לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים טולטול מ- --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
השופט בר ר: `רשל ות רבתי` בתיק רמון, לא זדון  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליוןעדכונים של נקים:

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

היום יתקיים ערר במשפט דרייפוס ללוחם גיבור במשטרת ישראל
רביעי 27.12.23 20:28

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
מחלקה ראשונה
אורח
הודעהפורסם: ראשון 15.07.07 18:53    נושא ההודעה: השופט ברנר: `רשלנות רבתי` בתיק רמון, לא זדון

השופט ברנר: "רשלנות רבתי" בתיק רמון, לא זדון


השופט (בדימ.) שלום ברנר מסר ליועץ מזוז דוח בדיקת האזנות הסתר בתיק רמון נבדק חשד ל"עניין אישי" בהעלמת האזנות על-ידי תנ"צ גולן עם זאת שולל השופט ברנר את טענתו של רמון, כאילו תיק האזנות הסתר בעניינו הוסתר ממנו בזדוןמאת: רותי אברהם | | www.Nfc.co.il פרשת רמון


ברנר, רשלנות נגד רמון


---------------------------------------------------------------------- ----------"אין מניעה חוקית למינוי רמון"

---------------------------------------------------------------------- ----------דוח השופט ברנר בעניין תיק רמוןהטיפול בתיקו של השר חיים רמון נעשה תוך "רשלנות רבתי". כך קובע השופט (בדימ.) שלום ברנר, בדוח שהוגש (א`, 15.7.07) ליועץ המשפטי, מני מזוז. בכך קיבל השופט ברנר חלק מטענותיו של רמון, שטען במשך חודישם, במהלך משפטו, כי התביעה והמשטרה נהגו בו בדרך בלתי תקינה.

ברנר מונה לבחון את טענות סנגוריו של רמון, לפיהן ההגנה לא קיבלה חומר חיוני שהושג באמצעות האזנות סתר. לטענת ההגנה מדובר היה ב"העלמתו" של חומר חשוב, וכי "העלמה" זו גרמה לרמון "נזק בלתי הפיך". לטענתם, אם "התבטאויות מסוימות" היו ידועות לרמון, "הוא לא היה מוותר על חסינותו, ועדת הכנסת גם היא, לטענתו, לא היתה נחפזת להסירה". ההגנה טענה כי ההעלמה זו נעשתה בזדון או "מחמת רשלנות בדרגה גבוהה ביותר".

כאמור, השופט ברנר קבע בדוח כי לא מצא זדון בהתנהלות המשטרה
והפרקליטות אך קבע כי היתה זו "התרשלות רבתי". בין היתר מציין השופט בדוח כי לא מצא הסבר כלשהו מדוע החוקר הראשי בתיק, סנ"צ קמין, "עשה שבת לעצמו" והוסיף לבקשה להאזנה "גם את עבירת המעשה המגונה".

גם מפיה של תנ"צ מירי גולן, האחראית אף היא לבקשות ולצווים להאזנות, "לא נשמע כל הסבר שיניח את הדעת מדוע נעשה הדבר. נעלה מכל ספק הוא שהן תנ"צ גולן והן סנ"צ קמין ידעו וגם היו חייבים לדעת שמישנתנו צווי האזנה גם לגבי `המעשה המגונה` הופכים כל תוצרי ההאזנות האלו, ללא יוצא מן הכלל, לחומר חקירה... ובתור שכזה, גם החומר הזה חייב היה למעוד לרשותם של הסניגורים מיד כשהוגש כתב אישום".

ברנר מציין כי עלה בו חשד כי לתנ"צ גולן היה "עניין אישי" להעלים את מה שנתגלה בביצוע האזנות סתר. הוא כתב: "לדידי, לא קיבלתי גם שום הסבר מדוע תיק החקירה אינו משקף את מה שנתגלה בביצוע ההאזנות אודות סירובה של המתלוננת להתלונן, וכיצד השתנתה דעתה. לא מזכר, לא תזכיר, לא זכרון דברים, מאומה. דבר זה עורר אצלי את ההרהור שמא היה עניין אישי לתנ"צ גולן להעלים במכוון היבט זה של התיק, בין אם באי גילוי קיומן של ההאזנות ובין אם בהימנעות מלדווח על תוצרי ההאזנות ובין אם בהימנעות מלדווח על הסירוב וההסכמה - ומה שהיה ביניהם - בכתובים כשלהם שיהוו חלק מתיק החקירה". ברנר החליט לפיכך להציג את השאלה לגולן, והוא מציין: "שוכנעתי כי סיבת הדבר אינה נעוצה בשום מעשה או מחדל מכוון מצידה".

