לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים גב' נזרחיא מ- ירושלים --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, הורשע ב-6 סעיפי אישום, בהם גניבת 2.5 מיליון שקל  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבוריתעדכונים של נקים:

זיוף בוועדת הבחירות להפלת מפלגת הימין החדש של בנט ושקד, השיטה והמניע
ראשון 16.06.19 0:27

פניה למבקר:כונסי נכסים והתעשרות שופטים ומקורבים שלא ביושר
שבת 29.09.18 23:06

המשפט הפלילי בישראל מהגרועים של הדיקטטורות, מאמר מצויין של עו"ד שפטל
שישי 22.06.18 15:52

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
דהמרקר
אורח
הודעהפורסם: שני 08.06.09 9:12    נושא ההודעה: שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, הורשע ב-6 סעיפי אישום, בהם גניבת 2.5 מיליון שקל

שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, הורשע ב-6 סעיפי אישום, בהם גניבת 2.5 מיליון שקל

09:32 | 08.6.2009 עמית בן-ארויה

(עדכון) בית המשפט: "עיקר בעייתו היתה בריבוי גרסאות; איזה טעם הוא מצא בהסתרתה של גירסת הפנסיה במשטרה" הירשזון הורשע בגניבה, מירמה והפרת אמונים שר האוצר לשעבר זוכה בשלוש פרשות


תגיות: אברהם הירשזון, שוחד, גניבה, שחיתות אברהם הירשזון, שוחד, גניבה, שחיתות,


בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר את שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, ב-6 פרשות. ב-4 פרשות הורשע הירשזון בגניבה, מירמה והפרת אמונים וכן ברישום כוזב במסכי תאגיד (הלבנת הון) - פרשת התשלומים החודשיים, תשלומי החגים, כספי התרופות וכספי הנסיעות לחו"ל. בשתי פרשות הורשע שר האוצר לשעבר בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות - החזר הוצאות על ארוחות במסעדות בסופי שבוע והחזר הוצאות על ארוחות במזנון הכנסת.

הירשזון זוכה ב-3 פרשות - גניבת כספים לצורך מימון הפריימריס, מימון כנס בגני התערוכה וכן בפרשת מימון הקנסות ודו"חות התנועה. השופטת ברכה אופיר תום כתבה בהכרעת הדין כי "עיקר בעייתו היתה בריבוי גרסאות. איזה טעם הוא מצא בהסתרתה של גרסת הפנסיה במשטרה".

בפתח הדברים, אמרה השופטת כי היא זוקפת לזכותו של הירשזון את ההודאה ברוב העובדות במשפט אך זוקפת לחובתו את הכפירה הכללית במשטרה.

השופטת סקרה את טיעוניו של הירשזון במשפט ודחתה את טענתו כי "צפה בדברים מלמעלה ועסק רק במקרו". בהתייחס לטענתו כי הכספים שלקח היו חלק מהפנסיה לה הוא זכאי, אמרה השופטת: "הדבר לא מתיישב עם המקובל במשק".

אברהם הירשזון נאשם בגניבת כ-2.5 מיליון שקל מכספי הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) ועמותת ניל"י. על פי האישום נגדו, בשנים 1998-2005, בהן כיהן כיו"ר הע"ל, נגנבו מכספי שני הגופים 12.3 מיליון שקלים שחולקו בינו לבין חמישה עובדים נוספים, שכבר הודו והורשעו בהסדרי טיעון.


בין 1998 ל-2005 הירשזון כיהן כיו"ר הסתדרות העובדים הלאומית. בכתב האישום נטען כי בשנת 98' קשרו הירשזון ועובדיה כהן קשר, לגנוב כספים מהארגון ומעמותת נילי עבור הירשזון. במהלך שנים אלה, נטען, גנבו הירשזון, רוסו וחשב נילי - אמציה בונר - 4 מיליון שקל לכיסם הפרטי מההסתדרות ומנילי, מתוכם 2-2.5 מיליון שקל עבור הירשזון לבדו.

השיטה: הירשזון קיבל מעטפות

בכתב האישום נכתב כי "הכספים הועברו להירשזון הן בתשלומים חודשיים, והן כתשלומים שניתנו כשי לחגים" נכתב בכתב האישום. על פי הנטען, לפי הסכם בין הירשזון לעובדיה כהן, האחרון העביר להירשזון בין 2000 ל-2003 כ-25 אלף שקל בחודש - כמעין תשלום הוצאות.

התביעה טענת שכך התנהל מסלול העברת הכספים: לאחר פריטת הצ'קים בבנקים, השליחים היו מכניסים את המזומן למעטפות, ואחר כך היו מוסרים אותן לעובדת בביתו של הירשזון בתל אביב. לעתים נמסרו המעטפות ישירות להירשזון במשרדי ההסתדרות העובדים הלאומית.

תרופות ב-72 אלף שקל

כתב האישום מגולל בפירוט כיצד מימן הירשזון באמצעות כספי ציבור תרופות לעצמו ב-72 אלף שקל, וכן את הפריימריס בליכוד. הירשזון סיכם עם עובדיה כהן כי המרשמים לתרופות יירשמו על שם שלמה ארואס, שליח בהסתדרות העובדים הלאומית, והן יירכשו בכספי הארגון.

