מחבר הודעה
מעריב
הודעהפורסם: שישי 30.03.07 13:10    נושא ההודעה: רה``מ ישכנע את רמון לשוב לפוליטיקה

רה"מ ישכנע את רמון לשוב לפוליטיקה

אולמרט שוחח עם שר המשפטים לשעבר, לאחר שבית המשפט החליט כי לא היה קלון במעשיו, וקבע להיפגש עמו לאחר הפסח. במערכת הפוליטית מעריכים: רמון ישוב לפוליטיקה אחרי החג

מיה בנגל
29/3/2007 20:47


שעות ספורות לאחר שבית המשפט החליט להסיר את הקלון מעל ראשו של שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, נראה כי דרכו של רמון בחזרה לפוליטיקה הישראלית כבר סלולה: במהלך היום שוחח ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם רמון, והשניים קבעו להיפגש לאחר חג הפסח. במערכת הפוליטית מעריכים כי רמון יחזור לפוליטיקה לאחר החג.

- השופטים קבעו: הרשעה, אך ללא קלון
- פרידמן: "רמון יוכל לתרום רבות למערכת הפוליטית"
- מקורבי רמון: הוא ייקח פסק זמן כדי להחליט

בסביבתו של ראש הממשלה טוענים כי אולמרט עומד לבקש מרמון לחזור למערכת הפוליטית, ומלשכתו של אולמרט נמסר כי הוא מעוניין שרמון ישתלב בתפקידי הנהגה.
``רמון ייקח פסק זמן``
מקורביו של רמון, שביהמ``ש קבע כי אין קלון במעשיו, אומרים כי הוא יתייעץ עם משפחתו וחבריו ואז יחליט אם לשוב לחיים הפוליטיים
לכתבה המלאה

אחת האפשרויות שעומדות בפני ראש הממשלה היא למנות את רמון במקומו של שר האוצר, אברהם הירשזון, אם וכאשר זה יתפטר עקב החקירות המתנהלות נגדו.

מקורביו של רמון סיפרו הבוקר, לאחר הדיון בבית המשפט, כי הוא אינו ממהר ומתכוון לקבל החלטה באשר להמשך דרכו רק לאחר פסח. לדברי המקורבים, במהלך החג מתכוון רמון להתייעץ עם משפחתו וחבריו, להחליט על המשך דרכו ולקבוע האם הוא אכן מעוניין לחזור למערכת הפוליטית.

בקדימה שמחים על חזרתו הצפויה של רמוןבמפלגת השלטון היו רבים ששמחו על ההחלטה לבטל את הקלון שבהרשעתו של רמון, ואומרים כי אם ירצה בכך, דרכו של רמון חזרה לפוליטיקה לא תיסגר בפניו.

ח"כ יואל חסון (קדימה) העריך היום כי החלטת בית המשפט שלא להטיל קלון על העבירה בה הורשע רמון, סוללת את דרכו חזרה לפוליטיקה. "אני מקווה ומאמין שהוא יחזור לפעילות כמה שיותר מהר, כי
המערכת הפוליטית בכלל וקדימה בפרט זקוקים לאדם כזה ולכישוריו", אמר הבוקר חסון.

ואולם, אם יחליט ראש הממשלה להחזיר את רמון לתפקיד שר, הוא צפוי להתנגדויות של ארגונים חוץ-פרלמנטריים ושל פוליטיקאים מהאופוזיציה, שאף צפויים להגיש בג"ץ נגד החלטה שכזאת. לכן, העריכו הבוקר בכירים בקדימה, חזרתו של רמון לממשלה לא תהיה מיידית.

"עונשו של הנאשם הוא בהרשעתו"הבוקר קבעו שופטי בית המשפט המחוזי בתל-אביב כי הרשעתו של שר המשפטים לשעבר, חיים רמון, תיוותר על כנה, אך קבעו כי אין במעשיו קלון. הם גזרו על רמון 120 שעות עבודה לציבור ו-15 אלף שקל פיצויים אותם ישלם למתלוננת.

"פעילותו הציבורית נזקפת לזכותו ונלקחת בחשבון בבואנו להחליט על גורלו של נאשם, וגם לא נעלמת מעינינו המצוקה והכאב שהם מנת חלקו נוכח אובדן הקריירה הציבורית שנקטעה באיבה", כתבו השופטים, שהוסיפו כי הם ערים למחיר הכבר שישלם רמון, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית, אם ההרשעה תישאר על כנה, אך הבהירו ש"ככל שמעמדו הציבורי של אדם רם יותר - כך מתחייבות ממנו אמות מידה ונורמות גבוהות יותר".

לגבי סוגיית הקלון, קבעו השופטים ש"מדובר במעשה חד-פעמי ובלתי מתוכנן שבוצע על ידי הנאשם בעקבות שיחה חסרת טעם, במצב נפשי של אדישות". הם הוסיפו שמכיוון שהעבירה היא ברף הנמוך של הפשע, אין לקבוע שמדובר בקלון. "עונשו של הנאשם הוא בהרשעתו", קבעו.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/563/455.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group