לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר כהנא שלמה מ- גבעתיים --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
`מח``ש מעלה באמון, יש להשעות את שנדר`  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום נפגעי שחיתות מערכת המשפטעדכונים של נקים:

מותו של השגריר הסיני בישראל, היתכן שנרצח כי טען שהוירוס הובא לסין?
שלישי 27.10.20 14:05

פרשת ילדי תימן התעלומה, האמת הרבה מעבר לכל דימיון
שני 22.06.20 16:12

הטרדות אחרי הפרסום על מעורבות לכאורית של ביבי והמוסד במותו של השגריר הסיני
שלישי 19.05.20 15:26

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
מעריב
אורח
הודעהפורסם: ראשון 15.10.06 12:47    נושא ההודעה: `מח``ש מעלה באמון, יש להשעות את שנדר`

"מח"ש מעלה באמון, יש להשעות את שנדר"

ארגון `עדאלה` הציג דוח חמור העוסק בחקירת מח"ש את השוטרים שהשתתפו באירועי אוק` 2000. הדוח קובע כי הציבור הוטעה, ודורש הגשת כתבי אישוםדפדף בחדשות
איתמר ענברי
15/10/2006 11:31


משיבים אש: שנה לאחר פרסום הדוח של מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), שקבע כי אין מקום להגיש כתבי אישום נגד השוטרים שהיו מעורבים באירועי אוקטובר 2000, הציג הבוקר ארגון "עדאלה", דוח חמור על התנהלות מח"ש בכל הקשור לפרשה. הדוח החדש קובע כי מח"ש הטעתה את הציבור, הסתירה עובדות מהותיות, מעלה באמונו וזלזלה בהוראות ועדת אור, שמונתה לחקור את אירועי אוקטובר 2000. בארגון קוראים ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להשעות את המעורבים בפרשה, ובראשם ראש מח"ש דאז, פרקליט המדינה ערן שנדר. במקביל דורשים בארגון להגיש כתבי אישום נגד השוטרים.

הדוח, שפורסם תחת הכותרת "הנאשמים", מבוסס על חומר החקירה שהיה בידי מח"ש והועבר לידי ארגון "עדאלה", שלושה חודשים לאחר פרסום דוח המחלקה בספטמבר אשתקד. הדוח של מח"ש קבע כי אין מקום להגיש כתב אישום אף לא באחד מ-13 מקרי ההרג שביצעו השוטרים בחודש אוקטובר 2000 .
``מזוז ושנדר שותפים לטיוח``
תמיכתו של מזוז בהחלטת מח``ש לסגור תיקים של אירועי אוקטובר 2000 קוממה את המגזר הערבי
לכתבה המלאה

ארגון "עדאלה", בחן את החומר ואף הסתמך על מסמכים ופרוטוקולים שונים שהיו בפני ועדת אור, ועדת החקירה הממלכתית שמונתה כדי לחקור את אירועי אוקטובר 2000. לטענת אנשי "עדאלה", חושף הדוח שורה ארוכה של מחדלים של רשויות אכיפת החוק ובראשן מח"ש, שבוצעו מאז אוקטובר 2000 בכל הקשור לחקירת הריגתם של האזרחים.

כך למשל, מגלה הדוח כי מח"ש לא מילאה את חובתה על פי דין, בכך שלא ביצעה חקירה כלשהי בנושא השימוש בצלפים נגד המפגינים. זאת, למרות פניות מפורשות של ארגון "עדאלה" ליועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין, ולראש מח"ש דאז, ערן שנדר, במהלך אוקטובר 2000 ובתחילת נובמבר אותה שנה.

"שורה ארוכה של מחדלים". מהומות אוקטובר 2000. צילום: הרצל שפירא /images/archive/gallery/356/088.jpg
מי אישר שימוש בצלפים?הדוח קבע כי בניגוד ל"תפיסתה המשפטית והערכית של ועדת אור ואף בניגוד לעדויותיהם של מפקדי משטרה ולעדותו של השר לביטחון פנים דאז, שלמה בן-עמי", נקודת המוצא של מח"ש היתה ש"אין פסול בשימוש בצלפים בפיזור הפגנות וכי זהו כלי לגיטימי ביותר ודינו כדין כל כלי אחר – כגון שימוש בירי קליעים מצופי גומי לצורך פיזור הפגנות".

