמון המתוארים בבקשה עצמה. במעשים אלה עשה לכאורה מר מזוז שימוש לרעה בכוח משרתו להטיל אימה על הממשלה כולה תוך ניצול של תיקים פלילים התלויים ועומדים בן היתר כנגד ראש הממשלה.

6. ביום ה' 3.7.08 פורסם בתקשורת כי שר המשפטים הגיש את הצעתו לממשלה למנות ועדת בדיקה וכי מר מזוז מיהר להגיש הודעה/בקשה למזכירות הממשלה בה הוא מביע את עמדתו כביכול מקצועית על פיה יש לדחות בתוקף את הקמת הוועדה תוך שמר מזוז משתלח לכאורה על שר המשפטים והשר רמון המבקשים זאת.

7. ביום 6.7.08 התקיימה ישיבת ממשלה לדון בהצעת שר המשפטים להקים וועדת בדיקה בנדון, בישיבה זו השתתף מר מזוז אשר הפעיל את מלוא משקלו למנוע הקמת הוועדה. בהתאם ניתנה החלטת ממשלה אשר נמנעה מלדחות את ההצעה אך אשר ביקשה ממבקר המדינה לפעול על פי סמכותו לחקור את הסוגיה בזה הלשון: "הממשלה קיימה דיון בעניין מינויה של ועדת בדיקה ממשלתית לפי סעיף 8(א) לחוק הממשלה, התשס"א-2001, לבירור התנהלות גורמי אכיפת החוק שבתחום סמכותו של שר המשפטים בתיק חיים רמון, והענקת סמכויות של ועדת חקירה לועדת הבדיקה הממשלתית שימנה שר המשפטים.
הציגו את הנושא שר המשפטים, היועץ המשפטי לממשלה, כבוד השופט ורדי זיילר, ח"כ מיכאל איתן, פרקליט המדינה והמפכ"ל.
לאחר דיון של מס' שעות החליטה הממשלה כדלקמן:
" הממשלה פונה אל מבקר המדינה ומבקשת שיבדוק על פי סמכותו את נושא האזנות הסתר בחקירות פליליות, דרכי הביצוע, השימוש בהן ובתוצריהן, ותלונות שהופנו בנושא זה בשנים האחרונות."

8. בתקשורת התפרסמו דיווחים מישיבת הממשלה מהם עולה כי שר המשפטים תקף את מר מזוז בזה הלשון " היועץ המשפטי לממשלה לא נשמע לאף אחד. הוא עושה מה שהוא רוצה. הוא כותב מכתבים בניגוד לתקשי"ר (תקנון שירות המדינה)". דבר המחזק את החשדות כי מר מזוז עשה שימוש לרעה בכוח משרתו למנוע חקירה פלילית כנגדו במסגרת ועדת בדיקה ע"פ סעיף 8א' של חוק הממשלה התשס"א –2001.

9. לאור כל האמור, המעלה חשדות להתנהלות חמורה של מר מזוז, מבקש הח"מ העתק של הצעת שר המשפטים להקמת הוועדה, העתק של פניותיו בכתב של מר מזוז למזכירות הממשלה בנדון וכן פרוטוקול ישיבת הממשלה בהן מתועדים דבריו של מר מזוז ושל שאר המשתתפים בדיון על פרשת רמון. הבקשה מסתמכת על הנורמות הציבוריות שנקבעו מאז חקיקת חוק חופש המידע התשנ"ח 1998 (ראה בן היתר בג"ץ 258/07 זהבה גלאון נגד ועדת הבדיקה הממשלתית לבדיקת אירועי המערכה בלבנון השניה). הדבר נחוץ כדי לאפשר לח"מ לשקול את צעדיו המשפטיים כנגד מר מזוז.

