לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים גב' רויטל מ- רמת השרון --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
ה.נ. שיער קשור עם קוקו,לבושה בגדים חסודים, העידה נגד רמון  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליון

עדכונים של נקים:

אהוד ברק והסחיטה במיליונים (לכאורה) של סוכן המוסד ג'פרי אפשטיין
ראשון 07.01.24 0:58

חשיפה,מי שהורה על גיוסו של ג'פריי אפשטיין למוסד הוא לא אחר מאשר אהוד ברק כאשר היה ראש אמ"ן
שישי 05.01.24 12:41

היום יתקיים ערר במשפט דרייפוס ללוחם גיבור במשטרת ישראל
רביעי 27.12.23 20:28

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
חיים יטיב
דובר של `נקים`
דובר של `נקים`

הודעהפורסם: שני 23.10.06 7:54    נושא ההודעה: ה.נ. שיער קשור עם קוקו,לבושה בגדים חסודים, העידה נגד רמון

ה.נ. שיער קשור עם קוקו,לבושה בגדים חסודים, העידה נגד

רמון "הפושע" שהעיז לנשק אותה,זאת אחרי שהדליקה אותו וחיזרה אחריו בשיטות מרילין מונרו ע"פ דיווחים שונים.
הדיון התקיים בדלתיים סגורות ומסוגרות כאשר אף חברתו של רמון העיתונאית מגלובס לא היתה שם.
אחרי החקירה המתישה שנמשכה שעות מיהרו חוקרי התביעה להדליף לערוץ הראשון שהגברת ה.נ. עמדה בחקירה בגבורה.

מנגד התקבלו דיווחים סותרים ל`נקים` שהתלבושת החסודה שלה לא עזרה לה ושהיא קרסה בחקירתה.

הביזיון בסיפור הזה הוא כיצד הופכים את הגברת הזאת לנפגעת עבירת מין בגין נשיקה חטופה כשכל העובדות מצביעות לכאורה שהיא דרשה אותה בכל כוחה. דבר שמקבל משנה חיזוק לאור החשיפות של `נקים` על אופיה של הגברת והשימוש שעשתה בגופה להשיג את מבוקשה באופן שיטתי.

השימוש הציני והסלקטיבי בחוק ממניעים ברורים נעשה כאן על חשבון כל הנשים אשר לא חיזרו ואשר סבלו וסובלות באמת מהטרדות מיניות פי מיליון יותר קשות ואשר היו מתחננות שהטראומה שלהן מסתכם בנשיקה מסוג זה אחרי חיזור שלהן עצמן.שאלו את האם לשניים שנאנסה בנו יורק ונאזרה אומץ לכתוב ב-YNET האם עלה בדעתה למסור לממונה שלה אחרי המעשה את המספר נייד שלה על פתק להמשך קשר....

פרשת רמון, היאח"ה מאבד שליטה ומתלבש על חיים יטיב להשתיק את החשיפות:

http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=867

click to enlarge

עדכון: החקירה לא התקיימה במטה הארצי ביום א` היה לי דיון בבית המשפט נדחה למועד אחר.

הסקר קובע: רוב הציבור בישראל סבור שהשחיתות פוגעת בחייו היום יומיים,
חתום על העצומה נגד שחיתות הממסד ומערכת המשפט והצטרף ל"נקים"

ניתן להשיג את חיים יטיב הדובר של ארגון "נקים" באמצעות טלגרם @HaimYativ או דוא"ל haim@nakim.org

השופט מישאל חשין:המלחמה בשחיתות היא מלחמה להגנה עצמית בה לא לוקחים שבוייםEvil or Very Madsadomaso
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ בלוג בקר באתר המפרסם

מבזקים של "נקים":קרא על זימונו של חיים יטיב לחקירה בו הסתבכה היאח"ה בפרשת רמון

שימי
אורח

הודעהפורסם: שני 23.10.06 11:45    נושא ההודעה: מסכים! אך אני מאמין שמישהו משתמש במתלוננת כדי להפליל את רמון

משהו מסריח בתלונה הזאת. החיילת נסעה לחו"ל מיד אחרי התפוצצות הפרשה, נראה שאין לה הרבה עניין בזה. אם אתם שואלים אותי, מישהו בוחש שם ומשתמש בילדה המסכנה ככלי להכפיש ולהדיח את רמון.
חזרה למעלה

Ynet
אורח

הודעהפורסם: שני 06.11.06 12:33    נושא ההודעה: ה` נתנה לרמון את הטלפון כדי לעבוד אצלו

"ה` נתנה לרמון את הטלפון כדי לעבוד אצלו"

כך אמרה לפרקליטות המפקדת של המתלוננת בפרשת רמון. דבריה אלה סותרים את טענתה של ה` כי רמון ביקש ממנה את מספר הטלפון לאחר הנשיקה שבגללה הוא נאשם בביצוע מעשה מגונה

ורד לוביץ` פורסם: 05.11.06, 21:25

עוד התפתחות בפרשת רמון: בשיחה שנערכה בפרקליטות למפקדת של המתלוננת בפרשת רמון, לפני תחילת המשפט, היא מספרת שה` (המתלוננת) סיפרה לה שנתנה את מספר הטלפון שלה לרמון לצורך עבודה אצלו כאשר תחזור מחו"ל.

