מחבר הודעה
מחלקה ראשונה
הודעהפורסם: שלישי 08.07.08 8:42    נושא ההודעה: הפרקליטות בודקת החשד: ברק קיבל חצי מיליון דולר משלאף

פרשת העמותות / החשיפה ב-Nfcהפרקליטות בודקת החשד: ברק קיבל חצי מיליון דולר משלאףמאת: יואב יצחק | | Nfc.co.il/blog/Yoav עמותות ברק

ברק. לא מוכן להגיב עניינית [צילום: AP]

החשד: המיליארדר מרטין שלאף תרם חצי מיליון דולר לקמפיין ברק

הבדיקה החלה בעקבות החשיפה ב-Nfc על-פי החשד, הכסף ניתן במהלך הקמפיין ב-1999 לסיבוב השני של הבחירות, שלא התקיים מידע בנושא הגיע גם לשר חיים רמון

▪ ▪ ▪
הפרקליטות החלה בבדיקת חשד, לפיו קיבל שר הביטחון, אהוד ברק, סכום של חצי מיליון דולר במהלך הקמפיין שניהל בשנת 1999 בבחירות הישירות לראשות הממשלה. הבדיקה מצויה בשלביה הראשוניים. היא החלה בעקבות חשיפת המידע הרגיש ב Nfc (יום א', 06.07.0Cool, ונוכח מעמדו של ברק, הרואה עצמו מועמד לראשות הממשלה.

פרקליט המדינה משה לדור הוא שיכריע, בשלב זה, האם להורות על עריכת בדיקה משטרתית, כולל הוצאת צווים ותפיסת מסמכים. גם המשטרה החלה לבחון סוגיה זו, וככל הידוע, המידע החדש שנחשף כאן כבר הועבר לטיפולו של ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה, כי בשלב מקדמי זה אין בידם לדווח מאומה בנושא.

ל-Nfc נודע, כי המידע המחשיד לכאורה הגיע בתקופה האחרונה לידי השר חיים רמון, הנמנה עם יריביו המרים של אהוד ברק. רמון שוחח בנושא זה עם כמה גורמים, אולם הוא נמנע ממסירת המידע לגורמים מוסמכים.

כפי שחשפנו כאן, על-פי החשד, הכסף נתרם על-ידי מרטין שלאף בעיצומו של קמפיין הבחירות והועבר בנאמנות למטרה זו בלבד. דיווחים כדבעי לא נמסרו לא על תרומה זו ולא על תרומות אחרות שהתקבלו. הכסף נועד לשמש לסיבוב השני של הבחירות, כדי לאפשר לאהוד ברק לגבור על יריביו. ואולם, עם פרישת יצחק מרדכי מהמרוץ לראשות הממשלה, התייתר הצורך בסיבוב שני, לאחר שברק ניצח, בהפרש ניכר, כבר בסיבוב הראשון.

נודע, כי עקב זאת דרש מרטין שלף את כספו בחזרה. ואולם, עד עתה דרישתו לא נענתה. לטענת שלאף, הכסף יועד לסיבוב השני בלבד, ומכיוון שלא נעשה בו שימוש למטרה שלה נתרם, הרי שיש להשיבו אליו.

ממידע שהובא לידיעתי עולה עוד, כי בשנים האחרונות הועברו מסרים בין הצדדים באמצעות כמה גורמים, אך הכסף לא הוחזר, וגם לא ברור אילו שימושים נעשו בו. עקב זאת שוקל עתה שלאף את צעדיו, לרבות הגשת תביעה פרטית נגד ברק.

יושב-ראש העבודה, אהוד ברק, סירב ביום א' השבוע להגיב עניינית על החשדות נגדו. הוא אינו מאשר ואינו מכחיש את החשד/המידע בדבר העברת הכספים. בעבר טען ברק כי לא טיפל במישרין בכספים שנתרמו ו/או הועברו באמצעות העמותות.

דובר מפלגת העבודה המשמש במקביל כיועצו הבכיר של ברק, מסר בשמה של מפלגת העבודה: "מיחזורו של הנושא בעיתוי זה אינו מקרי. סיבותיו מובנות לכל בר-דעת וככזה אינו ראוי לתגובה. כפי שאמרנו בעבר, אנו חוזרים ואומרים: כל מי שבידיו חומר היכול לסייע למשטרה מתבקש למוסרו".רשימות נוספות: עמותות ברק
החשד: המיליארדר מרטין שלאף תרם חצי מיליון דולר לקמפיין ברק / יואב יצחק

אומ"ץ דורשת: לחקור מחדש את השרים ברק והרצוג / איציק וולף

איתן: מהפך דרמטי בהערכת הראיות ב'עמותות ברק' / עידן יוסף

החבר של אולמרט / עו"ד יוסי דר

איך נפלו גיבורים / עו"ד אברהם פכטר
נוצר: 08/07/2008 | עודכן: 08/07/2008http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-167159-00.html?tag=09-42-35

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group