מחבר הודעה
Walla
הודעהפורסם: שלישי 27.06.06 12:46    נושא ההודעה: המשטרה: ועדות התכנון והבנייה מושחתות

המשטרה: ועדות התכנון והבנייה מושחתות
יום שלישי, 27 ביוני 2006, 9:50 מאת: מערכת וואלה!


ראש עיריית טירה חליל קאסם, נעצר בפרשה (צילום: ניר כפרי)בכירים בוועדות נעצרו בחשד שנתנו טובות הנאה ליזמים בתמורה לשימוש בקרקעות. המשטרה: "מי שלא משלם לא מגיע להישגים"

חוקרי היחידה הארצית לחקירות פשעים כלכליים עצרו בכירים בוועדות לתכנון ובנייה במספר מחוזות במרכז הארץ, החשודים בקבלת שוחד.

בגלי צה"ל דווח, כי בכירים בשש ועדות תכנון ובנייה – מפקחים, מהנדסים ואף ראש ועדה, קיבלו טובות הנאה ושוחד מיזמים, בעלי קרקעות פרטיים וקבלנים. בתמורה נתנו להם היתרים לא חוקיים לשימוש בקרקעות.


פרסומתבפרשת השחיתות הציבורית נעצרו גם ראש ראש עיריית טירה חליל קאסם, סגנו ובכירים נוספים בוועדה לתכנון ובנייה של טירה, הם יובאו היום להארכת מעצר.

ניצב משנה ורדה שחם, סגנית מפקד היחידה הכלכלית אמרה, כי "המקומות שעוסקים בתכנון ובנייה נגועים בשחיתות. מי שלא משלם לא מצליח לקבל את התור שלו ולא מצליח להגיע להישגים". שחם הוסיפה: "יזמים וקבלנים מצליחים להשיג אישורים זמניים או קבועים להפעיל את המקומות האלו לייעוד אחר".

משטרת ישראל הכריזה על מלחמה בשחיתות הציבורית. במשטרה טוענים, כי השחיתות בוועדות גורמת לנזק כללי גדול ולפגיעה בערכי המדינה.

http://news.walla.co.il/?w=/10/930676

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group