(אודה לכם על העברת המסמכים האמורים, בעדיפות ראשונה, לפקס הרשום מטה ולוודא הגעתם בנייד.)______________________

בכבוד רב
חיים יטיב
דובר ארגון 'נקים ישראל'
WWW.NAKIM.ORGהעתק: היועץ המשפטי לממשלה, מר מני מזוז
טל: 026466521 פקס: 026467001

נספח א'

נספח א'

_________________
הצטרפו לקבוצה של נקים בטלגרם לקבל עדכונים.
https://t.me/Nakim_org_News
לחתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט ולהצטרף ל"נקים"


הצטרף לרשימת תפוצה של "נקים"! עם או בלי חתימה על העצומה
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\

מבזק חדשות נקים: 21.7.06 פניה חריפה של "נקים" למזוז בסוגיית פרשת השוחד של אולמרט

מעריב
אורח
הודעהפורסם: ראשון 06.07.08 19:57    נושא ההודעה: מזוז ופרקליט המדינה משה לדור מביעים סיפוק רב מהחלטת הממשלה שלא להקים ועדת

מזוז: תומך בהחלטת הממשלה, המהלך היה מיותר
זמן קצר לאחר ששרי הממשלה קיבלו את הצעת הפשרה של יו"ר העבודה וקבעו כי המבקר יחקור את פרשת האזנות הסתר בתיק רמון, הביעו היועמ"ש ופרקליט המדינה סיפוק מההחלטה. "מבקר המדינה ממילא מוסמך לבדוק סוגייה זו, וחבל שהיה צריך להגיע לכך לאחר מהלך מיותר ומזיק", כתבו בהודעה

nrg מעריב | 6/7/2008 17:56
היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז ופרקליט המדינה משה לדור מביעים היום (א') סיפוק רב מהחלטת הממשלה שלא להקים ועדת חקירה ממשלתית בנושא האזנות הסתר נגד חיים רמון, אלא ועדת בדיקה שבראשה יעמוד מבקר המדינה. בהודעה שפרסמו השניים הם מבהירים כי התנגדותם הנחרצת הייתה אך ורק נגד בדיקה שתעסוק באופן ספציפי בתיק רמון ולא נגד חקירת נושא ההאזנות.

בהודעה משותפת שפרסמו השניים מדגיש היועץ המשפטי כי "אין ולא הייתה כל התנגדות לבדיקה של הסוגיה הכללית של האזנות הסתר בחקירות פליליות על ידי מבקר המדינה". לטענתם, ההתנגדות הייתה ליוזמה כי הממשלה תמנה ועדת חקירה בסוגיה הקונקרטית של ''התנהלות רשויות האכיפה בתיק רמון'' – כפי שהציע שר המשפטים דניאל פרידמן.

השניים מבהירים בהודעה כי הם תומכים בבדיקה שיערוך המבקר, שתעסוק בנושא האזנות סתר בחקירות פליליות ולא בחקירה נגד רמון עצמה. הם מבקשים להזכיר עוד כי כל הנוגע לתיק רמון עצמו, כבר נבדק בדרכים שונות, לרבות על ידי השופט בדימוס שלום ברנר.
היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז צילום: פלאש 90

"מהלך מיותר ומזיק"
בהמשך ההודעה נכתב כי מבקר המדינה ממילא מוסמך לבדוק את הסוגיה, כוי לפני כמה שנים הוא אכן קיים בדיקה דומה. "חבל שהיה צריך להגיע לכך לאחר מהלך מיותר ומזיק", הוסיפו מזוז ולדור.

במהלך ישיבת הממשלה שעסקה היום בהצעתו של פרידמן לחקירה ממשלתית, קיבלו השרים את הצעת הפשרה שהציג שר הביטחון אהוד ברק לפיה לינדנשטראוס הוא זה שיחקור את הנושא. ההחלטה התקבלה

ברוב גדול, כש-16 שרים הצביעו בעד מול מתנגד אחד - השר לביטחון פנים, אבי דיכטר. השר הסביר כי התנגדותו נובעת מכך שהמבקר כלל לא זקוק לממשלה על מנת לפתוח בבדיקה שכזאת.

