מחבר הודעה
לגרש בייניש ו
הודעהפורסם: שבת 31.03.07 16:15    נושא ההודעה: רמון צריך לבחור מחדש נשיא בית משפט העליון...

רמון זכאי, דורית ואהרון אשמים
מעריב
הודעהפורסם: שישי 30.03.07 17:56    נושא ההודעה: חיים רמון: ניסו לחסל אותי-ולא הצליחו

"ניסו לחסל אותי-ולא הצליחו"

לאחר גזר דינו אמר רמון שהניסיון לגמור לו את הקריירה נכשל. ה`: המשכתי הלאה, לא מחפשת נקמה


בן כספית, דורית גבאי ומיה בנגל
30/3/2007 8:05


"ניסו לחסל אותי ולא הצליחו. פשוט עשו הכל כדי לחסל אותי. ביקשו קלון, ביקשו מאסר על תנאי. אני שמח שזה לא הצליח להם. רצו לחסל אותי גם בכנסת וגם בציבור. אני עוד כאן. אחרי החג אחליט אם אשאר בפוליטיקה, ורק אחרי שיחה עם ראש הממשלה אהוד אולמרט, איתו אני מתכוון לשוחח בחג" - כך אמר אתמול חיים רמון בשיחות פרטיות, לאחר מתן גזר דינו.
אולמרט חכה לשובו של רמון
אולמרט שוחח עם שר המשפטים לשעבר, לאחר שבית המשפט החליט כי לא היה קלון במעשיו, וקבע להיפגש עמו לאחר הפסח. במערכת הפוליטית מעריכים: רמון ישוב לפוליטיקה אחרי החג
לכתבה המלאה
בית משפט השלום בתל-אביב סלל עבור שר המשפטים לשעבר את הדרך בחזרה לעולם הפוליטי ולתפקיד שר, לאחר שהשופטים החליטו להימנע מלהטיל קלון על העבירה בה הורשע - מעשה מגונה ללא הסכמה. עם זאת, השופטים חיותה כוחן, דניאלה שריזלי ודניאל בארי, הותירו את ההרשעה על כנה, ולפיכך לרמון יהיה רישום פלילי בעבירת מין.

הם גזרו עליו 120 שעות עבודה לתועלת הציבור ופיצוי בסך 15 אלף שקל למתלוננת ה`. בעבר אמר רמון למקורביו, כי אם הרשעתו לא תבוטל, הוא יגיש ערעור. יצוין כי לפי החוק, ההגנה והפרקליטות נדרשים להחליט בתוך 45 יום אם בכוונתם לערער.

אתמול סירב רמון להגיב על גזר הדין ואמר לעיתונאים שהתגודדו סביבו: "תודה שליוויתם אותי כל התקופה. מצטער שהטרחתי אתכם ואני בטוח שלא ניפגש יותר".

א` מתייחסת לגזר הדין בראיון לגלי צה"להבעת החרטה המאוחרת לא מתיישבת עם ניהול ההגנהבמשך כשמונה חודשים ניהל רמון קרב קשה על חפותו, לאחר שכרבע שעה לפני כינוס ישיבת הממשלה שאישרה את היציאה למלחמת לבנון השנייה, הוא נישק חיילת ששירתה במשרד ראש הממשלה, ללא הסכמתה. לאחר שהורשע ביקשו הסנגורים דן שיינמן ונוית נגב, לבטל את ההרשעה. נציגת הפרקליטות, אריאלה סגל-אנטלר, התנגדה ואף ביקשה להטיל על העבירה קלון.

שירות המבחן המליץ לבטל את ההרשעה, בנימוק שרמון הביע חרטה כנה. אולם השופטים קבעו: "הבעת החרטה המאוחרת אינה מתיישבת עם האופן שבו ניהל הנאשם את הגנתו, כאשר
כל חיצי ההגנה כוונו נגד המתלוננת להכפשת שמה ולרמיסת כבודה ברבים. עד עתה מהדהדת באוזנינו הצעקה שצעק הנאשם למתלוננת כאשר העידה -`את שקרנית`. "יש להעדיף את האינטרס הציבורי על פני האינטרס האישי של הנאשם. ביטול ההרשעה עלול לעמעם את הפליליות שבמעשה".