בשיחה, שהפרוטוקול שלה נשלח לסניגוריו של רמון, היא אומרת כי לא סיפרה על כך במשטרה מכיוון שנזכרה בכך רק לאחר שקראה בעיתון שה` נתנה לרמון את מספר הטלפון שלה. בעקבות כך היא פנתה בטלפון לראש היחידה לחקירות הונאה לשעבר, תת ניצב מירי גולן, והיא הפנתה אותה לערן קמין, החוקר הראשי בפרשה. ה` סיפרה למפקדת שלה על כך שנתנה את מספר הטלפון אחרי הנשיקה שבגינה הוא נאשם בביצוע מעשה מגונה. המחלוקת היא שה` טוענת שהוא ביקש ממנה את הטלפון שלה, ורמון טוען כי היא נתנה לו את מספר הטלפון שלה.

גורמים המקורבים לרמון אמרו שככל הנראה בפרקליטות לא ידעו את הפרטים הללו, והוסיפו כי גם אין שום זיכרון דברים לעניין במשטרה. לדברי הגורמים, "יכול להיות שאם היו יודעים את זה, לא היה מוגש כתב אישום ולא היה משפט".

בתוך כך, הפרקליטות הפנתה היום בקשה לבית המשפט לקיים את המשך הדיונים במשפטו של השר לשעבר חיים רמון בדלתיים סגורות. זאת, מחשש שפרטים אודות מבנה משרד ראש הממשלה ייחשפו בפני הציבור ובכך תיגרם סכנה ביטחונית.

התובעת במשפט, אריאלה סגל אנטלר, כתבה בבקשתה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות: "קיים חשש שעקב מיקום ההתרחשויות בתיק זה (משרד ראש הממשלה), יזלגו לידיעת הציבור פרטים לגבי נושאים שיש בהם משום פגיעה בביטחון המדינה".

פרקליטיו של רמון מבקשים כי הדיון יתקיים בדלתיים פתוחות וסבורים שעיתוי קביעת העמדה של הפרקליטות יום לפני דיוני המשפט, קשורה קשר הדוק לחשיפת מעשי שיבוש משפט בימים האחרונים.

"יותר מאשר הפרקליטות רוצה להגן על בטחון המדינה היא רוצה לכסות על מעשיה", טוענים פרקליטיו של רמון.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3324094,00.html

חזרה למעלה

למחות נגד תפירת התיק לשר רמון בתמורה לטיוח פרשיות השחיתות של אולמרט ומחדלי המלחמה

Ynet
אורח

הודעהפורסם: שני 06.11.06 16:34    נושא ההודעה: אלוף שמני: שכנעתי את ה` לא לטייח את הסיפור

אלוף שמני: שכנעתי את ה` לא לטייח את הסיפור

מזכירו הצבאי של רה"מ העיד במשפט רמון וסיפר שכששמע מהמתלוננת על הסיפור, חש ש"זה מעשה שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום". לדבריו, הפרקליט הצבאי הראשי וניצב דנינו שוחחו עמו על הצורך לשכנע את ה` להגיש תלונה. "שכנעתי אותה שאסור לטייח את הסיפור, אני מאמין לה באמונה שלמה". עוד העידה קצרנית במשרד רה"מ: ה` לא רצתה להתלונן על הנשיקה

ורד לוביץ` עדכון אחרון: 06.11.06, 15:36

"אני מאמין למתלוננת ה` באמונה שלמה". כך העיד היום (ב`) אלוף גדי שמני, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, במשפטו של חיים רמון. העדויות במשפט החלו לאחר שבית המשפט החליט לקיים את הדיון בדלתיים פתוחות.

שמני סיפר כי נודע לו על אירוע הנשיקה מראש הלשכה שלו, אשר סיפרה לו יום לאחר האירוע על מה שקרה. שמני סיפר כי אמר לרל"שית כי ה` חייבת להגיש תלונה ושצריך לטפל בנושא מול הגורמים המוסמכים. הרל"שית אמרה כי דיברה על זה עם ה`, אך היא נחושה שלא להתלונן. שמני אמר שהוא מוכן להמתין מספר ימים ואם ה` לא תתלונן, הוא יעשה זאת בעצמו.

בשיחות שקיים לאחר מכן עם הרל"שית ביקש ממנה שמני להפגיש את המתלוננת עם דבורה חסיד, האחראית במשרד על ענייני נשים, אך גם במפגש זה עמדה ה` על סירובה להתלונן. שמני הוסיף ואמר: "הופתעתי מאוד כששמעתי את הסיפור הזה, לא האמנתי שזה יכול להגיע ללשכת ראש הממשלה. חשבתי שזה מעשה מאוד לא ראוי. ההתייחסות שלי לחיילים היא התייחסות של מפקד ובמובן מסוים גם של אבא, וחשתי שזה מעשה שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום...".

חיים רמון, היום בבית המשפט (צילום: ניב קלדרון)

שמני הזכיר שהאירוע התרחש עם פתיחת המלחמה בלבנון ואמר שהתכוון להתייעץ עם הפרקליט הצבאי הראשי לקראת סוף השבוע. כאשר זה התקשר אליו, למד ממנו שהוא מכיר את הסיפור דרך ניצב יוחנן דנינו. "הבנתי גם שהיועץ המשפטי לממשלה מכיר את האירוע והבנתי שלא ניתן לעבור על זה לסדר היום. והוא (הפצ"ר) ודנינו דיברו איתי על הצורך בשכנוע של ה` המתלוננת להגיש תלונה", אמר.

