מחבר הודעה
דבורה
הודעהפורסם: ראשון 05.11.06 10:26    נושא ההודעה: הסרט של קמפלר

זה מגוחך שאין מפרסם. היה זה סקופ. מלבד ערוץ 7 כל עיתון גדול בארה"ב היה הולך על זה.
חיים יטיב
הודעהפורסם: שבת 04.11.06 21:51    נושא ההודעה: תזוזה במעריב, כתבה סוף סוף עניינית על הרצח

שנים לרצח: הקונספירציה "חוגגת"

יגאל עמיר אמנם הודה ברצח יצחק רבין ז"ל, אולם יש כאלו המשוכנעים כי הרוצח האמיתי עדיין מסתובב חופשי. דמיון פרוע או אמת לאמיתה? אתם תחליטודפדף בחדשות
איתי טאו
4/11/2006 14:59


במהלך 11 השנים שחלפו מאז רצח ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל, נולדו לא מעט תיאוריות קונספירציה שמנסות להציג "הסברים חלופיים" סביב המניע לרצח רבין, אופן ביצועו וכמובן סביב זהותו של הרוצח. בבסיסן של התיאוריות הללו עומדת הנחה זהה שלפיה יגאל עמיר, שנתפס מיד לאחר הרצח והודה בו, לא הוא שרצח את ראש הממשלה המנוח. במלאת 11 שנים לרצח מציג nrg מעריב את שלל תיאוריות הקונספירציה שנולדו במהלך השנים מאז הרצח הנורא. לא נגענו.

כבר בימים הראשונים לאחר הרצח שזיעזע את המדינה, החלו להישמע הקולות שטענו: "משהו כאן לא בסדר". ואולם, הציבור הישראלי, המום וכואב ממותו של רבין, הדחיק את הקריאות, ואת מפתחי התיאוריות למיניהן, לשוליים. אך נתן גפן ודוד רוטשטיין, אשר מקדישים את חייהם למה שהם מכנים "מציאת האמת מאחורי רצח רבין", סבורים כי הציבור בשל כעת לגילויים חדשים.
הפרובוקציה הגיעה גם לכיכר
אלמונים פשטו על כיכר רבין ועל צמתים אחרים בארץ והדביקו עשרות סטיקרים עליהם נכתב: ``ישוחרר יגאל עמיר``. אחיו של עמיר: הסטיקר קורא לחשיבה חדשה
לכתבה המלאה

גפן ורוטשטיין מציגים תיאוריות דומות בפרטיהן למה שהתרחש ב-4 בנובמבר 1995, ושניהם קובעים בנחרצות כי האחראים האמיתיים לרצח רבין מסתובבים חופשי. את דבריהם משתדלים השניים לגבות בשורה של מסמכים וראיות, אותנטיים יותר ופחות, אשר מציגים, לטענתם, את התמונה האמיתית של אירועי אותו לילה.


הרוצח מסתובב חופשי? יגאל עמיר. צילום: לחיאני /images/archive/gallery/627/880.jpg
נרצח בגלל האופציה הירדנית?גפן החל לחקור בעצמו את רצח רבין כבר ביום שלמחרת האירוע. כעובד לשעבר בחברת חקירות פרטית, הוא טוען כי הפרטים הראשונים שפורסמו היו "לא הגיוניים". "התחלתי לחקור את העניין מהתחלה", אמר. "ראיתי שהפרטים לא מתאימים. מצד אחד, לקחו אדם כמו יגאל עמיר, שמתואר כאדם קר רוח באופן קיצוני, ומצד שני, טענו שההסתה גרמה לרצח. זה לא מסתדר. מלבד זאת, היתה אי התאמה מוחלטת בכל מיני דיווחים רפואיים".

התיאוריה של גפן מורכבת, ומוצגת לפרטי פרטים באתר האינטרנט שהקים, ובספר שפירסם בשנת 1999. לטענתו, ראש הממשלה נרצח מקליע בודד שנורה לחזהו, ריסק את עמוד השדרה שלו, וגרם לו לאבד דם רב. אמנם, טוען גפן, נמצאו בגופו של רבין גם שני קליעים נוספים, אותם ירה, לכאורה ולפי הגרסה הרשמית, יגאל עמיר, אך לא הם שהביאו למותו. להערכתו, נורו שני הקליעים
הנוספים על ידי מאבטחי השב"כ לאחר פטירתו של רבין בבית החולים, כדי "לתמוך" בגרסה הרשמית.

גפן משוכנע כי הקליע שהרג את רבין נורה לעבר חזהו בעת שהובל במכוניתו לבית החולים איכילוב בתל-אביב. את ההוכחות לטענותיו הוא מציג באמצעות מסמכים וקטעי עיתונות רבים, המציגים דיווחים סותרים מליל הרצח ומטיפול הרופאים בבית החולים איכילוב. גפן אינו מצביע בבירור על זהות הרוצח האמיתי, אך טוען שהוא עדיין "מסתובב חופשי".

