מחבר הודעה
מעריב
הודעהפורסם: שני 21.05.07 15:27    נושא ההודעה: רמון חזר לכנסת ועורר סערה

רמון חזר לכנסת ועורר סערה

לאחר 9 חודשי היעדרות חזר שר המשפטים לשעבר למשכן והתקבל בקריאות של ח"כים רבים להתפטר
אריק בנדר
21/5/2007 14:10


אחרי תשעה חודשי העידרות ממליאת הכנסת והרשעה בבית המשפט בגין ביצוע מעשה מגונה, הגיע בצהריים חבר הכנסת חיים רמון למשכן. חזרתו לוותה במחאות רבות של חברי כנסת וארגוני נשים שקראו לו להתפטר מהכנסת ולפרוש מהחיים הציבוריים. עם כניסתו למשכן אמר: "אני חוזר לאחר תקופה קשה ולא פשוטה".


היום: רמון חוזר לכנסת
אחרי 9 חודשים בהם ניהל השר לשעבר את מאבקו המשפטי, הוא ישוב היום למשכן, לדיונים במליאה
לכתבה המלאה



רמון הגיע לכנסת להשתתף בישיבת סיעת קדימה ואמר לעיתונאים הרבים שהמתינו לו: "מבחינתי הכנסת לא תהיה תחנה. אני חוזר לכנסת אחרי תקופה לא פשוטה אבל בית המשפט אמר באופן חד משמעי, לאחר שדן בדברים, כי אני יכול לחזור לכנסת ולממשלה. כל השאר זה כבר דיון ציבורי". הוא הוסיף כי חזר למשכן "לאחר תקופה קשה ולא פשוטה".

הוא גם התייחס לקריאות חברי כנסת שתקפו את חזרתו למשכן וציין "ישנם אנשי ציבור עם שיקולים עניינים, ישנם אנשי ציבור עם שיקולים מפלגתיים וישנם אנשי ציבור עם שיקולים אישיים". הוא הדגיש כי בית המשפט שהרשיע אותו, הוא זה שהעניק לו את האישור לחזור למשכן ולכהן כחבר כנסת ושר.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, קיבל את פני רמון בפתח ישיבת הסיעה ואמר לו "ברוך הבא, התגעגענו אליך, לא היית פה הרבה זמן". הוא החליף חיבוקים ולחיצות ידיים עם ח"כ שי חרמש ומגלי ווהבה. "טוב לראות אותך כאן, ברוך הבא", קידמה את פניו שרת החוץ ציפי לבני.

שמעון פרס הסתפק בלחיצת יד קצרה אך חברת כנסת רונית תירוש צירפה לחיבוק גם צמד נשיקות. בהמשך היום אמור ח"כ רמון להשתתף בדיון מיוחד על בנימין זאב הרצל ובסדרת הצבעות האי אמון שיהיו אחר הצהריים במליאה.





"ישיבתו של רמון בכנסת - בושה"



שורה של חברי כנסת תקפו את חזרתו של רמון לזירה הציבורית וקראו לו להתפטר. "שובו של חיים רמון לפעילות בכנסת הוא אות קלון לבית הנבחרים". אמר ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי-מפד"ל). "אוי לאותה בושה של כנסת שצריכה המלצות של שופט, כדי לדעת מה יש בו קלון ומה אין בו. מי שלא מבין שישיבתו של רמון בכנסת היא בושה - כנראה שאיבד את המצפון".

ח"כ יצחק לוי (האיחוד הלאומי-מפד"ל) קרא לרמון להתפטר מהכנסת. "אנחנו חייבים להעלות את נורמות ההתנהגות וטוהר המידות בכנסת", הכריז. "אני מציע לרמון לא להיתפס בהחלטה טכנית של בימ"ש, שקבע כי אין בעבירה קלון, משום ששופט אחר יכול היה להחליט ההיפך". לדברי לוי, המעשה שעשה רמון הוא חמור. "יכול להיות שזה כישלון
של רגע, אבל עדיין חמור ולא ראוי שיישב בתוכנו אדם שעבר עבירה כה חמורה ולכן אני קורא לו להתפטר מהכנסת", הוסיף.

לעומתם, בירך יו"ר סיעת העבודה, ח"כ יורם מרציאנו, על שובו של רמון וקרא לאולמרט לצרפו לממשלה כשר. "אם אני הייתי ראש הממשלה, הייתי מחזיר את רמון לתפקיד שר, מאחר שהוא פוליטיקאי טוב, איש ציבור טוב והוא האדם שיכול להחזיר למרכיבי הקואליציה את הדבר שחסר להם היום", אמר.

חזרתו עוררה גל מחאה בקרב ארגוני הנשים בישראל. "היהירות שהובילה את רמון לבצע מעשה מגונה היא זו שגם מניעה אותו לחזור לכנסת מבלי להתבייש", אמרו נציגות הארגונים. "טוב היה אם רמון היה לוקח אחריות על מעשיו, מתפטר ממשרתו הציבורית ונשאר ספון בביתו".


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/584/818.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group