מחבר הודעה
חיים יטיב
הודעהפורסם: שני 03.10.11 11:41    נושא ההודעה: בעניין פרשת קו 300, הסרט לצפיה "א. תחסל אותם", שודר בערוץ 10

השב"כ והטלטלה של בייניש

אתמול ערוץ 10 שידר סרט דוקומנטרי מבית מדרשו של גידי וויץ ונדב עשהאל כל כולו לשבחם של דורית בייניש ראובן חזק ושותפיהם אשר פיצצו את פרשת קו 300 אשר בסופה התפטר ראש השב"כ דאז אברהם שלום.
הסרט מגולל את הפרשה אשר תוארה באופן מפורט ויחסית מאוזן בספר "טלטלה בשב"כ" של יחיאל גוטמן.

ניתן לראות בסרט את דורית בייניש ומישאל חשין (גודע הידיים) מדברים בשבחו של שלטון החוק ועל חומרת הפרשה בה חוסלו בשבי שני מחבלים רוצחים בידי אנשי שירות הביטחון הכללי.
ראובן חזק בסיוע תיאורים רוויים רגשות ודמעות ובסיוע שותפיו פלג רדאי ורפי מלכא מתאר את ייסורי המצפון שלו אשר הביאו אותו להדליף את הפרשה באוזני דורית בייניש.
מאוד לא השתכנעתי מהסרט ומהדמויות שהוא מנסה למכור.
ראשית כי ראובן חזק מקרין דמות ילדותית כשהוא מתאר את עצמו בוכה אצל ראש הממשלה שמעון פרס ולא ברור לי על מה יש לו לבכות ולהיות מעורב רגשית בפרשה, דבר שמצביע לכאורה על אינטרס אישי ולא מקצועי ושנית כי לא השתכנעתי כלל וכלל שבנסיבות העניין היתה מחובתו לפעול כפי שפעל, נהפוך הוא לדעתי היה ראוי באותה עת לחשוב פעמיים ולשקול את כלל השיקולים של ההנהגה ולשתוק, במיוחד אחרי שכבר התברר כי תת- אלוף איציק מרדכי יצא נקי מהפרשה.

היו אז וישנם עדיין לדעתי פרשיות של אי צדק הרבה יותר בוטות וכואבות אשר דורשות טיפול במערכת הביטחון מאשר פרשה אומללה של חיסול שני מחבלים אחרי תפיסתם.

ואם נתבונן אחרי מעשה בתוצאות הפרשה נגלה כי דווקא השב"כ של אחרי פרשת קו 300 הפך להיות גוף פוליטי הרבה יותר מסואב ואפל כאשר העמידו בראשו אנשים נמוכי קומה כמו כרמי גילון אשר טמנו את ידם בשקרים הרבה יותר גדולים והרבה יותר חמורים כדוגמת פרשת רצח יצחק רבין בה למרבה הפלא מערכת המשפט הצטיינה בטיוח יוצא דופן, ראה פרשת אבישי רביב ועל חלקה של בייניש הן בהפעלתו והן בניסיון לטייח את התיק ראה הציטוט המפורסם "בדיון אצל דורית בייניש, היא נתנה אישור שיעשה פעילות על יד אוניברסיטת בר-אילן, ויחשיד אדם אחר כדי שייתפס"
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=177100

וראו כאן:
http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?p=272579#272579


אבל מה הוא רצח ראש ממשלה בשביל ביניש וחשין לעומת חיסולם של שני מחבלים רוצחים מתועבים, העיקר שהיא וכנופייתה שולטים על מערכת משפט נפוטיסית ויכולים לדכא את כל מי שאינו משתייך לקליקה (ללא יוצא דופן) כמו אברהם שלום ואנשיו דאז.

ועל הסגירה הסלקטיבית של מאות תיקים פלילים בשנה בגין "חוסר עניין לציבור" או "חוסר עניין לקליקה" (כדוגמת תיק הפילהרמונית שנסגר נגד בעלה של בייניש) וטיוח מאות אחרים בעסקאות טיעון ולעומת זאת תפירת תיקים פוליטים ואחרים לחפים מפשע על ידי מערכת המשפט המפוארת של בייניש, את כל אלה כלל לא הזכרנו.

כאן הסרט:
http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=832274


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group