לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים נ נח מ- --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
רמון הורשע ללא קלון - ויוכל לשוב לפוליטיקה  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליוןעדכונים של נקים:

Petitionto the High Court(HCJ 2205/21)by Dr. Seligman&Haim Yativ to stop Vax campaign
שישי 16.04.21 16:30

בקשה דחופה להסיר את כל הדיווחים הכוזבים על מועילות החיסון של פייזר מפני קורונה
רביעי 14.04.21 12:46

French health minister:Vaccinated people are the most exposed to severe illness and death
שלישי 06.04.21 1:31

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
ידיעות אחרונו
אורח
הודעהפורסם: חמישי 29.03.07 10:38    נושא ההודעה: רמון הורשע ללא קלון - ויוכל לשוב לפוליטיקה

רמון הורשע ללא קלון - ויוכל לשוב לפוליטיקה


ההגנה ביקשה למחוק את הרשעתו, התביעה ביקשה קלון ופיצוי כספי למתלוננת, ובית המשפט מצא שביל ביניים. גזר דינו של שר המשפטים לשעבר, חיים רמון: הרשעה ללא קלון, 120 שעות למען הציבור ופיצוי של 15 אלף שקלים לנפגעת. המשמעות: רמון יוכל לשוב לפוליטיקה

ורד לוביץ` פורסם: 29.03.07, 08:28


שר המשפטים לשעבר חיים רמון, שהורשע בביצוע מעשה מגונה בקצינה ממשרד ראש הממשלה, לא ישא קלון בעבירה - כך קבע הבוקר (יום ה`) בית משפט השלום בתל אביב. עם זאת, בית המשפט שגזר את דינו של רמון, החליט להותיר את ההרשעה על כנה. המשמעות המיידית של ההחלטה: רמון יוכל לשוב לפוליטיקה.בית המשפט קבע בגזר דינו כי יש להעדיף את האינטרס הציבורי על פני האינטרס האישי של רמון - ולכן הותיר את ההרשעה על כנה. באשר לעונש עצמו, נקבע כי רמון ירצה 120 שעות למען הציבור ויפצה את המתלוננת ב-15 אלף שקלים.
הנפגעת

ה`: זה כבר מאחוריי / ורד לוביץ` ורועי מנדל

אמש, ערב לפני הכרעת הדין, סיפרה הנפגעת בתיק רמון כי הפרשה כבר מאחוריה. את ה` לא ממש מעניין עם רמון יוכל לשוב לפוליטיקה: "מבחינתי הסיפור נגמר ביום בו התקבל פסק הדין"
לכתבה המלאההרכב השופטים - חיותה כוחן, דניאלה שירזלי ודן בארי - קובע בנוגע להרשעה כי מי שנמצא אשם בביצוע עבירה יורשע בדין וכי "ביטול ההרשעה הינו חריג לכלל ורק במקרים יוצאי דופן ישתמש בית המשפט בכלי זה". על מעמדו הציבורי של רמון, כותב בית המשפט: "אין ספק, כי שיקולים נכבדים עומדים לזכות הנאשם: מדובר בדמות מוכרת בציבוריות הישראלית. במהלך שנים רבות מילא הנאשם תפקידים בכירים במערכת הציבורית, בין כחבר כנסת ובין בממשלות ישראל. פעילותו הציבורית נזקפת לזכותו והיא נלקחת בחשבון בבואנו להחליט על גורלו של הנאשם. לצד זאת, לא נעלמו מעינינו המצוקה והכאב שהם מנת חלקו של הנאשם, נוכח אובדן הקריירה שנקטעה באיבה".


רמון ופרקליטו, דן שיינמן, הבוקר באולם המשפט (צילום: ניב קלדרון)"אי הרשעה לאחר הודאה אינה כאי הרשעה לאחר ניהול משפט", כתבו שלושת השופטים. "זכותו של נאשם לנהל משפט, אך מן העבר השני ניצבת המתלוננת שנגרם לה נזק רב והיא נאלצה להפסיק טיול בחו"ל, עמדה שעות על דוכן העדים ונגרם לה נזק קשה לאומדן.

ביציאה מן האולם, רמון סירב לדבר: "אני לא מתכוון להגיד לכם דבר", אמר לכתבים. "תודה שליוויתם אותי. אני בטוח שלא ניפגש כאן יותר". עו"ד רפי לוי, אשר הגיע מטעם התביעה לשמוע את גזר הדין במשפטו של רמון מאחר והתובעת במשפט אינה בארץ, אמר כי בפרקליטות רואים חשיבות בהשארת ההרשעה על כנה וכי זכותה של אישה שלא יעשה בה מעשה מגונה. בא כוחו של רמון, דן שיינמן, אמר כי אינו יודע אם יערערו על גזר הדין, אך סימן אולי את המשך דרכו של רמון. "החלטתו של בית המשפט שלא להטיל קלון על רמון, ולגזור עליו שעות לתועלת הציבור, יוצרת מצב שאין מניעה להמשך דרכו הפוליטית", אמר.
מעט מדי, מאוחר מדי

