מחבר הודעה
דה מרקר
הודעהפורסם: שישי 18.05.07 20:23    נושא ההודעה: אולמרט רוצה את רמון לאוצר - אך מזוז עשוי למנוע המינוי

אולמרט רוצה את רמון לאוצר - אך מזוז עשוי למנוע המינוי

07:50 | 15.5.2007 יובל יועז


תגיות: אהוד אולמרט, חיים רמון, מני מזוז, שר האוצרמאת יובל יועז ומזל מועלם

היועץ המשפטי לממשלה עשוי למנוע מראש הממשלה לשוב ולמנות את חיים רמון לשר בממשלה, למרות העובדה שבעבירת המעשה המגונה שבה הורשע אין קלון.


אתמול החליט מני מזוז שלא לערער לבית המשפט המחוזי על החלטת בית משפט השלום לפיה בעבירה שבה הורשע רמון אין קלון. ואולם נוכח הדיווחים אודות כוונתו של אולמרט למנות את רמון מיד לממשלה אומר גורם בכיר במשרד המשפטים כי למרות היעדר הקלון, חזרתו לממשלה של רמון "איננה עניין אוטומטי".

רמון יחליט סופית אם להישאר בחיים הפוליטיים ולהתמנות לשר בממשלה רק לאחר הפריימריס על ראשות העבודה. רמון הוא אחד המועמדים המובילים לתפקיד שר האוצר, אך אולמרט ימתין עד לאחר בחירת יו"ר מפלגת העבודה למינוי שר אוצר חדש. אולמרט מעוניין בחזרתו של רמון כשר אוצר או כשר בכיר אחר כדי לחזק את ממשלתו ואת מעמדו בתוך קדימה, והוא רואה בו גורם חשוב בשיקומו הפוליטי.

מזוז עשוי להחליט שלא להגן על אולמרט ועל רמון אם יוגשו עתירות לבג"ץ נגד מינוי רמון לשר. נוכח מסר מהיועץ המשפטי לבג"ץ כי הוא תומך בעמדת העותרים, סיכוייה של עתירה כזו להתקבל גבוהים. בנוסף עשוי היועץ להורות לאולמרט כי אף שנוסח חוק יסוד: הממשלה קובע שלא ניתן למנות לשר רק מי שהורשע בעבירה שיש עמה קלון, הרי שגם החלטה למנות לשר בממשלה מי שהורשע בעבירת מין שהיא מעשה מגונה, מפגינה אי-סבירות קיצונית בהפעלת שיקול דעתו כראש ממשלה.

החלטתו של מזוז שלא לערער בשאלת היעדר הקלון פורסמה יום לאחר החלטתו של רמון שלא לערער בעצמו על עצם הרשעתו בפרשת הנשיקה. עוזרו של מזוז, עו"ד רז נזרי, כתב לגופים שפנו אליו, כי "לאחר בחינת הדברים, ולאחר שלא הוגש ערעור על ידי רמון, הגענו לכלל מסקנה שנוכח מכלול הנסיבות אין מקום להגשת ערעור על ידי המדינה בסוגיית הקלון, אף שעמדתנו בעניין זה נותרה בעינה".

במשרד המשפטים מצפים שלחץ ציבורי ימנע מאולמרט למנות מחדש את רמון לשר בממשלה. "העובדה שלא מערערים על החלטה שיפוטית לא אומרת שהוחלט לאמץ את ההחלטה כעמדתה של הפרקליטות", אמר ל"הארץ" גורם משפטי בכיר.

"בכל תיק מתחשבים בנסיבות העניין. כאן הוחלט שהמסר הציבורי כבר עבר בפסק הדין. יש משמעות לכך שרמון לא ערער על עצם ההרשעה, והשלים עם הרשעתו".


http://career.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070515_ 5454

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group