מחבר הודעה
חיים יטיב
הודעהפורסם: שישי 19.05.06 11:55    נושא ההודעה: הנדון: גניבת כספי ארנונה של משלם המיסים בחסות משרד הפנים

מכתב שנשאר עד כה ללא מענה ענייני, למרות מכתבים שונים המעבירים את הטיפול מגורם לגורם.


יום ראשון י"ח תשרי תשס"ה
03 אוקטובר 2004


לכבוד: ח"כ אברהם פורז, שר הפנים
העתק: מבקר המדינה, משרד התמ"ת
בפקסימיליהא.נ.

הנדון: גניבת כספי ארנונה של משלם המיסים
בחסות משרד הפנים בשטח מועצת תמרברגע זה סיימתי לקרוא את הכתבה עליך בידיעות אחרונות, אני חיים יטיב מהנדס מחשבים ותושב היישוב הר עמשא שבנגב הצפון מזרחי. נהניתי מהסגנון הישיר שלך אך יחד עם זה לא יכולתי להימנע מהרמת גבה בקריאת דבריך. אנחנו כאן בהר עמשא רואים שמדיניות משרדך כאן מנוגדת ב- 180 מעלות להשקפתך.

ברצוני ליידע אותך אדוני השר כאן חוגגת השחיתות תחת חסותו של משרד הפנים, כאן לא נותנים לעסקים להתפתח ולא נותנים לאנשים שרוצים לעבוד להתפרנס, כאן לא נותנים שירותים מוניציפליים לתושבים כמחויב בחוק כאן הכסף של משרד הפנים המיועד ליישוב שלם מגיע למשפחה אחת.

אכן אנשי משרדך בשיתוף עם רשם האגודות עו"ד אורי זליגמן מאפשרים שוד של הקופה הציבורית כאן ביישוב זה מזה שנים ומונעים ממשפחות לעבוד, מונעים מהתושבים מלהתפרנס ומונעים מהם שירותים מוניציפליים מינימליים.

הר עמשא הינו קיבוץ בהתהוות מזה כ 16 שנה. המקום הזה אף פעם לא היה קיבוץ ואף פעם לא יהיה קיבוץ, אין חברים בקיבוץ הזה ולא יהיו כאן חברים. ביישוב חיים כ-20 מבוגרים וכ-30 ילדים.

היישוב הזה הוא לא יותר מאשר קומבינה אחת גדולה בה שותפים מועצת תמר, האיחוד החקלאי, רשם האגודות ואדם אחד בשם דוד בן שבת אשר שודד פה באור יום את כל תקציבי המועצה המגיעים ליישוב בחסותם של כמה עובדי מועצה ומדינה המעורבים בשחיתות.
מפאת אהבתך הגדולה לבעלי חיים אמנע מלהגדיר את דוד בן שבת כנחש ארסי וערמומי בעל יצר שליטה ותאוות בצע ללא גבולות, שוטר לשעבר ומומחה לתפירת תיקים במשטרה ולהכפשות (פריצקי אתה לא לבד!) וכל עמלו לסלק מכאן את כל תושבי המקום המערערים על מעשיו.

אותו בן שבת הוא חבר מועצה במועצת תמר. הוא מנהל את היישוב מטעם הועד הממונה שמינה זליגמן בזכות קשריו עם זליגמן והחוקר מטעמו בשם משה יהודה. הוא מנהל את הביטחון ביישוב ומשלשל לכיסו באמצעות החברה בע"מ שברשותו את תקציבי המועצה למטרה זו. החברה שלו נותנת שרותי תחזוקה וניהול ליישוב והוא מתפעל את המרכזייה של היישוב. אישתו מנהלת את חשבונות היישוב אחותו הינה הפקידה במזכירות וגיסו הינו הרב"ש מטעם המועצה ביישוב. מועדון היישוב וחדר המוזיקה הינם פתוח רק לבני משפחתו וכל אמצעי הייצור של היישוב משרתים רק אותו.
מדהים לא?

וכל זה קורה תחת חסותו של דב ליטוינוף!
האם פנינו לדב ליטוינוף בנידון?
אכן עשינו זאת, הוא רץ אחרינו לפני הבחירות והבטיח שלאחר שיבחר יעשה חקירה ויטפל בעניין. שלוש פעמים טרח להיפגש עמנו לפני הבחירות פעמיים בהר עמשא ופעם בערד.
ימים ספורים לפני הבחירות כאשר הגשתי בג"ץ (בג"ץ 705/04) לקיום בחירות לנציג המועצה בהר עמשא אזי התקשר אלי ליטוינוף והתחנן שאבטל את הבג"ץ כי יפסיד את הבחירות אם תדחנה. הוא הבטיח שירים הרים וגבעות אחרי שיבחר ויעיף את בן שבת. הוא הניח לי רק אחרי שהבהרתי לו שמה שאני מבקש זה להוסיף רשימת מועמדים ולא מבקשים לדחות את הבחירות.

