לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר כהנא שלמה מ- גבעתיים --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
הגיעה השעה ששר המשפטים יעקב נאמן יעשה סדר או שלחלופין יניח את המפתחות  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום נפגעי שחיתות מערכת המשפטעדכונים של נקים:

מותו של השגריר הסיני בישראל, היתכן שנרצח כי טען שהוירוס הובא לסין?
שלישי 27.10.20 14:05

פרשת ילדי תימן התעלומה, האמת הרבה מעבר לכל דימיון
שני 22.06.20 16:12

הטרדות אחרי הפרסום על מעורבות לכאורית של ביבי והמוסד במותו של השגריר הסיני
שלישי 19.05.20 15:26

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
מחלקה ראשונה
אורח
הודעהפורסם: ראשון 18.09.11 11:17    נושא ההודעה: הגיעה השעה ששר המשפטים יעקב נאמן יעשה סדר או שלחלופין יניח את המפתחות

סר המשפטים
הגיעה השעה ששר המשפטים יעקב נאמן יעשה סדר במשרדו וישלח הביתה את כל החותרים תחת מדיניות הממשלה, או שלחלופין יניח את המפתחות וישחרר את הציבור מאדישותו


תגיות: אהוד ברק אריאל אורי-יהודה דורית ביניש יעקב נאמן ניל הנדל שלום עכשיו
בשנות הארבעים המאוחרות, כשבלונדון שימש קלמנט אטלי, אדם אפור ושתקן, ראש ממשלת בריטניה, היטיב סר וינסטון צ'רצ'יל, גיבור מלחמת העולם השנייה, לבטא את אישיותו של יריבו הפוליטי: "לדאונינג 10 (מקום מושבו של ראש הממשלה), הגיעה מכונית ריקה, וממנה יצא קלמנט אטלי".

תופעה דומה מתרחשת מדי יום בירושלים. מאז ה-31 במרס 2009, עת הושבע יעקב נאמן לתפקיד שר המשפטים, מגיעה מדי בוקר למשרד המשפטים ברחוב צאלח א-דין בירושלים מכונית ריקה, ומתוכה יוצא יעקב נאמן, השר שהוא למרבה הצער הכי פחות נאמן לשליחותו המיניסטריאלית ולשולחיו. למי בעצם נאמן האיש הזה? למדינת ישראל? לראש הממשלה? לעמיתו שר החוץ שדרש למנותו? לשאר השרים? לציבור שהוא אמור לפעול בשליחותו? לא בטוח. יותר סביר להניח, על-פי מחדליו, שהוא נאמן במשתמע לשלום עכשיו, למרצ ולבצלם.

בדיון מיוחד של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, השבוע, התברר שאת ההרס האכזרי, באישון לילה, של שלושה בתים פרטיים שבנו במיגרון שלוש משפחות במיטב כספן ללא כל סיוע מהמדינה, קידמה בהתלהבות עו"ד אסנת מנדל, מנהלת מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, פקידה של נאמן. לאחר שכוחות צה"ל והמשטרה הגיעו למיגרון במירמה (הם הרדימו את המתיישבים והמועצה האזורית בסיפורי מעשיות על התארגנות הכוחות לתרגיל נגד התקוממות פלשתינית ב-20 בספטמבר), הזדרזו המתיישבים ופנו לבג"ץ וזכו לצו מניעה שעליו חתם שופט בית המשפט העליון ניל הנדל. במצב זה נשללה מהכוחות האפשרות המשפטית לפעול נגד מיגרון, ולמעשה הסיפור היה צריך להסתיים עד לדיון בנושא בבג"ץ.

אלא ששר הביטחון (שאינו אלא סר הביטחון, אבל זו אופרה אחרת), הזעיק את עו"ד אסנת מנדל, וזו ערערה על החלטתו הקודמת. הנדל קיבל את הערעור של מנדל וקבע כי "לאחר קבלת תגובת המדינה, לרבות התייחסות להשתלשלות הליכים קודמים בעניין, הפעילות שבוצעה בשטח, הערכת שר הביטחון ואלוף הפיקוד בדבר קיומו של חשש לפגיעה בגוף ובנפש, הנני מורה על ביטול הצו הארעי שניתן היום".

▪ צדק של פיראטים
הרס במיגרון [צילום: AP]

במילים אחרות: בשעה 03:30 בבוקר, לא היה קיים שום צו משפטי לביצוע ההרס, זולת להיטותה השלום-עכשווית של הפקידה הזו ממחלקת הבג"צים, כפיפתו של אדון נאמן, להרוס ולגרש בכל מחיר. ברוב התלהבותה להסיר את צו העיכוב של השופט הנדל, עקפה מנדל, על-פי דרישתו של שר הביטחון אהוד ברק, את השר הממונה עליה יעקב נאמן ואת הנוהל שהתגבש בשנים האחרונות בדבר חובתה ליידע את מזכירות הממשלה בטרם מתבצעת עוולה בסדר גודל כזה. צמד הפירומנים מנדל-ברק, בחסות האין-דין-ואין-דיין, ובצל האדישות של נאמן שישן אותה עת שנת ישרים, ביצע צדק של פיראטים, וחגג על הריסות הבתים מול הזאטוטים הבוכים והאימהות הדומעות.

