מחבר הודעה
ערוץ שבע
הודעהפורסם: שבת 19.07.08 20:15    נושא ההודעה: בנימין פואד בן אליעזר עדכן את עמיתו הטורקי במגעיו עם רוסיה ואזרבייג'ן לאספקת גז טבעי

פואד: פרוייקטים כלכליים לחיזוק השלום
שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר סיים ביקור מקצועי-מדיני בן יממה באנקרה, בירת טורקיה.
חזקי עזרא


שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר סיים ביקור מקצועי-מדיני בן יממה באנקרה, בירת טורקיה. במסגרת הביקור, נפגש בן אליעזר עם שר האנרגיה של טורקיה, דר' מחמט הילמי גולר. בפגישה זו, עדכן השר הישראלי את עמיתו הטורקי במגעיו בחודשים האחרונים עם רוסיה ואזרבייג'ן לאפשרות של אספקת גז טבעי לישראל.

נציגי משרד האנרגיה הטורקי עדכנו את המשלחת הישראלית אודות בדיקות ההיתכנות המוקדמות שעשו בנוגע לפרויקט ה-MEDSTREAM ("מסדרון התשתיות") בין טורקיה לישראל, שיוביל נפט, גז טבעי וכן סיבים אופטיים/מים/חשמל. בנוסף עדכנו כי הודו גילתה עניין רב בפרויקט, וכי ברצונה להיכנס כמשקיעה מרכזית בו.

בפגישה אמר השר בן אליעזר כי "פרויקטים אזוריים כאלו, רק מחזקים את היציבות והשלום באזור. זה המפתח ליחסים תקינים עם שכנינו. כך אני דוחף לפרויקטים משותפים עם הרשות הפלסטינית, עם ירדן וכמובן עם מצרים, שזה מכבר החלה בהזרמת גז טבעי לישראל".

השר הטורקי אמר כי "הוא מוקיר את מאמציו של בן אליעזר להתפתחות פרויקט מסדרון התשתיות וכי פרויקט זה הוא הרבה יותר מיחסים מקצועיים בין שתי המדינות.

בפגישה סוכם כי בימים הקרובים ישבו צוותים מקצועיים של משרד התשתיות הישראלי, משרד האנרגיה הטורקי וכן של ממשלת הודו, לנסח מזכר הבנות משותף לגבי בניית המסדרון. השר בן אליעזר אמר כי מטעמו ירכז את השיחות מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, חזי קוגלר.

עוד נועד בן אליעזר עם מחמט אויזאל, נשיא ויו"ר חברת הנפט הלאומית של טורקיה, TPAO . בפגישה סקר אויזאל את פעילות החברה בטורקיה ומחוצה לה, בעיקר באזרבייג'אן וקזחסטאן. אויזאל עדכן, כי באחרונה מקדמת טורקיה חיפושי נפט וגז חדשים בים השחור שעל פי הערכותיהם יש בו כמות של כ-10 מיליארד חביות נפט. דר' גולר ואויזאל קראו לחברות ישראליות להצטרף לחיפושי הנפט שהחברה עורכת בים ה השחור והזמינו אותם ליטול חלק בפרויקטים אותם מקדמת הממשלה הטורקית באזור.


http://www.inn.co.il/News/News.aspx/177527

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group