מחבר הודעה
ידיעות
הודעהפורסם: ראשון 25.03.12 10:31    נושא ההודעה: מרק ברצלבסקי וניקולאי מטרוס ישבו שנים בכלא לשווא בגלל שוטרים מושחתים

בקשה למשפט חוזר: "ישבו שנים בכלא לשווא"

מרק ברצלבסקי וניקולאי מטרוס הורשעו ב-2002 בעבירות מין ובאיומים. הם ריצו עונש מאסר ממושך, אך המשיכו להיאבק על חפותם. כעת מגישה הסנגוריה הציבורית בקשה למשפט חוזר בעקבות "מידע חדש" על "עלילת שווא ושוטרים מושחתים"

עומרי אפרים
פורסם: 25.03.12, 02:21


"הרשעת שווא חמורה, שוטרים מושחתים שחברו לבעלי מכון ליווי ועיוות דין חמור". אלו מרכיבי התפנית המשפטית הדרמטית שעשויה, לפי הסנגוריה הציבורית הארצית, לזכות שני מורשעים בעבירות מין חמורות לאחר שכבר ריצו עונש מאסר ממושך.


הסנגוריה תגיש היום (א') בקשה למשפט חוזר של מרק ברצלבסקי וניקולאי מטרוס, שהורשעו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בשנת 2002 בעבירות מין כלפי נערת ליווי ואיומים כלפי מנהל מכון הליווי שבו עבדה. בתום משפטם, נגזר על השניים עונש מאסר של שבע שנים והם שוחררו לאחר שריצו שני שלישים מתוכו, "על עבירות שלא ביצעו", לטענת הסנגוריה.


ההחלטה להגיש בקשה למשפט חוזר התקבלה לאחר שנתגלה "מידע דרמטי חדש", כהגדרת הסנגוריה, המתבסס על שיחות עם עדים בתיק ועל מידע מתוך החקירה שלא הוגש בעת המשפט הראשון. הפרטים מצביעים על כך ש"ההרשעה היא הרשעת שווא וכי נגרם לברצלבסקי ולמטרוס עיוות דין חמור".לטענת הסנגוריה הציבורית, מהראיות החדשות עולה כי הרשעתם של השניים התבססה על עלילת שווא שנרקמה בשיתוף הבעלים של מכון הליווי ומנהל המקום. "עלילת השווא נועדה לתאר את ברצלבסקי ומטרוס כאנשים אלימים וכמסוכנים", נכתב בבקשה, "לאחר שמנהל המכון ירה בברצלבסקי בוויכוח שהתפתח במכון, והוא עמד באותה העת בפני אישום ברצח או בניסיון לרצח".המידע החדש מצביע לכאורה על כך כי נערת הליווי הגישה את תלונתה בתיק בגין עבירות מין בעקבות אירוע הירי, וכי מי שהביא אותה להגיש את תלונתה היה בעל מכון הליווי, בשיתוף המנהל ובידיעתו.


"רצו שנודה, אבל לא היה במה"

כמו כן, נטען בבקשה למשפט חוזר כי מהמידע החדש עולה שהבעלים היה מעורב באותה העת בקשרים בעייתיים עם שוטרים, וככל הנראה אף שילם שוחד לשוטר, שמאוחר יותר הושעה בעקבות מעורבות בפרשיות של שחיתות, במסגרת קשרים שניהל עם מודיעים משטרתיים."לא קיבלנו משפט צדק, זה התנהל כמו שוק", אמר ברצלבסקי ל-ynet. "אנחנו חפים מפשע, אבל בגלל שסירבנו

לעסקת טיעון והלכנו עד הסוף, בית המשפט נתן לנו את המקסימום. רצו שנודה אבל לא היה במה. התאכזבתי מהמשטרה ומבית המשפט, הרכב של שלושה שופטים טעה בתיק הזה".לדבריו, "התיק היה תפור. קשה לשמור על שפיות, לשבת כמעט שבע שנים על פשע שלא ביצעת זה גיהנום עלי אדמות. אנחנו חיים עם הכתם השחור הזה ולכן גם אחרי שהכול נגמר והשתחררנו, אנחנו נאבקים והולכים למשפט חוזר".


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4207137,00.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group