יוזמי הפשע באישון לילה, בידי חיילים ושוטרים לובשי שחורים, שהופעתם הזכירה תקופות חשוכות בדברי ימי ישראל, לא הסתפקו בכך, אלא אף פעלו להשפיל את המגורשים. לאלף השוטרים והחיילים מבצעי הפוגרום, הם הצמידו קבוצת פועלים ערבים, שהסתערו ראשונים בחסות הצבא והמשטרה על תכולת הבתים הפרטיים, ופירקו וארזו כל מה שזז. לא צריך הרבה דמיון כדי לחוש מה עובר על קציני מילואים קרביים בצה"ל וילדיהם הפעוטים, למראה בני-דודנו המתנפלים בששון על רכושם ועושים בו כבתוך שלהם. חסרה הייתה רק צעקת הקרב הערבית: 'דאולה מענא!' (הממשלה איתנו – כך צעקו הפורעים כשממשלת המנדט עודדה אותם לפרוע פרעות ביהודים).

אבל חוסר הצדק שבסיפור החל עוד זמן רב קודם לכן, כשהמדינה בתשובתה לבג"ץ, בעתירת שלום עכשיו, טענה כי אדמות מיגרון הן אכן פלשתיניות פרטיות. הייתה זו מלכתחילה טענת הבל משום שמדובר באדמות טרשים שמעולם לא עובדו, שחולקו על-ידי המלך חוסיין בשנת 1965 לערך לערבים, כדי לגבות מהם ארנונות, ותוך אזהרה שמי שלא ישלם את הארנונות ו/או לא יעבד את האדמה, יפסיד אותה משום שבמצב זה תשוב הקרקע לידי בית המלוכה הירדני. אבל המדינה התעקשה לטעון בבג"ץ שמדובר באדמות פרטיות - עד כדי כך 'פרטיות', שאפילו בעליהן-לכאורה, שאותרו בדי עמל על-ידי שלום עכשיו, כלל לא היו מודעים ל'בעלותם' עליהן.

המדינה טענה? לא מדויק. מי שטען בשמה טענת הבל זו, היתה, איך לא, הפרקליטות, השורצת אנשי שמאל לרוב. וכך קרה שוב, שחבורת פקידי מדינה אוהדי שלום עכשיו, שולטת על 'עמדת המדינה', מנהלת את המדינה ומכתיבה למדינה להודיע בשמה לבג"ץ, שהצדק עם העותרים. הרי ברור מראש שהכי פשוט מבחינת השמאל הקיצוני לטעון שמדובר באדמות פרטיות, ולהסתיר את העובדה שחולקו על-ידי חוסיין וחזרו תיאורטית לבעלות בית המלוכה, משלא טופלו עשר שנים. מצידם יכול גם הכותל המערבי לחזור ל'בעלות פלשתינית'.

עו"ד טליה ששון. גם היא מהשמאל
אין פוצה פה

העוולות המשפטיות הנעשות כמעט דבר יום ביומו נגד מדיניותה הרשמית של הממשלה, ונגד אזרחים ישראלים – שאינם מנערי נוער הגבעות אלא הכי נורמטיביים שאפשר, מייצגי הקו הכי 'ממלכתי' מבית מדרשו של הרב צבי טאו – על-ידי שלטון הפקידים במשרד המשפטים, לא היו יכולות לצאת לפועל, אילו השר הממונה על המערכת, היה מתעשת ומכריז שיש בעל-בית למשרד.

אבל מה שקורה בפועל בממלכתו של השר נאמן הוא, שאיש הישר בעיניו יעשה, ואין פוצה פה ומצפצף. נאמן כנראה התעייף, ואנשיו מנצלים חולשתו. מצד שני צריך לומר שהשתלטות השמאל הקיצוני וידידי שלום עכשיו על משרד המשפטים, לא החלה בזמנו. עוד לפניו עשה בו השמאל הקיצוני שמות. כך למשל עורכת הדין טליה ששון, התנכלה במסווה של משפטנית אובייקטיבית להתיישבות, עד שפרשה וחשפה מיקומה באגף השמאלי של מרצ.

ששון עכשיו רגועה. יש לה ממשיכים. אסנת מנדל אינה לבד. לצידה מכהנים פקידים הזויים, שאיש לא בחר בהם, ואף על-פי כן מנתבים את עבודת משרד המשפטים נגד המדיניות הרשמית של הממשלה, למרות שתפישת עולמם אינה זוכה לתמיכה של יותר מ-3% בציבור הישראלי.