ב"עדאלה" אומרים כי "קונספציה זו, שהנחתה את מח"ש, מסבירה מדוע היא התייחסה לנושא חשוב זה בקלות דעת ובזלזול רב", וכתוצאה מכך אין זכר למשל לחקירתו של מפכ"ל המשטרה באוקטובר 2000, רב-ניצב בדימוס יהודה וילק, בידי מח"ש, בגין אחריותו כמפקד העליון של המשטרה לביצוע הירי על ידי
השוטרים ולגרימת ההרג.

יתרה מזאת, ב"עדאלה" אומרים כי רצונה החזק של מח"ש להוכיח את "הקונספציה ההתחלתית שלה בדבר הצידוק בהפעלת צלפים לצורך פיזור הפגנות" הוביל אותה להצגת עובדות שקריות ולסתירות פנימיות בנתונים שהיא מציגה.

כך למשל, קבעה מח"ש כי השימוש בצלפים בכביש 65 (ואדי עארה) במהלך האירועים היה מוצדק משום שהתקיימה סכנה ממשית ומיידית לחייהם של אזרחים, אולם לפי העדויות שמסרו הצלפים עצמם, אין זכר לאמירה אחת התומכת בקביעת מח"ש. בדיקה נוספת שביצעו אנשי "עדאלה" גילתה כי בדיקת השעות שמח"ש טוענת שבהן הופעלו הצלפים מגלה שדווקא באותו זמן היה הציר סגור לתנועת אזרחים.
1/3 צילום: ענת זכאי מסיבת העיתונאים של עדאלה
איפה הקלטת?לפי הדוח, מח"ש התעלמה גם מראיות מהותיות ששימשו את ועדת אור, כמו קלטת וידאו המתעדת את פעילות הצלפים באום אל-פאחם, וחמור מכך, הציגה "מצג שווא" שלפיו עשתה חקירה מאומצת בנושא ירי הצלפים.

בפועל, קובע הדוח, מח"ש לא ביצעה חקירה מאומצת של אנשי מפתח כמו מפקד המחוז הצפוני לשעבר, ניצב בדימוס אליק רון, שחקירתו משתרעת על פני עמוד אחד בלבד בעוד שחקירותיו בפני ועדת אור השתרעו על פני 801 עמודים, שרובם המכריע התייחס להפעלת הצלפים.

לפי הדוח, לא זו בלבד שחקירתם של אנשי מפתח לא בוצעה בצורה מעמיקה, אלא גם התגלה "שיתוף פעולה" מוסווה בין חוקרי מח"ש לנחקר אליק רון, שמקורו, כך אומרים ב"עדאלה", "בקונספציה המשותפת להם". כך למשל, ביקשה מח"ש לקדם את הטענה כי שימוש בצלפים נעשה נגד מפגינים שהשתמשו בקלע דוד, אף שבפני ועדת אור לא היתה שום ראיה שהתקבלה בנושא זה. כדי לקדם את טענתה הביאה מח"ש את עדותו של ד` ש`, מפקד הימ"מ לשעבר, אך לא גילתה לציבור כי ד` ש` היה עד הגנה מטעם אליק רון בפני ועדת אור.
"לא ביצעו חקירה מאומצת של אנשי מפתח". מהומות אושטובר 2000. /images/archive/gallery/356/107.jpg
13 הרוגים ואין מי שיחקורחלק אחר של הדוח נוגע לזלזול ואולי אף לעמדה השלילית של מח"ש בנוגע לחשיבות חקירת הרג הצעירים הערבים. כך למשל, מציינים ב”עדאלה" כי מיד עם פרסומו של דוח ועדת אור וטרם העיון בו, טענו נציגי מח"ש כי "ברוב החקירות יהיה קשה עד בלתי אפשרי להגיע לממצאים". לאחר מכן, החלו במח"ש לטעון למחסור בכוח אדם עד אפריל 2004 ורק בתום שנתיים מיום פרסום דוח ועדת אור, פרסמה מח"ש את הדוח שלה.

