לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים mwynvijk מ- --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
העיתונאי חיים יטיב, הלוחם נגד השחיתות, זומן לחקירה במשטרה  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליוןעדכונים של נקים:

פניה למבקר:כונסי נכסים והתעשרות שופטים ומקורבים שלא ביושר
שבת 29.09.18 23:06

המשפט הפלילי בישראל מהגרועים של הדיקטטורות, מאמר מצויין של עו"ד שפטל
שישי 22.06.18 15:52

כך עובדת הצנזורה בפייסבוק מסביב לשואה ושת"פ הציונים עם הנאצים, מחיקת פוסטים במחשכים
שישי 05.08.16 17:32

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
גלובל ריפורט
אורח
הודעהפורסם: שישי 20.10.06 7:40    נושא ההודעה: העיתונאי חיים יטיב, הלוחם נגד השחיתות, זומן לחקירה במשטרה

העיתונאי חיים יטיב, הלוחם נגד השחיתות במערכת אכיפת החוק, זומן לחקירה במשטרה


20.10.2006 3:13

חיים יטיב הינו עיתונאי עצמאי, בעל אתר האינטרנט "נקים", אותו הוא הקדיש למלחמתו נגד השחיתות במערכת השיפוט, הפרקליטות והמשטרה. אתמול קיבל יטיב זימון למשרדי היחידה לחקירות הונאה בבתי ים (זו שחקרה את פרשת חיים רמון, כנגדה הרבה לכתוב יטיב דברי ביקורת וחשיפות משמעותיות). ככל הנראה נועד המהלך להשתיק את פעילותו, לנתק בינו לבין אחרים העובדים איתו, ולחשוף את מקורות המדיע העיתונאיים שלו, כדי לסכל את האפשרות שפשעי שופטים ופרקליטים ייחשפו.


הזימון לקירה נמסר לחיים יטיב למרות העובדה כי עומדת זכות החיסיון העיתונאי האבסולוטית להגן על כל הפעילות שלו מפני זרועם הארוכה של המשטרה המופעלת מן הסתם על ידי גורמים אותם נוהג יטיב לבקר ולחשוף את ערוותם ברבים, וכי בפסיקה כבר הוכרה זכותם לחסיון של עיתונאים עצמאיים הכותבים רק באינטרנט (בלוגרים).
וכך הודיע חיים יטיב באתר רוטר שם הוא נוהג לכתוב, לצד אתר החדשות שלו, נקים, המוקדש כולו למלחמה לטיהור שלטון החוק:

"הזהר אתה הבא בתור...
קיבלתי לפני רגע שיחת טלפון מפקד אלמוני מהיאח"ה יחידת המחשב, שמבקש לזמן אותי למשרדי המחלקה המפחידה מבת-ים, אותה יאח"ה החשודה לפעול כזרוע הקג"ב של אולמרט, שתפרה לכאורה תיק לחיים רמון ושחיפתה על השחיתות של שרון.

ביקשתי מאותו שוטר אלמוני להעביר לי את הזימון בדואר ולאפשר לי להישמע בירושלים או ערד, כי בת ים זה רחוק ומפחיד.

בהנחה שזאת לא היתה בדיחה, הוא ישלח את הזימון בדואר ואעדכן את הגולשים כאן על המשך מעלליה של משטרת המחשבות.

יש סיכוי שאתמול התמוטטה להם העדה נגד רמון בזמן החקירה, ועתה הם רוצים לנקום במי שחשף את אופיה של הגברת.

חשיפות של `נקים` בנדון:
ה.נ. "מלח הארץ" או "מזרון לשכתי", ראה סעיף 26 של המכתב למזוז:
http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=724

תמונה של ה.נ. המתלוננת נגד רמון מספר המחזור שלה. כיצד ציירו אותה חבריה לכיתה (בהמשך הכתבה):
http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=757

פרשת רמון: הצטרפו למחאת ה`נקיםניקים` מזוז בייניש אולמרט התפטרו, הוכיחו את חפותכם מחוץ למערכת המשפט:http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=757"


