מחבר הודעה
הארץ
הודעהפורסם: שני 15.01.07 21:39    נושא ההודעה: הפרקליט הצבאי: להוריד טננבוים לדרגת טוראי


הפרקליט הצבאי: להוריד טננבוים לדרגת טוראי
יום שני, 15 בינואר 2007, 21:00 מאת: עמוס הראל, הארץ


טננבוים. "ביצע עבירות מרמה וזיוף על כל צעד ושעל" (ניר כפרי, הארץ)

מנדלבליט. "בכירות הקצין ממיטה קלון עז על מעשיו" (דובר צה"ל)תא"ל מנדלבליט פועל לכנס ועדה שיפוטית שתשלול דרגותיו של אלחנן טננבוים. "בכירות הקצין ממיטה קלון עז על מעשיו", כתב


הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי מנדלבליט, מבקש להוריד בדרגה את אלוף-משנה (בדימוס) אלחנן טננבוים, שנחטף בידי חיזבאללה. מנדלבליט פועל לכינוסה של ועדה שיפוטית שתוריד את טננבוים לדרגת טוראי.


טננבוים נחטף באוקטובר 2000, לאחר שהתפתה לנסוע לחו"ל לצורך עסקה עם מכר ערבי ישראלי, העבריין קייס עובייד מטייבה שעבד עבור חיזבאללה. הוא הוחזר לארץ בעסקת חילופי שבויים עם חיזבאללה בינואר 2004. באחרונה, בהליך משפטי אחר הודה טננבוים כי אמור היה לסייע בהברחת סמים לישראל.


הפצ"ר פנה היום לנשיא בית הדין לערעורים, האלוף ישי בר, כדי שיפעל לכנס את הוועדה השיפוטית המוסמכת להוריד את טננבוים בדרגה, בהתאם לחוק השיפוט הצבאי. הוועדה, בראשות שופט בדימוס, רשאית להוריד בדרגה קצין שהודה במסגרת הסדר טיעון או הסדר אחר עם רשויות המדינה, בעבירות שיש עמן קלון.


פרסומתבפנייתו לאלוף בר מזכיר מנדלבליט שורה ארוכה של עבירות בהן הודה טננבוים ובראשן עסקת הסמים. כמו כן, הוא מפרט עבירות של הונאה, קבלת דבר במרמה וזיוף. הפצ"ר מציין כי "המסכת העובדתית העולה מהודאותיו של אל"מ טננבוים ממחישה כי הקצין פעל בכל דרך ובכל אמצעי תוך ביצוען של עבירות פליליות חמורות, על מנת לעשות לביתו".


"הדמות המצטיירת היא של מי שהעבריינות היא לו דרך חיים ומבצע עבירות מרמה וזיוף על כל צעד ושעל, מבלי להתחשב בתוצאות מעשיו", כתב הפצ"ר. הוא הוסיף כי העבירות שבהן הודה טננבוים נגועות בפסול ויש עמן קלון. "בכירות הקצין ממיטה קלון עז על מעשיו", כותב מנדלבליט.


http://news.walla.co.il/?w=/9/1041290

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group