בדוח נכתב כי כתוצאה מעמדה זו, לא קיימו רשויות אכיפת החוק ובראשן מח"ש את חובתם הקבועה בדין לפתוח בחקירה מיידית של אירועי אוקטובר 2000 והפרו בכך את שלטון החוק. "המחדל הזה הינו קיצוני ביותר בהתחשב במספר הרב של אירועי ההרג, שהוא כשלעצמו היה אמור לחייב את רשויות אכיפת החוק לפעול באופן מיידי", נאמר בדוח.

בדוח נכתב גם כי חוקרי מח"ש הפרו ולא קיימו את הוראתה של ועדת החקירה הממלכתית, שהורתה להם לפתוח בחקירה פלילית לעומק בגין אירועי ההרג. "מח"ש לא רק שביצעה חקירות שטחיות, בלתי רציניות וקלוקלות באירועי ההרג, אלא גם לא חקרה ולא אספה עדויות או ממצאים כלשהם בחמישה ממקרי ההרג", נאמר בדוח.

ב"עדאלה" אומרים כי "די בגילוי עובדה זו כדי לקבוע שמח"ש הטעתה הציבור, זלזלה בהוראותיה של ועדת חקירה ממלכתית, מעלה באמון הציבור והפרה את חובת האמונים".

הדרישה: להשעות את שנדרבדוח מושמעת שוב הטענה שלפיה המחדלים של דוח מח"ש בנושא אי-פתיחת חקירה מיידית בעניין הרג האזרחים הערבים וההצדקות וההגנות שמעניקה המחלקה לירי ולשימוש בצלפים מבוססים על תפיסה ערכית "הרואה באזרחים הערבים את האויב".

בתום הדוח, קוראים ב"עדאלה" ליועץ המשפטי, שממצאי הדוח הוגשו גם לו, לפתוח בחקירה מיידית של "המחדל הקיצוני של מח"ש מאז אוקטובר 2000" ולהשעות לאלתר את כל האחראים למחדל ובראשם ראש מח"ש לשעבר ופרקליט המדינה, ערן שנדר.

בנוסף, דורשים אנשי הארגון ממזוז להגיש כתבי אישום באופן מיידי נגד השוטרים האחראים להריגתם ולפציעתם של אזרחים ערבים באוקטובר 2000.

חסן עאסלה, אביו של אחד מההרוגים במהומות אוקטובר 2000, אמר במסיבת העיתונאים שקיימו בירושלים כי פשעיה של ישראל לא שונים מכל משטר פשיסטי אחר ואף דומים למשטר האפל הגרמניה. "האם מישהו יכול לבוא ולומר לי שלרצוח את בני על מפתן ביתי זה לא מעשה נאצי?", אמר עאסלה לכתב nrg מעריב.

"אמון מלא במח"ש"במשרד המשפטים ציינו בתגובה לידיעה כי יש להם "אמון מלא במקצועיות, בתום הלב ובהגינות של המחלקה לחקירות שוטרים וצוות פרקליטי וחוקרי המחלקה". לדבריהם "כל ניסיונות הדה-לגיטימציה של מח"ש ואנשיה - נדחים על הסף".

עם זאת ציינו כי צוות מיוחד במשרד המשפטים החל לפני כשנה בבדיקת מסקנות מח"ש לגבי אירועי אוקטובר 2000. "הבדיקה מבוצעת על ידי צוות פרקליטים בראשות המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, שהוא בעל הסמכות להחלטה בערר על החלטות מנהל מח"ש, ובשיתוף מחלקת עררים בפרקליטות המדינה. כל טענות ארגון עדאללה, שמרביתן הוגשו גם בעבר, תיבדקנה כעת כמקובל במסגרת הערר שמגיש הארגון", נכתב בהודעת המשרד.


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/491/431.html
חזרה למעלה

מבזק חדשות נקים: 21.7.06 פניה חריפה של "נקים" למזוז בסוגיית פרשת השוחד של אולמרט

Ynet
אורח
הודעהפורסם: ראשון 15.10.06 12:50    נושא ההודעה: דו``ח: מח``ש שיתפה פעולה עם השוטרים שהרגו

דו"ח: מח"ש שיתפה פעולה עם השוטרים שהרגו


ארגון עדאלה מותח ביקורת נוקבת על משרד המשפטים וטוען בדו"ח חדש כי במקום שמח"ש תחקור את השוטרים המעורבים בהרג 13 האזרחים הערבים בארועי אוקטובר, היא שיתפה עמם פעולה ואף העלימה ראיות מהציבור. נציג המשפחות, חסן עאסלה, תקף במילים קשות את התנהלות החקירה ואמר: "פשעי המשטר הישראלי גרועים מפשעי הנאצים"