באותו שבוע בו אירע המקרה השתחררה ה` מצה"ל ונקבעה מעין מסיבת פרידה אינטימית בין הרל"שית ליעד עוז, שמני וה`, אך ה` ביטלה אותה. אותה מסיבת פרידה היתה אמורה להתקיים ביום שישי אחר הצהריים. באותו יום התקשר דנינו של שמני, מתוך ידיעה שה` עומדת לנסוע לחו"ל לכמה חודשים ודיבר איתו, לדבריו, על חשיבות התלונה.

למרות לוח הזמנים הצפוף שהיה לו, התקשר שמני למתלוננת בעקבות אותה שיחה, שאל מדוע ביטלה את הפגישה וקבע להיפגש איתה בשבת. בשבת בבוקר, לפני הפגישה, דיווח על הפגישה לדנינו וזה ביקש ממנו שיפגוש את תת ניצב מירי גולן לפני הפגישה. שמני הסכים להיפגש איתה כי היה זקוק לדבריו לייעוץ מקצועי ושאל את גולן על התהליך.

לאחר מכן הוא פגש את ה` וביקש ממנה לספר לו את שאירע. שמני אמר כי "היא סיפרה לי שאחרי שהחייל יצא מהחדר, רמון אחז אותה בחוזקה בפניה ונשק לה כשהוא מחדיר את לשונו לפיה. לא נכנסתי לפרטים, הרגשתי מאוד לא נוח ואז שאלתי אותה למה היא לא מתלוננת. היא סיפרה לי שהיא פוחדת מאוד, שמדובר באדם חזק בעל עמדה שיהפוך אותה לקורבן. היא אמרה `אני לא רוצה להפוך לקורבן, אני חזקה, אני אעבור את זה`.

"אמרתי לה שהיא לא מבינה את הדברים עד הסוף. שאלתי אותה - `אם זה היה קורה לחיילת שלך, מה היית עושה, היית מטייחת?` והיא אמרה לי שלא. השבתי לה שהיא חייבת לנהוג על פי אותן אמות מידה. אי אפשר לוותר על הנורמה הזאת".

לדבריו, זו היתה נקודת מהפך בשיחה ביניהם. "שאלתי אותה אם היא מוכנה שנקרא למירי גולן, אשר ביקשתי ממנה שתהיה בקרבת מקום אם אזדקק לה, היא הצטרפה לשיחה". בשיחה שהתקיימה בין שלושתם, המתלוננת בכתה כל הזמן והוא הבין ממנה כי הושפלה וחשבה שתוכל להתגבר על כך.

הקצרנית העידה: "ה` לא רצתה להתלונן"

מוקדם יותר היום העידה בבית המשפט רונית לוגסי, הקצרנית שעובדת במשרד ראש הממשלה מזה עשרים שנה, לא סיפרה ה` ראשונה על הנשיקה. "נכנסתי איתה (עם ה`) לחדר של המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, סגרנו את הדלת והיא אמרה לי `אני חייבת לספר לך משהו, את הראשונה שאני מספרת לה".

העדה לוגסי מגיעה לבית המשפט (צילום: ניב קלדרון)

לוגסי המשיכה בעדותה ואמרה: "אמרתי לה `תירגעי`, פחדתי שזה קשור לחייל, מכר שלי. היא סיפרה שביקשה ממנו (רמון) להצטלם איתה. היא אמרה שהם הצטלמו בחדר של מנהל הלשכה ושאחרי שהחייל שצילם יצא, רמון נתן לה נשיקה. שאלתי אותה `איזה נשיקה` והיא אמרה שהוא נתן לה נשיקה עם הלשון. היא חזרה ואמרה, `אני לא מבינה איך זה קרה לי, את קולטת? את קולטת?`.

"נתתי לה מים. היא היתה נרגשת ואמרה לי שהיא רועדת. היא חזרה ואמרה שהיא משביעה אותי לא לספר לאף אחד ושהיא מספרת את זה רק לי. ירדנו למטה, ישבנו על המדרגות בכניסה לבניין. אני לא יכולה לדייק בפרטי השיחה, אבל היא אמרה לי דבר ראשון שהיא לא רוצה להתלונן ושהיא רוצה לנסוע בראש שקט לחו"ל.

"אמרתי לה שהיא חייבת להבהיר לשר שמה שהוא עשה לא מוצא חן בעיניה, אמרתי לה שתתייעץ עם גדי שמני, מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, אבל היא אמרה שבשום פנים ואופן היא לא רוצה לספר לו ושהוא יעשה מזה רעש. שאלתי אותה, `מה עשית אחרי הנשיקה`? והיא אמרה שהיא יצאה מהחדר ואז בדיוק אני הגעתי".

בעדותה הנגדית אמרה לוגסי שהמתלוננת לא סיפרה לה שנתנה את מספר הטלפון שלה לרמון, וכן לא אמרה לה ש"הציעה לו לנסוע איתה לקוסטה ריקה".

עורך הדין שיינמן המייצג את רמון אמר ללוגסי שכאשר ה` נתנה את עדותה במשפט אמרה כי סיפרה לה על המקרה בפרטי פרטים, אך כאמור לוגסי העידה כי לא סיפרה לה על מספר הטלפון.

"רמון התנהג כאילו שהם קרובים מאוד"

עוד הגיע להעיד במשפט היום הנהג יניב כהן, החייל שצילם את התמונות. בעדותו אמר כי היה מדובר ב"התנהגות קלוקלת מצד שני הצדדים". הוא הוסיף כי המתלוננת היא בחזקת "קלת דעת" וכי רמון התנהג אליה כאילו הם קרובים מאוד. הוא הוסיף ש"כל הסיטואציה היתה צבועה מאוד". לדבריו, כאשר הוזמן לחקירה במשטרה, לא ידע במה מדובר וכאשר נאמר לו שהיתה הטרדה מינית בלשכה, ידע שמדובר ברמון ובמתלוננת.