נציין כי למרות הערכתו של יטיב כי זמונו נוגע במישרין לכתבותיו נגד תפירת התיק לחיים רמון, ההערכה היא כי מדובר במעשה שגרתי של "איום בריכוך" שבו ייטפלו החוקרים לאיזה מעשה או אמירה זניחה של יטיב כאילו הייתה בהם מעשה נוראי בל משמעויות גראנדיוזיות, יאיימו עליו במעצרים ורדיפות, ינסו להתחקות אחר מקורות המידע שלו -בין אם על ידי דיבוב שיפר את זכות החיסיון שעומדת לרשותו ובין על ידי הובלתו לתפיסת המחשב וחשיפת מקורותיו והמסמכים המצויים בידו כדי לבחון "עד כמה הוא (כלומר החומר המפלל שבידו) מסוכן", ובאימרות אגב ינסו להשפיע עליו לחדול מפעילותו ואף לערוך דה-לגיטימציה לנושאים עליהם הוא כותב, לחברים ולשותפים ולמקורות המידע של יטיב, וליצור אצלו ספק פנימי באשר לצידקת דרכו. כנהוג, הם ינצלו את הלם החקירה כדי להציב בתנאי השחרור בערבות הגבלות אשר ימנעו מיטיב למלא את תפקידו העיתונאי בעתיד, כפי שעשו במקרים דומים בעבר.

כך עשתה אותה יחידה חוקרת לפעילים אחרים אשר ניסו להילחם בשחיתות במערכת המשפטית, ובהם שמחה ניר, משה הלוי (הלמו), שבתאי עזריאל,פילוביץ` שחף, ועוד.


כמו לעיתונאי הלמו, החוקרים ינסו לטעון כי ללא תעודת עיתונאי אדם אינו נחשב לעיתונאי (למרות שבישראל כל אדם רשאי להיות עיתונאי ולהקים לעצמו עתון באינטרנט או מודפס).

עיון באתרו של חיים יטיב מגלה שורה של נושאים רגישים בהם הוא טיפל, חשף, התריע ואף עתר לבג"צ כדי לקדם את מטרתו להילחם בעבריינות שלטון החוק:

חשיפות ועדכונים של `נקים`

-התנכלויות ביאח"ה:חיים יטיב דרוש לחקירה

-פרשת רמון/ביניש,`נקים` קורה למזוז,בייניש,אולמרט להתפטר!

-בחירת שופטים בג"ץ 7239/06

-רצח רבין,הפורום המשפטי החדש

-מזונות יהודים,ההונאה הגדולה

-כונסי נכסים והתעשרות שופטים

-הר עמשא-ההונאה במיליארדים

-שחיתות אריאל שרון,בג"ץ והטיוח


הצוות של "נקים ישראל":

פרופ` אריה זריצקי, 0545955670 , ariehz@bgumail.bgu.ac.il

ד"ר ניסים אמזלג, 0524295491, nissamz@bgu.ac.il

חיים יטיב, 0546533858, haim@nakim.org

פקס: 035423023בן יתר הידידים של "נקים ישראל" נמנים:

o Prof Paul Heidelberg, President of the « foundation for constitutional democracy » and Prof. Political science. Language :english, hebrew

o o Prof Israel Hanokoglu, Founder of the movement « professors for a strong Israel ». Language: English, Hebrew, French

o o Marc Zell,. Attorney, Head of the Zell Goldberg and Co office: see www.mzell.com
author with Haim Yativ of the last petition at the high court before the disengagement (the sewage from Gaza and its ecological catastrophic issue)
Languages: English, Hebrew, French, German, Italian, Russian, Dutch and Yiddishמתוך: עמוד הבית של העיתון האינטרנטי של חים יטיב: http://www.nakim.org/


שחיתות ומשפט
בית המשפט העליון הוא האחראי העיקרי להתגברות המתמדת של השחיתות, בפרשנותו הסלחנית לחוק ובמניעת ביקורת על הפרקליטות.

לחץ כאן להמשך


הסיבה האמיתית להתנתקות

שרון פעל כפי שפעל על מנת להחזיר טובה למרטין שלאף, האיש שמימן את עלייתו של שרון לשלטון בתמורה לסיוע בהקמת בתי קזינו בארץ וברשות ובקידום עסקי הגז מול עזה.

לחץ כאן להמשך


מי שולט במדינה?

שני מוקדים עיקריים שולטים במדינה: מבפנים, בית המשפט העליון והפרקליטות שאינם מהססים להפיל אנשי ציבור שלא מבינים כללי המשחק ומנגד מכסים על פשעים של אנשי ציבור המקדמים את "הדרך הנכונה".