מה קרה אחרי הבחירות?
האדם הנחמד דב ליטוינוף "איש של אנשים" כפי שהגדיר את עצמו, הפך את עורו התחמק מהבטחותיו (השיחה מוקלטת ותועבר על פי דרישה) ולא טרח ב 9 חודשים להגיע אפילו פעם אחת להר עמשא, כשבסך הכל נמצאים תחת חסותו 5 יישובים בלבד.

ואת התקציבים הוא העביר במודע לדוד בן שבת המשלשל אותם לכיסו.

האם אכפת לליטוינוף שהתקציבים האלה לא מגיעים לתושבים?
לא, לא אכפת לו והוא לא נקף אצבע לתקן זאת.
האם אכפת למורה לספורט לשעבר שהעמוד כדור-סל ביישוב הרוס מזה שנים (מתקן הספורט היחיד לילדים)
לא, לא אכפת לו!
האם אכפת לו שאין גינון ביישוב ושהעשבייה מהווה סכנה לילדי ותושבי המקום?
לא, לא אכפת לו!
האם אכפת לו שעמדות כיבוי אש המפוזרות ביישוב מושבתות ולא תקינות?
לא, לא אכפת לו! אף שפרצו שלוש שריפות ביישוב בשנה האחרונה.
האם אכפת לו שהמתקנים בגן שעשועים לילדים לא תקני ומסוכן לילדים?
לא, לא אכפת לו!
האם אכפת לו שרק לחמולת בן שבת יש חוגים לילדים?
לא, לא אכפת לו!
האם אכפת לו שאני שהקמתי חברת תקשורת צריך להסתייע בבית משפט השכם לבקרים על מנת למנוע מאותו דוד בן שבת לנתק לי חשמל וטלפונים מביתי ומשרדי כפי שהוא עושה זאת לי ולתושבים אחרים?
לא, לא אכפת לו!
האם אכפת לו שלי ולחבריי אין אינטרנט מהיר ושרק לחמולת בן שבת יש ושאנו לא יכולים להזמין קווי טלפון מבזק בגלל שאותו בן שבת שולט על המרכזייה של היישוב ומונע זאת?
לא, לא אכפת לו!

לא לא אכפת לו שהאיש שאליו הוא מעביר תקציבים משלשל אותם לכיסו ולא אכפת לו שכאן על קו התפר אין אבטחה ביישוב לא ביום ולא בלילה, ושכל מה שקורה כאן לא חוקי.

הקומבינה הזאת איננה חוקית (יישוב לא יכול להיות קיבוץ מבלי שיש בו חברים של ממש!)
רשם האגודות זליגמן עובר כאן על החוק בכך שהוא מגדיר את היישוב הזה כקיבוץ בכלל וכקיבוץ בהתהוות בפרט. פקודת האגודות השיתופיות לא כוללת בתוכה סוג של אגודה הנקראת קיבוץ בהתהוות. לא זו גם זו שהיישוב עבר לפני שנה וחצי לידיו של האיחוד החקלאי אשר איננה תנועה קיבוצית.

משרד הפנים באמצעות מועצה תמר משתף פה פעולה עם רשם האגודות ועם חבורת נוכלים בניגוד לחוק.
אדוני השר, בסך הכל אנחנו מבקשים להקים כאן ועד מקומי ולהוציא מהאיש הזה את השליטה האבסולוטית שיש לו על יישוב שלם. ובנוסף אנחנו שואלים את אדוני השר: מה לנו ולמועצה אזורית תמר? אנחנו בכלל שוכנים 60 ק"מ מהמועצה הזאת!?

שלא יוליכו אותך שולל אדוני השר אין כאן סכסוך תושבים ואין כאן תושבים שלא משלמים על החזקת דירתם. יש פה קומבינה אחת גדולה ומצער הוא שמשרד הפנים משתף פעולה עם נוכלים וגנבים בניגוד לחוק ובניגוד לכל הערכים בהם אתה דוגל.

אני עומד לרשותך להציג את התמונה והנתונים המשפטיים בפני היועצים במשרדך.


בכבוד רב וחג שמח.
חיים יטיב

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group