ברק, שעמד לצידו של מזוז אמר לאחר אישור הפשרה שהעלה כי ההחלטה היא "מפלתם בממשלה של מי שביקשו לאיים על שלטון החוק", והוסיף כי מדובר באות לציבור כולו כי יש שלטון חוק בישראל.http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/756/345.html
חזרה למעלה

ידיעות
אורח
הודעהפורסם: ראשון 06.07.08 20:12    נושא ההודעה: רמון בדיון: ה'גרון העמוק' שלי רועד מפחד

רמון בדיון: ה'גרון העמוק' שלי רועד מפחד


המשנה לראש הממשלה לא ישב בשקט בישיבת הממשלה שדנה בעניין התיק בו הורשע. "המערכת נגד כל בדיקה. ה'גרון העמוק' שבזכותו נודע לי על האזנות הסתר רועד מפחד", אמר רמון בטרם החליטו השרים להעביר את הטיפול למבקר המדינה. השתתפותו עוררה ביקורת בקרב כמה מהיושבים בחדר. לשכת אולמרט: אי אפשר לכפות עליו לא לדבר

רוני סופר פורסם: 06.07.08, 16:11
נשוא הדיון השתתף בו - והתריע. למרות הנחיית היועץ המשפי לממשלה, המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, לא נותר בשתיקתו במהלך הדיון שהתקיים היום (א'). הממשלה דנה בפרשת האזנות הסתר בתיק החקירה בו הורשע בביצוע מעשה מגונה - ורמון תקף את היועץ מזוז והאשים אותו בניגוד עניינים, בטרם קיבלו השרים את הצעת הפשרה, לפיה מבקר המדינה יחקור את החשדות על רשלנות המשטרה והפרקליטות בפרשה."ה'גרון העמוק' שבזכותו נודע לי על האזנות הסתר רועד מפחד. השופט ברנר סירב לראות את האדם

מזוז ולדור מסכמים:

"המהלך היה מיותר ומזיק" / אפרת וייס ורוני סופר

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מרוצים מכך שהממשלה לא קיבלה את הצעת שר המשפטים להקמת ועדת חקירה לבדיקת התנהלות גורמי האכיפה בתיק רמון, ומזכירים: "גם כך הנושא בסמכות המבקר, חבל על המהלך"
לכתבה המלאההזה ואמר שהוא לא ועדת חקירה. אם הייתי יודע מה היה בהאזנות הסתר כשמירי גולן (מפקדת היחידה הארצית לחקירות הונאה לשעבר - ר.ס) אמרה לקצינה המתלוננת: 'הזבל הזה ימנה את נשיא בית המשפט העליון' - הכנסת לא היתה מסירה את חסינותי".
"מי שנגוע כאן בניגוד עניינים זה מני מזוז וישיבת הממשלה שבחרה את פרקליט המדינה", הטיח רמון לעברו של היועץ המשפטי לממשלה. "אמרת שהשרים שיש חקירות בעניינם לא יכולים להצביע, עכשיו הם כן יכולים? אולי זה קשור לזהות האנשים? עובדי משרד הבריאות שהתרשלו בפרשת 'רמדיה' עומדים לדין פלילי, פה נקבע שהיתה רשלנות רבתי בחקירה של שר משפטים מכהן ומזוז מודיע בתוך 48 שעות שהדברים נעשו בתום לב. גם פרקליטת המחוז אמרה שהטיפול בתיק שלי היה מזוויע"."המערכת נגד כל בדיקה. אין שום גורם שאפשר להתלונן אצלו על הפרקליטות. אין דבר שיעזור לאזרח הפשוט יותר מהוועדה הזאת. אם תקום הוועדה, המשטרה תדע שיש עליה ביקורת ושהדברים לא נסגרים בחדרי חדרים", הוסיף המשנה לראש הממשלה.הביקורת על רמון: השתתפותו בדיון - ביזיון
החלטת הממשלה התקבלה ברוב של 16 שרים לעומת אחד - השר לביטחון פנים, אבי דיכטר. דיכטר אמר כי השתתפותו של רמון בדיון הינה "ביזיון לממשלה". לדבריו, גם כאשר התנגד להחזרתו של רמון לממשלה, לא חשב שעלולה להיווצר "סיטואציה מבזה כמו היום".השר לביטחון פנים הוסיף כי אינו מתנגד להעברת הטיפול למבקר המדינה,