אבירם זינו פורסם: 15.10.06, 11:25
"שיתוף פעולה פסול התקיים בין חוקרי המשטרה לחשודים בהרג האזרחים הערבים במהומות אוקטובר 2000 ". כך טוענים בארגון עדאלה, בוועדת המעקב העליונה ובוועד הרוגי אוקטובר, בדו"ח חדש שפרסם היום (א`) מרכז עדאלה. נציג משפחות ההרוגים, חסן עאסלה, אמר במסיבת עיתונאים בירושלים: "אנחנו לא נבחל בשום דרך ובשום אמצעי עד אשר תושג מטרתנו להעמיד לדין את הרוצחים. פשעי המשטר הישראלי גרועים מפשעי הנאצים".

הדו"ח, שנכתב תחת הכותרת "נאשמים", מותח ביקורת נוקבת על המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ובעיקר על פרקליט המדינה, ערן שנדר, שעמד בעבר בראש המחלקה. את הדו"ח יגיש מרכז עדאלה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ובמקביל יקיימו חברי הוועד ותומכיהם עצרת מחאה בשל הזלזול מצד רשויות אכיפת החוק בחקירת אירועי ההרג, כהגדרתם.
ארועי אוקטובר

הדו"ח: הרג הערבים הפך למרכיב מכונן / אבירם זינו

באוקטובר 2000 נהרגו 13 צעירים ערבים במשולש ובגליל מאש כוחות משטרת ישראל במהלך מהומות, שהתעוררו על רקע העימות מול הרשות הפלסטינית. מחברי הדו"ח קושרים את מהומות אוקטובר בין היתר ל"תיעוד הריגתו של הילד מוחמד א-דורה". "הרג הצעירים הערבים הוא מרכיב יסודי ומכונן בזיכרון הקולקטיבי של האזרחים הערבים", מסבירים מחברי הדו"ח

הדו"ח מסתמך על אלפי עמודים ומסמכים המתעדים את שיתוף הפעולה בין חוקרי מח"ש לשוטרים החשודים בהרג 13 האזרחים הערבים, ומציג הוכחות לכאורה למחדליהן החמורים של רשויות אכיפת החוק, ובראשן מח"ש, בכל הנוגע לאי-העמדתם לדין של החשודים בהרג.בנוסף, הדו"ח כולל התייחסות ספציפית לממצאים שהציגה מח"ש לפני כשנה, לפיהם החליטה שלא להגיש כתבי אישום נגד השוטרים המעורבים. לטענת מחברי הדו"ח, נגד השוטרים נמצאו ראיות ודאיות לביצוע עבירות פליליות לכאורה.בניגוד לוועדת אור

ועדת אור, שמונתה בשנת 2001 לבדוק את אירועי אוקטובר,פרסמה את ממצאיה בשנת 2003, ולפיהם לא היתה הצדקה כלשהי לירי שגרם למותם של 13 הערבים. ועדת אור ציינה כי במהלך המהומות נעשה לראשונה שימוש בצלפים לפיזור הפגנות וצעד זה, שגרם למותם ולפציעתם של אזרחים, עומד בניגוד לדין ואינו מעוגן בהוראות הפתיחה באש.
בדו"ח החדש נטען כי "בניגוד לתפישתה המשפטית והערכית של ועדת אור מתברר כי נקודת המוצא של מח"ש היתה שאין פסול בשימוש בצלפים בפיזור הפגנות וכי זהו כלי לגיטימי ביותר לפיזור הפגנות, תוך שימוש בירי קליעים מצופי גומי".עוד נכתב: "מח"ש התעלמה באופן קיצוני ביותר מראיות מהותיות ששימשו את ועדת אור והיו לראיות עיקריות בפניה. אף שהיה ידוע כי ההרג והפציעות באוקטובר 2000 אירעו כתוצאה ישירה מירי שוטרים, ולמרות הפרסום בתקשורת בזמן אמת בדבר השימוש בצלפים נגד המפגינים, מח"ש לא מילאה את חובתה על פי דין בכך שלא ביצעה חקירה כלשהי בשום מקרה ממקרי ההרג בסמוך להתרחשותם".בארגון עדאלה ציינו כי באותה עת נערכו פניות ישירות אל ערן שנדר, ראש מח"ש, בנושא. לטענתם, האשם העיקרי בפרשה הוא שנדר ויש להשעותו מתפקידו.
אחת הדוגמאות המובאות בדו"ח מתייחסת לחקירתו של ניצב בדימוס אליק רון , מפקד המחוז הצפוני של המשטרה דאז. בדו"ח נכתב: "מחומר החקירה מתברר כי חקירתו של אליק רון בפני מח"ש ביום 10.4.2005 משתרעת על פני עמוד אחד בלבד. זאת בעוד שחקירותיו של רון בפני ועדת אור השתרעו על פני 801 עמודים".
ועדת אור (צילום: סבסטיאן שיינר)מחברי הדו"ח תקפו לא רק את עדותו של רון אלא גם את הקשר שהתקיים לטענתם בינו ובין חוקריו. לטענתם "מתגלה `שיתוף פעולה` מוסווה בין חוקרי מח"ש לנחקר אליק רון, שמקורו בקונספציה המשותפת להם: מח"ש מבקשת לקדם את הטענה כי שימוש בצלפים נעשה נגד מפגינים שהשתמשו בקלע דוד, אף שבפני ועדת אור לא היתה שום ראיה שהתקבלה בנושא זה".מח"ש לא חקרה שוטרים