היום הגיש היועץ המשפטי לממשלה את חוות דעתו בעניין האזנות הסתר וטיפול הפרקליטות בתיק. הוא ציין כי נעשו טעויות "בתום לב".

אתמול פורסם כי בשיחה שנערכה בפרקליטות למפקדת של המתלוננת ה`, לפני תחילת המשפט, היא סיפרה שהמתלוננת סיפרה לה שנתנה את מספר הטלפון שלה לרמון לאחר הנשיקה לצורך עבודה אצלו כאשר תחזור מחו"ל.

בשיחה, שהפרוטוקול שלה נשלח לסניגוריו של רמון, היא אומרת כי לא סיפרה על כך במשטרה מכיוון שנזכרה בכך רק לאחר שקראה בעיתון שה` נתנה לרמון את מספר הטלפון שלה. בעקבות כך היא פנתה בטלפון לראש היחידה לחקירות הונאה לשעבר, תת ניצב מירי גולן, והיא הפנתה אותה לערן קמין, החוקר הראשי בפרשה. ה` סיפרה למפקדת שלה על כך שנתנה את מספר הטלפון אחרי הנשיקה שבגינה הוא נאשם בביצוע מעשה מגונה. המחלוקת היא שה` טוענת שהוא ביקש ממנה את הטלפון שלה, ורמון טוען כי היא נתנה לו את מספר הטלפון שלה.

פרסום ראשון: 06.11.06, 13:00

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3324392,00.html
חזרה למעלה

מעריב
אורח

הודעהפורסם: שני 06.11.06 16:36    נושא ההודעה: רמון ניסה לאסוף אצלי מודיעין

"רמון ניסה לאסוף אצלי מודיעין"

המזכיר הצבאי של רה"מ העיד במשפט רמון, ואמר כי במקרה דומה היה סא"ל נדרש לפרוש

דפדף בחדשות
הדס שפר
עדכון אחרון : 6/11/2006 15:23

באמות המידה שאני מכיר, אם זה היה נעשה על ידי סגן אלוף, כולם מיד היו תובעים את סילוקו מהצבא, ובצדק - כך אמר היום בעדותו המזכיר הצבאי, גדי שמני. שמני תיאר את ההתרחשויות מאז שמע על המקרה, וכיצד פעל להגשת התלונה. עוזרו של שמני, שצילם את השניים, סיפר כי המתלוננת "אמנם התנהגה בצורה קלת דעת, אך לא באופן מיני", ואילו רמון, מנגד, דווקא "התנהג אליה כאילו הוא מכיר אותה 20 שנה".

לא היתה קונספירציה נגד רמון
במכתב שהופנה לפרקליטו של שר המשפטים לשעבר, קובע עוזרו של היועמ``ש כי נפלו תקלות בטיפול בתוצר האזנות הסתר, אך הן ``נופחו``. לדבריו, כתב האישום לא יבוטל
לכתבה המלאה

המזכיר הצבאי, האלוף גדי שמני, סיפר כי התוודע למקרה יום לאחר שהתרחש, דרך המפקדת של המתלוננת סיפרה. "היא סיפרה לי שהיא ראתה אותה ערב לפני ומיד שאלה אותה מה קרה, המתלוננת סיפרה לה מה שסיפרה, וכששמעתי את זה אמרתי שחייבים לטפל בזה מול הגורמים הרלבנטיים". שמני הוסיף כי ה` גילתה בשיחה עם המפקדת נחישות באשר להחלטה שלא להתלונן.

האלוף שמני מספר כי מאז קיים מספר כמה שיחות עם המפקדת של המתלוננת, והובהר לו כי אמה של המתלוננת מעוניינת שביתה לא תתלונן. שמני ביקש להפנות את המתלוננת ליועצת לענייני נשים של הרמטכ"ל, שתסביר לה את חשיבות הגשת התלונה.

שר המשפטים לשעבר, חיים רמון. צילום: עודד קרני /images/archive/gallery/629/794.jpg

"נבהלה ורצה למשרד"

שמני הפתיע וסיפר בעדותו כי ימים אחדים לאחר המקרה, ראה את רמון וה` ליד משרדו. "השר רמון נכנס למשרדים והמתלוננת נעצרה בפתח המשרד שלי, הם הגיעו יחד", אמר. "השר נכנס אלי פנימה, ושאל על חומרים מודיעיניים".

בפגישה שנערכה לאחר מכן עם ה`, שאל אותה לפשר הדבר. "היא סיפרה שעמדה במסדרון בין החדר שלי לחדר הקבינט, וכשהשר רמון הגיע הוא ניגש אליה, הניח או ניסה להניח את ידו עליה כנראה בצורה חברית, וביקש לשוחח". לדבריו, היא אמרה
שהיא נבהלה ורצה לעבר משרדו. "כששיחזרתי את זה לאחור, זה התקשר לי עם הכניסה שלה למשרד".

המזכיר הצבאי היה נחרץ כשהביע דעה בנושא הפרשה "הופתעתי מאוד, לא האמנתי שזה יכול להגיע למצב כזה בלשכת ראש הממשלה", טען. "חשבתי שזה מעשה מאוד לא ראוי, מעשה שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום". שמני אף רמז על דעתו האישית. "באמות המידה שאני מכיר, אם זה היה נעשה על ידי סגן אלוף, כולם מיד היו תובעים את סילוקו מהצבא, ובצדק", אמר.