לחץ כאן להמשך


השחיתות של שרון

שרון שבר את השיאים של שחיתות. שרון עלה לשלטון באמצעות כספים שגויסו באופן בלתי חוקי. שרון, קשר קשרים עם גורמי חוץ בעל...

לחץ כאן להמשך


תמנון הפשע

בישראל, העולם התחתון מחובר היטב גם לשכנים הערבים וגם לפוליטיקה הפנימית. התוצאה: חיבור בין שחיתות שלטונית ועולם הפשע של מדינתנו ושל מדינות שכנות והכל במסווה של קידום תוכניות השלום.

לחץ כאן להמשך


כונסי נכסים והתעשרות שופטים

...מחקירה זו עולה שלכב` הנשיא ברק ו- 4 ילדיו ישנם זיקה לכ- 17 דירות/בתים באזורים יוקרתיים בת"א ובירושלים הדו"חות של החקירה מצ"ב. בולטת במיוחד ביתו תמר העוסקת בגישור והמחזיקה בזיקה ל-6 דירות וזאת למרות היותה עוסקת בעריכת דין מזה כ 8 שנים בלבד. ומכאן החשד שהבת תמר ניצלה את תפקידה כמגשרת מטעם בית המשפט כדי לקדם את עניניה הכלכליים ועיניני הוריה. הזה...

לחץ כאן להמשך

http://www.global-report.net/a.php?c=gg&a=12634450

חזרה למעלה

חדש!: הוסף את נקים ככפתור ב-toolbar לגישה מהירה לפורומים ועידכון שוטף

Ynet
אורח
הודעהפורסם: שני 23.10.06 15:52    נושא ההודעה: בעקבות פסיקת אפל: האם כולנו עיתונאים עכשיו?

בעקבות פסיקת אפל: האם כולנו עיתונאים עכשיו?


ביהמ"ש לערעורים בקליפורניה קובע שגם בלוגרים נהנים מחסיון עיתונאי. מה משמעות ההחלטה? האם מגיבים באתרי חדשות הם גם עיתונאים, ומה המצב המשפטי בישראל?

פורסם: 08.06.06, 16:07
זכות הציבור לחופש מידע גוברת על האינטרס של חברה להגנה משפטית על סודותיה המסחריים. כך קבע בית המשפט לערעורים בקליפורניה ב-26 במאי, 2006. בית המשפט פסק נגד אפל נגד מספר אתרי חדשות המסקרים את חברת המחשבים.ההיסטוריה


בשנת 2004 הגישה אפל תביעות נגד האתרים AppleInsider ו-PowerPage.org, בגין חשיפת דבר השקתו של מוצר של אפל בטרם יציאתו לשוק. לטענת אפל,


הפרסומים באתרים אלה כללו העתקה מילולית של טקסט ותרשימים שהיו מצויים רק במסמכים פנימיים וסודיים של החברה שהיו בגדר סוד מסחרי שלה.אפל הגישה תביעות בגין הפרת סודות מסחריים בהן ביקשה כי יינתנו צווים המורים לאתרים לחשוף דוא"ל אשר יסגיר את זהותם של המקורות שמסרו את המידע. האתרים ביקשו צו מגן שימנע חשיפה שכזו. בית המשפט בסנטה קלרה קיבל את טענות אפל והורה על מתן הצוים לחשיפת זהות המקורות. כאמור, בית המשפט לערעורים הפך החלטה זו.ביהמ"ש: אין הבדל מהותי בין בלוגר לעיתונאי


בעלי האתרים הנתבעים טענו כי הם עיתונאים המפעילים אתרי עיתונות ומשום כך הם נהנים מחסיון עיתונאי ואינם חייבים לחשוף את מקורותיהם. בית המשפט בדק טענה זו בשני שלבים: א. האם האתרים אכן הינם עיתונים/עיתונאים הזכאים לחיסיון? ו-ב. אם כן – האם מתקיימות הנסיבות הדרושות לכך שינתן החיסיון.


עיתונאי ועיתון באינטרנט


החיסיון העיתונאי, המאפשר הימנעות מחשיפת זהות של מקורות, מוענק לפי חוק המגן הקליפורני (California Shield law) למו"ל, עורך עיתונאי ואדם אחר המועסק בעיתון, מגזין או כתב עת תקופתי. גם החוקה האמריקנית, כפי שפורשה בפרשת Mitchell, מעניקה הגנה כזו בנסיבות מסויימות.


