מחבר הודעה
דה מרקר
הודעהפורסם: שלישי 10.07.07 22:26    נושא ההודעה: המשטרה: הגיס אפרים קונדה איש סודו של רמון הוא שהזמין את החקירה הפרטית בנוגע למתלוננת ה`

המשטרה: איש סודו של רמון הוא שהזמין את החקירה הפרטית בנוגע למתלוננת ה`

19:06 | 10.7.2007 גידי וייץ


תגיות: חיים רמון, אפרים קונדה, פנינה רמון, ה`



המשטרה איתרה את האיש שהזמין את החקירה הפרטית מחברת "ויצמן-יער" בעניינה של המתלוננת ה`, שבה ביצע אשתקד השר חיים רמון מעשה מגונה. האיש הוא אפרים קונדה - איש סודו של רמון וקרוב משפחה מרוחק שלו. קונדה נשוי לאחותה של פנינה רמון, רעייתו לשעבר של השר רמון. פרטים אלה התבררו היום (שלישי) בחקירה שניהלה היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בעניין.


עוד גילתה המשטרה, כי עלות החקירה עומדת על כ-100 אלף שקל. יואב לביא, מקורבו של רמון, מסר בשמו בתגובה: "מעולם לא הזמנתי שום חקירה הקשורה לעניין, לא הייתי בשום קשר עם משרד חקירות כלשהו ולא דיברתי עם שום אדם השייך למשרד חקירות". קונדה סירב להגיב לדברים ואמר ל"הארץ": "אני איש פרטי ולא איש ציבור".

מיאח"ה נמסר כי מהחקירה עולה כי משרד החקירות "ויצמן-יער", עליו פשטו חוקרי יאח"ה הבוקר, נשכר למצוא ראיות שיפגעו באמינותה של ה`. במסגרת החקירה נשלחה חוקרת סמויה, שהתיידדה עם המתלוננת ויצרה מצג שווא על אפשרות להעסקתה בעבודה עתידית. כמו כן, תיחקרו אנשי המשרד מכרים ומקורבים של ה`, עקבו אחריה והקליטו שיחות שלהן היתה שותפה. כל המעורבים בפרשה, בהם קונדה, שוחררו לפנות ערב. במשטרה העריכו כי החקירה תסתיים בתוך כמה ימים וחומר החקירה יועבר לפרקליטות.

ל"הארץ" נודע, שהחוקרת הסמויה החלה את המעקב לאחר שרמון הורשע בביצוע מעשה מגונה ולאחר שהוא סיים לרצות את עונשו. לפני כמה שבועות פגשה ה` ליד מקום עבודתה את החוקרת, שהציגה עצמה בשם הבדוי "דנה ברסקי". בין השתיים התפתחה שיחה, שבמהלכה סיפרה "דנה ברסקי" שהיא עובדת בבר. השתיים החלו לשוחח בטלפון ולהיפגש לעתים תכופות. "דנה ברסקי" אף הפגישה את ה` עם אדם שהציג עצמו כנציג של חברת הפקות שמתכוונת לפעול בישראל ושהבטיח לשלב את ה` בצוות המקצועי שלו. במהלך הפגישות ביניהן, שוחחה "דנה ברסקי" עם ה` על פרשת רמון וככל הנראה קיוותה לשמוע ממנה דברים שונים מאלו שאמרה בעדותה במשפט - דברים שעשויים להציג בצורה שונה את העובדות שהביאו להרשעתו.

בשבוע שעבר נודע לפרקליטות מחוז תל-אביב, שליוותה את תיק רמון, כי ה` נתונה תחת מעקב וכי ברסקי, מי שהציגה עצמה כחברתה, היא בעצם דנה בן שושן, חוקרת פרטית בשנות השלושים לחייה העובדת מזה שנים במשרד "ויצמן-יער", המעסיק כ-100 חוקרים קבועים. בשנים האחרונות הופעלה בן שושן, בין השאר, כדי לחשוף הונאות ביטוח. "ויצמן-יער" הפעיל בעבר מדובבת גם נגד השופט בדימוס יעקב מלץ, לאחר שזה נתן פסק בוררות שחייב את כלל פיננסים לשלם לאלי ארוך כמאה מיליון שקל. מדובבת זו הציגה עצמה כמטפלת בנוער במצוקה.

המידע על המעקב אחר ה` הועבר גם לפרקליט המדינה, ערן שנדר וליחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה. שנדר וראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, נפגשו בתחילת השבוע כדי לבדוק אם פעולת החוקרת כללה מעשים פליליים, כגון הטרדת עד ופגיעה בפרטיות. בפגישה נדונה גם השאלה אם יש לפתוח בחקירת משטרה בעניין, גם אם ה` לא תתלונן. ה` סירבה להגיב על הדברים. החוקרת הפרטית לא הגיבה לפניות "הארץ".



letters@themarker.com



http://hitech.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070710_ 6997

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group