מחבר הודעה
דהמרקר
הודעהפורסם: שלישי 10.07.07 7:31    נושא ההודעה: המשטרה בודקת מי מפעיל חוקרת פרטית נגד המתלוננת בפרשת רמון

המשטרה בודקת מי מפעיל חוקרת פרטית נגד המתלוננת בפרשת רמון


08:09 | 10.7.2007 אורי בלאו


תגיות: חיים רמון, משטרה, פרקליטות המדינהמאת אורי בלאו וגידי וייץ


למשטרה נודע, כי בשבועות האחרונים נמצאת ה`, הצעירה בה ביצע אשתקד השר חיים רמון מעשה מגונה, תחת מעקב של חוקרת פרטית. בשבועות האחרונים ניסתה החוקרת, שעובדת במשרד חקירות פרטי גדול, לקבל מה` מידע על הפרשה, תוך שהיא מציגה עצמה בשם בדוי. המשטרה מעריכה, שהחוקרת לא עבדה לבדה וייבדק אם עברה על החוק. לפרקליטות המדינה ולמשטרה לא ידוע בשלב זה מי הזמין את המעקב ומה היתה מטרתו.

ל"הארץ" נודע, שהחוקרת החלה את המעקב לאחר שרמון הורשע בביצוע מעשה מגונה ולאחר שהוא סיים לרצות את עונשו. פעולת החוקרת כללה בחודש האחרון יצירת קשר עם ה`, הקצינה לשעבר שאותה נישק רמון בכפייה, וניסיונות "לדובב" אותה על חלקה בפרשה.

לפני כמה שבועות פגשה ה` ליד מקום עבודתה את החוקרת, שהציגה עצמה בשם דנה ברסקי - אף שזה אינו שמה האמיתי. בין השתיים התפתחה שיחה, שבמהלכה סיפרה "דנה ברסקי" שהיא עובדת בבאר. השתיים החלו לשוחח בטלפון ולהיפגש לעתים תכופות. "דנה ברסקי" אף הפגישה את ה` עם אדם שהציג עצמו כנציג של חברת הפקות שמתכוונת לפעול בישראל ושהבטיח לשלב את ה` בצוות המקצועי שלו.

במהלך הפגישות ביניהן, שוחחה "דנה ברסקי" עם ה` על פרשת רמון וככל הנראה קיוותה לשמוע ממנה דברים שונים מאלו שאמרה בעדותה במשפט - דברים שעשויים להציג בצורה שונה את העובדות שהביאו להרשעתו.

בשבוע שעבר נודע לפרקליטות מחוז תל אביב, שליוותה את תיק רמון, כי ה` נמצאת תחת מעקב של החוקרת. המידע הועבר גם לפרקליט המדינה, ערן שנדר וליחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה. שנדר וראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, נפגשו בתחילת השבוע כדי לבדוק אם פעולת החוקרת כללה מעשים פליליים, כגון הטרדת עד ופגיעה בפרטיות. בפגישה נדונה גם השאלה אם יש לפתוח בחקירת משטרה בעניין, גם אם ה` לא תתלונן. ככל הידוע, הפרקליטות והמשטרה טרם החליטו בנושא, אך נטייתן היא לפתוח בחקירה.

ה` סירבה להגיב על הדברים. החוקרת הפרטית לא הגיבה לפניות "הארץ" עד לסגירת הגיליון.letters@themarker.com


http://law.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070710_874 2110

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group