עיתון אינטרנטי כן – פורום - לא


על רקע האמור לעיל, בדק ביהמ"ש אם האתרים הנתבעים והכותבים בהם משתייכים לרשימה הנ"ל. בית המשפט קבע כי אין סיבה עניינית להבדיל בין התורמים לאתרי חדשות אינטרנטיים אלה והעורכים שלהם לבין עיתונאים, עורכים ומו"לים בעיתונות הכתובה.החוק נועד להגן על איסוף ופרסום של חדשות וזה מה שעשו הנתבעים במקרה זה. בכך דחה ביהמ"ש את טיעונה של אפל כי אין המדובר ב"עיתונות לגיטימית", וקבע כי אין לשלול מעיתונאי את ההגנה הזו רק משום שהעורך שלו בחר לפרסם את המידע בצורתו הגולמית, כפי שהתקבל.טוקבקיסטים אינם עיתונאיםבית המשפט ציין, עם זאת, כי תגובות או טוקבקים של "גולשי-אורח" באתרים כגון: קבוצות דיון, אתרי צ`ט וכד` – אכן ייתכן שאינם "פרסום חדשותי" ולפיכך אינם זכאים לחסיון עיתונאי.זאת, בשונה מהאתרים הנתבעים אשר הינם יותר e-zines או webzines (מגזינים מקוונים הסוקרים תחום מסוים) מאשר בלוגים. באשר לבלוגים נמנע בית המשפט מלדון או מלבצע קביעות מפורשות, בציינו כי זהו מונח דינמי, שמשמעותו משתנה ואינה מוגדרת חד-משמעית.הדמיון בין האתרים שנתבעו לעיתוניםכפי שעולה מפסק הדין, האתרים המדוברים מפרסמים ידיעות וכתבות בתחום הטכנולוגיה. למעשה, קבע בית המשפט שלמרות שהגדרת המונח "עיתון" מחייבת הדפסה על נייר, שהרי לא יכול להיות שהמחוקק התכוון להחריג עיתונים מקוונים מתחולת החוק.נוסף על כך, התייחס בית המשפט למאפיינים הדומים בין אתרים אלה לבין העיתונות הכתובה: יש להם עורכים המפעילים שיקול דעת עריכתי לגבי התכנים שמועברים אליהם, הם מתפרסמים באופן תדיר (יום יומי או תקופתי) במשך מספר שנים וכן נהנים ממאות אלפי מבקרים.בית המשפט קבע, בנוסף, כי יש להעניק לצורות חדשות של תקשורת, כמו בלוגים ואתרי חדשות אינטרנטיים הגנה של פרטיות ושל חופש הביטוי שתהיה לפחות בדרגה הניתנת לצורות התקשורת המסורתיות (העתונות הכתובה) – שאם לא כן, אנשים יירתעו מלעשות שימוש במדיה החדשה.


לבסוף, קבע בית המשפט כי החסיון העיתונאי חל הן מכוח החוק הקליפורני מכוח החוקה האמריקנית.


המצב המשפטי בישראל


נוכח קביעות בתי המשפט בארץ לגבי היות אתר אינטרנט "אמצעי תקשורת" ואף "עיתון" ולפי הקריטריונים להחלת החסיון העיתונאי בארץ – נראה, כי לו היה מקרה אפל מגיע לבית המשפט – היה החסיון העיתונאי נותר בעינו גם בישראל.


מתי חל חסיון


בישראל חסיון עיתונאי, בשונה מחסיון רופא-חולה, עו"ד-לקוח, בנקאי-לקוח וכד`, אינו מוענק לפי חוק. החסיון הוכר לראשונה בפסיקה בפרשת ב"ש 298/86 ציטרין נ בית דין המשמעתי של לשכת עורכי הדין. בפרשה זו נקבע כי חסיון עיתונאי ינתן לעיתונאי לפי שיקול דעת בית-המשפט אשר יאזן בין האינטרס של עשיית צדק- מחד לבין זכות הציבור לדעת וחופש הביטוי – מאידך.כאשר בית המשפט דן בחסיון העיתונאי, הוא התרכז בתפקידו של העיתונאי ושל העיתונות כשלוחה של חופש הביטוי, של זכות הציבור לדעת ושל איסוף המידע, ולא באמצעי התקשורת בו עובד העיתונאי.על מי הוא חל


סוגית החסיון העיתונאי בהקשר של "עיתונאי אינטרנטי" לא נדונה מפורשות בבית המשפט בארץ, אולם, כן נדון מעמדו של אתר אינטרנט ועיתון אינטרטי כ"עיתון" או כ"אמצעי תקשורת".


