מחבר הודעה
YNET
הודעהפורסם: חמישי 16.02.06 1:06    נושא ההודעה: בסביבתו של ראש הממשלה תדהמה, "המשך החקירה לא אנושי"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3216774,00.html

המקורבים: "המשך החקירה לא אנושי"

בסביבתו של ראש הממשלה שרון קיבלו בתדהמה את ההוראה של היועץ המשפטי להמשיך לחקור את תיק "סיריל קרן" בעוד אריאל שרון נאבק על חייו. "אי אפשר להבין את זה", אמרו. קדימה הרשמית לא מגיבה אולם בתוך המפלגה הקולות מעורבים. רבים מהחברים מדברים על "אווירת עליהום", אך יש גם מי שמדבר על "שלטון החוק שקודם לכל"
רוני סופר

"אי אפשר להבין איך אפשר להמשיך בחקירה שכזאת, כאשר הנחקר הראשי אינו יכול להיחקר ונאבק על חייו בבית החולים", כך הגיבו אמש (יום ד`) חברים בקרבת משפחת שרון, על החלטת היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, להמשיך בחקירת הפרשה שנודעה בשם "סיריל קרן".

"לא די בזה שמשפחת עוברת בשבועות אלה זמנים קשים מאוד בתקווה להחלמתו של ראש הממשלה השרוי בתרדמת, הרי שבאה החלטת היועץ המשפטי לממשלה וגורמת להם עוול קשה. הייתי מצפה ליחס אנושי יותר בנסיבות קשות כאלה", אמרו החברים.

במטה מפלגת קדימה סירבו להגיב על ההחלטה.אנשי קדימה התכנסו פנימה.
אחרי המכה שחטפה המפלגה אתמול בגזר הדין של עמרי שרון העדיפו שלא לומר דבר על פרשת סיריל קרן. "זאת החלטה משפטית שאין לה כל נגיעה לענייני המפלגה", מסרו.

אולם, מתחת לפני השטח החלטת היועץ המשפטי מזוז הייתה הנושא המרכזי שבו דנו בכירי המפלגה בינם לבין עצמם. התחושה בקרבם הייתה שיש מי שמבקש להוכיח קיומו של שלטון חוק לכאורה, גם במחיר פגיעה במפלגה שלמה שלא חטאה. "הרי ברור שאמירה מן הסוג הזה של יועץ משפטי, כ-40 ימים לפני בחירות, עלולה להטות כף אצל בוחרים", אמר אחד מבכירי המפלגה.

לעומתו, בכיר אחר, שביקש גם הוא שלא להזדהות, סבור שאין כל בעיה בהחלטת היועץ מזוז. "נכון שהעיתוי לא נוח ורצף האירועים - מההמלצה, דרך כתב האישום נגד השר צחי הנגבי, גזר הדין של עמרי וכלה בהחלטת מזוז - אינה נעימה לנו. אולם, כמפלגה שומרת חוק, המבקשת לשנות את נורמות ההתנהגות הפוליטיות בישראל, אסור לנו לצאת נגד דברי היועץ. שלטון החוק קודם לכל", אמר.

"אווירת עליהום"

אלא שדבריו של הבכיר אינם מייצגים את הלך הרוח בקרב אנשי קדימה. אלה סבורים שבימים אלה נוצרה אווירת "עליהום" כלפי אנשי המפלגה, העלולה לגרום לנזק בקרב הבוחרים. עמדה
זאת בולטת בעיקר אצל מקורבי משפחת שרון, המעריכים שרצף האירועים המשפטיים הקשורים במשפחה, אינו מקרי. "מדובר בתזמור מדוייק שמשמעו אחד, נסיון לפגוע במפלגה שהקים שרון זמן קצר לפני הבחירות", אמר אחד החברים ל-ynet.

גורמים במשרד המשפטים אמרו כי מקור ההחלטה בטענות שנשמעו לאחרונה, לפיהן לאור מצבו של שרון הפרשה הגיעה לסיומה ואין טעם להמשיך לחקור. על הרקע הזה מתברר שמזוז ופרקליט המדינה, ערן שנדר, סבורים אחרת. זאת כנראה בעיקר בשל החשודים האחרים בפרשה, בהם גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה.

חקירת פרשת סיריל קרן, תימשך, אם כן, בעוד ראש הממשלה אריאל שרון שוכב על מיטת חוליו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים ובנו עמרי צועד לעבר מאבק משפטי בגזר הדין שניתן לו בבית משפט השלום בתל אביב.

פרסום ראשון: 15.02.06, 23:40
עדכון אחרון: 16.02.06, 00:16

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group