יניב רומי, עוזרו של המזכיר הצבאי גדי שמני. צילום: עודד קרני /images/archive/gallery/629/925.jpg

"התנהגו כמו ילדים בגן"

היום בשעות הצהריים העיד יניב רומי, עוזרו של המזכיר הצבאי האלוף גדי שמני. "הם התנהגו כמו ילדים בגן, שניהם גילו צביעות", סיפר רומי שצילם את שתי התמונות המשותפות. בעדותו חיווה דעתו רומי על האפשרות שה` פיתתה את רמון. "המתלוננת אמנם בחורה הפונה לאנשים ומדברת איתם בצורה קלת דעת, אך לא בצורה מינית. זה סוג של תמימות לדעתי", אמר וציין כי לא זיהה את התנהגותה כחריגה בעת הצילום.

מי שכן התנהג באופן מחשיד, לדבריו, הוא השר לשעבר. "רמון התנהג כאילו היא מקורבת אליו במיוחד, כאילו הם עובדים 20 שנה ביחד". רומי הוסיף כי אחרי שיצאו רמון וה` מהחדר הם "התנהגו בצביעות, הסתובבו ושמרו על פאסון".

בהמשך היום צפוי בית המשפט לשמוע את עדויותיהם של מנהלת לשכת ראש הממשלה, שולה זקן, ומזכירו הצבאי של ראש הממשלה, גדי שמני.

רונית לוגסי, קצרנית בלשכת ראש הממשלה. צילום: עודד קרני /images/archive/gallery/629/795.jpg

"אני לא קולטת"

דמות נוספת המעורבת בפרשה שסיפקה היום את עדותו היא רונית לוגסי, קצרנית במשרד ראש הממשלה. בעדותה סיפרה לוגסי כי הכירה את ה` לפני למעלה משנה, כשהגיעה לשרת כחיילת במשרד ראש הממשלה. "ה` קראה לי שאבוא מהר", סיפרה לוגסי על שהתרחש ביום האירוע. "ניגשנו לחדר של המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, וסגרנו את הדלת. היא אמרה לי `רונית, אני חייבת לספר לך משהו. את הראשונה שאני מספרת לה`".

לדברי לוגסי, ה` סיפרה לה שהיא ביקשה מהשר רמון להצטלם איתה וכי הם הצטלמו בחדר של מנהל הלשכה. "היא אמרה שלאחר שחייל שהיה בחדר יצא, השר נתן לה נשיקה", אמרה לוגסי. "שאלתי אותה `מה זאת אומרת, איך הוא נתן לך נשיקה?` היא אמרה שהוא נתן לה נשיקה עם הלשון".

לוגסי סיפרה בבית המשפט כי ה` חזרה בפניה על השורה: "אני לא מבינה איך זה קרה לי, את קולטת?". לדבריה, המתלוננת נראתה נרגשת, רעדה בכל גופה ואמרה שהיא לא מעוניינת להתלונן. "אני אמרתי לה שהיא חייבת להבהיר לשר שמה שהוא עשה זה לא בסדר", סיפרה לוגסי. "אמרתי לה שתדבר עם גדי שמני, אבל היא אמרה שהיא לא רוצה שהוא יכעס".

פרסום ראשון : 6/11/2006 13:15

http://nrg.co.il/online/1/ART1/501/609.html

חזרה למעלה

אמ אס אנ
אורח

הודעהפורסם: שני 06.11.06 16:37    נושא ההודעה: רמון נישק אותה עם הלשון

"רמון נישק אותה עם הלשון"

רונית לוגסי, קצרנית במשרד רה"מ, העידה במשפטו של שר המשפטים לשעבר. היא סיפרה כי המתלוננת תיארה לה ברעד את שארע. התובעת: "אני מזועזעת מכך שהמשפט מתנהל בתקשורת"
"הם הצטלמו ואז הוא נישק אותה" (קובי בכר)

06/11/06 14:10
מאת: יוסי דורפמן

"המתלוננת אמרה לי שהיא ביקשה להצטלם עם השר רמון. אחרי שהם הצטלמו, השר נתן לה נשיקה עם הלשון". כך סיפרה בעדותה רונית לוגסי, קצרנית במשרד ראש הממשלה, במשפטו של שר המשפטים לשעבר.

לדבריה, המתלוננת פנתה אליה בהתרגשות ואמרה לה: "אני לא מבינה איך זה קרה לי, את קולטת?! היא הייתה נרגשת, היא אמרה לי שהיא רועדת".

הדיון החל בהודעה של עורך דינו של רמון, דן שניימן, בה הזכיר את עניין האזנות הסתר שלמרות ההכחשות בעבר, הודו בפרקליטות כי הן אכן נערכו במסגרת חקירת הפרשה.

התובעת מזועזעת מפרסום המשפט בתקשורת

התובעת במשפט, אריאלה סגל אנטלר, אמרה כי היא מזועזעת מכך שהדיון על המשפט פורסם רבות בעיתונות: "בפעם הראשונה בקריירה הארוכה שלי אני רואה שהדיון הוצא מבית המשפט ונערך מעל דפי העיתונות", אמרה.

