מחבר הודעה
בהארץ
הודעהפורסם: ראשון 09.03.08 19:20    נושא ההודעה: רבלון בביקורת על מינויו של רמון:'שחיקה מצטברת של אמון הציבור עלולה להפוך לכשל מערכתי כרוני

עדכון אחרון - 18:25 09/03/08
בג"ץ קבע באופן סופי: רמון יכול להיות שר

מאת תומר זרחין

המשנה לנשיאת העליון בביקורת מרומזת על מינויו של רמון:"שחיקה מצטברת של אמון הציבור עלולה להפוך לכשל מערכתי כרוני"

תגיות: רמוןרמון

תצלום ארכיון: מוטי קמחי


בג"ץ דחה היום (ראשון) שלוש עתירות למניעת מינויו של חיים רמון לשר ובכך הסיר את המכשול האחרון שעמד בפני אישורו של המינוי. הבקשות לקיום דיון נוסף בפסק דינו של העליון בעניינו של רמון, הוגשו לאחר שבדצמבר נדחו בדעת רוב עתירות שביקשו למנוע את מינויו לשר, לאחר שהורשע בעבירה של מעשה מגונה ללא הסכמה.

בהחלטתו קבע המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליעזר ריבלין, כי אין מקום לקיום דיון נוסף, אולם, יחד עם זאת, קבע כי יש מקום להותרת החלטות מסוימות של הרשויות הנבחרות למשפט הציבור.

בביקורת מרומזת על החלטת רה"מ אולמרט לצרף את רמון לממשלה, כתב השופט ריבלין: "אמון הציבור ברשויות השלטון הוא משאב חיוני במערך הדמוקרטי, משאב חיוני אך לא בלתי מוגבל ובוודאי לא מובן מאליו... שחיקה מצטברת של אמון הציבור, למשל באמצעות פעולות שלטוניות והחלטות המאתגרות למצער את מתחם הסבירות הציבורי, עלולה להפוך לכשל מערכתי כרוני. המערכת המשפטית היא אחד הגופים שמתפקידם לעמוד על המשמר מפני כשלים כאלה".


http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=962303&contra ssID=1&subContrassID=0&sbSubContrassID=0

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group