מחבר הודעה
Arutz 7
הודעהפורסם: שלישי 28.03.06 14:49    נושא ההודעה: שנת מאסר על תנאי נגזרה על ח"כ פרץ

שנת מאסר על תנאי נגזרה על ח"כ פרץ
13:00, 27 מרץ 2006 / כ"ז באדר תשס"ו
http://www.a7.org/news.php?id=143877

בית משפט השלום בתל אביב גזר שנת מאסר על תנאי וקנס בסך 6,000 שקלים על חבר הכנסת יאיר פרץ מש"ס שהודה במסגרת עסקת טיעון בקבלת דבר במרמה לאחר שזייף עבודה לצורך קבלת תואר אקדמי.


בית משפט השלום בתל אביב גזר שנת מאסר על תנאי וקנס בסך 6,000 שקלים על חבר הכנסת יאיר פרץ מש"ס שהודה במסגרת עסקת טיעון בקבלת דבר במרמה לאחר שזייף עבודה לצורך קבלת תואר אקדמי.

ח"כ לשעבר יאיר פרץ הודה במסגרת עסקת טיעון, כי העתיק עבודות כדי לקבל תואר מאוניברסיטת ברלינגטון בשנת 98`. לאחר שהגיש פרץ את התפטרותו מהכנסת, חזרה בה התביעה מבקשתה לקבוע כי יש קלון במעשיו, אך אמרה כי במידה וישוב פרץ להיבחר לכנסת מחר, תבקש לקבוע כי במעשים יש קלון.

שופטת בית המשפט, מרים דיסקין, אמרה במשפט כי אין מקום שלא להרשיע את ח"כ פרץ, בעיקר בשל העובדה שמדובר בנבחר ציבור. "הנאשם הודה כי לא נקף אצבע כדי למלא את מטלות הלימודים ולו במקצת. תחת לימוד, השקעה, חיפוש חומר, סיכום וכתיבה וכל שכרוך בהכנת עבודות אקדמיות, עשה מלאכתו קלה בדרכי רמייה. הוא הגיע עם עוזריו לספריה בה נמצאות עבודות מצטיינות ולקח תשע עבודות לשימושו", לדבריה, העבירה היא "פרי מחשבה של תכנון, הבנה והכרה בתוצאות מעשי הרמייה, ולא טעות של רגע. הנאשם לא עצר לאתנחתה כדי לבדוק האם כדאי להפסיק במעשי הרמייה".

השופטת קבעה כי "מדובר בעבירות חמורות שאין מקום לנהוג בהם בסלחנות. מאיש ציבור אנו מצפים להגינות, ליושב ולנקיון כפיים. לא יעלה על הדעת שאדם זה ימשיך לחוקק חוקים בבית הנבחרים".

בעקבות הרשעתו הביע פרץ חרטה עמוקה על מעשיו ואמר כי מאז נחשפה הפרשה נשפך דמו ודם משפחתו בראש חוצות, כדבריו. גם הקריירה הפוליטית של פרץ נפגעה ובעקבות הפרשה הוא נדחק למקום ה-14 ברשימת ש"ס לכנסת הקרובה.פרסום ראשון:07:14, 27 מרץ `06
עדכון האחרון:13:00, 27 מרץ `06

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group