עוד הוסיפה התובעת כי היא מתפלאת על עורך הדין שיינמן שהוציא התכתבויות פנימיות לכלי התקשורת. "עוד לא יבש הדיו על המכתב ששלחתי לו והציטוטים שהעברתי הופיעו בעיתונים". לטענתה מדובר ב"השפעה לא הוגנת על עדים".

http://news.msn.co.il/news/CriminalLawCourt/Law/200611/20061106135025. htm

חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של נקים: ההונאה הגדולה של בכירי מערכת המשפט מסביב לגירושים של יהודים?!

הארץ
אורח

הודעהפורסם: שלישי 07.11.06 7:01    נושא ההודעה: מזוז מודה: רצף של תקלות בפרשת ההאזנות

תיק רמון

מזוז מודה: רצף של תקלות בפרשת ההאזנות

מאת יובל יועז

היועץ המשפטי לממשלה קיים בירור על האזנות הסתר בתיק רמון

רצף של התנהלויות כושלות, טעויות בשיקול דעת וכשלים בהעברת מידע בין המשטרה לפרקליטות - הם אלה שגרמו לתקלה סביב פרסום האזנות הסתר, שבוצעו בהקשר לחקירה נגד חיים רמון. כך עולה מבירור שנערך שלשום בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, עם פרקליטת מחוז ת"א רות דוד, והתובעת בתיק, אריאלה סגל-אנטלר. ממצאי הבירור פורטו במכתב ששיגר אתמול עוזרו של מזוז, עו"ד רז נזרי, לפרקליט רמון, עו"ד דן שינמן.

ואולם, מבהיר מזוז לשינמן, "לא נמצא יסוד לטענות החמורות והנחרצות שבפנייתך לפרקליטות, כולל טענות על העלמת מידע חיוני מהסנגוריה וקיפוח זכויות הנאשם". היועץ מודה, כי "אכן היו תקלות בתום לב בהליך הטיפול בתוצרי האזנות הסתר, אך אלה תוקנו ביוזמת הפרקליטות מיד עם

גילוין". עוד מצהיר מזוז, כי לכל התקלות "אין ולא כלום עם שלל טענותיו של שינמן, שנופחו באמצעי התקשורת לכלל טענות קנוניה וקונספירציה".

משרד המשפטים הבהיר עוד, שכל האזנות הסתר שבוצעו היו כדין ובליווי צווים שיפוטיים חוקיים. ההאזנות למנהלת לשכתו של ראש הממשלה, שולה זקן, החלו אמנם כבר לפני הפנייה לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט אורי גורן, לקבלת צו האזנה בחשד להדחת עד מצד זקן. ואולם, האזנה זו נערכה אגב האזנת סתר בחקירה סמויה אחרת שעדיין מתנהלת, ושעתידה להיחשף בעוד שבועות אחדים.

גם האזנת הסתר בחקירה הסמויה - שאינה מכוונת נגד זקן או נגד אולמרט - היתה מלווה בצו שיפוטי כדין. לאחר שהתברר למאזינים שאחת השיחות שנקלטו במסגרתה נוגעת לחשד להדחת עד נגד זקן, עידכנו את הפרקליטות, וזו פנתה לבית המשפט כדי לקבל צו האזנה בחשד נגד זקן. בנוסף, קיבלה מהשופט אישור "הכשרה בדיעבד" של השיחה שנקלטה בערב הקודם.

המסר העיקרי העולה מהודעת משרד המשפטים הוא, שהפרקליטות "לא עשתה כל ניסיון להעלים חומר חיוני מהסנגוריה, וכל חומר רלוונטי שהיה בידי הפרקליטות הועבר לסנגורים ללא דיחוי. אמנם היתה תקלה שעליה יש להצטער", מסביר מזוז, "אך זו היתה תקלה בתום לב, והיא תוקנה על ידי הפרקליטות מיוזמתה והממצאים הובאו לידיעתכם ולידיכם ללא דיחוי".

בתשובה למכתבו של מזוז שיגר אתמול עו"ד נבות תל-צור, שהצטרף אתמול לצוות ההגנה של רמון, מכתב ליועץ ובו דרש להקים "ועדת בדיקה חיצונית בלתי תלויה לבדיקת נסיבות החקירה של רמון".

המכתב של היועץ המשפטי כולל גם תיאור מפורט של ההשתלשלות העובדתית במסגרת מהלכי החקירה בתיק. הנשיקה בין רמון לבין ה` אירעה ב-12 ביולי, ביום שבו פרצה המלחמה בלבנון, בשעת ערב כאשר רמון הגיע ללשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב לקראת ישיבת הממשלה. המידע על ההתרחשות בלשכה הגיע לידי פרקליט המדינה ערן שנדר כמעט מיד, והוא הורה לפתוח מיד בחקירת הפרשה. רק יומיים אחרי מתן ההוראה גילו מזוז ושנדר שהשר המדובר הוא שר המשפטים רמון.

ימים אחדים אחר כך, מסר מזוז, הגיע לידי החוקרים מידע משני מקורות שונים על חשד נגד זקן, שלפיו הפעילה לחצים על ה` להימנע מהגשת תלונה נגד רמון. אחד המקורות היה מידע שהגיע מהאזנת סתר שבוצעה בחקירה אחרת, סמויה. הפרקליטות פנתה לבית המשפט וקיבלה צו האזנת סתר לזקן, לה` ולמפקדת שלה ל`. הצו, שאף אישר בדיעבד את השימוש בשיחה שנקלטה אגב ההאזנה בחקירה הסמויה, היה תקף ל-48 שעות, ואולם ה` החליטה להתלונן נגד רמון, ונסעה לחו"ל לפני תום 48 השעות. משהחוקרים לא מצאו כל תימוכין לחשד נגד זקן, הופסקה ההאזנה טרם הזמן והתיק נגדה נסגר מחוסר אשמה.