ברנר מציין את ליקויי עבודת המשטרה, בהם: "המשקלטת שהאזינה ואמרה היתה לתמלל את השיחות לא תודרכה כלל לעשות כן לגבי פרטים הנוגעים לאישום של מעשה מגונה והטרדת חיילת", לא מונה כלל קצין הערכה שאמור היה לפקח על עבודת המשקלטת. רשימת ההתקשרויות לא הודפסה ולכן "עד ל-25.10.06 שום דפי הפקה שישקפו את תוצרי 97 התקשרויות של המתלוננת ואליה. לא גולן ולא קמין הביאו לתשומת לב פרקליטות מחוז תל אביב את דבר קיומן של מספר כה רב של התקשרויות וטיבן... במועד מסירת התיק לפרקליטות ולישיבת החסיונות, התייצבו שני קציני משטרה אחרים, שהיכרותם בתיק היתה פחותה בהרבה". ברנר כותב עוד, כי שני החוקרים בתיק, גולן וקמין, "לא נתנו הסבר שיניח את הדעת מדוע לא תומללו דברי המתלוננת מהם עלה בבירור אי-רצונה להתלונן".

ברנר מותח ביקורת קשה גם על התנהלות הפרקליטות, ובעיקר מדגיש את האדישות ו"חוסר העניין" שגילו אלו שהיו אמורים לגלות בתיק עניין. "שתי הפרקליטות `מוחזקות כיודעות` שבתיק זה בוצעו האזנות סתר גם למתלוננת ואף על-פי כן אף אחת מהן לא שאלה את עצמה מה נקלט בשיחות אלה... הייתי מצפה כי תגלינה יותר עניין שמא הדברים שנקלטו קשורים לחקירה ואולי יש בהם משהו נוסף שיכול להועיל לבירור האמת בתיק זה".

לדברי ברנר, במכתב לוואי ששלחה לו פרקליטה מלווה היא לא ציינה כי באותה תקופה שהתה בחו"ל במשך שלושה שבועות. "זה כשלעצמו מעורר תמיהה", כתב ברנר. הוא מדגיש, כי שאל אותה לגבי העדרותה והאם עובדה זו השפיעה על המחדלים שאירעו והיא השיבה: "זה באמת מצחיק", האמנם? שאל ברנר. הוא קבע כי הענין המועט שגילתה הפרקליטה בתיק המודיעין "עובדה זו נזקפת לחובתה".

בבדיקה ביקש ברנר לדעת מדוע פרקליטת המחוז הודיעה לפרקליטיו של רמון כי בתיק "אין האזנות סתר" והוא מציין כי הנימוק שניתן לו "כי ההאזנות היו בתיק אחר", אינו משכנע. כמו כן "לא היתה תשובה בפי פרקליטת המחוז מדוע עכבו את מסירת האינפורמציה שהסנגוריה היתה זכאית לה".

בסיכום הדוח כתב השופט (בדימ.) ברנר: "בבואי לסכם את כל המסקנות הללו, אחת לאחת, שוכנעתי כי כוונת זדון כטענת רמון - מצד מי מאלו שטיפלו בתיקו, לא נתקיימה כאן. רשלנות רבתי, היתה גם היתה".

בדוח נמסרה גם שורת המלצות לשיפור הטיפול בהאזנות סתר במשטרה ובפרקליטות.רשימות נוספות: פרשת רמוןhttp://www.nfc.co.il/Archive/001-D-135900-00.html?tag=19-39-51
חזרה למעלה

לחץ כאן לפורום החדש על המחדלים המשפטים בחקירת רצח רבין

ערוץ שבע
אורח
הודעהפורסם: ראשון 15.07.07 18:58    נושא ההודעה: השופט ברנר: היו תקלות וכשלים בטיפול בתיק החקירה של רמון

השופט ברנר: היו תקלות וכשלים בטיפול בתיק החקירה של רמון


השופט בדימוס שלום ברנר, שבדק את תלונותיהם של פרקליטי רמון בדבר האזנות סתר בזמן החקירה קובע כי לא היתה כוונת זדון מצד מי שטיפל בתיק.

"היו תקלות וכשלים בטיפול המשטרה והפרקליטות בתוצרי האזנת הסתר, מתוך רשלנות של המעורבים, אך לא נמצא יסוד לטענת ח"כ רמון בדבר הסתרה מכוונת של חומרי חקירה מהסנגורים", כתב השופט.

השופט מצא ליקויים בתפקודם של כמה מעורבים בחקירה אך נמנע מהמלצות אישיות והסתפק בהמלצות מערכתיות.


http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/190315
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליון כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2021משה גל טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group