באופן נדיר חשפו השופטים נימה אישית בגזר הדין: "מלאכתנו בתיק זה קשה ומלווה בהתלבטות ובחיבוטי נפש לא קלים, כאשר הרגש מושך לכיוון אחד וההיגיון לכיוון האחר. ראינו את הנאשם בשברו, ומנגד את המתלוננת בעלבונה ובפגיעותה".

לחץ כבד לחזור לממשלהעוד קבעו השופטים כי "האירוע היה נקודתי וחד-פעמי ואין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין. התרשמותנו שמדובר באירוע בלתי מתוכנן, שנמשך שתיים?שלוש שניות ונפסק. השארת ההרשעה על כנה והקביעה שאין במעשי הנאשם קלון, הם איזון נכון בין האינטרסים השונים".

על רמון מופעל כעת לחץ כבד לחזור לממשלת אולמרט. הוא נוטה להיענות, אך מהסס. הטראומה שעבר גבתה מחיר, וגם מצבו המשפטי טעון בדיקה. לפני ימים אחדים חזר מחופשה בתאילנד ואתמול, למרות האכזבה מכך שהרשעתו לא בוטלה, נשם לרווחה.

אולמרט מעוניין לשלב מחדש את רמון בממשלה. בסביבתו הקרובה של ראש הממשלה אומרים שאם שר האוצר אברהם הירשזון ייאלץ להתפטר - הסיכויים של רמון להחליפו גבוהים. עם זאת, לא מן הנמנע שאולמרט יעדיף לחכות לתוצאות הפריימריז על ראשות מפלגת העבודה בחודש מאי, ואז יפתח מחדש את ההסכמים הקואליציוניים וישלב את רמון בתיק בכיר.

גם שר הפנים רוני בר-און מועמד לתפקיד שר האוצר. אם יזכה בתפקיד, עשוי רמון להחליפו בתיק הפנים. בקדימה נרשמה אתמול התרגשות מהאפשרות שרמון יחזור. "החלטת בית המשפט סוללת את דרכו של רמון חזרה לפוליטיקה", אמר חבר הכנסת יואל חסון, "אני מקווה ומאמין שהוא יחזור לפעילות כמה שיותר מהר". מנגד , אמר חבר הכנסת זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל) כי "אם אולמרט ימנה את רמון לשר - יהיה זה אות קלון".

"יכולה להסתכל על עצמי במראה"חברות הכנסת זהבה גלאון (מרצ), שלי יחימוביץ (עבודה) ולימור לבנת (ליכוד) שידרו מסר, לפיו אין מניעה שרמון יחזור: "החלטת בית המשפט מידתית וראויה". ואילו שר המשפטים דניאל פרידמן אמר אתמול כי "אני מאוד שמח שיתאפשר לרמון לחזור לפעילות פוליטית. רמון יכול לתרום רבות וכל עוד האפשרות קיימת מבחינת הדין, מאוד אשמח אם יחזור".

הבוקר, בראיון לגלי צה"ל, אמרה ה`, המתלוננת נגד שר המשפטים לשעבר: "עכשיו אני יכולה להסתכל על עצמי במראה ולהגיד שאני שלמה עם עצמי. מבחינתי סיימתי עם הפרשה הזו, לא הייתי חלק מההחלטות, המשכתי הלאה, כי מבחינתי זה לא משתנה. אני לא מחפשת נקמה, בית המשפט החליט שאני דוברת אמת".

כשנשאלה האם היא מרחמת על רמון, השיבה ה`: "לא חשבתי על זה. חשבתי איך אני ממשיכה בחיים שלי. לא עליו. זה נשמע אגואיסטי אולי". ה` הוסיפה כי החליטה לתרום את הפיצויים שישולמו לה על ידי רמון לעמותה כלשהי. "אני יודעת שאי אפשר להעריך בכסף את מה שעברתי, הכסף הוא לא העניין", אמר.

ה` סיפרה כי פרקליטו של רמון אמר התנצל בפניה, אבל רמון עצמו לא עשה כן. "אדם, כשהוא מתנצל צריך להתכוון לכך. הוא התנצל, לא בפני אבל התנצל". בתשובה לשאלה האם פעלה נכון, אמרה ה` כי זה היה הדבר הנכון וכי היום היא שלמה עם עצמה.


http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/563/570.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group