מחבר הודעה
חיים יטיב
הודעהפורסם: שלישי 30.05.06 20:57    נושא ההודעה: הלוחם בשחיתות מיקי איתן הוחלף בהיסטוריון

נבחר יו"ר חדש לועדת חוקה חוק ומשפט במקום המשפטן ח"כ מיכאל איתן שהיה מתוקף תפקידו גם ממונה על הועדה החדשה למאבק בשחיתות, המחליף הוא היסטוריון מטעם קדימה בשם פרופ` בן ששון, זה מזכיר לי את פלויוס יוספוס, כשאין רצון להילחם בשחיתות נותר רק לתעד אותה עבור אלה שישרדו אחרי החורבן.... בתקווה שהעם יתאושש לפני כן .

עדכון אחרון - 19:32 30/05/06

פרופ` מנחם בן ששון הוא יו"ר ועדת החוקה של הכנסת

מאת גדעון אלון

היו"ר החדש הוא מומחה לתולדות היהודים בארצות האיסלאם ושימש רקטור האוניברסיטה העברית

בן ששון. גיסו, אברהם בורג, קרא לו להימנע מחקיקה טפלה

תצלום: תומר אפלבאום / באובאו


ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת אישרה אתמול פה אחד את מינויו של ח"כ פרופ` מנחם בן ששון (קדימה) לתפקיד יו"ר הוועדה.

בן ששון, בן 55, בוגר ישיבת בני עקיבא "נתיב מאיר" בירושלים, היה רקטור האוניברסיטה העברית משנת 1997 עד שנת 2001. הוא סיים בהצטיינות תואר ראשון בהיסטוריה כללית והיסטוריה של ארצות האיסלאם, ופנה במסלול ישיר לדוקטורט שעסק בתולדות היהודים בארצות האיסלאם.

בישיבה החגיגית של הוועדה חלקו כל המשתתפים מחמאות רבות ליו"ר היוצא, ח"כ מיכאל איתן, וציינו את תרומתו הרבה לכנסת הודות לחריצותו, יושרו והגינותו. המשתתפים גם איחלו הצלחה ליו"ר החדש.

ח"כ איתן אמר בדיון כי בתקופת כהונתו קיימה הועדה 670 ישיבות ואישרה יותר מ-100 חוקים חדשים. הוא ציין כי על ועדת החוקה לעמוד מול ביהמ"ש העליון שהכריז על אקטיוויזם שיפוטי, דבר שלדעתו נעשה על חשבונה של הכנסת.

ח"כ איתן יצא נגד המגמה לפיה לבית המשפט העליון יש סמכות לבטל חוקים בלתי חוקתיים שאישרה הכנסת. לדבריו, הכנסת צריכה לעמוד על חקיקתה ואם ביהמ"ש העליון פוסק בניגוד לעמדתה, על הכנסת לומר את דברה. יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג, גיסו של פרופ` בן ששון שנכח בישיבה, אמר כי הכנסת מחוקקת יותר מדי חוקים ועל ועדת החוקה להיזהר מחקיקתם של חוקים טפלים.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=721448&co ntrassID=1&subContrassID=1&sbSubContrassID=0

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group