מחבר הודעה
ידיעות אחרונות
הודעהפורסם: רביעי 07.03.07 22:28    נושא ההודעה: הסניגוריה הצבאית: לא מוכנים לייצג את טננבוים

הסניגוריה הצבאית: לא מוכנים לייצג את טננבוים


מחר ייערך הדיון הראשון בדרישת הפרקליט הצבאי הראשי לשלול מאל"מ במילואים אלחנן טננבוים את דרגותיו, בעקבות הסתבכותו בלבנון בפרשת הסמים. טננבוים צפוי להופיע ללא עו"ד לאחר שבסנגוריה הצבאית סירבו להעניק לו ייצוג משפטי

חנן גרינברג פורסם: 07.03.07, 19:31
אף אחד לא מוכן לייצג את טננבוים. מחר (ה`) ייערך הדיון הראשון בבקשת הפרקליט הצבאי הראשי להוריד את אלוף משנה (מיל`) אלחנן טננבוים מכל דרגותיו - עליה דווח לראשונה ב-ynet - אולם הסניגוריה הצבאית הודיעה כי אינה מוכנה להעניק לקצין הבכיר השנוי במחלוקת ייצוג משפטי בתהליך. לפיכך הוא צפוי להופיע מחר ללא סניגור בפני הרכב השופטים שידון בעניינו, כך נודע ל-ynet.תזכורת: טננבוים סיפר לחוקריו - יצאתי לעסקת סמיםבימים האחרונים שוחח טננבוים עם אנשי הסניגוריה הצבאית וביקש כי יוענק לו ייצוג משפטי, על מנת לסייע לו לטעון את טיעוניו כנגד חוות דעת הפרקליט הצבאי הראשי. אלו לא התלהבו כלל מהבקשה וציינו כי אינה עולה בקנה אחד עם המשימות המיועדו להם. לדברי גורמים בסניגוריה, עורכי הדין המשרתים שם עוסקים בהליכים פליליים בלבד ואילו כאן מדובר בהליך פיקודי שהוא על רקע ההסתבכות של טננבוים בלבנון בפרשת הסמים, ולפיכך הציעו לו לשכור עו"ד פרטי.

אינו ראוי

הפצ"ר מבקש: דרגת טוראי לאלחנן טננבוים / חנן גרינברג

בחוות דעת שהגיש הפרקליט הצבאי הראשי לנשיא בית הדין הצבאי לערעורים נכתב כי טננבוים, שנחטף ללבנון על-ידי החיזבאללה, ביצע עבירות פליליות חמורות ולכן יש להורידו לדרגת טוראי. "המעשים בהם הודה טננבוים נגועים בפסול וקלון לצידם", כתב
לכתבה המלאה


גם עורכי הדין אלי זוהר ורועי בלכר, שייצגו בעבר את משפחתו של טננבוים ואף סייעו לו משפטית כאשר הוחזר ארצה במסגרת עיסקת השבויים, הודיעו לו כי אינם מוכנים לבצע את הליך הייצוג במקרה זה בהתנדבות, כפי שעשו בעבר.חוות הדעת של הפרקליט הצבאי הראשי בנושא טננבוים התגבשה כבר בתחילת 2006, כאשר הפצ"ר תא"ל אבי מנדלבליט החליט לבקש בהתאם לתיקון חוק השיפוט הצבאי שיזם חבר הכנסת יובל שטייניץ, להוריד את טננבוים מדרגותיו הבכירות, שכן מדובר בקצין שעד לפני הסתבכותו בלבנון שימש בתפקידים בכירים בחיל התותחנים והיה שותף לאימונים ותרגילים רגישים שניהל צה"ל.

כתיבת חוות הדעת הסתיימה רק שנה לאחר מכן, בינואר 2007. הפצ"ר, תא"ל מנדלבליט, לא חסך במילים קשות נגד טננבוים, וכתב כי מעשיו נגועים בפסול ובקלון. עוד ציין כי טננבוים בחר בדרך עבריינית וביצע עבירות פליליות חמורות ולפיכך ביקש להוריד אותו לדרגת טוראי. בעקבות חוות הדעת הקים נשיא בית המשפט הצבאי לערעורים, האלוף ישי בר, ועדה שיפוטית שבראשה עומד תא"ל (מיל`) אמנון סטרשנוב ועמו חברים בוועדה אל"מ אסף אוריון ואל"מ (מיל`) גלעד שר.

הוועדה תתכנס מחר בבוקר לראשונה בבית המשפט הצבאי בקריה ושם תדון בבקשת הפצ"ר, אולם לצד נציג מהפרקליטות הצבאית, שיציג בפני חברי הוועדה את הטיעונים שבגינם יש להוריד את טננבוים מכל דרגותיו, לא יהיה כאמור נכון לשעה זו סניגור שיגן עליו.


טננבוים עצמו, שלומד משפטים, עשוי לנסות ולהגן על עצמו לבד או לחילופין לדרוש ייצוג משפטי. במקרה זה, עשויים חברי הוועדה להמליץ לסניגוריה הצבאית למנות לו סניגור וכך יחזור הכדור לסניגורית הצבאית הראשית, אל"מ אורנה דוד, שתצטרך לשקול נושא זה מחדש ולהחליט האם לסרב באופן תקדימי להמלצה או לקבלה בלית ברירה.

עד כה, לא ניתן היה לקבל את התייחסותו של אלחנן טננבוים עצמו לדברים.


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3373781,00.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group