בפרשת ק.פ 145/00 וייסמן נ. גולן קבע בית המשפט השלום בתל-אביב נקבע , כי בנסיבות מסויימות אתר אינטרנט נכלל בהגדרת "אמצעי תקשורת" לצורך חבות מפרסם בלשון הרע לפי חוק איסור לשון הרע.למרות שהגדרת "עיתון" בפקודת הפרשנות מחייבת "הבאה לדפוס", יש להחיל את האחריות המפרסם גם על אתר אינטרנט כאמצעי תקשורת אשר מופץ ברבים ומגיע לקהל הרחב. פרשנות שכזו למושגי החוק מתחייבת לצורך הגשמת תכלית החקיקה, שהיא, במקרה זה, מניעת פרסומים פוגעניים באמצעי התקשורת. במקרה זה דובר בכתבה שפורסמה בעתון "גלובס" ובאתר האינטרנט שלו.בפרשות א. 7830/00 בורוכוב נ. פורן ות"א 37693/03 סודרי נ. שטלריד קבע בית המשפט כי פורום אינטרנטי לא ייחשב כ"עיתון". ביהמ"ש נימק את קביעתו בכך שהמדובר רק בבמה, מעין לוח מודעות בו מפרסמים גולשים שונים, אשר נעדר מכניזם של שליטה ועריכה מרכזית אשר שולטת בתכנים. נראה, כי לו היה המדובר באתר בעל אופי שונה, בעל עריכה, וסגל עובדים – בדומה לפרשת אפל – היתה קביעתו של בית המשפט משתנה.


מתי עיתון באינטרנט הוא אמצעי תקשורת?לשכת העיתונות הממשלתית פרסמה, לאחרונה, ביום 6 באפריל, 2006 כללים בדבר תעודות ואישורים לעיתונאים אשר בהם צויינו קריטריונים לקביעה מתי עיתון חדשות אינטרנטי יהווה "אמצעי תקשורת" לצורך מתן תעודות עיתונאי.לפי העיקריים שבכללים אלה, על העיתון האינטרנטי להיות:1. פעיל למשך שנה לפחות לפני הגשת הקשה הראשונה (אלא אם הוא יוצא לאור מטעם אמצעי תקשורת קיים).

2. מתעדכן באופן קבוע לפחות אחת ליום.

3. יש בו תחלופה של שיעור מסויים מהתוכן מדי יום או מדי שבוע.

4. מתבצעות אליו לפחות 20,000 כניסות מכתובות IP שונות מידי יום.

5. לפחות ממחצית הכתבות החדשותיות באתר זה מקורן בעובדי עיתונות המועסקים על-ידו.קריטריונים אלה עשויים להיות לעזר בניתוח סוגיית החיסיון העיתונאי של עיתונאי אינטרנט בעתיד.מן האמור לעיל עולה כי בפסיקה ובתקשורת הישראלית מתחזקת המודעות לדמיון בין עיתוני-אינטרנט לבין העיתונות הכתובה המסורתית. בנוסף, גישת בתי המשפט לגבי החסיון העיתונאי מתרכזת בתפקיד העיתונאי כשלוח של חופש הביטוי, תפקיד הממולא כיום יותר ויותר על-ידי בלוגרים לפיכך, נראה כי כאשר יגיע מקרה כזה לדיון – לא תהיה מניעה למתן חסיון עיתונאי גם לעיתונאי אינטרנט.


עו"ד אודיה קגן היא שותפה במשרד שביט בר-און גלאון צין נוב יגור ושות` ומרכזת את תחום דיני האינטרנט וטכנולוגיות מידע (IT) בו. עו"ד קגן הינה בעלת רשיונות לעריכת דין גם בניו-יורק, אנגליה וניו סאות` ויילס, אוסטרליה. האמור הינו דעתה של כותבת בלבד, אינו מתיימר להיות מלא או מקיף ואינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3260465,00.html
חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פרשת חיים רמון ומינוי בייניש לעליון כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group