פרסומתאך ציין כי "המבקר לא זקוק לאישור הממשלה לחקירה. אם הוא ירצה לבדוק את המשטרה, היא תפתח את דלתותיה בפניו".בנוסף לעצם ההשתתפות, דחה רמון את בקשת היועץ שלא לדבר בדיון. גם ראש הממשלה ייעץ לו שלא לפצות פה, ובלשכת ראש הממשלה הסבירו שאולמרט לא יכול לאכוף על שר שלא לדבר בישיבת ממשלה.
הדיון בממשלה הידרדר במהירות למתקפה חריפה של שר המשפטים, דניאל פרידמן, על היועץ המשפטי מזוז. "היועץ המשפטי לממשלה לא נשמע לאף אחד. הוא עושה מה שהוא רוצה. הוא כותב מכתבים בניגוד לתקשי"ר (תקנון שירות המדינה)", אמר פרידמן בתגובה למכתב החריף ששיגר מזוז בשבוע שעבר לשרים ובו תקף את כוונת פרידמן להקים את הוועדה. "מדובר בשימוש לרעה בסמכות", כתב אז היועץ.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3564602,00.html
חזרה למעלה

מצעד האיוולת: ב-6.9.06 שופטים הנתבעים בהליך אזרחי בבג"ץ דוחים בעצמם עתירה להכשיר את מינוי ביניש

מהאתר של שבתאי עזריאל
אורח
הודעהפורסם: ראשון 06.07.08 21:27    נושא ההודעה: התערבותך המיידית בעניין הקמת ועדת הבדיקה להאזנות הסתר

שבתאי עזריאל, מהנדס תעשייה וניהול

‏6 יולי, 2008

לכבוד,
מר מיכאל לינדנשטראוס,
מבקר המדינה,
ירושלים

שלום רב,התערבותך המיידית בעניין הקמת ועדת הבדיקה להאזנות הסתר

רקע

1. היום, כך על פי הפרסומים בתקשורת, אמורה הממשלה לדון בהקמת ועדת בדיקה לפרשת האזנות הסתר (להלן "ועדת בדיקה").

2. עוד נודע מהפרסומים, שלדיון יוזמנו גם היועץ המשפטי לממשלה מר מני מזוז ואיתו גורמים נוספים מהפרקליטות והמשטרה.

3. במסגרת פעילותו למנוע את הקמת ועדת הבדיקה, מזוז הרבה לאחרונה לשלח טיעונים אישיים כנגד השרים פרידמן ורמון.

4. כמו כן הוא טען בכנס של התנועה למען איכות השלטון שהתקיים ביום 18.6.08, כי אם גורמי האכיפה שביצעו את הליקויים והמחדלים הקשים בפרשת האזנות הסתר לא יבדקו את עצמם, אלא תוקם ועדת בדיקה חיצונית תהיה זו חציית קווים אדומים ושבירת כלים והוא יילחם בה בכל דרך.

העובדות והטענות

הוועדה מוקמת לפי החלטת ועדת כנסת

5. הקמת הוועדה היא על פי המלצת ועדת משנה לוועדת החוקה שתיפקדה כוועדת חקירה פרלמנטרית לפרשת האזנות הסתר.

