מחבר הודעה
חיים יטיב
הודעהפורסם: שני 20.08.07 16:18    נושא ההודעה: סרט תחקיר של הערוץ הראשון 'חשיפה' על הקומבינה של הקיבוץ בהתהוות ובנק האדמות

כאן תמצות סרט התחקיר של הערוץ הראשון 'חשיפה' על הקומבינה של הקיבוץ בהתהוות ובנק האדמות המתאר את השערוריה.

התוכנית צולמה בשנת 2001 ומתייחס רק על הקומבינה בהיבט הציבורי ולא בהיבט המשפטי. הקומבינה המשפטית נחשפה ע"י 'נקים' , ראה כאן.

מעניין לראות בתחקיר את דוד בן שבת מתראיין ומתאר את הקומבינה של הקיבוץ בהתהוות, כמתואר כאן בפורום, דוד בן שבת חתר ללא הרף הן תחת התק"מ והן אחרי עזיבתו להשתלט על ניהולה של האגודה כדי להתפרנס באופן בלעדי מנכסיה.

במאי 2003 עזב התק"מ את הר עמשא לטובתו של תנועת האיחוד החקלאי. מאז הישוב מנוהל תחת וועד ממונה אשר ממשיך לנצל את הסטטוס הלא חוקי של הקיבוץ בהתהוות כדי להמשיך את מסורת הביזה של התק"מ.

דוד בן שבת הפך עתה צד בעד הקומבינה של הקיבוץ בהתהוות ומגן באופן פאנאטי על הסטטוס של קיבוץ המאפשר לו את הניהול הבלעדי של האגודה יחד עם שותפו ירון סולומון יו"ר הועד הממונה ומזכיר האיחוד החקלאי.
חשוב לציין כאן שהאיחוד החקלאי אינה תנועה קיבוצית אך בשביל קומבינות הכל כשר.

מאז יוני 2003 בו דוד בן שבת מנהל באופן בלעדי את קיבוץ הר עמשא הנ"ל הצליח לסלק מהיישוב את מרבית התושבים ע"י תביעות פינוי והתנכלויות שונות והצליח לעשות הון כסף מהשרותים השונים שהוא נותן לאגודה (ניהול, תחזוקה, שמירה וכו...) תוך שהוא נציג הישוב במועצה ומנהל את האגודה תחת חסותו של רשם האגודות השיתופיות וזאת ללא מכרז וללא ביקורת ציבורית כלשהי, על המניעים של רשם האגודות למנות את הנ"ל לתפקיד נפרט מאוחר יותר .

החלק הראשון והמקוצר של התחקיר על בנק האדמות בגודל 16 מגה:


http://www.nakim.org/chasifakatsar1.wmv


כאן החלק השני של הסרט על הקיבוץ בהתהוות 38 מגה:

http://www.nakim.org/chasifakkibutzitavut.wmv

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group