לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים גב' נזרחיא מ- ירושלים --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
שרשרת מחדלים בפרשת פולארד  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבוריתעדכונים של נקים:

זיוף בוועדת הבחירות להפלת מפלגת הימין החדש של בנט ושקד, השיטה והמניע
ראשון 16.06.19 0:27

פניה למבקר:כונסי נכסים והתעשרות שופטים ומקורבים שלא ביושר
שבת 29.09.18 23:06

המשפט הפלילי בישראל מהגרועים של הדיקטטורות, מאמר מצויין של עו"ד שפטל
שישי 22.06.18 15:52

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
ערוץ שבע
אורח
הודעהפורסם: שישי 04.09.09 8:53    נושא ההודעה: שרשרת מחדלים בפרשת פולארד

שרשרת מחדלים בפרשת פולארד
מבקר המדינה: קיימת התנגדות חריפה ביותר ועקבית בארה"ב לשחרור יונתן פולארד אך במקביל ישראל לא בחנה מספיק דרכים לשחרורו.


פרסום ראשון: 03/09/09, 13:00אורלי הררילא נעשה מספיק
פלאש 90מבקר המדינה השופט (בדימ.) מיכה לינדנשטראוס מפרסם חלקים מתקציר של חוות הדעת על "פעולות ממשלות ישראל לשחרור יונתן פולארד".

במהלך הבדיקה המקיפה נפגשו מבקר המדינה וצוות בכיר ומצומצם במשרד שהוקם לצורך זה, עם ראשי ממשלות ישראל בעבר ובהווה, עם שרים בעבר ובהווה, עם בעלי תפקידים ממלכתיים שעסקו ועוסקים בנושא ועם באי כוחו של פולארד. כמו כן נאספו מסמכים רבים.

בנוסף לכך נפגש המבקר עם אביו של פולארד פרופ' מוריס פולארד. בעקבות פגישה זאת פנה המבקר לפרופ' קנת מן מומחה במשפט האמריקאי ובמשפט פלילי כדי להכין חוות דעת מקצועית על המהלכים שהיו קשורים במשפטו של פולארד.

בבדיקה המקיפה שערך משרד מבקר המדינה, שהתרחבה לשנים שקדמו לשנת 2002 בדגש על תקופות של ראשי הממשלה: נתניהו, ברק ואולמרט, נמצא כי בחלוף השנים מאז מעצר פולארד התקיימו פעולות מגוונות למען פולארד.

מנתוני הבדיקה עלה, כי קיימת התנגדות חריפה ביותר ועקבית של גורמי הממשל בארצות הברית לשחרור פולארד. ההתנגדות החריפה ביותר לשחרור מתמקדת בקהילת המודיעין האמריקנית, בטענה שהשחרור נוגד את האינטרס הביטחוני של ארה"ב. נתונים אלה היוו הבסיס לפעילות של ארבעת ראשי הממשלה שצוינו לעיל בעניין שחרור פולארד, תוך התמקדות בהעלאת עניינו באופן קבוע בפני נשיאי ארה"ב, ובהנחיית שרים בממשלה וכן יועצי ראש הממשלה להעלות את עניין פולארד בפני עמיתיהם האמריקנים.

נמצא בבדיקה, כי שחרור פולארד מהכלא האמריקני עמד לנגד עיני ראשי הממשלה בישראל ופעולותיהם היו רציפות ועקביות כל אחד בתקופת כהונתו ועל פי המדיניות שקבעו, וכאמור הנושא עלה במסגרת פגישותיהם בשיחותיהם עם נשיאי ארה"ב. בבדיקה לא נמצא לצערנו, ששיחות אלה תועדו, כותב המבקר. בבדיקה עלה, כי ראשי הממשלה דנו בכך בפורומים מצומצמים. לא נמצא בכתובים, כי ראשי הממשלה קיימו דיונים שבחנו דרכים לשחרור פולארד בפורום שרים.

לדעת משרד המבקר, אי תיעוד הפגישות בעניין הוא ליקוי בעל משמעות, וראוי היה, כי הפגישות בין ראשי הממשלות לנשיאי ארה"ב בעניין פולארד יתועדו- כך בעבר. קל וחומר- בעתיד, ושיוכן סיכום לקחי הפעולות בנושא זה. במסמכים אלה יוטמעו תובנות מצטברות מפעולות שבוצעו למען שחרור פולארד שיהוו בסיס משותף להבנה ומתווה לפעולות בעתיד. מתווה כזה ישמש את ראשי הממשלה ועוזריהם המתחלפים כזיכרון ארגוני חיוני וכתשתית שלמה ואחידה לבחינה מתמשכת של כיווני פעולה.

לבד מכך, התקיימו מגעים רשמיים בין ישראל לבין גורמי ממשל ואנשי קונגרס, מול המערכת המשפטית והתביעה בארה"ב וכן מול גורמים נוספים. בסופו של דבר, מכלול הפעולות נועד כלפי גורמים מעורבים בארה"ב, כדי להשפיע על ההחלטה לחון את פולארד. מאמצים אלה, לצערנו, העלו חרס עד כה.

בנוסף לכך, לדעת המבקר, ראוי לבחון להציג את הנושא בפני ועדת שרים מצומצמת לענייני ביטחון. בעיקר: שר החוץ, שר הביטחון ושר המשפטים. כך, לא נמצא, כי הסוגיה המשפטית, נדונה בפורום שרים כלשהו. ולדון בו בעת הצורך, כדי לבחון תיאום הפעולות ויצירת שפה משותפת בעניין הטיפול בדרכים לשחרורו מן הכלא האמריקני.

מחוות הדעת שהגיש פרופ' מן למבקר המדינה ומעדויות נוספות שנטענו בפני המבקר ואנשי צוותו עולה עניין חשוב והוא הפגיעה לכאורה בזכותו של פולארד בהליך משפטי ראוי.

נוכח הנאמר לעיל, לדעת המבקר, ראוי כי ממשלת ישראל תבחן סוגיות אלו לעומק, ותגבש את דרכי הפעולה ההולמות מכך. סוף דבר: ראש הממשלה, בנימין נתניהו וממשלתו חייבים לעשות כל צעד אפשרי, כדי להביא לשחרורו של האזרח והסוכן הישראלי, יהונתן פולארד, הכלוא מאז 21.11.85, היינו כמעט 24 שנים. מדינת ישראל חבה לפולארד חוב זה של קיום מצוות פדיון אסירים, ומוטב שעה אחת קודם, נוכח בריאותו הרופפת של פולארד.

ח"כ שנלר: במבחן התוצאה - הטיפול בפרשת פולארד הוא כישלון

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), יו"ר הועדה לביקורת על מערכת הביטחון, אומר בעקבות פרסום דו"ח המבקר בנושא פולארד, "אני מצפה מראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיוזמן להופיע בפני הועדה בתקופה הקרובה, להציג כיצד בדעתו ליישם את המלצות המבקר ומהן דרכי פעולת הממשלה ע"מ להשיב את יונתן פולארד לישראל בהקדם".

שנלר הוסיף ואמר, כי "חרף העובדה כי כל ממשלות ישראל פעלו באופן נמרץ למען שחרורו של פולארד בדרכים שונות, העובדה שהוא עדיין בכלא היא כשלון עפ"י מבחן התוצאה".


http://www.inn.co.il/News/News.aspx/193882
חזרה למעלה

חשיפה בלעדית של "נקים": ההונאה במיליארדים של הקיבוצים בשיתוף רשם האגודות

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבורית כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group