6. ביום 3.6.08, התקיים דיון בוועדת החוקה ושבעה ח"כים הצביעו פה אחד בעד הנוסח הבא:

"ועדת החוקה קיימה שני דיונים בנושא ושמעה עמדות בעד ונגד יישום המסקנות של השופט זיילר. מדוח זיילר עולה השאלה, האם ההתחייבות שניתנה לבית המשפט השלום שיהיה בירור לעומק על ידי רשויות אכיפת החוק אכן קוימה. אנו פונים לשר המשפטים ואומרים, כי מאחר ויש דוח שהוא הזמין, אנו מבקשים שהוא יכבד אותו ותמלא את המלצותיו. במקביל לתהליך בדיקת העובדות של אותה ועדה שתקום, ועדת החקירה הפרלמנטארית תגבש המלצות, אם יהיו כאלה, לשינויים מערכתיים, לרבות שינויים בחקיקה. "

7. המסקנה הברורה היא שהיועץ המשפטי לממשלה, האחראי על אכיפת החוק בישראל, פועל בדרכים שונות לסכל החלטה של ועדת כנסת, ומדובר בעניין חמור במיוחד, דהיינו, אין חוק!!

8. לצורך כך, הוא משמיע בשיטתיות טיעונים קשים כאילו חקירת מחדלים קשים שהתגלו בעבודת הפרקליטות והמשטרה, היא יוזמה של שני שרים נקמנים ובדבריו יש גם שיסוי והסתה נגד שרי ממשלה וגם סילוף האמת.

9. האם יש לקחת ממנו דוגמא? למשל, ביום 26.6.08, התפרסמה ידיעה על יוזמה להקמת ועדת חקירה ממשלתית בראשות שופט בדימוס לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. הוועדה הוקמה לבקשת שר החקלאות שלום שמחון, לנוכח אי סדרים והתנהלות לא תקינה. מדוע שעובדי השירות הווטרינרי לא יאמצו את גישת מזוז?

10. יודגש שההחלטה בוועדת החוקה לא התקבלה כלאחר יד אלא לאחר דיון סוער בן ארבע ורבע שעות, בהשתתפות חברי כנסת ובעלי תפקידים שונים בפרקליטות ובמשטרה.

11. להלן שמות הדוברים, לפי תפקידים ומספר הפעמים שדיברו:

117 - ח"כ מיכאל איתן, יו"ר ועדת המשנה לחקירת האזנות הסתר

20 - ח"כ מנחם בן ששון, חבר ועדת המשנה ויו"ר ועדת החוקה

4 - ח"כ אברהם מיכאלי , חבר ועדת המשנה

3 - ח"כ נסים זאב, חבר ועדת המשנה

2 - ח"כ אופיר פינס, חבר ועדת המשנה

2 - ח"כ קולט אביטל, חבר ועדת המשנה

1 - ח"כ עמירה דותן, חבר ועדת המשנה

6 - ח"כ דוד טל, מוזמן

4 - ח"כ דוד רותם, מוזמן

1 - ח"כ יצחק אהרונוביץ, מוזמן

13 - דניאל פרידמן, שר המשפטים

20 - ורדי זיילר, שופט בדימוס

35 - נורית אלשטיין, יועצת משפטית לכנסת

97 - משה לדור, פרקליט המדינה

5, אורי כרמלי, פרקליטות המדינה

8 - יואל הדר, יועץ משפטי, המשרד לביטחון פנים

מסקנות מהירות

12. ח"כ מנחם בן-ששון הבהיר כי לנוכח היותו מקדימה, וכדי להימנע מניגוד עניינים, תפקיד יו"ר ועדת המשנה הוטל על ח"כ מיכאל איתן מהליכוד.

13. שר המשפטים, על פי הפרוטוקול, דיבר 13 פעמים בחצי הראשון של הדיון ונראה שהלך לאחר מכן והבמה הושארה ללדור שדיבר 97 פעמים, לאורי כרמלי מפרקליטות המדינה (5 פעמים) ויואל הדר מהייעוץ המשפטי במשטרה (8 פעמים).

