מחבר הודעה
ידיעות
הודעהפורסם: רביעי 10.09.08 6:11    נושא ההודעה: שר החוץ הסורי וליד אל-מועלם מבהיר כי ארה"ב מתנגדת לשיחות עם ישראל

סוריה: צרפת וטורקיה ישתתפו במו"מ עם ישראל


בסוף השבוע דווח כי נציג אמריקני יהיה נוכח בסבב הבא של השיחות העקיפות בין ישראל לסוריה. כעת מבהיר שר החוץ הסורי כי ארה"ב מתנגדת לשיחות

רועי נחמיאס פורסם: 09.09.08, 19:54
שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, אמר היום (ג') כי ארצו קיבלה מסרים לפיהם וושינגטון מתנגדת לקיום שיחות עקיפות בין דמשק לבין ירושלים. אל-מועלם אמר את הדברים בראיון מיוחד שהעניק לרשת החדשות הקטארית "אל-ג'זירה", שישודר במלואו במהלך הערב.אל-מועלם גילה כי הוסכם עם הצרפתים כי פריז תשתתף במשא ומתן בין ישראל לסוריה לצד טורקיה ורוסיה, והוסיף כי "הבנו מהישראלים עצמם שהממשל האמריקני התנגד לחידוש השיחות העקיפות. אם כך הדבר, כיצד ייתכן שוושינגטון תתן חסותה לשיחות ישירות?".

דבריו של אל-מועלם נאמרו בתגובה לדיווחים בסוף השבוע ב-"א-שרק אל-אווסט", לפיהם השיחות בין ישראל לבין סוריה ייערכו בעוד כשבועיים באיסטנבול, בנוכחות שליח אמריקני רם דרג. לפי הדיווח, הנציג האמריקני ישתתף בשיחות כמשקיף בלבד.באופן רשמי ישראל הכחישה את הדיווח. גורמים מדיניים רשמים בירושלים הדגישו לגבי מעורבות אמריקנית: "איננו מכירים כל כוונה כזו".
פרסומתמקור בכיר בדמשק סירב להתייחס במישרין לדיווח, ואמר לעיתון: "סוריה אינה עוסקת בבואו של משקיף אמריקני לשיחות הבלתי ישירות". לדבריו, "סוריה לא סבורה שארצות הברית, תחת הממשל הנוכחי, מעוניינת בתהליך שלום בערוץ הסורי. הסורים צופים אל העתיד, בו תהיה אפשרות לפתוח בשיחות ישירות המתבססות על העקרונות אותם הצגנו, ובחסות אמריקנית, צרפתית, טורקית וכל גורם אחר שירצה בכך".

ביום חמישי שעבר אירח אסד בדמשק את נשיא צרפת סרקוזי, בביקור שסיים רשמית את שנות הנתק בין המדינות לאחר ההתנקשות בנשיא לבנון, רפיק אל-חרירי. באותו מעמד הצהיר אסד שסבב השיחות החמישי עם ישראל בתיווך טורקי נדחה, בשל התפטרותו של השליח הישראלי, יורם טורבוביץ'.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3594415,00.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group