מתוך השיחות שנקלטו באותה האזנת סתר, תומללו שש שיחות שהיו רלוונטיות לחשד נגד זקן בדבר הדחת עד. יתר השיחות לא תומללו, חלקן אף לא הואזנו במלואן. בישיבה שנערכה בפרקליטות מחוז תל אביב ב-23 באוגוסט, כשהתברר כי שש השיחות אינן מעלות כל חשד נגד זקן, הורתה פרקליטת המחוז רות דוד למשטרה לתייק את תמלילי השיחות בתיק חקירה נפרד - תיק החשד נגד זקן - ולא בתיק החקירה העיקרי נגד רמון, ולגנוז את התיק בשל חוסר אשמה. במשרד המשפטים מסכימים היום שהחלטה זו - להגדיר את התיק נגד זקן כתיק נפרד, מה שאיפשר לפרקליטות להימנע בתחילה מלמסור את החומר שבו לסנגורי רמון - היתה החלטה שגויה.

ואולם, בחומר החקירה שכן הועבר לסנגוריו של רמון היתה אינדיקציה שבוצעו האזנות סתר בפרשה, בחשד שהופנה כלפי זקן, ולא בתיק העיקרי נגד רמון. הפרקליטות אף הפנתה את תשומת לבם של הפרקליטים לאפשרות שעמדה בפניהם לדרוש את הסרת החיסיון מחומר ההאזנות בהתאם לחוק סדר הדין הפלילי. בשלב זה החלה התכתבות בין סנגורי רמון לבין הפרקליטות, שבו טענו הסנגורים שבהאזנות הסתר יש גם חומרים הרלוונטיים לעבירה שבה חשוד רמון עצמו. הפרקליטות הכחישה. "נדגיש", כותב מזוז, "כי תשובותיה של התובעת התבססו על מה שהיה ידוע לפרקליטות באותה עת, נכון למועד מתן התשובות".

מזוז הדגיש, שבאותה עת התובעת לא ידעה ולא קיבלה דיווח מהמשטרה על כך שחלק מהשיחות שנקלטו בהאזנה היו קשורות גם לחשדות נגד רמון עצמו. "ממילא", כותב היועץ, "לא היה בתשובות אלה כל ניסיון להסתיר מהסנגורים חומר חקירה רלוונטי המצוי בידי הפרקליטות. אכן, בדיעבד נראה שהיה מקום להבהיר באופן מפורש יותר את קיומן של האזנות הסתר ולא להסתפק באמירה - הנכונה כשלעצמה - שלפיה במסגרת החקירה נגד רמון לא נערכו האזנות".

לפי טענת משרד המשפטים, לאחר התכתובת עם שינמן פנתה התובעת סגל-אנטלר מיוזמתה "מתוך זהירות" למשטרה כדי לברר את הדברים, וקיבלה הקלטות של 15 שיחות נוספות שנקלטו בהאזנה. היא האזינה להן, וגילתה חמש שיחות נוספות שהיו רלוונטיות לחשד נגד רמון. "סגל אנטלר", כותב מזוז, "הביאה את ממצאי בדיקתה ללא דיחוי בפני פרקליטות המחוז". הפרקליטה, רות דוד, זימנה את שינמן, מסרה לו שנמצאו בהקלטות חמש שיחות הרלוונטיות לחומר החקירה נגד רמון, וכעבור יומיים - ביום חמישי האחרון - אף מסרה את התמלילים הללו לשינמן.

"חשוב לחזור ולהדגיש", מדגיש מזוז, "כי המהלך המתואר נעשה ביוזמת הפרקליטות ועובדה זו שוללת בעליל את הטענה כאילו הפרקליטות ביקשה להעלים מההגנה חומר חקירה".

יובל יועז

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=784860&cont rassID=2&subContrassID=1&sbSubContrassID=0

חזרה למעלה

הארץ
אורח

הודעהפורסם: שלישי 07.11.06 7:03    נושא ההודעה: מכתב הפרקליטות - אי סבירות קיצונית

מכתב הפרקליטות

אי סבירות קיצונית

מאת זאב סגל

מכתבו מאתמול של העוזר הראשי ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, אל סנגורו של חיים רמון, עו"ד דן שיינמן, נועד לטהר את פעולות רשויות אכיפת החוק וסימן את שיקול דעתן בתווית של אי סבירות קיצונית - אפילו אם פעלו בתום לב. תום לב, וגם הודאה בטעות מהותית, אין בהם די להצדקת מעשיהם או מחדליהם של נושאי תפקידים בכירים. זאת, בייחוד בתחום השלטת עקרונות שלטון החוק, כשמצופה מהעוסקים בכך לפעול במיומנות מקצועית. הפגמים הקשים שבפעולת רשויות האכיפה בולטים על פניהם בהקשרים אלה:

* על פי האמור במסמך, באוגוסט נמסרו לפרקליטת מחוז תל אביב, עו"ד רות דוד, תמלילי שיחות מהאזנת סתר שהותרה על ידי בית המשפט למתלוננת עצמה ולשיחותיה של שולה זקן, מנהלת לשכת ראש הממשלה, שנחשדה בהפעלת לחץ על המתלוננת. פרקליטת המחוז החליטה, שהואיל ולא נכללו בשיחות שתומללו תכנים רלוונטיים, לדעתה, לחקירה נגד השר, הרי שיש לתייקן בתיק נפרד שנסגר מחוסר אשמה.

