מחבר הודעה
האובייקטיבי
הודעהפורסם: חמישי 08.04.21 11:46    נושא ההודעה: עמיגור מעל החוק של הקורונה

לאחרונה חברת עמיגור, חברת הבת של הסוכנות היהודית, הוציאה הוראה לשומרים של הדיור המוגן לגלי הזהב לא להכניס אף בן אדם שלא עומד בתו הירוק.
כל זאת כנגד הוראות התקנות של קבינו הקורונה וכנסת ישראל.
לפי משרד הבריאות התו הירוק מיועד לרשימת עסקים ולא כולל דיור או דיור מוגן.
סבתא שלי מתגוררת בדיור ציבורי מוגן לגיל הזהב של עמיגור בירושלים ברחוב דב גרונר, הדיור המוגן מיועד לניצולי שואה, מיותר לציין שסבתא שלי גם ניצולת שואה והיא בת 89 כיום.
בתאריך 26.3.21 באתי לבקר אותה על מנת לתקן לה את השקע החשמלי שנשרף ועל מנת לקחת אותה לסוף שבוע בביתנו ברחובות והשומר לאחר ששאל אותי אם יש לי תעודת מתחסן ועניתי לו שאני לא מוסר מידע בריאותי לגורמים לא מוסמכים, לא רצה להכניס אותי וניסה למנוע בגופו את כניסתי לבית של סבתא שלי (הבניין מרושת במצלמות) אני עקפתי אותו ונכנסתי לבית סבתי למרות הניסיונות שלו לעצור בעדי ואמרתי לו שיזמין משטרה, שאני נמצא בדירה של סבתי ואני לא מנסה לברוח. כעבור זמן מה אכן הגיע שוטר למקום, הסברתי לו שאני אזרח שומר חוק ושומר הנחיות קורונה ושאין חוק כזה שמנחה לאכוף תו ירוק בדיור ציבורי מוגן, השוטר התרשם מדבריי והניח לי להמשיך בביקור.
ביציאה אמר השומר שימשיך לאכוף את התו הירוק למרות שהמשטרה לא עשתה לי כלום כי לא עברתי על החוק ולמרות שהובא לידיעתו המידע הזה.
אני רוצה לציין שידוע לי עוד כמה מקרים בדיור מוגן של עמיגור באשדוד על הפרדת ילדים מהוריהם המבוגרים בטענה שלא עומדים בתו ירוק וזאת למרות שזה כנראה הנחיה פנימית בעמיגור לאכוף תו ירוק מבלי שיש בסיס חוקי להנחיה זו.
מקרה עוד יותר חמור של עמיגור זה פנייה של אחת העובדות משרד של הדיור הציבורי בדב גרונר בירושלים לכל דיירי הדיור הציבורי המוגן בדרישה למלא מהר מהר סוג של צוואה מבלי להסביר למה זה נחוץ להם ואם הם בכלל מוסמכים לבקש בקשה זו. המסמך בעצם הוצא כאילו זה חלק מהחוזה שכירות למרות שכל דיירי המקום חתמו על החוזה כבר שנים לפני.
במסמך הם מסדירים מה יקרה עם הרכוש של בעל הדירה במקרה של עזיבה או פטירה.
מיותר לציין שדיירי המקום בגיל מתקדם מאוד ולא כולם מבינים מה רוצים מהם ואם הם בכלל מוסמכים לדרוש דבר כזה מהם! זה נראה כאילו הם מנצלים את עצם העובדה שמרבית דיירי המקום חסרי ישע מפאת גילם המתקדם ומראה על חוסר רגישות טוטאלי.
המסמך נמצא אצלי ואוכל לשתפו עם כל מי שירצה
ומקרה אחרון של חוסר רגישות של עמיגור. לפני כשבועיים הגשנו בקשה דרך משרד הקליטה והעלייה לעמיגור להעביר את סבתא שלי לדיור מוגן לגיל הזהב ברחובות או הסביבה. הבקשה עקב זה שכל משפחתה ששומרת ודואגת לה נמצאת ברחובות,
לאחרונה חלה החמרה במצבה הבריאותי של סבתי והיא כעת נעזרת בהליכון משום שנפלה כמה פעמיים ברחוב ובקופח. בגלל מצבה הבריאותי ישבנו וחשבנו שיהיה לנו יותר קל לתמוך ולעזור לה כשתהיה גרה לידינו ולא כמו במצב של היום שאנחנו נוסעים מרחובות לירושלים על מנת לעזור לה.
קיבלנו מכתב תשובה מהוועדה של הדיור המוגן עמיגור, במכתב הם עונים בשלילה לבקשתנו משום שיש מחסור חמור בדיור ויש תורים ארוכים של ממתינים.
אני שואל את עצמי אם המדינה לא דואגת לניצולי שואה שנשארו עדיין בחיים בתוך המדינה ולא מנסים לעזור או להקל ולו במעט בחייהם של הניצולים שנשארו אז מה הטעם בכלל שקמה מדינה יהודית? אני כתבתי ערעור להחלטה שלהם עם טענותיי ואני עוקב אחר תשובתם.
כל המקרים הללו מראים את ההתנהלות הבזויה, המקוממת וחסרת הרגישות של חברת עמיגור, חברת הבת של הסוכנות היהודית ואני מצר על כך.
אשמח מאוד לעזרתכם לפרסם את העוולות הללו שאולי עמיגור ישנו את התנהגותם הלא חוקית והכוחנית שלהם כלפי אזרחים בגיל הזהב וקרוביהם שחלקם גם ניצולי שואה.
פניתי עם המכתב הזה לכל ערוצי התקשורת, אני מקווה שיפרסמו אותו ויעצרו את ההתנהלות הלא חוקית של עמיגור, אין שום סיבה שילדים לא יוכלו לראות את הוריהם בבתי המגורים שלהם.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group