בנוגע למהות העבירה קובע בית המשפט כי מדובר בארוע נקודתי וחד פעמי שאין בו כדי להעיד כי מדובר בעבריין מין או במי שדבק בו דפוס עברייני. "המעשה עצמו אינו מצוי ברף העליון של עבירות מסוג זה והתרשמותנו היא שמדובר בארוע בלתי מתוכנן. אנו סמוכים ובטוחים כי הלקח נלמד וכי הנאשם יזהר מכאן ולהבא בקלה כבחמורה".
בית המשפט קובע כי הוא ער למחיר הגבוה ששילם רמון עד עכשיו ולנזק שעלול להיגרם לו, הן האישי והן המקצועי, אם תישאר ההרשעה על כנה. "דעתנו היא שככל שמעמדו של הנאשם רם יותר, כך מתחייבות ממנו אמות מידה ונורמות התנהגות גבוהות יותר".
שופטי ההרכב מתייחסים גם לדברים שאמר רמון בשלב "המילה האחרונה", כאשר כינה את מעשהו "לא אתי ולא מוסרי". על-כך אומר בית המשפט אומר כי לא ראה שוני מהותי בין הדברים שאמר לאורך הדרך לבין דבריו האחרונים, למעט הבעת צער ואמפתיה כלפי המתלוננת שהושמעו רק לאחרונה. "תהינו ביננו לביננו האם התייחסות זאת אינה מאוחרת מדי ומעטה מדי? הבעת החרטה המאוחרת אינה מתיישבת עם האופן בו ניהל הנאשם את הגנתו, כאשר כל חיצי ההגנה כוונו נגד המתלוננת, להכפשת שמה ולרמיסת כבודה ברבים, ובכלל זה הבאת שלוש עדות שקר שהוסיפו שמן לתבערה. עד עתה מהדהדת באוזננו הצעקה שצעק הנאשם למתלוננת, כאשר זו העידה כעדת הזמה - "את שקרנית". כיצד מתיישבת אמירה זו עם הפנמה וחרטה?! מילים יפות אין בכוחן למרק את הנעשה".
בית המשפט מוסיף עוד כי אמנם לא היו יחסי מרות בין הנאשם למתלוננת, אך קובע כי קיים קשר ישיר בין מעמדו הרם של הנאשם והימצאותו במקום מתוקף תפקידו, לבין החירות שנטל על עצמו לנשק את המתלוננת . "מלאכתנו בתיק זה קשה ומלווה בהתלבטות ובחיבוטי נפש רבים, כאשר הרגש מושך לכיוון אחד וההיגיון לכיוון אחר. ראינו את הנאשם בשברו ומנגד ראינו את המתלוננת בעלבונה ובפגיעותה. אמדנו את חומרת העבירה, שכאמור נמצאת במדרג הנמוך של עבירות מסוג זה אל מול המחיר הכבד ששילם הנאשם עד כה ועתיד אולי לשלם... הגענו למסקנה כי יש להעדיף את האינטרס הציבורי על פני האינטרס האישי של הנאשם. ביטול הרשעה במקרה זה עלול לטשטש את המסר ולעמעם את הפליליות שבמעשה. מהטעמים האמורים החלטנו להשאיר את ההרשעה על כנה".
המחלוקת

האירוע שסיבך את שר המשפטים התרחש ביום בו פרצה מלחמת לבנון השנייה, אז נשק לקצינה שעבדה במשרד ראש הממשלה. שלושת השופטים, שהרשיעו אותו פה-אחד, לא חסכו ביקורת על התנהלותו לאחר המעשה, ומנגד - אימצו את גרסת המתלוננת וציינו שהייתה אמינה.


לפני כשבועיים, בשלב הטיעונים לעונש, ביקש עורך-דינו של ח"כ רמון לבטל את ההרשעה בעניינו, ובכך לקבל את המלצת שירות המבחן - שהציע למחוק את הרישום הפלילי ולגזור על רמון 180 שעות עבודה לתועלת הציבור. התובעת, אריאלה סגל-אנטלר, התנגדה נמרצות לביטול ההרשעה, בהזכירה את מעמדו הרם של רמון - אשר "מחייב עמידה בסטנדרטים גבוהים". המדינה ביקשה להותיר את ההרשעה על כנה, לגזור מאסר על תנאי וכן פיצוי כספי למתלוננת, ואף לקבוע כי בעבירה שבוצעה יש משום קלון.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3382624,00.html
חזרה למעלה

למחות נגד תפירת התיק לשר רמון בתמורה לטיוח פרשיות השחיתות של אולמרט ומחדלי המלחמה

רמון זכאי
אורח
הודעהפורסם: חמישי 29.03.07 22:00    נושא ההודעה: להעמיד לדין החשודים אהרון ברק ושות` על חשדות לפלילים

ההחלטה המישפטית הזו קובעת כי חיים רמון זכאי, לכן יש להעמיד לדין החשודים בתפירת התיק נגד רמון: אהרון ברק ושותפיו החשודים כי ביצעו זאת על מנת להבטיח בחירת חברתו דורית בייניש לנשיאת ביהמ`ש העליון, כדי שתגן עליו מתביעות פליליות עם עובדות, לאחר פרישתו לגימלאות...: שחיתות!!!
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליון כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group