14. הדברים שהשמיעו נציגי הפרקליטות והמשטרה לא שיכנעו איש, גם לא את עו"ד נורית אלשטיין, שהגיעה לתפקידה מפרקליטות המדינה.

15. שוב ושוב חזרו הדוברים וביניהם גם השופט זיילר, שאין לקשור את הצורך בחקירת המחדלים, הרשלנות והתקלות האיומות והמזוויעות (כך בדיון) שהתגלו בפרשת האזנות הסתר, אל פרשת רמון באופן ישיר.

ניגוד עניינים בין מני מזוז ואשתו!

16. יש לזכור שמסקנות ועדת הבדיקה, עלולות לפגוע בבכירים שונים בפרקליטות ובמשטרה. אלינוער מזוז, אשתו של מני מזוז, מכהנת כמשנה ליועץ המשפטי למשטרה הכפוף מקצועית למני מזוז.

17. אין לי כל מושג אם היא עצמה או המחלקה המשפטית במשטרה מעורבים בפרשה, או אחרים שעובדים במקביל אליה, אך כך או אחרת, מדובר במצב מושחת ביותר ובניגוד עניינים בלתי מתקבל על הדעת, ועל פניו, מני מזוז מנוע מראש להתערב בכל דיון שמטרתו לבדוק את עבודת המשטרה.

ניגוד עניינים בין מני מזוז ושרי הממשלה

18. שבעה ח"כים וביניהם חברי מפלגת העבודה, ששמעו מספר דיונים ולמדו היטב את הנושא, הצביעו בעד הקמת ועדת הבדיקה. יוער שבפרוטוקול לא מופיעים שמות המצביעים, אך למיטב ידיעתי ח"כ קולט אביטל הצביעה.

19. ובכל זאת, בישיבת מפלגת העבודה הוחלט שלא לשתף פעולה עם החלטת הוועדה.

20. יש לשאול האם מני מזוז לא הבטיח הבטחות שונות למפלגת העבודה? הרי פרשת העמותות מנפנפת מעל לראשם?

21. יש גם לשאול מדוע מני מזוז מגיע לבקש בקשות מראש הממשלה ושריו, בעת שעליו לחקור אותם בחקירות שונות?

הערה אישית לסיום

22. בעברי, ניהלתי את המאבק הציבורי של עמותת נפגעי מס רכוש. פעילות זו היתה כרוכה ב- 13 עתירות לבג"ץ, שאת מרביתן ניסחתי בעצמי ואף ייצגתי את העמותה בדיונים.

23. בבג"ץ 6895/99, נידונו למעשה שני בג"צים קודמים.

24. בג"ץ 7634/98 נמחק על ידי בלית ברירה לאחר מצג כוזב של הפרקליטות, אך לאחר שהשגתי ראיות המפריכות את טיעוני הפרקליטות, העתירה חודשה.

25. בבג"ץ 7152/97, קיבלתי פסק דין המורה למדינה לפעול למנוע ניגודי עניינים במינוי חברי ועדות ערר למס רכוש. בהמשך, התקיים דיון בכירים במשרד המשפטים והודיעו לי שהוחלט שלא לקיים את פסק הדין, ונאלצתי לעתור שוב.

26. המסקנה היא, שאם בית המשפט העליון מתעלם בשיטתיות ממצגים כוזבים של הפרקליטות - עד כדי מחיקת עתירה - ומסירוב המדינה לקיים פסק דין, אזי יש משהו יסודי פגום בכל השיטה.

27. נגד הפרקליט נפתח תיק משמעתי בלשכת עורכי הדין, אלא שהיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הפסיק את ההליך המשמעתי ביומו האחרון בתפקיד.

28. המסקנה המיידית היא שהמערכת המשפטית אחראית למעשים חמורים ביותר ואין לוותר על בדיקתה.