מייק בלס [צילום: איל יצהר/באדיבות גלובס]
מתנה: רכבת לעזתים

כך למשל עו"ד מלכיאל (מייק) בלס, המשנה ליועץ המשפטי. הוא האיש שניהל את המאבק המשפטי לסגירת ערוץ 7, ולאחר מכן היה האדריכל המשפטי של חוק ההינתקות, תוך פעילות להקטנת הפיצוי למגורשים מיישובים חצי רשמיים (כמו שירת הים) בגוש קטיף. הוא האיש שהורה כי אסור למדינת ישראל להשתמש באזורי יו"ש 'לצרכים כלכליים', ולכן אסר על עיריית ירושלים להקים אתר פסולת באבו דיס, וזה מכבר הורה למדינה להקפיא את סלילת קו הרכבת המהירה מתל אביב לירושלים, מפני שהמסילה החדשה חוצה את הקו הירוק, לאורך 250 מ' בלבד, למרות שבכלל מדובר במנהרה תת-קרקעית, שאינה פוגעת בפני השטח. איך יוצאים מהסבך? בלס העלה הצעה גאונית: לפצות את הפלשתינים בבניית קו רכבת מרמאללה לעזה. כך תקע את הנחת מסילת הברזל המהירה לירושלים עד עצם היום הזה.

כוחו של בלס, האיש החזק במשרד המשפטים, הוא ממש בלתי מוגבל. הוא קבע שביו"ש ניתן לפנות מתיישבים ללא הליך משפטי גם לאחר שלוש שנים של אחזקה בקרקע (במקום 30 יום בלבד שבחוק הישראלי), ולאחר שגם תעלול זה לא קידם הורדת חקלאים יהודים ביו"ש משדותיהם וכרמיהם, שיכנע את אלוף הפיקוד להאריך תקופה זו לכדי חמש שנים. עכשיו מדברים על הארכת הסמכות לגרש יהודים גם אחרי עשר שנות עיבוד הקרקע. בלס הוא זה שטירפד הצעת חוק של ח"כ אורי אריאל, לפצות יהודים ששטחי קרקע בבעלותם נמסרו במסגרת הסכמי אוסלו לפלשתינים.

בלס, האיש הכל-יכול במשרד המשפטים, מוכר היטב ליעקב נאמן. במסגרת תפקודו, לפני היותו שר, כעו"ד פרטי, הגיע נאמן להסכם עם המדינה בדבר חידוש החיים היהודיים בשוק של חברון. עד שבא בלס וכתב חוות דעת שטירפדה את ההסכם, והיכתה קשות את התפתחות היישוב היהודי בחברון.

[ראה גם: תחקיר: שלטון הפקיד של מייק בלס / יועץ הסתרים]

הסכמה שבשתיקה

גם בלס איננו בודד בצמרת. דיו רב נשפך על אודות התנהלותו החד-צדדית של רודף המתנחלים הידוע שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה והאחראי על הצרת צעדי המתיישבים. אבל לעומת זאת חמקה מעין הביקורת הציבורית עו"ד רונית לוין, לשעבר יועצת משפטית במינהל האזרחי, שמעלליה הנפשעים לשלילת זכאותם של יהודים להתיישב בקרקעות פנויות ביו"ש, נחשפו אך במקרה, הודות למאמר שהיא עצמה פירסמה ובו העניקה לעצמה טפיחת שכם על העוולות שתיארה במאמרה.

מדובר, ככלות הכל, בפעילות מרושעת של פקידים בכירים, ששכחו כי תפקידם לשרת את האזרח ואת מדיניות הממשלה. לעיתים גובלים הדברים בבגידה באזרחי המדינה ובהכרעותיהם הדמוקרטיות ולעיתים הם נסחפים לערעור בוטה על מדיניות הממשלה ולפגיעה אנושה בחלוצים תמימים. מעשים של דבר יום ביומו במשרד המשפטים.

והשר הממונה שותק. הסכמה שבשתיקה? אילו היה נאמן נאמן לעצמו, היה בוודאי יוצא מאדישותו, מפעיל את סמכותו המיניסטריאלית וזורק מכל המדרגות את החותרים תחת מדיניותה הרשמית של הממשלה. אבל שתיקתו מגבה את מלאכי החבלה הנתונים למרותו. סר המשפטים ממשיך לצאת למשרדו בוקר-בוקר ממכונית ריקה.


http://www.news1.co.il/Archive/003-D-64079-00.html
חזרה למעלה

חדש!: הוסף את נקים ככפתור ב-toolbar לגישה מהירה לפורומים ועידכון שוטף

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום נפגעי שחיתות מערכת המשפט כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group