כדי להוצי התוכנית לפועל, נטען, פגש ארואס את רופאיו של הירשזון במרפאותיהם, ושם רשמו הרופאים את התרופות על שמו של ארואס. עוד עולה כי בעת תפוגת המרשמים, חזר ארואס לרופאים כדי לחדשם. בנוגע לרופאים ששיתפו פעולה, לכאורה, עם המעשה האסור, נמסר היום כי עדיין לא ברור אם יועמדו לדין. "הנושא נבדק, וטרם התקבלה החלטה סופית", נאמר בתגובת משרד המשפטים.

מימון פריימריס - 68 אלף שקל

בעניין הפריימריס, כך נכתב, הירשזון פנה לעובדיה כהן, וסוכם ביניהם כי הראשון יקבל כספים לצורך מימון הפריימריס לכנסת. כדי לממש את המטרה, כך התביעה טוענת, נטל כהן שתי הלוואות מתושב צרפת בסך 68 אלף שקל - אחת ב-98' והשנייה ב-2002 , לקראת הפריימריס, בהתאמה, של 99' ו-2002. הפרקליטות טוענת כי החזרת הכסף לעמר בוצעה באמצעות חוזה העסקה כוזב בין עמר להסתדרות העובדים הלאומית.

הירשזון אוהב בשר

עמודים שלמים מקדישה הפרקליטות לפירוט 112 קבלות, שהציג הירשזון להנהלת חשבונות מהמסעדות בהם בילה בסופי שבוע שלא בתוקף תפקידו. פאפאגיו (באחד המקרים הותיר שם חשבון של 3311 שקל), קרואסונט, אפרופו, מלון דניאל, בלק סטיר (חשבון בסך 3443 שקל), דיטה, מפגש הסטייק well done, אילנ'ס, פסטה מיאה, ארקפה, טורקיז ועוד.

בסך הכל הותיר הירשזון במסעדות אלה בשנים 99'-2004 62 אלף שקל. בנוסף, מציגה התביעה 39 קבלות ממזנון הכנסת בשווי כולל של 53 אלף שקל. הירשזון נהג להעביר להנהלת החשבונות של הסתדרות העובדים הלאומית את החשבוניות הללו, תוך יצירת מצג שהארוחות היו חלק מעבודתו בארגון. בגין חשבוניות אלה מואשם הירשזון בעבירה של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

בסיכום העובדות בעניינו של הירשזון, מובהר כי גנב 2-2.5 מיליון שקל, מתוכם הפקיד במזומן בחשבונותיו כמיליון שקל. 1-1.2 מיליון שקל גנב ככיסוי ההוצאות החודשיות, 160 אלף שקל גנב ככספי חגים, 500-750 אלף שקל ככספי נסיעות, 72 אלף שקל - תרופות ו-600 אלף שקל - הוצאות פריימריז.

מתוך כתב האישום: "לאור מעמדו ותפקידו בהסתדרות העובדים הלאומית, הירשזון הינו שותף גם להלבנת ההון ולרישומים הכוזבים שנעשו לצורך הסתרת הגניבות הנ"ל. במעשיו, כפי שפורט לעיל, ידע והבין כי הכספים שנתקבלו אצלו במזומן, ובלי תיעוד, נגנבו מהסתדרות העובדים הלאומית ומנילי, וידע והבין כי לשם הסתרת מעשי הגניבה האמורים, נעשו פעולות של הלבנת הון, ורישומים כוזבים במסמכי ההסתדרות העובדים הלאומית ונילי".

לפי חישובי התביעה, רוסו היה שותף לגניבה של כמיליון שקל, וסייע לגניבה של 360 אלף שקל. בונר מואשם כי גנב מנילי כ-3.9 מיליון שקל לצרכיו האישיים.

פנקסי צ’קים חתומים בלנקו

תחת הכותרת "דרכי ביצוע גניבות הכספים", מובהר בכתב האישום, כי עובדיה כהן משך מאות צ'קים במיליוני שקלים מחשבונות הבנק של ההסתדרות ונילי. כהן עשה זאת באמצעות פנקסי צ'קים חתומים מראש על ידי בעלי זכות החתימה. כהן נהג למסור את הצ'קים לשליחים, שהיו מפקידים אותם בבנקים ומקבלים בתמורה להם מזומן.

לעזור לחובות הימורים

במהלך התקופה קשרו עובדיה כהן, בונר וציון כהן קשר לגניבת כספים מהסתדרות העובדים הלאומית ומנילי, עבור דוד כהן (אחיו של ציון) שהיה שרוי בחובות כתוצאה מהימורים. בתקופה זו נגנבו עבורו 6.5 מיליון שקל. מכתב האישום עולה כי מעשי המרמה והגניבה פסקו בתחילת 2005, זמן קצר לאחר שהירשזון התפטר מתפקידו כיו"ר ההסתדרות העובדים הלאומית.amit.ben-aroya@themarker.com


http://law.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira200900608_15 3269
חזרה למעלה

לחץ כאן לפורום החדש על המחדלים המשפטים בחקירת רצח רבין

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום חופשי בעניין שחיתות ציבורית כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group