לסיכום

29. אשר על כן, אבקשך להתערב בדחיפות בפרשה זו ולמנוע כל הפרעה להקמת ועדת הבדיקה, ואף לשקול לחקור את כל פרשת ההתנגדות להקמת הוועדה ואת ניגודי העניינים המעורבים בכך.לוט
פרוטוקול הדיון מיום 3.6.08בכבוד רב,
שבתאי עזריאל---------------------------------------------------------------------- ----------


הערה: המכתב נשלח אל מבקר המדינה בבוקר יום א', ה- 6.7.08, זמן קצר לפני שהתקיימה ישיבת הממשלה. בישיבה הוחלט כפשרה, להעביר את בדיקת כל הפרשה למבקר המדינה.


http://www.azriel.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=595
חזרה למעלה

ערוץ שבע
אורח
הודעהפורסם: שני 07.07.08 23:37    נושא ההודעה: מדובר בפרשת טיוח של מזוז המקיים קמפיין שבכל מדינה אחרת היה מביא להשלכתו מתפקידו

'האם מזוז מטייח קשר להדחת שר משפטים?'
המשפטן והעיתונאי בן דרור ימיני רואה בעמדת מזוז ניסיון לטייח מהלכים בלתי חוקיים להדחת שר משפטים מתפקידו כפי שהתברר בהאזנת הסתר.
יומן ערוץ 7

ראיון עם העיתונאי בן דרור ימיני

המשפטן והעיתונאי בן דרור ימיני תוקף ביומן הצהרים של ערוץ 7 את היועץ המשפטי לממשלה וקובע כי מאבקו ביוזמת השר פרידמן לחקור את האזנות הסתר בפרשת רמון אינו אלא ניסיון טיוח חמור ביותר של מי שמעוניין להגן על המערכת עליה הוא מופקד.

לדבריו "זה קמפיין שניהל אדם אחד. מזוז הוא בעל אינטרס ברור נגד השר הממונה עליו", אומר ימיני ומוסיף כי הסוגיה שעל שולחן הדיונים היא "האם כתב האישום נגד רמון הושג בעקבות עברות פליליות"."האזנות הסתר אינן הבעיה. מה שנחשף בהאזנות הוא שככל הנראה היה שם שיבוש הליכים. המתלוננת לא הייתה מתלוננת אבל בעקבות איומי סרק היא החליטה להתלונן", מזכיר ימיני.

"מדובר בפרשת טיוח של מזוז", אומר ימיני המגדיר את עמדתו המתפשרת של השר אלי ישי כ"עמדה מתיפייפת". הוא מציין כי השופט הבודק הראשון שמונה על ידי מזוז קבע בתום הבדיקה כי היו טעויות, כהגדרתו, בטיפול המשטרה בפרשה, אך הוא היה נטול סמכויות.

"השאלה היא האם היה קשר, אם הייתה קונספירציה להדחת שר משפטים מתפקידו", אומר ימיני ומביע תקווה ש"הלוואי שמבקר המדינה יביא למסקנות".

"יש למזוז מעורבות בעניין. הוא הרי מי שהוביל לכתב אישום שיקול הדעת שלו הוא העומד לדיון. הוא מקיים קמפיין שבכל מדינה אחרת היה מביא להשלכתו מתפקידו. מזוז בעל נגיעה אישית. הוא הרי מגן על המערכת שבראשה הוא עומד".

ימיני מזכיר כי באחרונה הוגשו כתבי אישום נגד בכירים במשרד הבריאות על רשלנות אך כתבי אישום דומים על רשלנות בתחום המשפט, כפי שראוי היה שיוגשו בעקבות פרשת רמון אינן מוגשים. "למה? כי זו מערכת המגנה על עצמה. הציבור רואה שיש כאן טיוח שהצליח".

בדבריו הקפיד לסייג את הדברים ואמר כי "הלוואי שיתברר שלא היה טיוח אבל כדאי לבחון את הדברים בעוד כמה חודשים".


http://www.inn.co.il/News/News.aspx/177093
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> הודעות של נקים כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group