הפרדת התיקים היא שהניעה את הפרקליטה הבכירה שטיפלה בתיק רמון, עו"ד אריאלה סגל-אנטלר, לכתוב לפרקליטו של רמון באוקטובר ש"לא בוצעו האזנות סתר במסגרת החקירה" נגד רמון. מהמסמך עולה, כי בעת שכתבה זאת הפרקליטה "לא היו ברשותה, או בידיעתה, תמלילים והקלטות של שיחות הקשורות לתיק שבנדון, וממילא לא היו בתשובות כל ניסיון להסתיר חומר חקירה רלוונטי".

משהו בלתי סביר מאוד התרחש בחדרי הפרקליטות. פרקליטת המחוז המנוסה אינה משכילה להבין שמדובר למעשה בתיק שהוא אחד, ושתמלילי ההאזנות לזקן ולמתלוננת הם חומר חקירה רלוונטי, שחובה היתה למסור לפרקליטים. הודאת לשכת היועץ עתה, שלפיה נראה כי היה מקום להבהיר "באופן מפורש יותר" את קיומם של תמלילי האזנות, היא מאוחרת מדי ואינה מכסה על מחדל מהותי המעורר תהיות קשות.

* לפי המסמך, בעקבות ההתכתבות עם פרקליטו של רמון, פנתה עו"ד סגל-אנטלר למשטרה בבקשת חומר נוסף שהופק במסגרת האזנות הסתר, אם היה כזה. בדיקת דפי ההפקה של השיחות העלתה, כי חמש מתוך 15 שיחות, שלא נמסרו לפרקליטות על ידי המשטרה, הן רלוונטיות לתיק החקירה נגד רמון עצמו. המסמך מגלגל את הכדור לש"ג - אנשי משטרה זוטרים (ה"משקלטים") שלא תימללו שיחות שהיו רלוונטיות לחקירה העיקרית נגד רמון. היועץ המשפטי מביע במסמך צער על "התקלה", ומודיע שהנושא ייבחן.

משהו בלתי סביר באופן קיצוני התרחש במשטרה ובפרקליטות. על החקירה מופקדים קציני המשטרה הבכירים ביותר, והם משאירים לשיקולם של הזוטרים ביותר את ההחלטה אילו שיחות לתמלל ולהעביר לפרקליטות. הם אינם מאזינים בעצמם, לפחות לפי המסמך, לכל מה שהופק מהאזנת הסתר. פרקליטות מחוז תל אביב ופרקליטות המדינה מלווים את החקירה, מקיימים דיון בעניין, והם בבחינת תם שאינו יודע מה לשאול. אין הם מבקשים לראות את דפי הפקת השיחות כולן. חומר רלוונטי לעניין רמון - אם להגנתו ואם לחובתו - יכול היה להישאר חסוי ועלום מעיני פרקליטיו.

הדברים המתגלים מהמסמך עצמו הם חמורים ביותר. הם מעידים על כשל תפקודי המשליך על קציני משטרה בכירים ביותר ועל אנשי פרקליטות בכירים ביותר. התהיות הן קשות. כשנעשית האזנת סתר, מיהו הגורם המחליט במשטרה אילו שיחות לתמלל ואילו תמלילים להעביר לפרקליטות ולפרקליטו של נאשם? כיצד קרה שבחקירה כה רגישה, שהביאה להתפטרותו של שר המשפטים, לא נבחנת כל פעולה בתיק בשבע עיניים, ונמנעת כל טענה אפשרית מצד הסנגורים על אי-גילוי מוחלט של כל מה שקרוי "חומר חקירה"? כיצד ניתן להסביר את עמדת פרקליטת מחוז תל אביב, ככל הנראה בעצה אחת עם פרקליטים נוספים, לאמץ פרשנות כה צרה למונח "חומר חקירה" בניגוד לרוח פסיקת בית המשפט העליון, ולסבור ברצינות שהחומר על הדחה בחקירה, בהקשר צמוד לאישום נגד רמון, אינו רלוונטי?

האמור במסמך מדגיש, שכל ההאזנות שבוצעו נעשו בהיתר שיפוטי שניתן, כפי שפורסם, על ידי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אורי גורן. מתן ההיתר, על סמך הצהרת המשטרה על חיוניותו, אין בו כדי לענות על השאלות המתעוררות כאן, הנוגעות בפעולות המשטרה והפרקליטות.

מה שנחשף כאן אינו צריך להטריד רק את פרקליטי רמון. הדברים חייבים להטריד סנגורים ואת כל מי שזכויות הפרט וכבודו יקרים לו - גם בהנחה שהכל נעשה בתום לב. נדרשת כאן לא בדיקה פנימית, שמסמך היועץ מבקש לקיימה במשטרה, ולא בדיקה בפרקליטות. מעבר להתייחסות אפשרית ספציפית של שופטי רמון, מתחייבת בדיקה חיצונית שתזכה באמון ציבורי. בדיקה כזאת צריכה לחקור היטב את שהתרחש במשטרה ובפרקליטות בעניין זה, ולהבטיח שתקלות דומות אינן קיימות במקרים אחרים. רק שופט בכיר בדימוס, המנוסה במשפט פלילי - למשל השופטת דליה דורנר - יוכל ביעילות לגבש תשתית להבטיח שמה שהיה לא יהיה. צללים מרחפים עתה מעל מערכת השלטת החוק.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=784861&cont rassID=2&subContrassID=1&sbSubContrassID=0

חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליון כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!

קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!

WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR