מחבר הודעה
NFC
הודעהפורסם: שני 24.09.07 12:57    נושא ההודעה: היסטוריה ברשות השידור: מסמך נקדי יעודכן

היסטוריה ברשות השידור: מסמך נקדי יעודכן


ועדת האתיקה של רשות השידור תעדכן את "תדריך נקדי" ותתאים אותו לעידן הדיגיטלי המטרה: לנתק קשרים לא-בריאים בין עיתונאים לפוליטיקאיםמאת: עידן יוסף | | Nfc.co.il/blog/Idanמסמך נקדי, הקוד האתי של רשות השידור יעודכן בקרוב ויותאם לעידן הדיגיטלי. החלטה ברוח זו קיבלה (יום ה', 20.9.07) ועדת האתיקה החדשה של רשות השידור.

לאחר שנים רבות בהן לא היתה ברשות השידור ועדה דומה, החליטה הוועדה שהוקמה לפני כחודש, על המהלך. הוועדה, בראשותו של ד"ר יובל קרניאל, החליטה גם לפעול בנושא "ניקוי" רשות השידור מהשפעות פוליטיות, ולהדגיש בפני העובדים את ההוראות האוסרות על פעילות פוליטית בתחומה של הרשות.

הודגש הצורך בקידום התיקון לחוק רשות השידור, שירחיק את הרשות מהשפעות פוליטיות. כמו-כן, הוחלט להזכיר כי עיתונאי ועובד ברשות השידור לא ישתמש בקשריו ה"לא-בריאים" עם פוליטיקאים, במיוחד כשאלה נוצרו במהלך עבודתו המקצועית, לצורך קידום ענייניו האישיים.

ברשות אומרים, כי מדובר בהחלטה חשובה, בעיקר בימים אלה של התארגנות לרפורמה מקיפה ברשות, ונוכח האפשרות כי בשנה הקרובה תערכנה בחירות כלליות.

פעילותה המחודשת של ועדת האתיקה היא יוזמה של יושב-ראש הרשות, משה גביש, והמשנה דורית ענבר, שהשתתפו גם בישיבה הראשונה. כינוס הוועדה הוא חלק מהמהלך הגדול של רפורמה והתחדשות ברשות השידור על-מנת להכין אותה לאתגרים של המציאות התקשורתית הנוכחית.

תפקידה המרכזי של הוועדה הוא לעדכן את התדריך הוותיק של רשות השידור, שנכתב לפני עשרות שנים על-ידי העיתונאי נקדימון רוגל, ונודע ברשות בשם קוד נקדי. התדריך, שהיה פורץ-דרך וחדשני בזמנו, חייב, לטעמה של הרשות, עידכון וריענון, וזאת נוכח המציאות הרב-ערוצית, הטכנולוגית והמקצועית החדשה והשונה. בעוד שהתדריך הוותיק התמקד בחדשות ואקטואליה, הרי שבעידן הנוכחי נדרש קוד אתי מקיף ורחב יותר שיתייחס לכלל הפרסומים והז'אנרים של הרשות, בטלוויזיה, ברדיו ובאינטרנט, ויכלול התייחסות לתוכניות בידור, דרמה, תוכניות מציאות, ספורט ותעודה.

היו"ר ד"ר קרניאל אמר בישיבת הוועדה, כי השידור הציבורי זקוק לקוד אתי חדש, ברור, שקוף ומוכר גם לעיתונאים וגם לציבור, שיסייע לשידור הציבורי לבדל את עצמו מהתקשורת המסחרית המקיפה אותו.

לדבריו, השידור המסחרי מושפע מטבע הדברים יותר מבעלי ההון המחזיקים בו ומנהלים אותו, וכן מהמפרסמים הגדולים המממנים אותו, ואילו השידור הציבורי יכול וצריך לבדל את עצמו כתקשורת הפועלת אך ורק למען האינטרס הציבורי ולטובת צרכניה - תושבי ישראל.

קרניאל ציין את הערכתו לקוד נקדי ואת תרומתו לקידום האתיקה המקצועית של העיתונות. "עם זאת ברור, כי הגיע הזמן לעדכן את התדריך ולהתאימו לעידן המידע", סיכם קרניאל.
+ כיתבו במערכת הפורומים של Nfc כותבים ב- Nfc בימה חופשית+ הדפסה שלח לחבר

נוצר: 24/09/2007 | עודכן: 24/09/2007 | רשימות נוספות: עידן יוסףלכתבה...

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group