מחבר הודעה
חיים יטיב
הודעהפורסם: חמישי 19.07.07 11:33    נושא ההודעה: אורי זליגמן - רשם האגודות השיתופיות -דיווח על ביקור פתע של רשם האגודות השיתופיות בהר עמשא

אתמול 18.7.07 ביקר ביקור פתע רשם האגודות השיתופיות עו"ד אורי זליגמן בהר עמשא.
רשם האגודות הגיע מלווה בפמליה של כ-10 מכובדים להתרשם באופן בלתי אמצעי מהנעשה במקום במשך 4 שנות כהונתו של הועד הממונה מטעמו.

הפמליה התכנסה יחד עם הפקיד דוד בן שבת(ראה על מעלליו כאן) במועדון של היישוב והח"מ אשר זיהה את הנפשות הפועלות ניגש אליהם לשיחה.

הח"מ הזמין את כל המכובדים להכנס ל-`גוגל` להקיש הר עמשא ולדעת את כל האמת על המתרחש כאן וכן שאל את רשם האגודות על הסיכוי שהמקום יהפוך ליישוב של ממש בעתיד הקרוב.

למרות חילוקי הדעות החריפים בן רשם האגודות והח"מ והאשמות החמורות שהח"מ מאשים אותו הן באינטרנט והן בפניות לגורמים שונים
רשם האגודות התיחס בג`נלמניות והזמין את הח"מ לשבת ולשוחח וכן שאל האם שבתי עתה לארץ אחרי ששמע בחודשים האחרונים שהייתי בחו"ל לתקופה.

הוצג לו תמונת המצב של היישוב בו עזבו מירב המשפחות בגין התנכלויותיו של דוד בן שבת, כאשר נותרו ביישוב פחות מ-10 משפחות.
רשם האגודות שאל את הח"מ כיצד הוא רואה את עתיד היישוב ומה לגבי קרקעות היישוב,
הח"מ השיב על כך שהיה מעדיף במציאות שנוצרה לוותר על הקרקעות ולהפוך את המקום לישוב קהילתי בו ינתן אפשרות לכל תושב להתפרנס תוך שיוויון הזדמנויות ומכרזים.

הרשם שאל האם יהיו מעונינים לרכוש את ביתם ועל כך השיב הח"מ שקרוב לוודאי שכן.

נציין שביקור זה לא נפל במקרה:
קיבוץ הר עמשא מחזיק באלפי דונמים עם מכסות מים ליד קיבוץ אורים, התק"מ ומנהלת סלע מבקשים כל אחד לעצמם קרקעות מניבים אלה אשר שווים מיליוני שקלים ובימים אלה מפגינים חקלאי גוש קטיף בדרישה לאדמות חקלאיות לפרנסתם.

ב - 15 למאי 2007 הסתיים 4 שנות כהונתו של הועד הממונה מטעם רשם האגודות. על פי חוק אין אפשרות להאריך בשנה נוספת את כהונתו של ועד זה.

ועד ממונה זה בו חברים ירון סולומון כיושב ראש מנו ברק וישעיהו נון, ניהל במשך 4 שנים מסע רדיפות נגד תושבי היישוב באמצעות דוד בן שבת וסוללת עורכי דין.
הם השקיעו מאות אלפי שקלים בתביעות פינוי כנגד התושבים, התנכלו להם בכל דרך אפשרית ומנגד לא קלטו אף משפחה אשר שרדה במקום יותר משנה.

במצב עגום זה בו הוועד מטעמו של רשם האגודות הרס את הקהילה ביישוב ולא תרם מאומה לשיקומו בו בזמן שהוא נתן לפקיד דוד בן שבת (שהינו גם נציג הישוב במועצה וגם מנהל את האגודה וגם בעל חברת נהרות שם בע"מ ח.פ. 513262337 הנותנת שרותי ניהול שמירה וכו.. לאגודה תוך ניגוד עניינים ושחיתות בוטה) ולמשפחתו למלא את כיסם תוך שהם ממלאים כמעט את כל התפקידים ביישוב ועושים בקופת האגודה כבשלהם ללא פיקוח כלשהו, מתפרנסים באופן כמעט בלעדי מכל המשאבים של היישוב המהווים הכנסות במאות אלפי שקלים בשנה (כן כן, גם מיץ הענבים האורגני של הר עמשא הולך לכיסו של דוד בן שבת, אם נותר לכם ספק בכך) ,

במצב עגום זה שיצר רשם האגודות בו קיבוץ הר עמשא לא מתפתח במשך 20 שנה, נמתין בסקרנות לראות באיזה דרך יבחר עו"ד אורי זליגמן ללכת עתה, בתום 4 שנות כהונת הוועד הכושל מטעמו.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group