מחבר הודעה
ידיעות
הודעהפורסם: שני 28.07.08 11:26    נושא ההודעה: רב-ניצב דודי כהן הדף את ההאשמות: עמדנו בצפירה - ולא הדלפנו מהחקירה

המפכ"ל: עמדנו בצפירה - ולא הדלפנו מהחקירה


רב-ניצב דודי כהן הדף את ההאשמות, לפיהן המשטרה הדליפה תמלילים מחקירות ראש הממשלה. הוא התייחס גם לטענות על החיפוש בלשכת אולמרט ביום הזיכרון: "החוקרים עמדו בצפירה". יועץ התקשורת של רה"מ: "בעוד המפכ"ל מכחיש - המידע ממשיך לדלוף"

אפרת וייס פורסם: 28.07.08, 10:30
מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, הכחיש הבוקר (יום ב') בתוקף כי אנשיו הדליפו את תמלילי חקירתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת "מעטפות הכסף". "ההדלפות מחקירות אולמרט לא הגיעו מגורמים במשטרה", הבהיר.ביום עיון בו השתתף סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה בבניין הסוכנות היהודית בירושלים, התייחס רב-ניצב כהן גם לטענה שחוקרי יאח"ה ערכו חיפוש בלשכת ראש הממשלה ביום הזיכרון, גם במהלך הצפירה. "זו האשמה מסולפת", אמר המפכ"ל. "השוטרים שהיו שם הם אלו שפנו לכולם ואמרו להם לעמוד בצפירה. כל ניסיון לומר אחרת הוא שגוי".בתגובה לדברי המפכ"ל אמר יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמיר דן: "מדובר במצב אבסורדי, בו בעוד המפכ"ל מכחיש הדלפות של המשטרה - מידע מתוך המשטרה לגבי חומר הראיות שנאסף, ממשיך לדלוף החוצה באין מפריע ובצורה מגמתית. אם אין למשטרה מה להסתיר, מדוע כבר שבוע שלם נמנעים מלפתוח בחקירה של ההדלפות המגמתיות?".
"מצב בלתי נסבל וחסר תקדים"
לפני כמה ימים אמר ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, לגבי ההדלפות כי "מדובר במצב בלתי נסבל, חסר תקדים בחומרתו". הוא הוסיף כי "מדובר בחצייה בוטה של הקווים האדומים. אנו דוחים על הסף את הפניית האצבע המאשימה כלפי מערכת אכיפת החוק". גם שר המשפטים, דניאל פרידמן, התייחס לנושא ההדלפות בשבוע שעבר: "נראה כי הדברים יצאו מכלל שליטה".בשבוע שעבר פנה ראש הממשלה ליועץ המשפטי לממשלה, מני

פרסומתמזוז, בדרישה לחקור את הפרסומים בעיתונות של תמלילי החקירה המלאים בפרשת "מעטפות הכסף". עוזרו של מזוז, עו"ד רז ניזרי, כתב כי נבחנת האפשרות לקיים חקירה של מקור העברת החומר לתקשורת. במכתב מבקש ניזרי בהקדם את רשימת כל הגורמים מטעמם שנחשפו לחומרי החקירה בתיק, שהועברו אליהם. הוא לא פסל את האפשרות שיעשה שימוש גם בפוליגרף במהלך הבדיקה.

הקריאות לחקור את דליפת החומרים התרחשו על רקע תמלילי חקירה מלאים ומפורטים שהתפרסמו בימים האחרונים, ובהם פירוט חקירותיו של ראש הממשלה, פירוט החקירה של חברו ושותפו לשעבר, עו"ד אורי מסר, וכן - דברים שאמר בנו של ראש הממשלה בחקירה. הפרוטוקולים כללו התנצחויות בין אולמרט לחוקרי המשטרה, כשהאחרונים קובלים על משיכת זמן מצדו.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3574098,00.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group