"יש כמה גורמים בעלי אינטרס לרצוח את ראש הממשלה", מספר גפן. "לפי הידוע לי, רבין התאכזב מערפאת ומאופן ביצוע הסכמי אוסלו, ורצה לחזור לאופציה הירדנית. לכן, כל אותם גורמים ברשות הפלשתינית או מקורבים להם, שהיה להם אינטרס שלא להפסיק את קיום הסכמי אוסלו, ניצלו זאת. הם רצו להפוך אותו לקדוש", הוא טוען.

"איימו ש`אקבל בראש`"גפן אינו מדבר בחופשיות, וניתן לשמוע בקולו את החשד. "ניסו להשתיק אותי בשנה הראשונה", הוא מספר. "טלפנו לחמותי, ואמרו לה שאני `אקבל בראש` אם אני אמשיך להתעסק בזה. לדעתי, זה היה גורם רציני, כי לחמותי יש שם משפחה אחר, והם גם דיברו ברוסית, כלומר ביררו מה מוצאה. אם מישהו תמהוני היה רוצה לאיים עלי, הוא היה פונה ישירות אליי".

ואולם, למרות האיומים, גפן בטוח כי חייו אינם בסכנה. "לא יפגעו בי, כי אחרת לא היו מאיימים עליי. חיסול היה מעורר הדים נוספים", הוא אומר, ומספר על מקרה שקרה לו. "לפני כמה שנים הגעתי לכנסת ונתתי את הספר שהוצאתי לח"כ מיכאל איתן", אמר. "רציתי לתת עותק גם לדליה רבין, שהיתה אז חברת כנסת. ח"כ איתן אמר לי `בוא ניסע להרצליה, כדי להיפגש איתה בכנס בו היא נמצאת`, ובדרך כמעט התהפכנו עם הרכב. איתן אמר מיד ש`אם היינו מעורבים בתאונת דרכים, אף אחד לא היה מאמין שזו לא עבודה של השב"כ`".

בסיום דבריו, אומר גפן כי החברה הישראלית מקבלת בשנים האחרונות, לדעתו, את ההסברים החלופיים לרצח בצורה פתוחה יותר. "היום אנשים מוכנים לשמוע יותר, העניין הפך פחות לרגשי", הוא אומר. "הציבור מוכן לקבל יותר את הטענות האלטרנטיביות".

"מוכן שהסרט ישודר באל-ג`זירה"גם רוטשטיין פיתח הסבר חלופי לרצח ראש הממשלה לשעבר, שמסתמך בעיקר על הסרט שצילם רוני קמפלר, והוקרן זמן לא רב לאחר הרצח בערוץ 2. לטענת רוטשטיין, סרטו של קמפלר נערך ונחתך בצורה כזו, שבה לא ניתן לראות את ההתרחשות האמיתית בשעת הירי. ואמנם, אתר האינטרנט שהקים רוטשטיין מפנה לאתר בו ניתן לצפות בסרט "המלא", לדבריו, שלא שודר בכלי התקשורת.

רוטשטיין, כמו גפן, סבור כי רבין נפטר בעקבות ירי בחזה, ולא בגב, כפי שמוצג בגרסה הרשמית. לדבריו, בסרט המלא ניתן לראות כי כאשר מוכנס רבין למכוניתו, נסגרת הדלת האחורית באופן כזה, שמוכיח כי אדם נוסף ישב ברכב מלבד הנהג, המאבטח וראש הממשלה עצמו. כלומר, טוען רוטשטיין, הנוסע הרביעי הוא שאחראי למותו של רבין, ואילו עמיר ירה כדורי סרק בלבד.

"אני חוקר את הרצח כבר כמעט שנתיים", מספר רוטשטיין. "יש כאן קומבינה שלמה שבנו נגד הציבור הדתי. למצוא יהודי דתי שירה ברבין, זו הקומבינה נגד הדתיים. זו הפעם הראשונה שהם נתפסים בביצוע פשע".

רוטשטיין טוען בנוסף כי אף כלי תקשורת ישראלי לא מוכן לשדר את הסרט המלא המציג את הרצח, "כי הם שותפים לשקר הגדול. יש לי את הקלטת המלאה של קמפלר, בה רואים את כל ההתרחשות ללא עריכה, אבל אף כלי תקשורת בישראל לא רוצה לשדר את זה", הוא אומר, ומוסיף: "גם אם אל-ג`זירה יפנו אליי, אני אתן להם את הקלטת. חשוב שיראו את זה".

את דבריו חותם רוטשטיין במשפט אחד, שמסכם, לדבריו, את הסיפור כולו. "כל פעם ששומעים את הביטוי `שחיתות שלטונית`, אפשר להחליף אותו בביטוי `רצח רבין`. זו הדוגמה הטובה ביותר לשחיתות בישראל".http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/500/626.html


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group