לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים גב' רויטל מ- רמת השרון --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
החיילים מהספר הגנו בחייהם על העירוניים  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> מדור חדשות, כתבות דעות ומאמרים בנושא חדשות פוליטיקה ושחיתות

עדכונים של נקים:

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

היום יתקיים ערר במשפט דרייפוס ללוחם גיבור במשטרת ישראל
רביעי 27.12.23 20:28

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
NRG
אורח

הודעהפורסם: חמישי 17.08.06 21:43    נושא ההודעה: החיילים מהספר הגנו בחייהם על העירוניים

`החיילים מהספר הגנו בחייהם על העירוניים`

מחקר חדש: שיעור ההרוגים בלבנון בקרב הקיבוצים, המושבים וההתנחלויות גבוה בהרבה משיעורם באוכלוסייה. 42% מ-117 ההרוגים היו מהספר, למרות שהם מהווים 11% מהאוכלוסייה

דפדף בחדשות
אורי גליקמן וניר קורן
17/8/2006 13:07

יממה לאחר שראש אכ"א, האלוף אלעזר שטרן, אמר כי "יש סיבה לכך שלא נהרגו חיילים מתל-אביב", ועורר סערה סביבו, מתפרסם היום מחקר חדש התומך בגרסת האלוף. המחקר, המנתח את אחוז הנופלים במלחמה בלבנון ביחס לחלקו היחסי של יישובם באוכלוסייה הכללית קובע נחרצות - תושבי יישובי הספר, ובראשם הקיבוצניקים, נהרגו באופן יחסי הרבה יותר מאשר תושבי הערים הגדולות.

- היום שאחרי המלחמה - סיקור מיוחד ב-nrg מעריב

המחקר, שנערך על ידי "המרכז המדיני לישראל" וכותרתו "בני יישובי הספר הגנו על בני הערים במהלך המלחמה", בדק את השיוך של 117 חיילי צה"ל שנהרגו בעימות בלבנון לפי סוג היישוב שבו התגוררו. הבדיקה ניסתה להציג מדד ראשוני באשר
אלו שלא ישובו
NRG מעריב מציג דף מיוחד לזכרם של כל הרוגי מלחמת לבנון השנייה
לכתבה המלאה

לחלוקת נטל הלחימה בין קבוצות האוכלוסייה השונות, בהתבסס על ההנחה שיש התאמה בין פילוח הלוחמים לפילוח הנופלים. כלומר, שאחוז הנופלים מכל סוג של יישוב אמור להיות דומה לשיעורם באוכלוסייה.

אולם, ממצאי המחקר גילו כי חלקם של בני יישובי הספר - תושבי הקיבוצים, המושבים, היישובים הכפריים וההתנחלויות - בקרב הנופלים במלחמה גדול באופן משמעותי מחלקם של בני הערים ביחס לשיעורם באוכלוסיה.

מהנתונים עולה כי בראש הנושאים בנטל כפי שהוא מתבטא ביחס בין אחוז הנופלים לאחוז באוכלוסייה עומדים בני הקיבוצים (פי 6.52 מחלקם באוכלוסייה) בני היישובים הכפריים (4.3Cool ובני יהודה ושומרון (1.79).

למעשה, על פי המחקר, שיעור בני הקיבוצים שנפלו בלבנון גדול פי 16 משיעור העירוניים, זאת ביחס לחלקם של שני המגזרים באוכלוסייה. זאת מכיוון שחיילים המתגוררים בקיבוצים, שהמהווים כ-2% מאוכלוסיית המדינה, מהווים כ-14% מההרוגים. לעומתם, חלקם של בני הערים הגדולות באוכלוסיה הינו 60%, ואילו חלקם בין הנופלים הוא רק 25%. לפי המחקר, 42% מ-117 ההרוגים היו מיישובי הספר, למרות שהם מהווים רק 11% מהאוכלוסייה.

"שחיקת הנכונות של הרוב הגדול של האוכלוסייה היהודית להגן על המדינה מהווה סכנה קיומית לישראל", אמר יו"ר המרכז המדיני לישראל, ד"ר יצחק קליין, שביצע את המחקר. "אי-השוויון בחלוקת נטל הלחימה אינו יכול להתמיד לאורך זמן. או שהאוכלוסייה העירונית בישראל תחזור לשאת בנטל, או שתושבי הספר יחליטו "ליישר קו" עם הרוב העירוני, אפשרות שהשלכותיה צריכות להיות ברורות לכל".

1/3 תוצאות המחקר

שטרן: כמעט שלא מגיע לתל-אביב

אתמול התראיין ראש אגף כוח האדם בצה"ל, האלוף אלעזר שטרן, לתוכניתו של רזי ברקאי בגלי צה"ל והתבטא בחריפות נגד החלוקה הגיאוגרפית של השכול במלחמה בצפון. לדבריו הוא כמעט שלא ביקר משפחות שכולות בתל-אביב. הזעם של המילואימניקים מהמרכז לא איחר לבוא.

בראיון נשאל שטרן האם הוא שומע מהמשפחות השכולות סוג של תלונות על אי-שוויוניות בחלוקת הנטל? שטרן ענה: "לא מהמשפחות, אבל אני כשלעצמי מסתכל על זה, ואני רואה לאילו בתים אני הולך. עם כל הכאב וכל הגאווה, אני מסתכל גם לאילו בתים אני לא הולך".

בהמשך הראיון שאל ברקאי את שטרן: "אתה לא מגיע לתל-אביב? זה מה שאתה אומר לי?" שטרן לא התחמק ואישר את הדברים: "נכון. כמעט שלא. לא לגמרי, אבל כמעט שלא". שטרן סירב לחשוף בראיון את נתוני
הגיוס של תושבי תל-אביב ליחידות קרביות, אך הוסיף כי נתונים אלה עשויים להרגיז.

בנוסף לכך, אמר שטרן כי בצה"ל שוקלים לפרסם את דירוג בתי הספר שמהם יוצאים תלמידים לשירות קרבי ולקורס קצינים. ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, התייחס לדבריו של שטרן. "תושבי תל-אביב הם פחות מ-5% מתושבי מדינת ישראל", אמר חולדאי, "אני לא יודע מה עם הפריפריה, ואני מבקש מכולנו להפסיק לעסוק בעליהום ובססמאות, אל תמדדו את שיעורי המתגייסים על פי שיעורי ההרוגים".

בעקבות הדברים של שטרן פנה השר יעקב אדרי ליו"ר וועדת חוץ וביטחון, ח"כ צחי הנגבי, בבקשה לזמן בדחיפות את האלוף שטרן לדיון בוועדה. השר אדרי דורש כי שטרן יבוא ויציג את הנושא על כל היבטיו בפני וועדת החוץ והביטחון.

בהכנת הידיעה השתתפו ברק רביד ומיכל שפירא, מעריב

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/466/528.html

חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של נקים: ההונאה הגדולה של בכירי מערכת המשפט מסביב לגירושים של יהודים?!

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> מדור חדשות, כתבות דעות ומאמרים בנושא חדשות פוליטיקה ושחיתות כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!

קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!

WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR