מחבר הודעה
מעריב
הודעהפורסם: שישי 06.07.07 8:21    נושא ההודעה: היועץ המשפטי מזוז תכנן לפרוש מתפקידו

...עוד בטרם הפרשה הנוכחית, מתברר כי היועץ המשפטי לא התכוון להשלים את הקדנציה בת שש השנים ותכנן לפרוש לפני המועד המקורי, לאחר שיחוש כי "מיצה עצמו". מצד שני, המהומה שפרצה כעת בעקבות עיסקת הטיעון עם קצב בעצם "כולאת" אותו בתפקיד כי אין לו כוונה "להפקיר את המערכת במצב כזה ולהרים ידיים פירושו לתקוע מסמר בארון של עצמי".


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/605/119.html
ערוץ שבע
הודעהפורסם: ראשון 10.06.07 0:42    נושא ההודעה: פרידמן: אין לי כל כוונה לפטר את מזוז

פרידמן: אין לי כל כוונה לפטר את מזוז
"אין שום יסוד לטענה שאני מנסה לעשות פוליטיזציה להליך בחירתו של היועץ", אמר שר המשפטים בראיון לערוץ 2.


שר המשפטים, פרופ` דניאל פרידמן אמר הערב כי אין לו כוונה לפטר את מזוז, "אין לי שום כוונה לפטר את מני מזוז, אך אני חושב שיש כמה דברים שהוא עשה שאינם נכונים", אמר בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2.

השר פרידמן הוסיף שלא תקין בעיניו שהיועץ, מני מזוז, מביע בתקשורת את דעתו בנושא שהוזמן לדבר עליו בישיבת ממשלה, "איני חושב שיועץ משפטי באיזושהי מדינה היה מפרסם מראש את חוות הדעת שלו לפני הדיון בממשלה...אני לא חושב שהוא צריך למתוח ביקורת לפני הדיון בממשלה", אמר פרידמן.

שר המשפטים מתכוון להעלות מחר בממשלה את הצעתו לשינוי הרכב הוועדה שבוחרת את היועץ המשפטי לממשלה, זאת למרות לחצים מצד חברי כנסת ושרים.


http://www.inn.co.il/News/News.aspx/163400
ידיעות אחרונו
הודעהפורסם: ראשון 10.06.07 0:32    נושא ההודעה: שר המשפטים ל-ynet: מזוז לא צריך להתפטר

שר המשפטים ל-ynet: מזוז לא צריך להתפטר


אחרי שבוע של קרב בין פרידמן למזוז, מרגיע שר המשפטים את הזירה בראיון ל-ynet ואומר כי "בסך הכל, היועץ המשפטי עושה עבודה טובה". פרידמן תוקף את השופט בדימוס חשין, ומזדעזע מאפשרות שהוא עצמו יעמוד בראש ועדה לאיתור היועץ. על מינוי מחליף לפרקליט המדינה הוא אומר: "אנו שוקלים למצוא לו ממלא מקום זמני"

אבירם זינו פורסם: 09.06.07, 20:42
"היועץ המשפטי אינו צריך להתפטר". כך מצהיר הערב (שבת) שר המשפטים דניאל פרידמן, בראיון ל-ynet. פרידמן מספק את הראיון בתום שבוע סוער שבו יחסיו העכורים עם היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז עלו מדרגה. הקרב בזירה המשפטית התחמם לאחר ששר המשפטים הגיש הצעה לממשלה לשנות את הרכב הוועדה לבחירת היועץ המשפטי לממשלה. מזוז קרא בתגובה לממשלה לא לאשר את ההצעה."אני חושב שההתבטאויות שלו זה דבר לא נכון, אבל אינני חפץ בהתפטרותו. אני חושב שבסך הכל היועץ המשפטי עושה עבודה טובה", אומר פרידמן. ביום חמישי ב"ידיעות אחרונות" כי פרידמן מציע למנות שר משפטים לשעבר או יועץ משפטי בדימוס ליו"ר הוועדה במקום שופט עליון בדימוס.
היועץ מזוז פרסם בעקבות הדברים הודעה בת 40 עמודים לקראת ישיבת הממשלה שתדון בהרכב ועדת האיתור. לדבריו, "הצעות השינוי נוגדות חזיתית את התפיסה שביסוד המלצות ועדת שמגר". הוא הוסיף ותמה "מדוע הבהילות בשינוי בעת הזאת - ללא תיאום, בדיקה ודיון ציבורי?".בשיחה עם ynet, תוקף השר פרידמן את מתנגדיו, ובראשם השופט בדימוס מישאל חשין שיצא נגד הרפורמה. "הממשלה ראשית לשנות החלטות ממשלה. מאז ההחלטה התרחשו מספר דברים ואחד מהם הוא ששופטים אחדים בדימוס החלו להתבטא בעניינים שונים. אני נותן את הדוגמא של חשין, שמתבטא לא מעט. האם הוא יכול לעמוד בראש ועדה שתבחר את היועץ המשפטי לממשלה? וכשאני מסתכל על בית המשפט העליון, האפשרות הזאת (שחשין יעמוד בראש הוועדה - א.ז) קיימת".העליון המציא שורה של סמכויות

פרידמן מדגיש את נושא הפרדת הרשויות ואומר כי "יש בהחלט שופטים שראויים להיות בוועדה, אבל ברגע שיש מספר שופטים שמתחילים להתבטא בנושאים ציבוריים שנויים במחלוקת, אז ברור שזה לא רצוי שהממשלה תהיה תלויה בגוף חיצוני שיקבע לה את היועץ המשפטי שלה".

מודעה

לדברי שר המשפטים, במערכת המשפט "יש צורך ברפורמה. אלא שהרפורמות היחידות שנעשו זה שהעליון המציא שורה של סמכויות נוספות".בנוגע למינוי פרקליט מדינה חלופי לערן שנדר, אשר פורש באוגוסט הקרוב, אמר פרידמן כי "העניין הזה חשוב ועדיף לטפל בנושאים כאלה זמן רב מראש, ולכן אני מעלה גם את נושא היועץ המשפטי כבר עכשיו. אחד הפתרונות האפשריים הוא למצוא לפרקליט ממלא מקום לפרק זמן, או לבקש ממנו להמשיך לשאת בתפקיד עד שימצא לו ממלא מקום".


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3410527,00.html
מחלקה ראשונה
הודעהפורסם: שישי 08.06.07 20:23    נושא ההודעה: התוכנית של השר פרידמן:להדיח את מזוז מתפקידו

התוכנית של השר פרידמן:להדיח את מזוז מתפקידו


כך טוענים במשרד המשפטים שר המשפטים מנסה להרתיע את פרקליט המדינה ואת היועץ המשפטי לממשלה ממיצוי הדין עם אולמרט ובכירים נוספיםמאת: יואב יצחק | | www.Nfc.co.il פרשת אולמרט פורומים Nfc


שר המשפטים פרופ` דניאל פרידמן מאיים למעשה על היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופועל להדחת מזוז מתפקידו. כך טוענים גורמים בכירים במשרד המשפטים, המסבירים כי זו הסיבה שהשר פרידמן מבקש להעלות כבר ביום א` הקרוב (10.06.07), בישיבת הממשלה, הצעת-החלטה לשינוי במבנה ועדת האיתור הבוחרת את היועץ המשפטי לממשלה.

אותם גורמים מסבירים, כי כהונתו של מזוז אמורה להסתיים רשמית רק בעוד כשלוש שנים, ולכן גם אם צודק פרידמן בגישתו (ניתוק נשיאת בית המשפט העליון מתהליך בחירת יועמ"ש חדש), הרי שאין שום דחיפות לעשות זאת דווקא עכשיו. בכירים במשרד המשפטים סבורים, כי השר פרידמן מבקש להביא לשינוי כבר עתה - וזאת כשלב מקדים להדחת מזוז בתקופה הקרובה.

מזוז עומד לקבל בקרוב כמה החלטות גורליות שיכריעו את כהונת הממשלה הנוכחית, בראשות אולמרט. העיקריות שבהן: החלטה לפתוח בחקירה נגד אולמרט בחשד לעבירות בשלוש פרשות: פרשת כרמיה, פרשת מרכז ההשקעות ופרשת הרשות לעסקים קטנים.

השר פרידמן נמנע גם בימים אלה ממתן גיבוי למערכת המשפטית הפועלת לביעור השחיתות. תחת זאת הוא מוסיף לפגוע במעמדם של בכירי התביעה בישראל, להטיל דופי ביושרם המקצועי והאישי, ולפעול, למעשה, כידו הארוכה של אולמרט.השר פרידמן עומד להתראיין לערוץ 2השר פרידמן יתראיין במוצ"ש (09.06.07) לתוכנית "פגוש את העיתונות" (ערוץ 2). השר עומד להתייחס, בין היתר, לביקורת שהטיח בו מזוז, ולפניית מזוז לממשלה - בבקשה שלא לאשר את התעצתו של השר פרידמן. לטענת פרידמן, בפנייתו לשרי הממשלה, "מעל ראשו של פרידמן", פעל מזוז בניגוד לכללי המנהל התקין.

נוצר: 08/06/2007 | עודכן: 08/06/2007 | רשימות נוספות: יואב יצחק


http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-133082-00.html?tag=20-53-27
חיים יטיב
הודעהפורסם: שישי 08.06.07 20:20    נושא ההודעה: אישור נוסף על הדיווח של `נקים` על הדחתו הקרובה של מזוז

אישור נוסף על הדיווח של `נקים` על הדחתו הקרובה של מזוז

הח"מ פרסם זאת כאן בפורום כבר בסוף אפריל ראה כאן

מזוז לא עונה לפרידמן, סיכוי גובר שיסיים תפקידו בקרוב => http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=2137
ובהמשך
פרשת רמון: רעידת האדמה המתבשלת במשרד המשפטים=> http://www.nakim.org/israel-forums/viewtopic.php?t=2189

וכן פרסמתי זאת כאן באשכול בתשובה לשאלה שבכותרת => http://www.nakim.org/mazuzwhytohurry.mht

עתה הדבר מתפרסם היום במחלקה ראשונה ע"י יואב יצחק עצמו

התוכנית של השר פרידמן:להדיח את מזוז מתפקידו => http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-133082-00.html?tag=20-53-27

מזוז שהבין עתה את המחכה לו ושהתחיל להילחץ מנסה להיתלות על התיקים הפתוחים נגד אולמרט, ניסיון לא מוצלח במיוחד שלדעתי לא יעלה יפה, הדחתו בלתי נמנעת לאור מעלליו האחרונים בעיקר בפרשת רמון.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group