בחלק אחר של הדו"ח התייחסו מחבריו לממצאי ועדת אור באשר לנסיבות מותם של כמה מההרוגים. בחלק זה ביקשו מחברי הדו"ח לבחון כיצד טיפלה מח"ש בממצאי הוועדה. "אחמד ג`בארין נורה למוות על ידי שוטרים שהתמקמו בבית שנמצא על גבעה בעיר אום אל-פחם. המנוח נורה בעינו בכדור גומי ודו"ח נתיחת גופתו הועבר למח"ש. ועדת אור קבעה, כי הירי בוצע על ידי המשטרה וכי על מח"ש לחקור ולברר את זהות היורים ואת האחראים לירי".מחברי הדו"ח ציינו כי ועדת אור קבעה, שהוראתו של מפקד מג"ב צפון דאז, בנצי סאו, להשתלט על הבית ממנו נורתה האש - לא היתה חוקית, וכי סאו אחראי לפעילות בלתי חוקית, שתוצאתה היתה גרימת מותם של אחמד ג`בארין ומוחמד ג`בארין. לטענתם, בניגוד לממצאי ועדת אור - מח"ש לא הסיקה אף מסקנה בנוגע לסאו ואף הציגה מצג שווא כאילו ניהלה חקירה בעניין. עיון בחומר החקירה מעלה כי מח"ש לא חקרה אף שוטר בנוגע לאירוע בו נהרג אחמד ג`בארין.
מחברי הדו"ח פירטו כל ארוע ירי שגרם למותם של אזרחים במהומות והעירו על האופן בו חקרה אותם מח"ש. כך למשל נטען כנגד המחלקה לחקירות שוטרים כי המחלקה לא אספה את כל כלי הנשק משוטרים שירו אש חיה, סגרה תיקים נגד שוטרים שירו כדורי גומי מטווח קצר וטענו כי צלפים ירו נגד מפגינים באופן "לא חוקי ולא מידתי".


במקרה של ההרוג אסיל עאסלה, כתבו מחברי הדו"ח כי בעוד שוועדת אור קבעה שהירי לא היה מוצדק, ומיקדה את החשד בשלושה שוטרים שרדפו אחר המנוח - מח"ש סגרה את התיק נגד החשודים".
דובר משרד המשפטים, משה כהן, מסר בתגובה: "טענות ארגון עדאלה נטענו גם בעבר, עם זאת משיוגש ערר - הרי שכל טענותיו של הארגון ייבחנו. כמקובל".עוד הוסיפו במשרד המשפטים כי "למשרד יש אמון מלא במקצועיות, בתום הלב ובהגינות של המחלקה לחקירות שוטרים וצוות פרקליטי וחוקרי המחלקה. כל ניסיונות הדה-לגיטימציה של מח"ש ואנשיה נדחים על הסף".http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3314889,00.html

חזרה למעלה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום נפגעי שחיתות מערכת המשפט כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group