לעמוד החדשות
המצטרף/ת האחרון/ה לארגון נקים מר כהנא שלמה מ- גבעתיים --- דוד בן גוריון וראשית השת"פ עם האויב בשואה עד להפקרות הבטחונית של היום
אחרי 4 שנות מאסר ללא משפט העובד הזר ישוחרר  
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום נפגעי שחיתות מערכת המשפטעדכונים של נקים:

מותו של השגריר הסיני בישראל, היתכן שנרצח כי טען שהוירוס הובא לסין?
שלישי 27.10.20 14:05

פרשת ילדי תימן התעלומה, האמת הרבה מעבר לכל דימיון
שני 22.06.20 16:12

הטרדות אחרי הפרסום על מעורבות לכאורית של ביבי והמוסד במותו של השגריר הסיני
שלישי 19.05.20 15:26

מומלצים:

אוהב את ישראל, אוהב צדק? לארגון `נקים` דרוש נדבן פילנטרופ ולוחם

מעריב חושף ששופטי העליון גונבים מהציבור הטבות מפליגות הכל בניגוד גמור לחוק

רצח רבין:השבכ נעתר לבקשה של נקים לשחרר את פרופ' היס מחובת הסודיות על ניתוח הגופה

בלי בושה: השופטת ורדה אלשיך סידרה למקורבה השופט בדימוס פלפל שכר טרחה של 10 מיליון ש"ח

עמיר מנור, כתב מעריב, הוקלט משקר טרם הוציא כתבה שקרית נגד 'נקים' המיחצנת את רשם האגודות ושותפיו

שחיתות מע' המשפט פורצת את מחסום הקול,ראיון על ארגון נקים בקול ישראל, בייניש, מזוז ושנדר תחת ביקורת

הראל סגל: 'יש אדונים לארץ הזו והדמוקרטיה משרתת אותם ואת האינטרסים שלהם. כל היתר, וזה כולל את רובכם, נתונים במעמד עבדים החיים באשליית אדנות...'

צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה       NAKIM      
וואלה
אורח
הודעהפורסם: רביעי 04.10.06 7:23    נושא ההודעה: אחרי 4 שנות מאסר ללא משפט העובד הזר ישוחרר

אחרי 4 שנות מאסר ללא משפט העובד הזר ישוחרר
יום רביעי, 4 באוקטובר 2006, 7:07 מאת: ניר חסון, הארץ


מדדל. ניסה לשים קץ לחייו בתא הכלא (ארכיון: הארץ)מדינת ישראל כאלה אזרח סומלי 4 שנים ללא משפט בטענה שהוא מסוכן. השופט מתח ביקורת על התנהגות המדינה והורה לשחררו


עוד בכתבה:
ישהה בשנה הקרובה בקיבוץ מעגן מיכאל »


לאחר מאבק משפטי ממושך, ניסיון התאבדות וטלטולים בין ארצות, השתחרר בשבוע שעבר ממעצרו פייסל מדדל, אזרח סומליה, שהוחזק בבית הכלא יותר מארבע שנים ללא משפט. שופט בית המשפט לביקורת משמורת הורה לשחררו ודחה את הטענות על סכנה ביטחונית מצדו של מדדל. השופט אף מתח ביקורת חריפה על התנהגות המדינה בפרשה.


מדדל הגיע לישראל באשרה חוקית בינואר 1999. שלוש שנים לאחר מכן, ושנה לאחר שתמה אשרת השהייה שלו, הוא נעצר במהלך קטטה בבית קפה. מכיוון שלא היתה לו אשרת שהיה חוקית הוצא נגדו צו הרחקה מהארץ. אולם, גירושו לא התאפשר כי לישראל אין כל יחסים עם סומליה - ומדדל נותר במעצר. גם בקשתו לקבלת מעמד פליט מסוכנות האו"ם לפליטים נדחתה.


ב-2005 הצליח מדדל לקבל אשרת כניסה לקפריסין, בניסיון לקבל שם מעמד כלשהו. אולם אז החלה פארסה בירוקרטית ומשפטית ממושכת. זמן קצר לאחר שמדדל הגיע לקפריסין, החזירו אותו השלטונות הקפריסאיים - ללא תיאום עם ישראל ואף שבית המשפט במדינה עמד לדון בעניינו - לישראל. שלטונות ההגירה בישראל שבו והחזירו אותו לקפריסין, אולם הוא שוב הוחזר לישראל - כל זאת התרחש בתוך שלושה ימים.


בחודש יוני שעבר, לאחר הטלטולים שעבר, ניסה מדדל לשים קץ לחייו על ידי חיתוך ורידיו בתאו בבית המעצר. הוא נפצע קל והועבר לטיפול רפואי. במהלך כל התקופה הזו התנגדה המדינה לשחרר אותו ממעצר, אף שהוצגה האפשרות שהוא ייקלט בינתיים בקיבוץ, עד שימצא לו פיתרון. לטענת המדינה, הסיבה למעצרו הממושך היתה הסכנה הביטחונית שבשחרורו.


לאחרונה שוב הגיע התיק שלו לבית הדין לביקורת משמורת של משרד המשפטים. הפעם בחר השופט, עו"ד דן ליברטי, לבדוק את המקרה לעומק, כולל את הטענה בדבר הסכנה הביטחונית. בפסק הדין מותח השופט ביקורת קשה על קביעת המסוכנות של מדדל על ידי השב"כ, שגם אושרה בידי בתי המשפט אליהם עתר במהלך השנים. טענת הסכנה הביטחונית עליה התבססה המדינה בבואה שוב ושוב להאריך את מעצרו התבססה על שלוש ראיות. העיקרית היתה דו"ח המעצר של מדדל, שבו נכתב כי הוא נשמע צועק במהלך הקטטה בה נעצר כי הוא רוצה להיות שאהיד ולהרוג יהודים.


על כך כתב השופט: "עם כל הכבוד, אין הערכת המסוכנות לאור תוכן דו"ח המעצר עומדת במבחן מינימלי של ביקורת השכל וההיגיון". השופט מותח ביקורת גם על כך שבדו"ח לא מצוין אפילו שמו של העד ששמע את מדדל אומר את המיוחס לו. "לא יעלה על הדעת", כותב השופט, "כי אדם, גם אם הינו שוהה בלתי חוקי, יהפוך במחי יד לצורר יהודים, על בסיס דו"ח משטרתי מרושל".


ישהה בשנה הקרובה בקיבוץ מעגן מיכאל


הראיה השנייה נוגעת לכך שמדדל התגורר לפני מעצרו באותו הוסטל יחד עם אזרח שוודי ממוצא סומלי בשם מחמד עלי מחמד, שנחשד בקשרים עם ארגונו של אוסמה בן לאדן וגורש מישראל ב-2002. ראיה נוספת ל"מסוכנותו" של מדדל קשורה לעובדה כי הוא עבד בניקיון בבניין בו שכנה לשכתו לשעבר של בנימין נתניהו. השופט דחה גם את הראיות האלה וקבע כי המדינה לא הוכיחה כי היה קשר משמעותי בין מדדל לבין מחמד, וכן כי לאחר מעצרו וגירושו של מחמד לא נקטה המדינה כל צעד דומה כנגד מדדל.


"די בעובדה כי לא ננקטו כל הליכי גירוש כנגד מדדל לאחר גירושו של מחמד מישראל ולא נעשו כל פעולות גלויות או סמויות כדי ללמד את מידת המסוכנות האמיתית שייחסו שלטונות הביטחון למוחזק. (..) כך יושב לו מוחזק חודשים ושנים ארוכות במעצר בלא ששום חומר ביטחוני חדש התווסף בעניינו, וכל זאת בעת שהמוחזק מכחיש כל קשר לתוכן הדברים המיוחסים לו", כתב השופט.


פרסומתבעקבות החלטת השופט, שוחרר בשבוע שעבר מדדל מהמעצר והועבר לקיבוץ מעגן, שם ישהה בשנה הקרובה ובמהלכה ינסה למצוא לעצמו מדינה. על מדדל הוטלו כמה תנאים מגבילים: אסור לו לעזוב את הקיבוץ, ונאסר עליו להתראיין לתקשורת ללא אישור ממשטרת ההגירה וממשרד הפנים. ערב יום כיפור הגיע מדדל לקיבוץ. "מי שלא ראה את יום השחרור שלו לא ראה אושר מימיו. אחרי כל כך הרבה אכזבות וכל כך הרבה זמן, קשה לו לעכל את החופש", אמר עו"ד שמאי לייבוביץ`, שייצג אותו.


לייבוביץ` מביע סיפוק מההחלטה ,"זו החלטה צודקת משפטית ומוסרית. במיוחד במדינת ישראל, שמורכבת ממהגרים וצריכה להיות רגישה לנושאים האלה. נושא הסכנה הביטחונית הפך למנטרה שיותר מדי קל לבתי המשפט שלא להתמודד אתה".


בקרוב מתכוון עו"ד לייבוביץ` להגיש בקשת מקלט עבור מדדל למשרד החוץ האמריקאי. זאת, בעקבות הבטחתו לקלוט 20,000 פליטים אפריקאים בשנה הקרובה


http://news.walla.co.il/?w=/10/985061
חזרה למעלה

פניה למבקר,כונסי נכסים והתעשרות שופטים ומקורבים על חשבון המתגרשים

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא    אינדקס הפורומים -> פורום נפגעי שחיתות מערכת המשפט כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

נבחרים

גילויים אחרונים בפרשת רצח יצחק רבין ז"ל

הקשרים של `המאפיה` המשפטית נחשפים

הצטרף עכשיו למאבק של נקים נגד השחיתות השלטונית

גלובס חושף שהפרקליטות מושחתת השופטת הדס יהלום מאשרת זאת אך לא עושה דבר

תודה למאות הלייקים, שדרגנו
לדף חדש תודה לחדש לנו לייק!


 
קפוץ אל:  
אתה יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה יכול להצביע בסקרים בפורום זה
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
תגובה כללית לאתר זה כאן, תגובה להודעה או כתבה ספציפית יש להגיב למעלה,תודה!


WANT TO KNOW WHO REALLY RULES THE STATE OF ISRAEL? GO TO THE SCHLAFF AFFAIR

Powered by Nakim Israeli Citizens ֲ© People of Israel 2005, 2007משה גל אורי מילשטיין טדי קולק דוד בן גוריון
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group